نماینده اصلاح طلب مجلس: زندان و حصر خانگی را پایان دهید

نماینده اصلاح طلب مجلس: زندان و حصر خانگی را پایان دهید

شکور اکبر نژاد، نماینده اصلاح طلب تبریز در مجلس

شکور اکبر نژاد، نماینده اصلاح طلب تبریز در مجلس، روز چهارشنبه ضمن انتقاد از  سیاست ها و سیستم مدیریتی دولت محمود احمدی نژاد، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و پایان دادن به حصر خانگی مخالفان شده است.
 
شکور اکبر نژاد درصحن علنی مجلس گفته است:«بیایید سنت و منش پیامبران و ائمه را الگوی عملی خویش قرارداده از انحصار طلبی و  افراط و تفریط دوری جسته و مصالح درازمدت کشور و ملت را پیگیر باشیم. و تلخی‌های زودگذر را برای شیرینی رضای الهی و آرامش ملت متعمل شوم و به احترام بخشهایی از ملت که متفاوت از ما فکر می کنند زندان و حصر خانگی را پایان داده اخوت و محبت را جایگزین آن نماییم.»
 
زهرا رهنورد، میرحسین موسوی، و مهدی کروبی از زمان برگزاری تظاهرات اعتراضی مخالفان در بیست و پنجم بهمن ماه سال گذشته درخانه های خود در «حصر» به سر می برند و ارتباط آنها با بیرون قطع شده است.
 
احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد برای ایران،  در  نخستین گزارش خود درباره وضع حقوق بشر در ایران که در مهرماه گذشته منتشر شد، با اشاره به حبس خانگی میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، شرایط آنها را بسیار نگران کننده توصیف کرده است.
 
احمد شهید تصریح کرده بود: این رهبران مخالفان دولت در ایران  بدون تفهیم هر گونه اتهامی در خانه هایشان حبس شده اند.
 
انتقاد از سیاست های دولت دهم
 
شکور اکبر نژاد با انتقاد از سیاست های اقتصادی دولت دهم گفت:« آیا دولت مردان از تاثیر سیاستهای اقتصادی خود که به تضعیف تولید و گاه به تعطیلی کارخانه ها و کارگاه ها و تعدیل نیرو و اخراج کارگران انجامیده آگاهند؟ »
 
وی همچنین  گفته است:« ایران از حیث سرمایه های طبیعی یکی از کشورهای شاخص دنیا و از حیث سرمایه های فکری و انسانی کشوری ممتاز است همچنانکه در مسایل علمی جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده. امّا مدیریت غیر اصولی و احساسی و پرهزینه موجب شده است که شأن و جایگاه واقعی خود را در مسایل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بین المللی نداشته باشد و در شاخص هایی همچون تورم، پرونده های قضایی، اعتیاد، طلاق و غیره مطرح شود. »
 
شکور اکبر نژاد  درادامه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است تا  تا در روابط بین المللی با «تندگویی و ادبیات نامناسب منافع ملی را به مخاطره» نیندازند و «بی جهت بهانه دستاویز درست» نکنند.

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
با سلام انگار این بنده خدا هم جونشو پبدا کرده دو روز دیگه اعلام میکنن مفسد فی الارض شده و اعدامش میکنن . بابا جون این بی پبدر و مادر ها فقط هدفشون فشار به مردم هست و هرچی فشار و فقر و گرسنگی بیشتر باشه کسی هم ادعای مخالفت نمیکنه چون فقط بفکر اینه که چطور یه لقمه نون بدست بیاره وبقولی دل گرسنه دین و ایمان نداره فقط خدا خودش کمک کنه که هرچه زودتر مردم از این خفت و خواری نجات پیدا کنن
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

رستگار501 - سوئیس - برن
زندان و حصر ایرانی ها که 32 سال در زندان حکومت اسلامی بسر می برند ...کی پایان می یابد. نابود با این حکومت ارتجاعی مذهبی....
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

shayan mir - مالزی - کوآلالامپور
خوابند وزیران و خرابند وکیلان بردند به یغما همه سیم وزر ایران ما را نگذارید به یک خانه ویران یارب بستان داد فقیران ز امیران ترا به خدا به داد وطن برسید،تا به کی بی غیرتی و ناجوانمردی.خواب غفلت تا به کی؟سرتون را از زیر برف بیرون بیارید و به داد ملت بیچاره برسید.ما جوان ندادیم که زندانی بشیم،جوان ندادیم که خس و خاشاک بشیم،شهید دادیم که سرفراز زندگی کنیم و در دنیا آبرو داشته باشیم.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
جوانان دسته دسته شکنجه و زندانی زندان مخوف ملایان این دوزاری به فکر حصر خانگی دو ملیجک/ننگت باد/
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.