آیروبیک، مغز را جوان نگه می‌دارد

آیروبیک، مغز را جوان نگه می‌دارد

متخصصان دانشکده پزشکی «کاپل هیل» در دانشگاه کارولینای شمالی تاکید کردند که تمرینات آیروبیک تاثیر چشمگیری در جوان نگه داشتن عروق مغزی دارند.

متخصصان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند که این نوع فعالیت بدنی در افراد سالمند کمک می‌کند که عروق خونی در قشر مخ سالم‌تر و فعال‌تر بمانند.

 
الیزابت بولیت استاد و جراح اعصاب در این دانشگاه که سرپرستی تیم پزشکان را برعهده داشته به همراه دستیارانش به بررسی تعداد و شکل عروق خونی در مغز گروهی از سالمندان پرداختند که تحرک بدنی داشتند و تمرینات آیروبیک را به طور مرتب انجام می‌دادند.

این افراد شامل 7 مرد و 7 زن در گروههای سنی 60 تا 80 ساله بودند. این سالمندان مدت 10 سال تحت آزمایش قرار داشتند.

 
متخصصان برای آنها دو برنامه ورزشی متفاوت را تعیین کرده بودند که یکی از برنامه ها انجام حداقل 180 دقیقه تمرینات آیروبیک در هفته و دیگری انجام هر نوع فعالیت بدنی کمتر از 90 دقیقه در هفته بود.

 
به گزارش شبکه خبری ای بی‌سی، این متخصصان در پایان آزمایشات خود خاطرنشان کردند: به طور معمول با بالا رفتن سن، عروق مغز تنگ‌تر می‌شوند اما در این بررسی‌ها معلوم شد سالمندانی که فعالیت و تحرک بدنی داشته‌اند، عروق مغزی‌شان نسبت به سن‌ آنها، جوانتر از سالمندانی بود که فاقد تحرک بدنی بودند.
khosh bavar - ایران - یزد
موضوع, استفاده کامل از " مغز " است که طبیعت به ادمی داده است ! یعنی, چه فایده ای دارد که ما دارای مغز کوچک و جوان باشیم, ولی از ان نتوانیم استفاده کنیم, زیرا " اجازه " فکر کردن را از ما گرفتند و سرنوشت ما بر روی سر ما نوشته و هر چه که پیش اید, رحمت و حکمتی در ان نهفته است, پس همواره شاد ولی خوش باور نباشیم !
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.