از گرین کارت آقاتهرانی تا زندانی شدن افروغ در انگلیس

از گرین کارت آقاتهرانی تا زندانی شدن افروغ در انگلیس

حجت الاسلام آقا تهرانی

داستان گرین کارت داشتن  حجت الاسلام آقا تهرانی این روزها   بدل به یکی موضوعات داغ سیاسی کشور  شده است .

به گزارش فردا نیوز،ماجرا از آنجا آغاز شد که نقل قولی از قول دکتر افروغ مبنی گرین کارت داشتن یک وکیل الدوله منتشر شد و این امر  در رسانه های دیگر بازتاب یافت و یکی از رسانه ها نقل قولی را از آقا تهرانی منتشر کرد که در آن ایشان گرین کارت داشتن خود  را تایید کرده بود.

 پس از انتشار این اخبار ،یکی از سایت های خبری که ارگان یکی از اعضای سابق دولت محسوب می شود در مطلبی مدعیاتی را راجع به دکتر افروغ مطرح کرده است که می توان آن را به عنوان یک «دروغ» و فرافکنی تاریخی محسوب کرد . این سایت نوشته است:« اما بد نیست آقای افروغ هم در این زمینه توضیح دهد که اگر سفر به یک کشور خارجی و اقامت در آن برای تحصیل قبیح است، وی در انگلستان چه می‌کرده است. همچنین آقای افروغ بهتر است در مورد وضعیت کنونی دوستان خود در نشریه "عصر ما" (ارگان سازمان مجاهدین انقلاب) مانند مجید محمدی، رجبعلی مزروعی، مصطفی تاج‌زاده و دیگران توضیح دهد.»

در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است:

1- آقای افروغ اساسا از مسئله جدیدی سخن نگفته است. حجت الاسلام آقا تهرانی خود پیشتر بر این مسئله اذعان داشته اند . بحث هم بر سر بد بودن یا خوب بودن گرین کارن نبوده است. بلکه سوال این است که آیا شایسته یک فرد مسئول در نظام جمهوری اسلامی است که اقامت دائم در آمریکا با مسئولیت های خاصی که این امر به همراه می آورد  دارا باشد یا خیر؟ اگر این امر در یکی از اصولگرایان منتقد ظهور و بروز داشت بعید می دانیم که دوستان ما در آن سایت خاص به سادگی از کنار از این امر می گذشتند!!داستان وکیل الدوله بودن هم داستان جدیدی نیست و  خود آقایان بارها به آن افتخار کرده اند. بنابراین سوال این است که چه نکته جدیدی عنوان شده است که آقایان چنین برآشفته شده اند؟ مگر از امر جدیدی سخن گفته شده است؟ گویا فشار افکار عمومی و مطالبات بدنه جریان اصولگرایی برای شفاف کردن مواضع برخی در قبال  جریان انحرافی و کاسبی کردن مداوم با فتنه چنان دوستان را در فشار قرار داده است که می کوشند به هر طریقی با فرافکنی و ملکوک کردن فضا از این مقولات رهایی یابند.

2- طنز دیگر ادعایی دوستان همکاری آقای افروغ با نشریه عصر ما و ادعای دوستی پیشین ایشان با برخی از عناصر جریان فتنه است. این ادعا پیشتر نیز از سوی یکی از منسوبان به سروش مطرح شده بود و در همان موقع پاسخی قاطع به این ادعای کذب و تهمت مبتذل در سایت تابناک منتشر شد .

آقای افروغ در سال 79 دو گفتگو با نشریه عصر ما در خصوص:«جناح چپ و موقعیت کنونی آن در ایران» و«عدالت و سیر مفهومی آن»  داشته که اتفاقا هر دو گفتگو را آقای امیر حسین ترکش دوز با وی انجام داده است. فردی که تا همین اواخر  می شد در سایت رجانیوز  یادداشت هایی از او در باب مسائل مختلف سیاسی و فرهنگی را مطالعه کرد. مضمون هر 2 گفتگو نقد بنیان کن بر مدعیات تئوریک و عملکرد جریان چپ در ایران است .

این دو گفتگو را می توان در کتابهای «چالش های کنونی ایران» و« نگرش انتقادی به مفاهیم عمده سیاسی» مطالعه کرد تا عیان شود آنهایی که در آن روزگار به جای مقابله با جریان ساختارشکن مشغول «بساز و بفروشی» بوده اند دوستان تاج زاده و مزروعی محسوب می شوند یا کسانی که علم مواجهه و نقد اصولگرایانه با آنان را برافراشتند و به دلیل همین مواجهه هزینه دادند و مجبور به ترک دانشگاه تربیت مدرس شدند؟!

3- دوستان ما پرسیده اند که افروغ در انگلیس چه می کرده است؟ در این خصوص اگر از آقای عباس سلیمی نمین و دکتر سعید زیباکلام این سوال مطرح شود حتما این دو نفر خاطرات شنیدنی از مبارزات دانشجویی خود و افروغ در انگلیس و حبس 45 روزه  و اعتصاب غذای 17 روزه وی بیان خواهند کرد .  افروغ به همراه چند تن دیگر از دانشجویان انقلابی  در شهریور 59 به دلیل برگزاری تظاهراتی علیه آمریکا در مقابل سفارتخانه این کشور که در اعتراض به  برخورد پلیس آمریکا با دانشجویان مسلمان ایرانی در امریکا، برگزار شده بود دستگیر و زندانی شد و  در زندان بیش از بار 5 بار محاکمه شد و سپس از آن کشور اخراج شد. 

سند زیر حکم اخراج افروغ از انگلیس است:

قانون مهاجرت 1971
حکم اخراج
حکم اخراج زندانی ذیل با هویت:چهره و شماره زندانی 22،عطف به بخش6 (1) قانون مهاجرت 1971

در سند زیر معاون دانشجویی وقت آقای منوچهر محمدی به این رخداد اشاره کرده است و با اشاره به اخراج دانشجویان انقلابی از انگلیس به دانشگاه شیراز دستور داده است که مقدمات ادامه تحصیل دکتر افروغ فراهم شود:

به هر روی باید به برخی ها یادآور شد که سابقه عملکرد آنان در تخریب چهرهای اصولگرا که به نقد دولتی می پرداختند که جریان انحرافی فعلی مولود آن است بیش از هر چیز دیگر به شباهتی تام به روش های منافقین دارد. از یاد نبرده ایم که این مدعیان چگونه هر کسی را که در وادی نقد دولت گام بر می داشت را  با هتاکی و تهمت می نواختند وامروز خود منافقانه همان حرفها را بدون ابراز تنبه از سابقه ناصواب خود را بیان می کنند.

در عین حال سوال مهم این است که چگونه است که  جریانی که افراد آن هر کدام کوله باری از مسائل خاص را یدک می کشند اینچنین بی پروا برای اصولگرایان خط و نشان می کشند و تکلیف تعیین می کنند.

اگر پرده بر افتد «گرین کارت» مسئله پیش پا افتاده ای محسوب می شود...


دز ضمن حقوق و مسئولیت های دارنده گرین کارت وفق قوانین ایالات متحده آمریکا بدین شرح است:

Rights and Responsibilities of a Green Card Holder (Permanent Resident)
Your Rights As A Permanent Resident
As a permanent resident (green card holder), you have the right to:
•    Live permanently in the United States provided you do not commit any actions that would make you removable under immigration law
•    Work in the United States at any legal work of your qualification and choosing. (Please note that some jobs will be limited to U.S. citizens for security reasons)
•    Be protected by all laws of the United States, your state of residence and local jurisdictions
Your Responsibilities as a Permanent Resident
As a permanent resident, you are:
•    Required to obey all laws of the United States the states, and localities
•    Required to file your income tax returns and report your income to the U.S. Internal Revenue Service and state taxing authorities (see IRS link to the right)
•    Expected to support the democratic form of government and not to change the government through illegal means
•    Required, if you are a male age 18 through 25, to register with the Selective Service
For important information about "Maintaining Permanent Residence,” "Voting as a Permanent Resident” and "International Travel as a Permanent Resident” see the links to the left.

حقوق و مسئولیت های دارنده گرین کارت(مقیم دائمی)
حقوق شما به عنوان یک مقیم دائمی:

1.زندگی مدام در ایالات متحده، مشروط بر اینکه  عملی که شما را مشمول قانون مهاجرت قرار دهد انجام ندهید.

2. کار در ایالات متحده هر جا که صلاحیت و انتخاب شما اقتضا کند( لطفا توجه کنید که برخی مشاغل به دلیل امنیتی محدود به شهروندان آمریکایی است).

3.توسط قوانین ایالات متحده، ایالت اقامت و نظام قضایی محلی مورد حمایت قرار می گیرید.

مسئولیت های شما:

1- اطاعت از تمام قوانین ایالات متحده،ایالت ها و نواحی.

2. ثبت اظهار نامه مالیاتی و گزارش درآمد خود به مراکز مالیاتی آمریکا.

3. حمایت از شکل دموکراتیک حکومت و عدم تغییر حکومت از طریق ابزارهای غیر قانونی.

ukguy4u - بریتانیا - لندن
امریکا اخه بده نجسه کافره شیطان بزرررررررررررررررگه برای ملت ایران! نه برای آقایون. مریض بشن بهترین کلینیک های امریکا، کانادا و اروپا در خدمت خودشون و آقا زاده هاشونه.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

keyvan_1 - سوئد - مالمو
کسی که گیرین کارت امریکا را داشته باشدباید به کتاب مقدسی که وی به ان اعتقاددارد درزیر پرچم امریکاقسم بخورد که در هر شرایطی حتی در زمان جنگ ازکشور و دولت امریکا دفاع کند.جالب اینجاست که این نماینده مجلس در تظاهرات روز قدس یا 22 بهمن شرکت میکندو یا خیر و اگر شرکت میکند ایا شعار مرگ بر امریکا را فریاد میزند,,,نمونه واقعی دوروئی و تزویر ودروغ گوئی سوئد مالمو
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
میگویند در زمان حضرت موسی یک کسی ادعای پیغمبری کرد و گفت من فرستاده خدا هستم . این حرف بگوش حضرت موسی میرسد و دستور احضار ان فرد مدعی پیغمبری را صادر و بالاخره ان را بمخضر موسی اوردند. حضرت موسی رو کرد بان مردک گفت موسی من هستم وپیغمبر این مردم من هستم تو چرا ادعای پیغمبری میکنی . طرف بسیار ساده و معمولی پاسخ داد یا موسی من ادعا پیعمبری کردم اما برای این مردم گوسفند ونه برای تو من پیعمبر این گاو وگوسفند ها هستم ولی پیغمبر تو نیستم . حالا کار این اقایان دام افاضاته است . میگویند امریکا بد است امریکا جنایتکار است . امریکا ورشکسته است امریکا مرکز کفار است و هزاران مزخرفات دیگر اما این حرف هارا این دام افاضاته ها نشخوار میکنند برای یک مشت گاو و گوسفند نه برای انسانها. گرین کارت داشتن که چیزی نیست . اقایان چیز های دیگری دارند که جای گفتن ان نیست باینها میگویند واعظ غیر متعظ عزیزان واعظ غیر متعظ متوجه هستید یا نه
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.