واکنش تهران به طرح راه اندازی سفارتخانه مجازی آمریکا برای ایرانیان

واکنش تهران به طرح

راه اندازی سفارتخانه مجازی آمریکا برای ایرانیان

علی لاریجانی از سخنان هیلاری کلینتون درباره جنبش های داخل ایران انتقاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ایران در نخستین واکنش یک مقام جمهوری اسلامی به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا در مورد راه اندازی سفارتخانه مجازی برای ایرانیان، این اقدام را نشانه «تنگنای سیاسی» آمریکا دانست و گفت که «این گونه حرف ها موجب وحدت ملی بیشتر ایرانیان می شود.»
 
علی لاریجانی در اظهاراتی که واحد مرکزی خبر ایران آن را منتشر کرده است، راه اندازی سفارتخانه مجازی آمریکا برای ایرانیان را نشانه «ضیق سیاسی»- تنگنای سیاسی- ایالات متحده عنوان کرد.
 
هیلاری کلینتون روز چهارشنبه در گفت و گو با دوشبکه تلویزیونی بی بی سی فارسی و صدای آمریکا اظهار داشت: «ما خواستار بهبود روابط با ایران هستیم و می خواهیم از گذشته دور شویم. من عقیده دارم که هر دو طرف از آنچه در ۵۰ سال گذشته رخ داده متاسف هستیم؛ اما ما مایلیم بنای یک رابطه خوب را پی ریزی کنیم.»
 
وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «آنچه که در نظر داریم این است که به رغم این واقعیت که رابطه سیاسی (با ایران) نداریم من از همین جا اعلام می کنم که یک سفارت مجازی در تهران باز می کنیم. این وب سایت احتمالا تا پایان سال راه اندازی خواهد شد.»
 
علی لاریجانی در سخنان روز پنجشنبه خود با بیان اینکه نباید حرف های وزیر امور خارجه آمریکا را «جدی» گرفت، از سخنان هیلاری کلینتون درباره جنبش های داخل ایران انتقاد کرد.
 
آقای لاریجانی اظهار داشت: «اگر او منتظر جنبش داخل ایران است باید بداند که همین جنبش های منطقه نتیجه انقلاب اسلامی ایران است، چرا که انقلاب ایران انقلابی پر تحرک است.»
 
وی افزود: «اگر آمریکاییان تصور می کنند با مشابه سازی می توانند در ایران کاری صورت دهند، باید بدانند که دچار سوء تفاهم هستند.»
 
وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گوی تلویزیونی روز چهارشنبه خود درباره دلایل حمایت نکردن دولت باراک اوباما از «جنبش سبز» در دوران اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: «از درون جنبش اعتراضی این صدا شنیده می شد که آمریکا باید مواظب باشد طوری عمل نکند که عامل و حامی اصلی این جنبش جلوه کند چون اعتبار جنبش و امنیت هواداران آن به خطر می افتد.»
 
خانم کلینتون افزود: «فکر می کنم اگر  دوباره این اتفاق بیفتد، جنبش سبز یا هر جنبش دیگری در ایران هوشمندانه خواهد بود اعلام کند که ما می خواهیم همه دنیا از ما حمایت کند. کاری که مخالفان حکومت در لیبی کردند.»
 
مقام های ایرانی در جریان اعتراض های گسترده به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، کشورهای غربی بویژه آمریکا و بریتانیا را متهم می کردند که در دامن زدن به شورش ها دست دارند و خواهان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
در جریان این اعتراض که به شدت از سوی نیروهای امنیتی و بسیج سرکوب شد، دهها نفر جان خود را از دست دادند و هزاران نفر نیز بازداشت شدند.
 
مناسبات میان تهران و واشینگتن در هفته های اخیر بار دیگر دچار تنش شده و مقام های آمریکایی، نیروی قدس سپاه پاسداران را متهم کرده اند که توطئه ترور سفیر عربستان سعودی در واشینگتن را طرح ریزی کرده است.
 
آمریکا گفته است که احتمالا مقام های جمهوری اسلامی ایران از انجام این طرح خبر داشته اند. ایران تمام اتهام ها را رد کرده است.

m.noor - امارات - شارجه
کورخوندی منتظر فرست هستیم که شرشمارا ازسرمان کم کنیم انشااله
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

morid - ایران - بوشهر
کسی ندونه میگه چقدر با وقارند این امریکاییها.32 سال دخالت کم نیست؟حمایت از ترور های رجوی و کودتای نوزه .مسلح کردن گروهک پزاک وکومله و مالک ریگی وسرنگونی هواپیمای مسافری وتحریم صد درصد همه جانبه ایران وبکار گیری وراه اندازی شبکه رادیویی و تلوزیونی واینتر نت جمدانی وهزار کوفت دیگر ...اینها اگه دخالت نیست پس چیه؟ از جنبش سبز هیچی براتون نمی ماسید والا از خداتون بود.هر موردی علیه ایران مستقل باشد شما پشت قضیه هستین ولو اینکه جنبش بی رنگ باشد.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
اقای لاریجانی.واقعاتو وبرادرت,جواد,درست حدس میزنید.وحاج صادق هم اندیگری ,مردک,ازگل ,باید مجلس که تورئیسش باشی.وجنتی رئیس کل همه مجلسیان.درب مجلس نیازبه لجن مالی دارد.که دراینده نچندان دور انجامش میدهیم.مردک کور.ملت ایران تنهاکمکی که ازدیگرکشورهانیازدارد.اطلاع رسانی انهابه دیگرجهانیان.دربرابرخیانت روسیه که بهشما پارازیت کامیونی میدهد.وگرنه نیازی نداریم.تااولین اغازدیگر.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

bookiak - امارات - دبی
تخمه انگلیسی هم حرف زد
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
این امریکا بفکر ملت ایران نه بوده و نخواهد بود و دراین مدت 30 سال بارها بارها وعده داده اما دروغین.خدا شاهده اگر همین حالا محمود احمقی نژاد بگه غنی سازی را متوقف میکنیم و کمی با این امریکا بیشرف را بیاد خواهیم دید که امریکا چنان با ایران روی هم بریزند که همه کف کنند.اگر فردی فکر کنه امریکا دلسوز ملت ایرانه از حماقتشه.چراکه امریکا هرگز منافعش را ول نمیکنه مردم ایران را بگیره و هم اینها و هم انها کثیفند.چرا که سیاست کثیفه.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

sedaye_sokoot1388 - ایران - تهران
با درود چند روز پیش داشتم ازصدای امریکا حضور خانم کلینتون رو در لیبی میدیدم خدا میدونه از ته دل دعا کردم توی همین نزدیکیها توی ایران ببینیمیش و بنظر من حضور امریکا بر خلاف بعضی از نظرات میتونه پلکانی برای ترقی ایران باشه چون حضور امریکا یعنی باز شدن درها بروی کل دنیاو قابل توجه مخالفان ما نباید خودمون رو با کشورهایی مثل عراق.پاکستان.افغانستان ویا حتی عربستان که اصلا خودش مهدجهالت و رذالت 1400سالست مقایسه کنیم خیلیها تو ایران اگاه شدن وشرافت 2500 سالشون رو به رذالت 1400 ساله نمیفروشن ومطمین باشید روزی که گفتن اسلام نمیخواهیم ارتداد وجرمش اعدام نباشه حضور یه کشور مثل امریکا راهیه برای ترقی روز افزون ایران
جمعه 6 آبان 1390

farhad352 - ایران - تهران
تو مردک بیشرف و برادران جانیت بهتر است تا دیر نشده در گورستانی مناسب قبری برای خودتان سفارش دهید که مرگ و نابودی شما عنقریب به همراه تمامی سگ توله های مزدورتان فرا خواهد رسید. به امید مرگ دین تازی و توله سگ های پاچه گیر و ساندیس خور های نظام صدقه بگیر دزدو متجاوز
جمعه 6 آبان 1390

vudvudak - امریکا - لس آنجلس
دقیقا فهمیدین لاریجانی چی گفت ؟؟؟ و چه ربطی به شقیقه داشت ؟؟؟
جمعه 6 آبان 1390

saeed0721 - ایران - شیراز
m.noor - امارات - شارجه فرصت نه فرست
جمعه 6 آبان 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
ما اگه نخواهیم با امریکای جنایت پیشه کاری داشته باشیم به کدام بقالی باید سر زنیم. ما را به خیر تو امیدی نیست.تو را بخیر و ما را به سلامت. تو جیب ما رو نزن رابطه پیشکش. مار از پونه بدش میاد در خونش سبز میشه.
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.