ریزش مرگبار ساختمان در پی بارش باران در تهران - دو نفر کشته شدند

ریزش مرگبار ساختمان در پی بارش باران در تهران

دو نفر کشته شدند

ساختمان چهار طبقه قدیمی در خیابان سهروردی در اثر بارش سه روزه باران فرو ریخت.
به گزارش خبرنگار "تهران سما"، ساختمان چهار طبقه ای با قدمت 40 سال و زیر بنای 300 متر امروز در ساعت 15:14 دقیقه به دلیل بارش سه روزه باران فرو ریخت.

بنابر این گزارش، این ساختمان از آجر و خشت ساخته شده و هیچ سیمان و بتنی در آن کار نشده بود ،به همین دلیل براثر فرسایش فرو ریخت.

شایان ذکر است، این ساختمان در خیابان سهروردی جنوبی، خیابان ملایری پور واقع شده است که در ساعت 15:14 دقیقه امروز از طریق سامانه 125 به ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران فرو ریختن آن اعلام شد و در پی آن بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 53 و 73 همراه با گروه نجات 13 آتش نشانی همزمان راهی محل حادثه شدند و در کوتاه ترین زمان آتش نشانان بی درنگ با بکارگیری تجهیزات ایمنی و نجات و قطع کردن جریان برق و گاز ساختمان، عملیات خود را برای ایمن سازی محل حادثه و یافتن گرفتار شدگان احتمالی در میان آوار آغاز و از بروز هر گونه خطر و حادثه دیگری جلوگیری  کردند.
در همین حال مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران از مرگ دو تن و مصدومیت دو نفر دیگر بر اثر فرو ریختن ساختمان چهار طبقه خبرداد.

سید علی‌رضا علوی‌تبار در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزییات این خبر گفت: بارش مداوم باران و فرسودگی ساختمان موجب فرو ریختن 80 درصد یک ساختمان چهار طبقه مسکونی با قدمت چهل ساله در خیابان سهرودی جنوبی شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان در ساعت 15:14 شنبه از طریق سامانه 125 در جریان این حادثه قرار گرفتند، گفت: آتش‌نشانان ایستگاه‌های 53 و 73 همراه با گروه نجات 13 آتش‌نشانی همزمان راهی محل حادثه شدند و با به کارگیری تجهیزات ایمنی و نجات و قطع‌کردن جریان برق و گاز ساختمان عملیات ایمن‌سازی محل و یافتن گرفتارشدگان احتمالی در میان آوار را آغاز و از بروز هر گونه خطر و حادثه دیگری کردند.

وی با بیان اینکه در این حادثه یک پیرمرد و یک پیرزن فوت کردند افزود: دو سکنه حادثه‌دیده پس از خروج از زیرآوار به صورت سرپایی توسط عوامل اورژانس مداوا شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به موقعیت ساختمان گفت: امکان دسترسی نیروها به محل حادثه به دلیل قرار گرفتن این ساختمان در خیابان فرعی نبود بنابراین نیروها مجبور شدند به شیوه دستی عملیات امدادرسانی را انجام دهند.

به گفته علوی‌تبار عملیات امدادرسانی به حادثه‌دیدگان حدود چهار ساعت به طول انجامید و هم‌اکنون امدادگران با ایمن‌سازی و بررسی کامل محل مشغول جمع‌آوری تجهیزات و ترک محل حادثه هستند.

h.k - دانمارک - اودا
دراروپا.خصوصادانمارک ساختمانهای یکصدوهفتادساله وبیشترردتعمیرداخلی وسکونت دارند.متاسفانه ساختمانهای ایران چهل ساله انهم بابازش باران میپاشند.خیلی جای نگرانیست.خدای نکرده زلزله هفت ریشتریابالارخ بدهد.اگردرشهردورافتاده,,وان,,پانصدنفرتلفات داد.درتهران پنج میلیون تلفات به خاطربسته شدن راه هاتلفات خواهیم داشت.خداکمک کند.بهتراست ساختمانهایی که ازقدمت انهابیش ازسی سال میگذرد.واسکلت انهاکلاف بندی نشده بوسیله قوطی ستون یالوله ستون تقویت شوند.ودیوارهای داخلی رابوسیله,geepse pleder, محارکنند.که ازرهاشدن ,,قطعه ای,, برروی ساکنان جلوگیری بعمل اید.ودیگرمجوزبه طرحهای غیرمهندسی ومهندسین ناظر,رشوه ای,باشدت برخوردشود.وگرنه مصیبت بزرگی درانتظارهموطنان درپیش داریم.
یکشنبه 8 آبان 1390

germinehpakravan - قبرص - لارناکا
وقتیکه شهرداری ها دزدند ،کارمندان ادارات وبانک ها دزدند چه انتظاری میشود داشت؟حالا هم با این رژیم دیگر نور علی نور است.
دوشنبه 9 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.