شغلی تازه؛ خرید و فروش قبرهای ۳۰ ساله

شغلی تازه؛ خرید و فروش قبرهای ۳۰ ساله

مسوولان بهشت زهرا برای جبران کمبود زمین در بهشت زهرا دست به اقدامی جدید زده اند که هم شغل ایجاد می کند و هم درآمد زایی دارد.

خرید قطعه یی زمین برای سکونت 30 ساله شغل تازه ای است که در چند سال اخیر رونق چشمگیری گرفته است. اگر سری به آگهی های اینترنتی بزنید در میان حجم تکان دهنده ارقام اجاره مسکن با آگهی فروش قبر هم روبرو خواهید شد. همانطور که برای اجاره یک خانه در تهران باید به بالاو پایین بودن و شرق و غرب بودنش فکر کنید، موقعیت جغرافیایی آن قطعه زمین کوچک در بهشت زهرا (س) تهران هم در نرخ اجاره یی 30 ساله اش موثر است. این در حالی است که متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان امسال یک میلیون و 581 هزار تومان بوده است اما در این میان صحبت های حسین کلخورانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران شنیدنی است که می گوید حداقل قیمت خرید قبر در بهشت زهرا 350 هزار تومان و حداکثر 15 میلیون تومان (برای هر طبقه) است.

بهشت زهرای تهران 750 هکتار مساحت و حدود 40 سال قدمت دارد و بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر دراین مکان آرام گرفته اند.با این حال بازهم کمبود زمین در این مکان دیده می شود چون به تازگی اعلام شده است که فروش دوباره قبرهای قدیمی پس از 30 سال امکانپذیر است و اگر بازماندگان نخواهد قبر را واگذار کنند باید آن را بخرند. به نظر می رسد با پرشدن ظرفیت بهشت زهرا (س) این اقدام سازمان بهشت زهرا (س) اجتناب ناپذیر است اما بسیاری از خانواده ها را با شرایط پیش بینی نشده مواجه کرده است بویژه که در بسیاری از مناطق بهشت زهرا (س) قیمت قبر رقم قابل توجهی است.

درباره این موضوع کلخورانی با اشاره به اینکه بر اساس قانون مصوب سال 64، سازمان بهشت زهرا (س) می تواند با فروش قطعات قدیمی هزینه بقیه قطعات را تامین کند، می گوید: در این راستا می کوشیم هزینه ها را ثابت نگه داریم و در این مورد حداقل قیمت خرید قبور 350 هزار تومان و حداکثر 15 میلیون تومان برای قبور40 ساله است، البته قبور 15 میلیونی کمتر از پنج درصد است و غالب قبرهایی که فروخته می شود در قطعات 50 تا 111 است که بین سه و نیم تا پنج میلیون قیمت دارد و قدمت قبر هم 20 تا 30 سال است.

a.ahooraei - المان - کلن
حال مونده که یه زمانی برسه که مثل قصابها وایستن و نسبت به وزن و استخوان و پر و پاچه حساب کنند و زمین بفروشن.
شنبه 7 آبان 1390

parviz1 - انگلستان - کترینگ
یاد اون جریان کفن دزد افتادم !!!!!!!! اینا دیگه واقعا دارن چوب تو ..مرده ملت هم میکنند.واقعا کجای دنیا این کار را با مرده ها میکنند!!!!!!!!!!! وای بر ما که هر بلایی سرمان مید بازم دم نمیزنیم.
شنبه 7 آبان 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
آدم هایی بوده اند که در عمرشان خیری از پدر و مادرشان ندیده اند، اما الان بعد از سی چهل سال گذشت زمان از مرگ، می توانند قبر آنها را چند ده میلیون بفروشند!
شنبه 7 آبان 1390

م ر - ایران - تهران
بابا قبر پسر خاله ام را که 30 سال پیش فوت کرده بود وقتی پدرش پارسال فوت کرد همان قبر را 4/5 میلیون تومان فروختن تازه وقتی قبر رو کردن چون پسر خالم جوان بود 27 ساله بود بر اثر تصادف فوت کرده بود دندانهاش تمام سالم استخوان زانو و دست تماما سالم بود داغ دل خالم رو دوباره زنده کردند فرزندش که بعد از سی سال که پدرش رو ندیده بود با این صحنه هر چی از دهنش در اومد گفت یعنی صحنه ناراحت کننده ای بود یادمه اون زمانها میگفتن نبش قبر از گناهان کبیره ست ولی الان که پول وسط اومده اعوذ بالله کشتن پیغمیران هم حلاله . این نامردها به زنده اش رحم نمیکنند مرده که جای خودشو داره ؟ اگه راست میگن جا کم دارند اون حرم امام رو اینقدر گسترش ندن و برای خودشان بتکده درست کنند.
یکشنبه 8 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
دفن استخوان مردگان در دانشگاه/ 11 روز وفات کوروکچلهای1400 سال پیش باضافه ی امامان جدیدالتاسیس چون خمینی ومطهری صدر و و و واخبار یا اعدام است یا شکنجه یا جداسازی زن و مرد یا خشک شدن رودها و دریاچه ها یا اسارت و شکنجه دگراندیشان دینی و وکلا به جرم دفاع از محکوم -- جنایات عجیب و غریب و تعدادی بع بع کنندگان بی اعتراض !!!طبیعی است که بجای اختراعات علمی مسئله ی مهم خریدن قبر باشد چون برای تعداد زیادی///زندگی در روی زمین ایران تفاوتی با خوابیدن زیر زمین ندارد/// ننگ بر عنقلاب اسلامیتان و مزدوران با جیره و مواجب سایت!!!!!
یکشنبه 8 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.