مهدوی کیا:کینه ای نیستم،برای استیلی دسته گل می برم

مهدوی کیا:کینه ای نیستم،برای استیلی دسته گل می برم

 


مهدوی کیا می گوید یک پرسپولیسی اصیل است اما در بازی روز شنبه با تمام وجودش برای داماش بازی خواهد کرد.


یک بار دیگر مهدی مهدوی کیا و یک بار دیگر پرسپولیس.این بار رویارویی او با تیم سابقش کمی متفاوت است.او تا به حال سه بار با پیراهن تیم های دیگر مقابل پرسپولس بازی کرده که دو باخت و یک تساوی حاصل آنها بوده است اما اتفاقاتی که در ابتدای فصل بر سر آمدن کیا به ایم تیم افتاد به نظر شرایط رویارویی مجدد را کمی تغییر داده است.البته خود مهدی نظر دیگری دارد:«این بازی هم مثل همه بازیها.سه امتیاز دارد و تمام تلاش مان این است که سه امتیاز بازی برای تیم ما داماش باشد»


شرایط تیم شما در آستانه بازی با پرسپولیس چطور است؟نتایجی که در هفته های قبل گرقته اید به نظر از لحاظ روحی تاثیر زیادی روی تیم شما داشته است.


برای بازی با پرسپولیس آماده هستیم.هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ بدنی.بعد از پیروزی در داربی گیلان و پس از آن در جام حذفی شرایط خوبی داریم.شک نکنید که فقط برای سه امتیاز به میدان می رویم.


اما بازی با پرسپولیس فرق می کند.پرسپولیس در هر حالتی پرسپولیس است.

فکر می کنم سه امتیاز برای داماش است تا با خیال راحت به تعطیلات برویم


با این اوضاع خیلی راحت از برد حرف می زنید.


چرا نزنم؟ما شرایط خوبی داریم. در چند بازی آخر نتایج خوبی گرفته ایم و از لحاظ روحی شرایط ایده آلی داریم.ما در خانه بازی می کنیم و حمایت تماشاگران خودی را دایرم.امیدوارم سه امتیاز این بازی را بگیریم.


اوضاع پرسپولیس هم این روزها خوب نیست و این به نفع شماست.


من از پرسپولیس دور هستم و نمی دانم شرایط این تیم چطور است. فقط در روزنامه ها اخبار این تیم را دنبال می کنم.آنها نتیجه نگرفته اند و یک سری حواشی هم به شرایط این تیم دامن زده است.


تقابل شما و پرسپولیس.چه نظری در این مورد دارید؟


مثل بقیه بازی ها سه امتیاز دارد. اما من هم یک پرسپولیسی اصیل هستم و باید مقابل تیم سابق خودم بازی کنم. امیدوارم ببریم.شرایط روحی این بازی برایمان مهم است. تا به حال سه بار مقابل پرسپولیس با پیراهن استیل آذین بازی کرده ام که یک بار مساوی و دو بار هم باخته ام.بازی آخر ما هم که به جنجال کشیده شد و بقیه قضایا را هم همه می دانند.


به سال های خیلی دور برگردیم.زمانی که بانک ملی به پرسپولیس آمدید.اگر کیا به پرسپولیس نمی آمد آیا در مسیر زندگی اش چنین اتفاقاتی می افتاد؟


والله آمدنم به پرسپولیس اتفاق مهمی در زندگی ورزشی ام بود. من به محبوب ترین و معروف ترین تیم آسیا پیوستم و در 18 سالگی در این تیم فیکس بازی کردم.این باعث شد زودتر از بقیه بازیکنان توی چشم باشم. آن زمان اکثیرت بازیکنان استقلال و پرسپولیس در تیم ملی بازی می کردند و این تاثیر زیادی در پیشرفت فوتبالیست ها داشت.من از پرسپولیس به تیم ملی رسیدم و همین شرایط را برای پیوستنم به بوخوم فراهم کرد و یازده سال در آلمان بازی کردم. من صد درصد مدیون پرسپولیس هستم.


امسال چطور؟


آن سال استانکو یک تیم طلایی را شکل داد.من بعد از آن تیم خوبی ندیدم.استانکو پرسپولیس را ساخته و پرداخته کرد،در ایران قهرمان شد و در آسیا هم نتایج خوبی گرفت.در فوتبال ایران از بچگی طرفدار پرسپولیس بودم. در رویاهایم دوست داشتم که در تیم مثل پرسپولیس بازی کنم.در 18 سالگی به یکی از آرزوهایم رسیدم اما برای رسیدن به چنین جایگاهی زحمت کشیدم. آن زمان که من به پرسپولیس آمدم درکنار بازیکنانی بازی می کردم که زمانی در ورزشگاه تشویقشان می کردم و برایشان هورا می کشیدم.این برای من اتفاق مهمی بود. آن موقع در پرسپولیس رقیبان زیادی داشتم.دایی،کرمانی مقدم و پیوس.من در کنار این بازیکنان باید رقابت می کردم. بعد استانکو سیستم را تغییر داد و شرایط به گونه دیگری رقم خورد.


حالا با این همه خاطره باید دوباره مقابل این تیم قرار بگیرید.


بالاخره طبیعت فوتبال است هزار تا اتفاق در آن می افتد. من سالها در هامبورگ بازی کردم و مورد لطف هواداران این تیم قرار داشتم. پس از رفتنم به آینتراخت مقابل هامبورگ هم بازی کردم.آن رویارویی مقابل هامبورگ سخت بود.


کدام سخت تر بود؟بازی کردن مقابل هامبورگ یا پرسپولیس؟


هر کدام شرایط خاص خودش را داشت.آنجا فضای فوتبال آلمان حاکم بود و اینجا شرایط فوتبال ایران.اما هم تماشاگرا ن پرسپولیس و هم هوادارن هامبورگ برایم سنگ تمام گذاشتند.


آنها خیلی شما را تشویق می کردند.

بله شدید تشویق می کردند،فراتر از تشویق بود.حتی وقتی من به دروازه هامبورگ حمله می کردم آنها باز هم من را تشویق می کردند.از این اتفاقات در فوتبال خیلی کم رخ می دهد.


حالا در شرایطی جلوی پرسپولیس قرار می گیرید که آنها اول فصل تو را نخواستند.


این مسائل برای اول فصل بود.ما الان دنبال سه امتیاز بازی روز شنبه هستیم.


یعنی آن اتفاقات را فراموش کرده اید؟


من کینه ای نیستم.هرچه بوده تمام شده و رفته. بخواهم به این موضوع فکر کنم یا نکنم فایده ای ندارد. آدم نباید به گذشته برگردد.در مجموع از انتخاب داماش خوشحال هستم.ما در قعر جدول بودیم و با تغییر مربی حالا شرایط بهتری داریم.امیدوارم این بازی را ببریم تا جایگاهمان در لیگ محکمتر شود.


مثل اینکه خدا شما را دوست داشت که امسال به پرسپولیس نیامدید.چون امسال همه اش ناکامی بوده و حاشیه.

 
خب نمی شود شرایط را پیش بینی کرد.پرسپولیس همیشه حاشیه داشته است.امسال اتفاقاتی افتاده که تیم نتایج خوبی نگرفته است.ان شاءالله این تیم بتواند نتیجه بگیرد البته به جز بازی با داماش.


در حالی پرسپولیسی ها تو را نخواستند که الان در دفاع راست 7 نفر را امتحان کرده اند.


من نظری در این مورد ندارم چون این مسئله به من ارتباطی ندارد.


با این شرایط به سمت استیلی می روید؟


چرا نروم؟! ما سالها هم بازی بودیم.بالاخره فوتبال است.در فوتبال ایران سعی کرده ام به همه احترام بگذارم.


اما استیلی نه تنها تو را نخواست بلکه وقتی با داماش قرارداد بستید گفت که مهدوی کیا صبر نکرد.او با این حرف تو را مقصر جلوه داد.


بالاخره این صحبت ها برای آن موقع بوده است. این بالا و پایین فوتبال است و ارزشی ندارد.من کینه ای نیستم.


الان دارید با 5 پاس گل در داماش می درخشید و جزو بهترین گل ساز های لیگ بوده اید.


من دنبال آمار و ارقام نیستم ولی خب خدا را شکرمی کنم که توانسته ایم نتایج خوبی بگیریم.

ولی این 5 پاس را در شرایطی داده اید که همه می گفتند فوتبا مهدوی کیا تمام شده است.


به هر حال از این حرف ها زیاد می زدند.من باید یک سال خاطره تلخ با استیل آذین را حذف کنم.فصل قبل یک استثتا بود.پشت سر تمام باز یکنانی که در استیل آذین بودند از این حرف ها زده شد.امیدوارم از این اتفاقات دیگر در زندگی ورزشی ام نیافتد. فصل قبل تلخ و عذاب آور بود.


به پرسولیس گل بزنید خوشحالی می کنید؟
این هم از آن سوالات حاشیه ای بود.یعنی همه چیز این بازی به شادی مهدوی کیا بر می گردد؟(با خنده)


این بازی در رشت برگزار می شود. فکر می کنید که تماشگران کدام تیم را تشویق می کنند.در رشت پرسپولیسی زیاد است.


شما ببینید وسط هفته 10هزار هوادار آمدند و داماش را تشویق کردند. این یک نقطه مثبت تیم است. من فکر می کنم آنها در این بازی طرفدار تیم شهرشان هستند.ما هم سعی می کنیم خوب بازی کنیم و سه امتیاز را تقدیم آنها کنیم.

تقابل مهدوی کیا و علی کریمی هم در نوع خودش دیدنی است.شما سالها در تیم ملی هم بازی بوده اید.


فکر می کنم من و علی فقط یک بار مقابل هم بازی کرده ایم.آن زمان من در هامبورگ بودم و علی در بایرن مونیخ.آن بازی را ما دو بر یک بردیم. یک برد استثنایی بود.بایرن برای اولنی بار در آلیانس آره نا باخت.علی به محض اینکه وارد زمین شد چند دقیقه بعد مچ پایش آسیب دید.ما در دقیقه نود بازی را با گلی که من زدم بردیم. الان معلوم نیست علی بازی می کند یا نه. یک روز می گویند بازی می کند و یک روز هم می گویند معلوم نیست.اما در هر صورت علی از دوستان خوب من است.


اگر پرسپولیس این را ببازد این احتمال وجود دارد که استیلی برکنار شود.


به این کارها کاری ندارم.به تنها چیزی که فکر می کنم پیروزی است نه این مسئله. ما به تیم خود فکر می کنیم تا حاشیه امنیت مان را بالا ببریم. این را اول مصاحبه هم گفتم الان هم می گویم با تمام احترامی که برای پرسپولیس قائل هستم با تمام وجودم برای تیم داماش بازی می کنم.

 

pull.over - قطر - دوحه
عاشقتم مهدی. خیلی گلی. امیدوارم نیم فصل یا فصل بعد بیای پرسپولیس.
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.