علت مرگ قذافی له‌شدگی بخشی از مغزش عنوان شد

علت مرگ قذافی له‌شدگی بخشی از مغزش عنوان شد

 تصویر جسد قذافی پس از کالبد شکافی

ایسنا: اگرچه گزارش رسمی کالبد شکافی دیکتاتور پیشین لیبی تا چندی دیگر انتشار می‌یابد ولی به نوشته اشپیگل آن‌لاین، مرگ معمر قذافی به علت له‌شدگی بخش‌هایی از مغز او بوده است.
 
پایگاه اینترنتی مجله آلمانی اشپیگل نوشت نتیجه کالبدشکافی جسد معمر قذافی، از کارافتادگی مرکز تنفسی مغز وی را نشان می‌دهد.
 
دکتر ابوبکر ترینه که گواهی مرگ معمر قذافی را صادر کرده است، مرگ وی را به دنبال آسیب مغزی دانست و گفت: "این که این آسیب مغزی به دلیل برخورد گلوله یا شی دیگری بوده، هنوز روشن نیست." با این حال اگر گلوله‌ای شلیک شده، ناپدید شده است!
 
این پزشک لیبیایی همچنین گفت علاقمندی به منشا گلوله مرگبار را درک می‌کند ولی در این باره بدبین است:‌ "گزارش رسمی کالبدشکافی پزشکان طرابلسی به زودی انتشار می‌یابد ولی آنها نیز بدون این گلوله نمی‌توانند چیز بیشتری بگویند."
 
این پزشک جسد قذافی را با شرایط بهتری از آنچه انتظار داشت، ارزیابی کرد و افزود: فکر می‌کردم او را با خونریزی شدید، شکستگی‌های و جراحت‌های فراوان ببینم واین که به شدت کتک خورده باشد. با این حال زمانی که خونش را پاک کردیم، لکه‌های اندکی را روی بدنش تشخیص دادم. حتی از شکستگی ستون فقرات و دنده‌ها هم خبری نبود.
 
به گفته وی قذافی اگرچه چهره مردی ۶۹ ساله را داشت ولی بدنش همانند بدن فردی ۴۰ ساله بدون لک بود و شکم صافی هم داشت.

تخریب قبر مادر و دایی قذافی


 
دیکتاتور پیشین لیبی در مکانی نامعلوم در بیایان به خاک سپرده شد. اشپیگل می‌نویسد اجساد مادر و مادربزرگ قذافی در سرت، زادگاه سرهنگ ربوده شده و مورد هتک حرمت قرار گرفته‌اند.

 

ایران بانو - ایران - تهران
ادمهایی وحشی تر از ایرانیها که وهم ازادی و انقلاب از خود بی خودشان کرده بود .قذافی را کشتید دیگر چکار به مادرش و داییش که از دنیا رفته اند دارید ..دقیقا عین ارامگاه رضاشاه کبیر که شب بعد از ان قلاب خراب کردند و یک ......باشد که ابریزگاه بعدی قبر خمینی و جانشینان بعد از او باشد
دوشنبه 9 آبان 1390

dook - امارات - دبی
روزی از این کار زشت خود پشیمان خواهند شد.
دوشنبه 9 آبان 1390

talae sabz - ایران - رفسنجان
مگه قذافی مغزم داشت!!!!!!??
دوشنبه 9 آبان 1390

massoudoslo - نروژ - اسلو
آدما چقدر عجیب تندرو و دیوانه میشوند ! مادر و اجداد این مردک را چرا از گورشان فراری دادند !!!؟ مادر قذافی چه گناهی کرده بود که قبرش را شکستند !!؟ این چه رسمیست ، من سر در نمیآورم ! این اعمال فقط نشانه نفرت است و نه یک آگاهی انقلابی یا اجتماعی .
دوشنبه 9 آبان 1390

pariha - کویت - کویت
هیچ فرقی بین دیکتاتور قدافی با آزادیخواهان لیبی نیست واقعا وحشیانه و غیر اخلاقی با این دیکتاتور برخورد کردند آینده بدتر از انقلاب اسلامی ما خواهند داشت - هتک حرمت به اجساد دفن شده نهایت عقب افتادگی و نشانه واقعی بربری بودن هست
دوشنبه 9 آبان 1390

shahab46 - المان - هانوفر
مگه مغز هم داشته مردیکه الاغ (با عرض پوزش از الاغ)
دوشنبه 9 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
انصافا که لیبی ها بسیارررررررررررررررررررر وحشی و غیرمتمدن هستند .آخر گناه زنده ها چه ربطی به مرده هایشان دارد ؟؟؟؟!!آن هم به دوپیرزن که مادر و مادربزرگ قذافی بودند. مثلاااااااااااااا ادعای مسلمانی هم دارند؟؟؟؟؟!!کجای قرآن هتک حرمت به مرده را جایز دانسته ؟!واقعا شرم آوره .اگر آزادی را به قیمت چنین کارهایی میخواهند بدست بیاورند .پس بایستی بگویم بخوابید تو خواب بلکه خواب آزادی را ببینید.
دوشنبه 9 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
١٢٠٠سال پیش دقیقاً عین این اعمال را خلفای عرب و غالبین پیروز بر دگری انجام میدادند که پادشاهان ترک نژاد نیز دقیقاً همین حرکت را با دشمنان خود میکردند. این خصوصیات از هر نژاد سر نمیزنه، اینها از اقوام تووارک و بدویانی هستند که بعد از هجوم اسلام به طرف شمال آفریقا در صحراهای خشک و بی آب و علف لیبی سکنی گزیدند و هنوز هم فرهنگ عقب مانده عرب حجاز و مکه و کلاً جزیره العرب را یدک میکشند. یک نگاه به زندگی خلفای عثمانی هم بندازید که کمتر از اینها نیستند و یک نگاه هم به روال قدرت نمایی پادشاهان ترک نژاد ایرانی بیندازید مانند اغا محمد غاجار که با.قبر زندوکیل و افشاریان چه کرد. 
دوشنبه 9 آبان 1390

hassan5 - ایران - تهران
هتک حرمت بقایای رژیم قبلی در ایران نهادینه شده است و از هزاران سال قبل هم همینطور بوده .ببینید از قبر شاهان قبلی چی باقی مانده است؟؟نمونه مشخص از دوره اشکانیان باندازه یگ جزوه اطلاعات باقی نمانده انچیزی که باقی مانده از کتابهای خارجی مثل یونانیان و یا رومیان میباشد.رژیم قبلی زدائی بخشی از فرهنگ رژیمهای ایدئولوژیکی است
دوشنبه 9 آبان 1390

zayandehroodi - دانمارک - کبنهاک
من حدود 3 ماه پیش مطلبی درباره شجره نامه قذافی خواندم وان این بود که مادر و اجداد قذافی یهودی تبار هستند و این بخاطر همین است که مردم انها را از قبر بیرون کردند ولی هر چی باشه به نظر من کار درستی نکردند حالا قبر را خراب کنید به جسد اشون چیکار دارید حتما میخواند بریزن جلو سگهای بیابون لیبی یا این که بسوزونند همه کاری ازشون بر میاد اخه جو گیر شدند.
چهار‌شنبه 11 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.