باید درباره کوین حرف بزنیم , بهترین فیلم جشنواره فیلم لندن شد

باید درباره کوین حرف بزنیم , بهترین فیلم جشنواره فیلم لندن شد

تیلدا سوینتون و ازرا میلر در فیلم 'باید درباره کوین حرف بزنیم'


فیلم "باید درباره کوین حرف بزنیم" درباره روابط سخت یک مادر و پسر، برنده جایزه بهترین فیلم از پنجاه و پنجمین جشنواره فیلم لندن شد.

لین رمزی این فیلم را بر اساس رمان پرفروش لیونل شریور ساخته است.

کندیس رید، هنرپیشه بریتانیایی، که در فیلم جانکهارتز (Junkhearts) نقش یک دختر بی خانمان را بازی کرده بود، عنوان "بهترین تازه وارد" را از آن خود کرد.

همچنین پابلو جیورگلی، کارگردان آرژانتینی با فیلم "درختان اقاقی" (Las Acacias) برنده جایزه "بهترین فیلم اول" شد و ورنر هرتزوگ جایزه بهترین مستند را برای فیلم "به درون ورطه" دریافت کرد.

"باید درباره کوین حرف بزنیم" با بازی تیلدا سوینتون و ازرا میلر، داستان پسری را روایت می کند که دست به کشتار در یک دبیرستان می زند.

لین رمزی در مراسم اهدای جوایز که شامگاه چهارشنبه ۲۶ اکتبر در کلیسای سنت لوک در مرکز لندن برگزار شد گفت: "ما روی این فیلم به سختی کار کردیم."

او گفت: "فیلمنامه پیچیده بود و واقعا خوب نوشته شده بود. می خواستیم فیلم هم با همین کیفیت ساخته شود و فقط ۳۰ روز فرصت فیلمبرداری داشتیم."

جیلیان اندرسن، یکی از داوران بخش بهترین فیلم گفت که تصمیم گیری برای داوران سخت بوده و "مجبور بودیم که سر میز با هم بجنگیم."

"فاوست"، برنده جشنواره فیلم ونیز، "شرم" ساخته استیو مک کویین و "فرزندان" با بازی جورج کلونی، رقیب های فیلم "باید درباره کوین حرف بزنیم" بودند.

در این مراسم دیوید کراننبرگ، کارگردان، و ریف فاینز، بازیگر، عضویت در بفتا را دریافت کردند.

زیبا و غریب


نمایی از فیلم لاس آکاسیاس برنده جایزه بهترین فیلم اول در جشنواره فیلم لندن و جشنواره فیلم کن

پابلو جیورگلی که در جشنواره فیلم کن هم جایزه بهترین فیلم اول را برده بود، گفت که دعوت شدنش به لندن "زیبا و غریب" بوده و "همین کافی است."

فیلم جاده ای "اقاقیاها" درباره یک راننده کامیون است که مادر جوان و نوزادش را سوار می کند.

فیلم ورنر هرتزوگ که عنوان بهترین مستند را از آن خود کرده "به درون ورطه: حکایت مرگ، حکایت زندگی" نام دارد و درباره عواقب خشونت است. کارگردان در این فیلم با تعدادی از محکومان به اعدام و نزدیکان آنها گفت و گو کرده است.

در مستند 'به درون ورطه' با تعدادی از محکومان به اعدام و نزدیکان آنها گفتگو شده است

دیوید کراننبرگ و ریف فاینز هر دو در این جشنواره دو هفته ای فیلم داشتند.

فاینز، بازیگر فیلم های "فهرست شیندلر" و "بیمار انگلیسی" نخستین کارگردانی خود را با اقتباس از تراژدی "کوریولانوس" شکسپیر در جشنواره فیلم لندن به نمایش گذاشت.

"شیوه خطرناک" درام روانشناختی دیوید کراننبرگ با بازی کیرا نایتلی و مایکل فاسبندر نیز در این جشنواره به نمایش در آمد.

آقای کراننبرگ، کارگردان کانادایی گفت: "مخصوصا وقتی پیر می شوی، شناخته و تایید شدن توسط همتایانت، مخصوصا در کشوری غیر از کشور خودت واقعا فوق العاده است و به این معنی است که فیلم هایت، جدا از تو هم صاحب زندگی و صدا هستند و تاثیر گذاشته اند."

در جشنواره فیلم لندن که از ۱۲ اکتبر با نمایش فیلم "۳۶۰" ساخته فرناندو میرلس، سینماگر برزیلی، آغاز شد، بیش از ۳۰۰ فیلم بلند و کوتاه از ۵۵ کشور به نمایش در آمده است.

این جشنواره امروز پنجشنبه ۲۷ اکتبر با نمایش اقتباس سینمایی "دریای آبی عمیق" نوشته ترنس راتیگان به کارگردانی ترنس دیویس پایان می یابد.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.