واکنش‌ها به حرکات شرم‌آور در ورزشگاه سردار جنگل

واکنش‌ها به حرکات شرم‌آور در ورزشگاه سردار جنگل

مهدی رستم پور

رادیو فردا : «این حرکت پرسپولیسی‌ها شرم آور بود.» این نخستین واکنش فدراسیون فوتبال ایران به ماجراهای بی‌سابقه در بازی پرسپولیس و داماش گیلان از هفته یازدهم لیگ بر‌تر فوتبال ایران است که به برتری ۳-۲ پرسپولیس انجامید.
 
رئیس کمیته انضباطی این فدراسیون می‌گوید: «اگر حرکت زشت بازیکنان پرسپولیس محرز شود، آن‌ها را محروم خواهیم کرد.»
 
شادمانی پس از گلزنی پرسپولیسی‌ها که بازتاب چشمگیری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مختلف پیدا کرده است، نه درآوردن پیراهن پس از گلزنی بود و نه رفتن به سوی تماشاگران حریف و تحریک آن‌ها.
 
ماجرا چنان حیرت آور بود که حتی اهمیت خبری درگیری فیزیکی افشین چاووشی و مازیار زارع در پایان مسابقه را نیز محو کرد. خبرگزاری‌های ایسنا، فارس، خبرآنلاین و دیگر سایت‌های فعال خبری در ایران به درج مصاحبه‌های مرتبط با این اتفاق پرداخته‌اند.
 
بخش فارسی سایت گل هم در سرخط گزارش خود آورده است: «شوخی بالای ۱۶، تیتر یک فوتبال ایران»
 
اما در بین تمام واکنش‌ها، رئیس کمیته انضباطی باشگاه پرسپولیس به طور کلی به انکار ویدئوهایی می‌پردازد که ضمن پخش زنده از شبکه سه سیما، با انتقاد بخش خبری سیما مواجه شد و در چند ساعت اخیر (از شنبه شب به بعد) به صورت مکرر در شبکه‌های اجتماعی آپلود شده است.
 
اما سالارکیا که نامش به اتهام نقض جدی حقوق بشر در ایران از جمله اعدام، شکنجه و صدور احکام قضایی ناعادلانه در آخرین فهرست تحریم اتحادیه اروپا گنجانده شده، این ماجرا را تکذیب کرده و می‌گوید: «باید قبول کنیم که همه مسلمان هستیم.»
 
سالارکیا عقیده دارد؛ بازیکنان همیشه برای خوشحالی روی سروکله هم می‌پرند و یا گردن همدیگر را فشار می‌دهند. در صحنه‌ای که همه در حال خوشحالی بودند، بازیکنی از فرط خوشحالی پریده و وقتی که درحال پایین آمدن بود دستش به قسمتی از بدن بازیکن دیگر برخورد کرده است و آقایان همین موضوع را پیراهن عثمان کرده‌اند.
 
سالارکیا در اظهارات متناقض خود، اگرچه آن صحنه‌ها را عادی دانسته اما در عین حال، پخش تصاویرش در صداوسیما را ترویج بی‌اخلاقی در جامعه نامیده است!
 
او گفت: در صورتی که این موضوع صحت داشت صددرصد کمیته انضباطی باشگاه برخورد جدی می‌کرد اما با توجه به «بررسی‌های انجام شده»، این موضوع صحت نداشته اما متاسفانه آن را بزرگ می‌کنند.
 
با توجه به پایان مسابقه در شنبه شب و انجام مصاحبه در نخستین ساعات بامداد یکشنبه، در حالی که هنوز بازیکنان پرسپولیس به تهران هم نرسیده‌اند، مشخص نیست بررسی‌های مورد اشاره سالارکیا چگونه انجام شده است.
 
به رغم اظهارات سالارکیا، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید: در قانون آمده اگر بازیکنی رفتار غیر ورزشی انجام دهد که اخلاق عمومی را خدشه‌دار کند، از توبیخ تا محرومیت‌های چند ساله در انتظارش خواهد بود.
 
لیگی که هر اتفاقی در آن ممکن است
 
زد و خورد روی سکوی تماشاگران، فحاشی به خانواده بازیکنان و مربیان، دلالی، زد و بند، تبانی، دوپینگ و... اتفاقاتی است که در مقاطع مختلف به سر خط خبرهای لیگ بر‌تر فوتبال ایران تبدیل شده‌اند.
 
در فصل جاری غیر از این ماجرا‌ها که دیگر از فرط تکرار، عادی به نظر می‌رسند، قضای حاجت بازیکنان یکی از تیم‌ها در حین انجام مسابقه، حرکت بی‌سابقه دروازه‌بان پرحاشیه خطاب به هواداران تیم رقیب شهرستانی، بازداشت داور و کتک زدن فیلمبردار و شکستن دوربین نیز رخ دادند.
 
در لیگ بر‌تر فوتبال ایران، هر اتفاقی ممکن است. گویی با پرداختن جریمه‌های دو، سه یا پنج میلیون تومانی، هرکاری می‌توان انجام داد.
 
جدید‌ترین حرکات بی‌سابقه در تاریخ لیگ بر‌تر فوتبال ایران که در بازی داماش گیلان و پرسپولیس رخ داد را شیث رضایی و محمد نصرتی مدافعان پرسپولیس انجام دادند.
 
شیث رضایی پرحاشیه‌ترین بازیکن پرسپولیس در پنج سال اخیر بوده است که طی این مدت بار‌ها از پرسپولیس اخراج شده و سپس به تیم برگشته. در محاکم قضایی، علیه او شکایت شده و او نیز به شکایت پرداخته است.
 
اعلام احتمال سقوط هواپیما از میکروفون مهماندار پرواز شیراز-تهران، نخستین حاشیه بزرگ شیث بود که باعث وحشت و آسیب روحی صد‌ها مسافر شد.
 
وقتی هواپیما در شیراز به زمین نشست، او را بازداشت کردند. اما حبیب کاشانی مدیرعامل پرسپولیس با استفاده از روابط خود، او را آزاد کرد و حتی‌‌ همان روز در شیراز به میدان رفت و بازی کرد.
 
پخش کلیپ فحاشی رکیک او به یک هوادار، درگیری‌های دنباله‌دار با علی دایی، درگیری با علیرضا حقیقی در شهرآورد تهران، ماجراهای دامنه دار در دوبی، بستن بازوبند بر روی مچ، شکستن لپ تاب افشین قطبی و... از دیگر اتفاقاتی هستند که توسط شیث رضایی انجام شده و پس از پوشش خبری یا تصویری در رسانه‌ها، هر بار با اغماض «مدیران مذهبی و ارزشی» پرسپولیس، فیصله پیدا کرده‌اند.
 
ماجرای اخیر در بازی داماش و پرسپولیس؛ در دو پرده و پس از گل‌های دوم و سوم پرسپولیس رخ داد. در روزی که قرار بود این دو نفر به اتفاق همبازیان خود پرسپولیس را از بحران خارج کنند، با تمرکز بر روی این رفتار غیر حرفه‌ای و شخصی‌شان، تیم خود را در آستانه بحرانی تازه قرار دادند.

khosh bavar - ایران - یزد
به کمک مالی احتیاج دارند بدینجهت شاید از این طریق خواستند باعث جلب توجه فیضه قم بشوند تا به انان کمک کنند !
یکشنبه 8 آبان 1390

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
این شیث است..محصول اورجینال لنگ:)نه از لحاظ فنی چیزی بارشه نه از اخلاق..حقش بود چند سال پیش منشوری میشد..مشکل روحی روانی حاد داره..درست بشو هم نیست.لقبشم که آی بدو آی بدو:))محبوب هوادارا کاپیتان با تعصب:))))
یکشنبه 8 آبان 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
تا سر ملت شهیدپرور به این مزخرفات گرمه,چند تا اختلاس میلیاردی دیگه و زندانی کردن و شکنجه دادن چند ادم حسابی دیگه....چه غیرتی میشوند و احساساتی هستند این فوتبال دوستان عزیز! بزودی نمایشنامه کهریزک را برایمان اجرا میکنند و بلیطش بازار سیاه میشود.فعلا با پروژه جدید سرگرم باشیم.
یکشنبه 8 آبان 1390

مشتعل - سوئد - استکهلم
یک عمر دنبال پرسپولیس بودم هیچ وقت انقدر آدم های الکی و مزخرف دور و برش ندیده بودم واقعاً شرم آوره برای تیمی که برای ادامه مکتب ارزشی شاهین درست شده بود
یکشنبه 8 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
اولا که این بچه لات و بی سروپا خیلی تا حالا گند کاری کرده.چه زمانیکه در هواپیما پشت بلندگو رفته و با وجود مسافرانی چون پیر مرد و زن باردار اعلام میکند که هواپیما در حال سقوط است.که البته میخواستند در شیراز شلوارش را از پاش دربیاورند که با میانجگری کاشانی ابله و عذر خواهی شیث ماجرا مختومه میشود.چه زمانیکه فحشهای بسیار رکیک به هواداری داد که در یوتوب قابل مشاهده است که محرومش کردند.و حالا دیگه شغل اصلیش را با این تصاویر معرفی کرد.بیخود نبود دائی ازش نفرت داشت.اشغال صدها ملیون تومان از پول بیچاره مردم را صرف عیاشی و کثیف کاری کردی اینم عکس العملت است . ای خاک بر سرت خاکستر نشینه بیشخصیت.
دوشنبه 9 آبان 1390

faryad_sabz1388 - ایران - تهران
با سسلام.باید فاتحه این فوتبال خوند هر روز که میگذره اخلاق و انسانیت تو کشور ما بیشتر از بین میره
دوشنبه 9 آبان 1390

zoroye iran - اتریش - وین
واقعا باید برای کسانی تاسف خورد که پرسپولیس رو زیر سئوال میبرند این تیم وقتی بدست ادمهای نا اهل مییفته و دوتا بازیکن بیکیفیت و بیتربیت که سوراخ تیم هم هستند و بودنشون ضرره ونبودشون منفعت خورده میگیرید این تیم پر افتخارترین تیم ایران و محبوبترین تیم اسیاست
دوشنبه 9 آبان 1390

آبی ترین - ایران - تهران
لنگ همیشه مایه سرافکندگی بوده ، هست و خواهد بود.
دوشنبه 9 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.