یکی از والدین ایرانی باشد، فرزندش ایرانی می شود

یکی از والدین ایرانی باشد، فرزندش ایرانی می شود

مهرداد صدری، مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال اعلام کرد: "فرزند تبعه خارجی که محل تولد یکی از والدینش در ایران باشد، ایرانی شناخته می‌شود."

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا)، آقای صدری همچنین گفته که فرزند تبعه خارجی که در ایران متولد شود به محض اینکه به ۱۸ سال برسد و یک سال در ایران اقامت داشته باشد، ایرانی محسوب می‌شود.

وی در خصوص ازدواج زن ایرانی و مرد خارجی نیز گفته براساس ماده ۱۰۶ قانون مدنی صدور اجازه این ازدواج بر عهده دولت است و افزود:"بدون مجوز هیچ دفتر ازدواجی حق ثبت ازدواج را ندارد و در ابتدا دولت باید اجازه این پرونده زناشویی را صادر کند و پس از آن که این مورد نزد اداره کل هویتی ایرانیان خارج از کشور ثبت شد، این ازدواج صورت گیرد."

Coco - کانادا - تورنتو
با این همه ابرو ریزی که کردن تو دنیا، آره خوب مردم دنیا سر و دست میشکنن ایرانی‌ باشن آخه..حالا شرط و شروط هم میذارن زنایه ایرانی‌ که تو ایران هیچ آزادی و اختیاری ندران و مثل برده باشون رفتار می‌شه خارج هم هر غلطی بخوان بکنن باید از جمهوری اسـ...‌ اجازه بگیرن.
جمعه 6 آبان 1390

Mahyar-Tpour - ایـران - تـهـران
در نهایت در آینده ی نزدیک ایران مثل آلمان نازی میشه و ایران رو یک پارچه ایرانی می کنیم....عربستان برای عرب ها - مغولستان برای مغول ها - ایران برای اقوام واقعی ایرانی(کرد - فارس - بلوچ - آذری غیر ترک(مغول) - ارمنی - گرجی - پشتون و...).
جمعه 6 آبان 1390

جمشید جم - ایران - تهران
Coco - کانادا - تورنتو.. دوست عزیز ملیت و هویت را قاطی جمهوری اسلامی نکن. من به شخصه هم افتخار می کنم ایرانی هستم و هم اینکه اسمم جمشید است و این نه به جمهوری اسلامی ربطی داره و نه به احدی الناس که بخواد منو با ملیت ایرانی تحقیر کنه. مطمئن باش مردم دنیا حساب ایرانیها را از حساب جمهوری اسلامی جدا کرده اند . تو کانادا سعی کن ایرانی باشی و ایرانی باقی بمونی.. ننگش باشه برای جمهوری اسلامی..
جمعه 6 آبان 1390

afshin7174 - ایران - تهران
Coco - کانادا - تورنتو خدا رو شکر میکنم که تو ایرانی نیستی چون ایرانی بودن لیاقت میخواد.
جمعه 6 آبان 1390

ashkan.h - سوئد - فلینگزبرو
تمام حرفاشون دروغه .من میشناسم کسی رو که خودش ایرانیه و شوهرش اتباع اما به بچشون شناسنامه ندادن
جمعه 6 آبان 1390

Coco - کانادا - تورنتو
دوستان افشین و جمشید، من تا یه مدتی‌ تو عمرم فقط ایرانی‌ بودم و همونجوری هم می‌مردم اگه ایران و ایرانی‌ با من همنگونه یکرنگ بود که من باش بودم. من مجبور به ترک وطن شدم مثل خیلی‌‌های دیگه. اینرا بدونید وطن شما چه رو کاغذی و چه تو رگ و خون آنجا هستش که میتونی‌ در خونه را باز کنی‌ با آزادی بری بیرون به آدمای تو خیابون بگی‌ که چی‌ هستی‌ و کی‌ هستی‌ و پدر مادرت کیان ، مثل اونها کار کنی‌، درس بخونی ازدواج کنی‌، معامله کنی‌، کسب داشته باشی‌ مثل همسایه بغلیت بتونی‌ ۳۶۵ روز سال را بری بیرون چه آفتابی چه بارانی نه اینکه "هموطنه" همکلاسیت که ۴ سال باهم رو یه نیمکت نشستید تو دبیرستان و تو از اون تو همه درسا زرنگتر بودی اول مهر بره دانشگاه شهید بهشتی‌ و ۸ سال بعد دکتر بیاد بیرون و تو هر روز بشینی‌ پشت پنجره به بچه محصلا نگا کنی‌ که دارن میدون برن تاکسی بگیرن و خودشون را به کلاسشون برسنن، همش با این فکر کنی‌ که "آخه چرا من نه؟ آخه چرا؟". ۸ سال بعد یا ۸۰ سال بعد همونی باشی‌ که بودی چون راه تو بسته است.
شنبه 7 آبان 1390

Coco - کانادا - تورنتو
برام جالبه دونفری که به من پریدن هر دو تو ایران هستن، بهترین جای دنیا. بهترین آدمای دنیا، بهترین غذا ها، بهترین همه چیز دنیا، جایی که همه هنر‌ها نزدشونه ، هزار ماشالله. جایی که با من بدترین رفتار‌ها را کردن تو زندگیم، بدترین حرفهارا شنیدم، بدترین توهین هارا شنیدم و بدترین زندگی‌ را برای من و خانوادم درست کردن. عزیزانم از چی‌ براتون بگم، اون هموطنانی که شبانه آمدن با پیت نفت و یک جعبهٔ کبریت که خونمون را آتیش بزنن و بمون گفتن که باید کوپن بنزینش را هم پسمون بدید؟ جمشید هموطنم باور کنید اونها عوامل رژیم نبودند در و همسایه خودمون بودن همون هایی که چندین و چند سال ازشون نون میخریدیم و باشون خوش و باش میکردیم، یا اون هموطنانی وقتی‌ منو از مدرسه انداختنم بیرون واسه دیانتم همه و همه رفتن به دانشگاه طوری که تنبل‌ترین و بی‌ خاصیت ترینشن هم حالا یه جایی بلاخره قبول شد ولی‌ من؟؟،
شنبه 7 آبان 1390

Coco - کانادا - تورنتو
....، یا از هموطنانی که وقتی‌ در خونه مون را قفل کردیم راهی‌ شدیم تو کوه ها دستگیرمون کردن و مثل جنایت کارا تو زندان مون کردن تحقیر مون کردن و بمون گفتن "میرید خارج اونجا گارسونی کنید؟" وقتی‌ جواب دادیم "ما فقط میخوایم آزادی داشته باشیم مثل همه هموطن‌ هامون درس بخونیم اگه نه خارج جایی هم چین دهن سوزی نیست واسه ما؟" هموطن‌ هایی که گفتن "خفه شید؟؟؟؟!!!!!" وطن من جائیست که منو همون جوری که هستم قبول داره توش آزادم سرم را بالا بگیرم بچه هام آزادن که مثل بچه هایی کسایی دیگه باشن مثل همه مردم دیگه می‌تونم کار کنم، درس بخونم دکتر بشم کاسبی کنم ملا ی محل فتوا نده بیان خونه‌ام را آتیش بزنن، مغازه بزنم مشتری‌هایم بم احترام بزارن تو دانشگاه شاگرد اول بشم و جایزه بگیرم وقتی‌ هم که مردم تو قبرستون فک و فامیلم بتونن اجازه دفن‌ام را بگیرن بندازن‌ام تو خاک و وقتی‌ هم که رفتم اون زیر خروار‌ها خاک "هموطنانم" نیان درخت‌های گورستون را ببرّن سنگ قبرم را بشکنن و رو دیوار گورستون به روح من و مردگانم فحش و ناسزا بنویسن. و رو قبرم تًف کنند.
شنبه 7 آبان 1390

Coco - کانادا - تورنتو
سالیان سال هست که آرزوی خاک وطن دارم ولی‌ در حالی‌ که همه "هموطنانم" می‌رن وطن و میان من اینجا نشسته‌ام حیران فکر می‌کنم به کجا متعلقم؟ هنوز میگم "آخه چرا من نه؟ آخه چرا؟" هموطن‌ عزیزم از ماست که بر ماست. اینرا بدون که اگه بچه هام ایران را نمی‌بینند بخاطر اینه که هرگز اجازه نمیدم آنچه که """"هموطنام""" با من و مرده تو قبرستون من کردن با بچه هام بکنن هرگز بچه‌های من آزاد به دنیا آمدن به آزادی مردم دیگه احترام میذارن و آزاد هم میمیرن . https://www.youtube.com/watch?v=N9SgffyJhRwfeature=related
شنبه 7 آبان 1390

bandeye khoda - یونان - آتن
حق با Coco - کانادا - تورنتو است.وطن فقط اونجایی نیست که اتفاقی در اونجا به دنیا اومدی بلکه اونجاست که خودت آزادانه انتخاب میکنی چون اهالی اونجا بهت احترام میگذارن وحقوق برابر برات قائلن وبهت این حق رو میدن که خودت آزادانه طریق زندگیت رو انتخاب کنی وحق متفاوت بودن رو بهت میدن.ونه اینکه مثل بچه ها متعصب بودن که مال من چون مال منه بهترینه وبا دیگران منازعه کردن که چون به من غریب هستند پس بدهستن مثل ایران که متأسفانه با عقب نگهداشتن سطح فکری مردم حکومتهای دیکتاتوری رو ابفاء میکنند.ازماست که برماست.تا طرز فکر مردم ایران اینه حکومتی لایق ترازاین برایران نخواهدآمد.!!!
شنبه 7 آبان 1390

david111 - فرانسه - لیون
Coco- کانادا - تورنتو, باهات موافقم.
شنبه 7 آبان 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
afshin7174 لیاقت کیلو کیلو مال شما خیرشو ببری
شنبه 7 آبان 1390

ario - ایران - اهواز
Coco - کانادا - تورنتو. درود بر شما.سخنانتون بیان کننده واقعیت های تلخ هستند.هیچ کسی منکر فرهنگ پستی که ایرانیان در برخورد با اقلیت های دینی دارند نیست.فرهنگ کاملا غیر انسانی بر گرفته از فرهنگ تازیان.شرم بر ما
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.