زوج شیاد دستگیر شدند

زوج شیاد دستگیر شدند


زن و شوهری که با راه‌اندازی شرکت‌های کاغذی به بهانه فروش خودروهای مدل بالا به پزشکان، از آنها کلاهبرداری می‌کردند، دستگیر شدند.

 
به گزارش «جام‌جم»، رسیدگی به این پرونده از روز 27 بهمن سال گذشته در پی شکایت یک مرد پزشک مبنی بر این که مدیر یک شرکت بازرگانی او را فریب داده و 50 میلیون تومان از وی کلاهبرداری کرده است، در دستور کار ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
 
شاکی به پلیس گفت: قصد خرید یک خودروی مدل بالا را داشتم تا این که چند هفته پیش در روزنامه‌ای آگهی یک شرکت بازرگانی را خواندم که فعالیتش فروش خودروی مدل بالای اقساطی آن هم فقط به پزشکان بود.
 
شاکی اضافه کرد: به محل شرکت در خیابان فیاض‌بخش تهران رفتم که مدیر شرکت گفت نیمی از پول خودرو را نقدی و بقیه را اقساطی تحویل می‌گیرد. بابت خرید خودرو 50 میلیون تومان نقدی پرداخت کردم و یک خودروی مدل بالا تحویل گرفتم.
 
خودروی واهی 50 میلیون تومان آب خورد

 
شاکی یادآور شد: با تحویل خودرو، ثبت سند به نام من، به چند هفته بعد موکول شد تا این که مدیر شرکت پس از چند روز مرا به دفتر کارش دعوت کرد و با ادعای این که برگه گمرک خودروی فروخته شده به من مشکل دارد، خواست تا با تحویل دادن خودرو، یک خودروی مدل بالای دیگر با همان شرایط اقساطی دریافت کنم که بناچار پذیرفتم.
 
وی اضافه کرد: چند روز بعد وقتی برای تحویل گرفتن خودروی جدید به محل شرکت رفتم، دیدم زن و مردی که آنجا را اداره می‌کردند، محل اجاره‌ای را تحویل صاحبخانه داده و به مکان نامعلومی رفته‌اند.
 
ردپای کلاهبردار حرفه‌ای
 
ماموران با استعلام از سامانه پلیس متوجه شدند تصویر چهره‌نگاری مرد متهم با یک کلاهبردار سابقه‌دار به نام محمود مطابقت دارد بنابراین پاتوق‌های احتمالی او و زنی که همدستش بود، تحت نظر گرفته شد.
 
در ادامه تحقیقات، ‌ده‌ها پزشک دیگر نیز با حضور در مرکز پلیس و ارائه شکایت‌هایی مشابه اعلام کردند در دام یک زن و مرد کلاهبردار گرفتار شده‌اند.
 
به این ترتیب چند روز پیش متهمان فراری در خانه‌ای اجاره‌‌ای در جنوب تهران شناسایی و دستگیر شدند.
 
با انتقال متهمان به پایگاه هفتم پلیس آگاهی، در بازجویی از آنها معلوم شد متهمان زن و شوهر هستند.
 
اعتراف به شیادی از پزشکان
 
مرد متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: چندی پیش با آزادی از زندان، کلاهبرداری‌هایم را دوباره شروع کردم؛ به طوری که من و همسرم با اجاره دفتر کار در خیابان‌های فیاض‌بخش، ستارخان و شیراز، در زمینه خرید و فروش خودروهای مدل بالا فعالیتمان را شروع کردیم. در ادامه با درج آگهی فروش خودروی اقساطی به پزشکان در روزنامه‌ها، از آنها کلاهبرداری می‌کردیم. همسرم نیز نقش منشی را ایفا می‌کرد.

متهم با اشاره به کلاهبرداری 500 میلیون تومانی از پزشکان تهرانی گفت: ابتدا خودروهایی را که به مدت یک هفته اجاره کرده بودیم، به خریداران تحویل می‌دادیم و از 50 تا 70 میلیون تومان از آنها دریافت می‌کردیم و تعهد می‌گرفتیم بقیه پول خودرو را به طور اقساطی پرداخت کنند. دوباره آنها را فریب داده و دیگر خودرویی تحویلشان نمی‌دادیم.
 
در پی اعتراف متهم، همسرش نیز به همدستی با او اعتراف کرد.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
اگر در اولین کلاهبرداری که انجام داده بودند درست وحسابی درس تربیتی از طریق مراجع قانونی دریافت کرده بودند هرگز به فکر روشهای جدید کلاهبرداری نمی افتادند .
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.