کتک کاری و زد و خورد در کنسرت اصفهانی

کتک کاری و زد و خورد در کنسرت اصفهانی

فرارو : کنسرت بزرگ محمد اصفهانی در ارومیه با حاشیه‌های فراوانی همراه بود که در نهایت به زد و خورد مردم با تهیه کننده و لغو کنسرت انجامید.

۲۸ و ۲۹ مهر ماه تاریخ کنسرت بزرگ محمد اصفهانی در ارومیه بود که پس از اتفاقات حاشیه‌ای فراوان و تعویض دوباره سالن محل اجرا، سرانجام به زد و خورد مردم با تهیه کننده برنامه منجر شد و با فراری شدن تهیه کننده، کنسرت لغو و سرانجامی نامعلوم را به خود دید.

این برنامه علیرغم اینکه بروی آگهی های تبلیغاتی اش ذکر شده بود «در سالن مسقف و با سیستم گرمایشی مدرن»، ابتدا در محوطه بازی در یک باغ تفریحی به نام «چی چست» و محوطه ای با داربست و گونی و نایلون، تدارک دیده شد.

چند ساعت قبل از برنامه هم که باد و طوفان از آن محدوده خرابه‌ای بیش باقی نگذاشت، برنامه گذاران و تهیه کننده با انتقال صندلی ها به سالن «شهید باکری» سعی کردند به نوعی ماجرا را مدیریت کنند ولی استیجی که با چوب جعبه های میوه (!) ساخته شده بود، از نظر گروه و محمد اصفهانی توهین آمیز خوانده شد تا گروه حاضر به اجرا نشوند و برنامه از نظر آنها لغو شده به حساب بیاید.

یکی از نوازنده های ارکستر محمد اصفهانی درباره آن روز به خبرنگار «پانا» می‌گوید: «ما حتی از هتل «ساحل» بیرون هم نیامدیم. هوا خیلی سرد بود. بعد که خبر رسید کنسرت قرار است در محوطه باز برگزرا شود، شوک بزرگی به گروه وارد شد. چون هیچکس لباس درست و حسابی نداشت و شدت سرمای هوا هم به قدری بود که قطعا نمی شد دوام آورد. دوباره خبر رسید محل اجرا فرق کرده و در یک سالن ورزشی کنسرت برگزار می شود.

غیر استاندارد بودن استیج نکته مهمی بود که خدارا شکر قبل از شروع برنامه دوستان متوجه اش شدند. تاخیر های متوالی باعث خشم مردم شده بود و در این بین تهیه کننده برنامه خیلی خونسرد بروی سن رفت و لغو برنامه را اعلام کرد و پس از هو شدن از سوی حاضرین گفت : « همه جای دنیا احتمال لغو کنسرت وجود دارد. ارومیه هم یکی مثل همه!». همین جمله باعث شد تنش ها بالا بگیرد و مردم به سمت تهیه کننده جوان برنامه هجوم بیاورند.

او هم بالافاصله با دیدن این صحنه از روی سن پائین پرید و از سالن خارج شد و با موتور از محل متواری شد!»

در این برنامه «پویا نیک پور» قرار بود رهبر ارکستر محمد اصفهانی باشد و این خواننده بخاطر احترام فراوانی که به مردم و مخاطبان موسیقی قائل بود، با ارکستر کامل در ارومیه حضور یافته بود.

Shahram khosh maram - ایران - تهران
صدای اصفهانی راخیلی دوست دارم به خصوص در شعر فریدون مشیری: من همین یک نفس از جرعه جانم باقیست، اخرین جرعه این جام تهی را تو بنوش، تو بنوش. من با این اواز با صدایش اشنا شدم. صدایش خیلی قوی هست ولی به نظرم به اهنگسازهای بهتری. نیاز دارد.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

dkdk - دانمارک - اسلیس
باز خودفریبی کنیم و خود را نژاد برتر بدانیم .بد نیست بعضی اوقات بپذیریم که واقعیت اینچنین نیست.حتی زمان اعتراضات قبول کنیم که از عربهای به اصطلاح ما ایرانیان سوسمار خور کمتر بودیم.انها امدند کتک خوردند شکنجه و کشته شدند بدون رهبر و لیدر چندین روز و شب در میان شهر معترض ایستادند و صد البته پیروز هم شدند چرا که بهائ پیروزیشان را داده بودند.اما معترضان ما چی?ایا خون سهراب و نداه و چندین عزیز دیگر را پایمال نکردند?اگر قرار بود شبها هم به اعتراض ادامه دهند..یکی میگفت اخی من زنم نگرانه باید بروم.دیگری میگفت بچه من میترسه شبها باید برم.و بعدی میگفت وایسید برم شام بخورم و برگردم الی اخر.اگر باوجدان هستید میپذیرید که دقیقا ما ایرانیها البته از 15 درصد که بگذریم ما بقی همینیم.پس لطفا اینقدر دگر ملیتها را پست نپنداریم و خود را بهترین.منم یک ایرانیم که البته تا انجائیکه بتوانم خودفریبی نمیکنم و سعی میکنم منطقی باشم هر چند بعضی اوقات تعصب دور از منطقم گل میکنه.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

سارا-تهران - ایران - تهران
خاک بر سر احمق وبی لیاقتش کنند
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

reza.paris - ایران - تهران
اه اه حالم از این اصفهانی بهم میخوره
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

haghighatgo - آلمان - برلین
بسیار به نتیجه خوب رسید...یه لگد زدن زیر برنامه کنسرت ...برنامه آشتی حکومتی و مهره های رنگ و وارنگش برای سرگرم کردن مردم ارومیه بعد از زندان کردن و شکنجه مردم معترض به نابودی دریچه رضائیه براشون کنسرت میزارن که دوباره ماموران وزارت اطلاعات کارشون راه بیفته !!مرتیکه الدنگ محمد اصفهانی ..کی به تو گفت که یالله برو اونجا کنسرت بده..؟؟از تو بهترهاش که فروشی نبودن یا تو زندونن یا زیر خاک !!
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

sarina_rs - امارات - دبی
اقای اصفهانی هم داره عمرشو تو ایران تلف می کنه...یواش یواش باید به فکر مهاجرت باشه.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

yasi_tanha - ایران - تهران
او هم بالافاصله با دیدن این صحنه از روی سن پائین پرید و از سالن خارج شد و با موتور از محل متواری شد!» !!!!!! واقعا" خنده داره !
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

alexxx - اتریش - وین
dkdk-دانمارک سلام دوست عزیز, با نظرت راجع به ضعفهایی که جامعه ما داره و بلندپروازی که میشه موافقم. واقعا" بعضی مواقع خیلی متاثر هم میشم ولی این دلیلی نیست که راجع به جوانب منفی جامعه دیگری حرف نزنیم. مثال: چند روز پیش توی یک صفحه خود من بی فرهنگی تیم فوتبال قطر رو عنوان کردم موضوع کتک کاری بود با تیم کره. تعدادی از دوستان شدیدا" از من خورده گرفتن که , ایرانیا با فرهنگترن? یا تقصیر تیم کره بود اونا شروع کردن .. و چندتا انتقاد دیگه.! خواستم بهشون بگم من فقط طی تجاربی که دارم راجع به برزو بودن عربا نوشتم , هرگز نگفتم اینا فلانند ولی ما بهمدانیم و یا با کره مقایسه نکردم شاید اونا بدتر از عربا باشن. من فقط از بی فرهنگی یه ملیت گفتم. و در این صفحه اگه میبینیم ملت ما ذایع کردند به اون معنا نیست که ملیت دیگری نقطه ضعف نداره. نظر شما زمانی حکم میکنه که مقایسه کنیم خودمون رو با دیگری و برتری جویی کنیم. همواره پایدار و برقرار باشید دوست گرامی.
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.