محسنی‌اژه‌ای: دو نفر دیگر از متهمان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی دستگیر شدند

محسنی‌اژه‌ای: دو نفر دیگر از متهمان اختلاس

سه هزار میلیارد تومانی دستگیر شدند

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه  روز پنجشنبه از بازداشت دو متهم دیگر در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که از آن به عنوان «بزرگ‌ترین اختلاس تاریخ بانکداری ایران» نام می برند، خبر داده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای که برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شیراز به این شهر سفر کرده در یک نشست خبری گفته است:« روز گذشته دو نفر از متهمان پرونده اختلاس ۳ هزار میلیاردی اخیر بازداشت شدند.»
 
غلامحسین محسنی‌اژه‌ای همچنین گفته است:«این پرونده در حال حاضر مراحل قانونی خود را پشت سر می‌گذارد و ممکن است برحسب ضرورت‌ها برخی افراد از بازداشت آزاد شوند.»
 
سخنگوی قوه قضاییه در خصوص هویت و شغل دو متهم بازداشت شده گفته است: در این زمینه منع قانونی داریم و نمی‌توانیم متهمان پرونده را معرفی کنیم.
 
با وجود آن که غلامحسین محسنی اژه ای هویت دو متهم بازداشت شده را مشخص نکرده است، اما خبر آنلاین به نقل از «۲۴ آنلاین» نوشته است یکی از دو متهم بازداشت شده حمید پورمحمدی، قائم مقام بانک مرکزی، است.
 
پیشتر و به دنبال استعفا و برکناری برخی مدیران عامل بانک‌های درگیر در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، احتمال استعفای حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی قوت گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، به حمید پورمحمدی پیشنهاد شده بود که یا استعفا دهد و یا از کار برکنار شود و ظاهرا قائم مقام بانک مرکزی هم پذیرفته است که استعفا دهد.
 
طبق این گزارش مسئولیت نظارت بر سیستم بانکی برعهده حمید پورمحمدی است که عملکرد ضعیف این بخش منجر به این شده است که چنین درخواست‌هایی از قائم مقام بانک مرکزی مطرح شود.
 
پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی مربوط به اتهامات فردی به نام «مه آفرید امیر خسروی» صاحب مجموعه «گروه امیر منصور آریا» است که بر اساس گزارش‌ها، توانسته است از طریق روابط خاص با بانک صادرات و بانک ملی ایران به گشایش اسناد اعتباری به مبلغ صد‌ها میلیارد تومان اقدام کند، بدون آنکه تمام یا دست کم بخش عمده‌ای از وجه این اعتبار نامه‌ها را پرداخته باشد.
 
رسوایی «بزرگ‌ترین اختلاس درتاریخ ایران» باعث شد تا کمیته منتخب دولت، روسای دو بانک صادرات و سامان و یک عضو هیات مدیره بانک ملی را از کار برکنار کند. محمود رضا خاوری، مدیرعامل بانک ملی، نیز درهمین رابطه از سمت خود استعفا کرد و از ایران به کانادا رفت.
 
غلامحسین محسنی اژه‌ای سوم آبان ماه  سال جاری گفته بود  که ۶۷ نفر به عنوان متهم در رده‌های مختلف اعم از مدیران و مسئولان شرکت‌های وابسته به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا احضار شده‌اند و ۳۱ نفر در بازداشت به سر می‌برند.
 
سخنگوی قوه قضاییه همچنین گفته بود:«متهم اصلی این گروه به دلیل اعتمادی که نسبت به کارهایش داشت، حاضر به توضیح درباره چگونگی امور کاری‌اش نبود که در این مقطع هم خودش و هم مرتبطین در حال توضیح دادن هستند و مسئله را دارند باز می‌کنند.»
 
پیشتر روزنامه ها و از جمله روزنامه های تهران امروز و کیهان گزارش داده بودند که  نمایندگان مجلس شورای اسلامی از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و نیز اسفندیار رحیم مشایی رییس دفتر محمود احمدی نژاد به عنوان برخی از مقام های دولتی متهم در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نام برده بودند.

alexxx - اتریش - وین
حالا تا سه هزار نفر رو دستگیر کنند سیصد سال طول خواهد کشید. باید یه کمی صبر داشته باشیم. پرونده در دست اقدامه.!!!
جمعه 6 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
چند تا جوونو به اتهام آب بازی آوردن تلوزیون ازشون اعتراف گرفتن ولی‌ تا حالا اسم این دزدان را به مردم اعلام نکردن
جمعه 6 آبان 1390

roxana_110 - ایران - تهران
بابا شتر دزده فرار کرد حالا دنبال تخم مرغ دزد میگردن. راستی یه حرفی هم با ایرانیای مقیم کانادا دارم چطور خوب بلدین شعار بدین و به ما بگید بریزین تو خیابون بد نیستا یه زحمتی هم به خودتون بدین یه سری به خونه این یارو بزنین اقلا اعتراض سایر ایرانیا رو به گوش دولت دزد پرور کانادا برسونین
شنبه 7 آبان 1390

pull.over - قطر - دوحه
roxana_110 - ایران - تهران:افرین. با حرفات موافقم. نامردا دیروز تو تلویزیون مستندی از دستگیری و اعدام دو برادر به جرم سرقت مسلحانه از شبکه سه پخش کردند.قیافه هاشون رو هم کاملا نشون دادن.اونا هر چقدر دزدیده بودند 3 هزار میلیارد نمیشد.اینها شورشو در آوردند. حداقل اسماشون رو هم نگفتند،خیلی نامردند. خیلی.دزدهای حـ....
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.