ولیعهد جدید عربستان معرفی شد

ولیعهد جدید عربستان معرفی شد

نایف عبدالعزیز که ۷۸ سال سن دارد، در سال ۱۹۳۳ در شهر کوهستانی طائف متولد شد

 نایف بن عبدالعزیز، وزیر کشور عربستان به عنوان ولیعهد جدید این کشور معرفی شده است.

ملک عبدالله، پادشاه عربستان، با معرفی نایف بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد جدید به نهادی که شورای سلطنتی این کشور نام گرفته، وی را به عنوان جانشین سلطان بن عبدالعزیز معرفی کرد که چند روز پیش در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

این نخستین بار است که فرآیند انتخاب ولیعهد عربستان از طریق یک نهاد رسمی نهایی می شود. نهادی که در سال ۲۰۰۶ و به منظور بهبود بخشیدن به روند قانونی شدن انتصاب‌ها در این کشور تشکیل شد.

این نهاد به شاهزادگان این قدرت را می‌دهد که ولیعهد آینده را انتخاب کنند، کاری که در گذشته حق منحصر به فرد پادشاه بود.

ولیعهد قبلی، سلطان بن عبدالعزیز، پس از ابتلا به بیماری روده و در حالی که برای درمان در نیویورک آمریکا به سر می برد، درگذشت.

او همچنین با حفظ سمت، برای نیم قرن به عنوان وزیر دفاع و هوانوردی عربستان هم فعالیت می کرد. پس از درگذشت وی، هنوز برای این دو عنوان دولتی، جانشینی معرفی نشده است.

آقای نایف که از سال ۱۹۷۵ به عنوان وزیر کشور عربستان سعودی فعالیت کرده است، بیشتر به عنوان یک سیاستمدار محافظه کار شناخته می شود که اکنون شانس آن را یافته تا میراث دار پادشاهی کشوری شود که بزرگترین صادر کننده محصولات نفتی در جهان است.

نایف عبدالعزیز که ۷۸ سال سن دارد، در سال ۱۹۳۳ در شهر کوهستانی طائف متولد شد.

وی در سمت وزیر کشور، نقش بسزایی در محدود کردن نفوذ شبکه القاعده در شبه جزیره عربستان از سال ۲۰۰۳ تا کنون داشته است.

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
همه ی این دایناسورها که دین کوفتیشان را به ایران صادر و از حماقت ایرانی سالیانه 5 میلیارد دلار با سفر حج سود می برند عمر نوح/
جمعه 6 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
بر پدر هر چه شاه و پادشاه و امیر و سلطان و شاهزاده و ولیعد و خلاصه هر چه مفتخور دزد سلطنتیست لعنت. حـ... ها چطور و با چه روئی خود را از دیگران برتر میداند. در تمام امور مملکت دخالت دسترسی به کل خزانه دولت و مسخره تر اینکه نسل اندر نسل بر خر مراد سوارند و ملت خوابزده هم گوئی از طرف خدا نازل شدند. بی ناموسهای رزل.
جمعه 6 آبان 1390

cat boy - ژاپن - توکیو
عبدالعزیز شتر نژاد...... جدا شما عربستانی ها وهابی گاو تشریف دارید. تمام بدبختیهای جهان اسلام از شما کثافتهاست.
جمعه 6 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
این اقایان همه اهل بهشت هستند .چون پرده دار حرمین وشریفین میباشند . ولیعهد قبلی هم که حالا در بهشت زیر درخت سیب نشسته و با خدای تبارک وتعالی داره احتلاط میکنه و انواع حوریان بهشتی هم در ان سمت ولیعهد را برانداز میکنند که چطور ی یک حالی به اقا بدهند چون یک عمر بیچاره پرده حانه خدای تبارک وتعالی را بالا نگهداشت که خدای ما پشت پرده کار های خودش را بکند . خالا است که حوریان باید تلافی بکنند. البته چند نفر انطرف بهشت سر پا ایستاده اند و شصت دستشان بعنوان بیلخ بلند شده و یک عده نر خز هم انطرف تر با چشم غره ولیعهد و دستشان هم زیر شکمشان است . من که نقهمیدم منظور این حوریان چه هست
جمعه 6 آبان 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
کلید داران صندوق خدا برای چاپیدن پول مردم ساده لوح و به جیب زدن میلیونها دلار برای عیاشی ها و خوشگذرانی ها در جاهای ویژه در اروپا و لبنان و تایلند و ... و خریدهای سرسام آور برای حرمسراهایشان و پسران بیکاره شان و سخن کوتاه مفتخوری و ولگردی.
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.