ساخت صدف برای خرچنگ‌های بی‌سرپناه

ساخت صدف برای خرچنگ‌های بی‌سرپناه
شرکت سازنده چاپگرهای سه بعدی «میکربات» تصمیم دارد با اجرای پروژه ای برای خرچنگ‌های بی خانمان در سرتاسر جهان خانه چاپ کند تا این جانداران آسیب پذیر دیگر ناچار نباشند برای حفظ بقای خود به زباله ها رو بیاورند.

حتی خرچنگ‌های هرمیت نیز در برابر نوساناتی که در اقتصاد اکولوژیکی آنها وجود دارد، ایمن نیستند. کمبود جهانی صدف باعث شده این خرچنگ‌ها با کمبود شدید محل سکونت مواجه شوند.

به گزارش مهر،‌ از این رو شرکت سازنده چاپگرهای سه بعدی «میکربات» با هدف فراهم آوردن صدف کافی برای خرچنگ‌های بی صدف، پروژه ای به نام «سرپناه» را راه اندازی کرده و در آن به طراحی صدفهایی می پردازد که می توان آنها را با استفاده از چاپگرهای سه بعدی چاپ کرده و در اختیار خرچنگ‌ها قرار داد.

خرچنگ‌های هرمیت به همراه صدفهایشان متولد نمی‌شوند و باید در میان دریا برای خود زیستگاهی مناسب را بیابند که معمولا این زیستگاه یک صدف خالی از سکنه است. با این همه کمبود صدف شدید به تازگی خرچنگ‌های هرمیت را با دردسر مواجه کرده به شکلی که تعدادی از آنها مجبور شده‌اند برای یافتن سرپناه به جایگزین‌های نامناسبی رو بیاورند.

برای مثال خرچنگ‌های هرمیتی که نمی‌توانند صدف مناسب را برای سکونت خود بیابند، از انواع زباله های موجود در سواحل یا آب دریاها، از بطری ها گرفته تا پوکه های فشنگ و هر زباله دیگری که بتوانند پیدا کنند به عنوان سرپناه استفاده می کنند.

از این رو گروهی در شرکت سازنده چاپگرهای سه بعدی میکربات تصمیم گرفته اند به این جاندارن آسیب پذیر در یافتن سرپناه کمک کرده و صدف‌هایی را با کمک فناوری‌های طراحی و چاپ سه بعدی برای آنها بسازند. در حال حاضر هیچکس مطمئن نیست که خرچنگ‌ها از این صدف‌های چاپ شده به عنوان خانه استفاده کنند و هنوز نوع موادی که برای ساخت این صدف‌ها به کار گرفته شده قطعی نیست.
+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.