کمک به بیماران آلزایمری با کفش‌های مجهز به GPS!

کمک به بیماران آلزایمری با کفش‌های مجهز به GPS!

یک شرکت آمریکایی با هدف کمک به سالمندان دچار زوال عقل، دست به ساخت کفش‌های مجهز به جی‌پی‌اس زده که در ردیابی و شناسایی محل آنها به اطرافیانشان کمک می‌کند.

اولین نمونه این کفش‌ها برای کمک به ردیابی کودکان گمشده توسط شرکت GTX طراحی شده بودند.

به گفته سازندگان، امروزه ایمنی یکی از مهمترین عوامل ساخت این کفش‌های دارای جی‌پی‌اس است.

قیمت هر جفت از این کفش‌ها در حدود 300 دلار تعیین شده که خریداران را قادر به استفاده از یک سرویس نظارت برای مکانیابی سالمندان سرگردان دچار آلزایمر خواهد کرد.

این سیستم در پاشنه کفش جا گرفته و به پرستاران یا اعضای خانواده اجازه می‌دهد تا موقعیت مکانی فرد پوشنده کفش را شناسایی کرده و حتی در صورت خروج فرد از منطقه تعریف‌شده، سیستم هشدار را راه‌اندازی می‌کند.

این کفش‌ها اخیرا از سوی کمیته ارتباطات فدرال آمریکا تایید شده و شرکت GTX امیدوار است با اقبال عمومی نسبت به این محصول در بازار بتواند هزینه‌های بالای بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

برخی متخصصان بهداشت نیز این محصول را کمک بزرگی برای بیماران و خانواده‌های آنها به خصوص در مراحل اولیه بیماری آلزایمر دانسته‌اند.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=pdnFqklmROM

لینک دانلود مدیافایر

sunami - ژاپن - فوکوشیما
بدرد بیماری "پارکیسون" هم میخوره, چراکه مبتلایان به این بیماری ترمز ندارند...
یکشنبه 8 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
کفشها هم ممکن است بنابه هردلیلی از پایشان درآمده و کسی نتواند آنهارا بیابد ولی اگر به سیستمی که سگهارا میشود بعدازگم شدن پیدایشان کرد بااین نوع بیماران نیز باگذاشتن مشخصات و آدرس و شماره تلفن منزلشان زیر پوستشان به یابنده این اجازه رو داد که بامراجعه به مراکزی که دستگاه ردیاب دارند از زیرپوست بیماران آدرس و محل زندگی و کسانی که مسولیت نگهداریشان را دارند را پیدا کرده و بیمار را به سلامت به آنان تحویل داد .به امید روزی که انواع و اقسام بیماریها دردنیا ریشه کن شود.آمین
دوشنبه 9 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.