شکلات سیاه بهتر است یا سفید؟

شکلات سیاه بهتر است یا سفید؟


تحقیقات جدید نشان می‌دهد، شکلات نه تنها ضرر ندارد بلکه احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا 73 درصد کاهش می‌دهد.بیماری‌های قلبی یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در سراسر جهان هستند. معمولا پزشکان برای پیشگیری از مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی توصیه‌هایی مانند داشتن زندگی سالم، پرهیز از خوردن غذاهای پرچرب، ترک سیگار و ورزش کردن را دارند.

اما آخرین مطالعات نشان می‌دهد، خوردن شکلات هم می‌تواند فواید زیادی برای پیشگیری از این بیماری خطرناک داشته باشد. افرادی که شکلات مصرف می‌کنند با احتمال 73 درصد کمتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و احتمال سکته مغزی نیز در آن‌ها 92 درصد کمتر از دیگران است.به‌نظر می‌رسد در این ماده خوراکی آنتی‌اکسیدان‌هایی وجود دارد که خواص ضد‌التهابی و ضد‌تورمی دارد که فشار خون را کاهش داده و مقاومت در برابر انسولین را بهبود می‌بخشد.البته این نتایج به این معنا نیست که در مصرف شکلات زیاده‌روی کنید.

مصرف بیش از حد شکلات باعث افزایش وزن در انسان می‌شود و ممکن است تمام فواید آن را بی‌اثر کند.کارشناسان معتقدند، بهتر است در خرید شکلات به سراغ انواع کم‌کالری آن برویم و کالری دریافتی حاصل از خوردن آن را با کمتر خوردن مواد‌غذایی دیگر جبران کنیم.
waahed - بحرین - منامه
از همه چیز نوشته شده جز پاسخ به سؤال فوق !!
شنبه 7 آبان 1390

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
تیتر گمراه کننده است. اصلا از تفاوت شکلات سیاه با سفید . گفته نشد. من یک فرقش را میگم. شکلات سیاه کفئین داره و موجب ترشح زیاد اسید میشه. ولی شکلات سفید نه. . وای از مزه --- LINDT --- چه سفید چه سیاه.
شنبه 7 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
هیچ کدام فقط ترشیجات
شنبه 7 آبان 1390

Mihmane salo mah - ایران - شیراز
یادش رفته بگه کدومش بهتره ، سیاه یا سفید؟؟
شنبه 7 آبان 1390

peyvand - ایران - تهران
ما که موندیم تو خماری ، فکر کنم مطلب ادامه داشته .
شنبه 7 آبان 1390

sunia - استرالیا - استرالیا
برو اون بالارو بخون سوال چیه بعد اراجیف بنویس
شنبه 7 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
شکلات سفید بیشترش کره است و خیلی چاق کننده , شکلات تیره بهتر است من شکلات تلخ را به آنها ترجیح میدهم.
یکشنبه 8 آبان 1390

yashainiran - ایران - ایران
البته خوردن شکلات خارجی مفید است نه ایرانیش! چون در ترکیب شکلاتها از ماده لستین استفاده می کنند که در شکلاتهای خارجی لستین طبیعی کاربرد دارد ولی درشکلات های ایرانی به خاطر گران بودن لستین طبیعی از نوع مصنوعی استفاده می شود که سرطان زا می باشد
یکشنبه 8 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.