استیلی:در برنامه ۹۰ داشتند ما را اعدام می‌کردند

استیلی:در برنامه ۹۰ داشتند ما را اعدام می‌کردند

اگر توهین کردم به خاطر عصبانیتم بود

 

 
حمید استیلی به خاطر صحبت‌هایی که در برنامه نود انجام داد از مردم عذرخواهی کرد.


حمید استیلی سرمربی پرسپولی بعد از برد دو بر یک تیمش مقابل مس رفسنجان در جام حذفی گفت: اول باید از هوادارانی که امروز به ورزشگاه آمده بودند و 120 دقیقه کنار ما بودند تشکر کنم آنها با اینکه تیم در 90 دقیقه عملکرد چندان خوبی نداشت و در وقت‌های اضافه بهتر بازی کرد اما تا سوت پایان بازی در کنار ما بودند. ما هوادارانی این چنین می خواهیم.

استیلی به فشار روحی روانی که روی تیم پرسپولیس وجود دارد گفت: با توجه به شرایط موجود سعی کردم از کلیه بازیکنان استفاده کنم. در این بین بازیکنان نهایت توان خود را گذاشتند و تیم به پیروزی رسید. از امروز به بازی با داماش فکر می کنم و اینکه تیم شرایط بهتری برای این بازی پیدا کرده و به نتیجه مورد نظر دست یابد.

او با بیان این جمله که نمی خواهم در مورد گذشته ها حرفی بزنم گفت: باید بگویم ما برای موفقیت پرسپولیس یک برنامه داریم که کوتاه مدت نیست برای موفقیت نیاز به زمان داریم. متاسفانه مصدومیت بازیکنان دست ما را بسته است و نمی توانم از همه پتانسیل خود استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به شرایط روحی روانی تیمش افزود: من از مشکلات روحی و روانی تیمم یاد می کنم اما هیچ کس نیست که به ما راهکار ارائه دهد. به عقیده من راهکار خارج شدن تیم از شرایط موجود برد است که برای دستیابی به این هدف نیز زمینه رسیدن به این هدف فراهم شود. قطعا اگر ما برنده شویم شرایط بهتر می شود و بازیکنان از نظر روحی و روانی به مراتب بهتر خواهند شد.

استیلی از برنامه های تیمش در تعطیلات لیگ برتر یاد کرد و از جذب یک بازیکن در این برهه زمانی خبر داد. وی در خصوص اتفاقاتی که در برنامه دوشنبه شب 90 رخ داد گفت: من همیشه سعی می کنم عصبانی نشوم و حرمت ها را نگاه دارم اما گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که نمی توانم از حق خود و تیمم بگذرم. متاسفانه آقای رویانیان در این برنامه اشتباها نام آقای حاج رضایی را محصص گفت که مجری برنامه با نیشخند گفت مهندس، محصص!

وی با تاکید بر اینکه با هدف دفاع از حقانیت خود و تیمش روی خط برنامه 90 آمده است گفت: در 11 هفته گذشته در برنامه 90 بارها به تیم ما پرداختند اما تیم استقلال که چند فصل پیش عنوان سیزدهم را به خود اختصاص داد به هیچ گونه برنامه 90 به شرایط تیم استقلال نپرداخت و اینقدری که از تیم ما انتقاد کردند از تیم استقلال انتقاد نشد.

وی با یادآوری اینکه در رسانه ها کارشناسان مختلف به تحلیل شرایط تیم پرسپولیس می پردازند افزود: مردم آماده جرقه در ورزشگاه هستند و این تغییرها و کارشناسی ها باعث می شود آنها در ورزشگاه واکنش نشان دهند. ما در شرایط فعلی به کمک نیاز داریم نه تخریب.

وی پروین را از بزرگان فوتبال ایران خواند که با نظرسنجی برنامه 90 به هیچ عنوان تخریب نمی شود و افزود: اگر در نظرسنجی برنامه 90 آقای پروین برنده می شد چه می شد؟

وی ضمن بیان اینکه شاید برخی از مردم، پروین را نشناسند گفت: من خودم به شخصه به بازیکن دهه 60 بیشتر علاقه دارم اما مردم به دلیل اینکه بیشتر بازیهای دهه 70 را دیده اند و بازیکنان این دهه را بیشتر می شناسند در نظرسنجی برنامه 90 بیشتر به بازیکنان دهه 70 رای دادند. شما شک نداشته باشید که نظرسنجی دوشنبه شب برنامه 90 به تیم ملی فعلی نیز آسیب می زند.

وی از عوامل برنامه 90 خواست که در نحوه تعیین سئوالات نظرسنجی خود دقت عمل لازم را به خرج دهند و افزود: باید احترام اخلاق رعایت شود و در برنامه پرببینده 90 این موضوع مد نظر قرار گرفته شود.

استیلی خاطرنشان کرد: جواد کاظمیان پس از سه گلی که برای پرسپولیس به ثمر رساند به برنامه 90 دعوت شد به جای اینکه شرایط فعلی جواد کاظمیان بپردازد تصاویری از یک بازی که 7 سال پیش از برگزار شد نشان دادند و مجری برنامه از کاظمیان سئوال می کرد آیا در این صحنه می توانستید به آن بازیکن پاس بدهید یا نه و با وجود اینکه کاظمیان اصرار می کرد آن بازیکن را ندیده اما مجری برنامه باز هم سوال خود را تکرار می کرد. بهتر بود در آن برنامه از جواد کاظمیان درمورد شرایط خوبی که داشت سئوال می پرسید نه بازی ای که 7 سال پیش برگزار شده بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به نقش سازنده عادل فردوسی پور در برنامه 90 در فوتبال کشور اشاره کرد و گفت: نباید از حق بگذریم عادل فردوسی پور و برنامه 90 در بیشتر مواقع نقش خوبی در فوتبال ما داشته اند اما در این برنامه باید اخلاق رعایت شود. متاسفانه بعضا مشاهده می شود که در این برنامه مربی را مقابل بازیکن و بازیکن را مقابل مربی قرار می دهند. در این برنامه باید مسائل فرهنگی رعایت شود.

استیلی به نقش مسائل فرهنگی در فوتبال کشور اشاره کرد و افزود: نباید فقط دنبال این باشیم که فقط توپ داخل گل برود. باید به حفظ حرمت و اخلاق هم توجه کنیم برای من تا به امروز خیلی راحت بوده جواب این و آن را بدهم اما برایم مسائل اخلاقی بیش از هر چیز اهمیت دارد. من اگر بخواهم به کسی جواب هم بدهم سعی می کنم جوابم را در یک اتاق دربسته بدهم.

وی در پایان تصریح کرد: در برنامه دوشنه شب 90 هم اگر اعتراض کردم به این خاطر بود که داشتند ما را اعدام می کردند. در این برنامه به گونه ای عنوان می شد که من نه در ارنج تیم نه در کار آماده سازی تیم هیچ نقشی ندارم و عوامل دیگر باشگاه کار ها را انجام می دهند. من به همین خاطر روی خط برنامه آمدم و از حق خود دفاع کردم. با این حال اگر در رسانه ملی حرفی زدم و توهینی کردم به این خاطر بود که خیلی عصبانی بودم با این حال از مردم عذرخواهی می کنم.

استیلی: فردوسی پور نظرسنجی می گذاشت ؛ رفتنی می شدم/ فریاد زدم چون عادل داشت دارم می زد


حمید استیلی بعد از پیروزی سخت مقابل مس رفسنجان با خبرآنلاین گفت و گو کرد.


سرمربی پرسپولیس که روزگار سختی را می گذراند در مسیر ترک ورزشگاه به چند سئوال خبرآنلاین درباره شرایطش پاسخ گفت. حمید استیلی که حسابی بر آشفته است ، نسبت به اوایل فصل خیلی فرق کرده. استرس بازی ها موهایش را سفید کرده ولی همچنان می خواهد با این شرایط بجنگد و پیش برود. او خودش می گوید فعلا تا نیم فصل ماندگار شده. البته فعلا! امید دارد تا شاید درصورت گرفتن امتیاز از بازی با داماش ، 20 روزی وقت برای ساختن تیمش بدست بیاورد. زمانی که خیلی ها معتقدند ، وقت خداحافظی حمید و آمدن مربی خارجی جدید تیم است.
از 90 شروع کنیم. حمید استیلی و صدای بلند؟
چه کار باید می کردم؟ می ایستادم دارم بزند. بابا این قدر که گفتند حمید محجوب است و آرام ، هر نسبتی خواستند به من می دهند. یعنی من حتی بلد نیستم تیمم را ارنج کنم؟ پس من در تیم چی هستم؟ یعنی من هیچ عرضه ای ندارم. آن شب هم روند حرف های عادل خیلی بد بود. حالا یک لحظه آقای رویانیان به اشتباه گفت :محصص ؛ دنیا که به آخر نرسید. هی می گفت : محصص، مهندس. بابا بد است که شخصیت مردم را خرد کنیم و همه چیز را مسخره کنیم. من هم ظرفیتم حدی است. احساس کردم اگر الان حرف نزنم ، فکر می کنند حرف زدن بلد نیست. برای همین هم رفتم روی خط و کمی صدایم بالا رفت. چون دیدم عادل دارد دارم می زند.
البته عادل هم شاکی شد گفت می توانسته با یک نظرسنجی پرونده تان را ببندد.
نمی دانم چرا این را گفت. وقتی هم گفت چاره ای نداشتم غیر از اینکه بگویم عزت دست خداست. او چاره ای غیر از این برایم نگذاشت. متوجه نشدم چرا این حرف را زد. من عصبی بودم شاید او هم عصبی شد.
اما قبول دارید اگر این نظرسنجی را می گذاشت ، شرایط برای تان خیلی سخت تر می شد؟
شک نکن این اتفاق می افتاد و اصلا شاید شرایط همانی می شد که خودش گفت. به هر حال 90 پربیننده ترین برنامه ورزشی سیماست که حتی بچه های تیم من هم بیدار می نشینند و این برنامه را می بینند. درست است که او نظرسنجی نگذاشته ولی 11 هفته است که روی برنامه ما زوم کردند. این فشار بقدری زیاد است که همه تحلیل ها و حرف ها علیه تیم شده و تماشاگر با این ذهنیت به ورزشگاه می آید که از همان دقیقه اول شروع کند به انتقاد.
ولی این روند از هفته اول بوده؟
ببینین پیش آمده استقلال در یک فصل ، سیزدهم جدول بشود اما آن فصل هم این قدر فشار را تحمل نکردند که ما الان داریم تحمل می کنیم.البته قبول دارم که برخی از این اتفاق ها به خود من بر می گردد اما به هر حال من تلاشم را کرده ام.الان چیزی برای من مهم نیست به غیر از اینکه نتیجه بگیریم.همه فقط می گویند تیم باید از بحران خارج شود اما کسی راهکاری پیشنهاد نمی کند.به نظر من راهکار فقط پیروزی است.ما باید از بازی مقابل داماش امتیاز بگیریم.پس از آن 20 روز زمان داریم تا بازیکن بخریم و تیم را تقویت کنیم.
یعنی فکر می کنید این فرصت به شما داده می شود؟
من صحبت کردم و قرار شده تا نیم فصل به من زمان بدهند. البته باز هم نظر باشگاه است که من می مانم یا نه؟ما با جذب بازیکن و تمرین بیشتر می توانیم به شرایط عادی برگردیم. من دستانم خالی بود،چند نفر از بازیکنانم مصدوم شدند و همه این عوامل دست در دست هم داد تا پرسپولیس نتیجه نگیرد.
چه نظری درباره شعار ضد فوتبال طرفداران مس دارید؟آنها بارها پرسپولیس را با این عنوان متهم کردند.
آنها دیروز تقریبا همه چیز به ما گفتند.فکر نمی کنم ما ضد فوتبال کرده باشیم.آن سی چهل نفری که در ورزشگاه بودند همه چیز گفتند به جز اینکه مس رفسنجان و تیم شهر خودشان را تشویق کنند.آنها آدم هایی را تشویق کردند که اعصاب من را به هم بریزند.در عوض تماشاگران ما 120 دقیقه تیم را تشویق کردند. این برای اولین بار بود که تماشاگران پشت ما بودند.از آنها تشکر می کنم.
البته تعداد این تماشاگران به 1000 نفرهم نرسید.
تعداد مهم نیست.مهم این است که دلشان با تیم بود. اتفاقا با این تعداد کم هواداران،استرس از تیم ما دور شده بود.شعار هایی که از دقایق اول شروع می شود استرش زیادی را وارد می کند.
اگر تماشاگران زیاد شوند امیدوار هستید که همین طور تیم را تشویق کنند؟
هواداران باید اعتماد داشته باشند.فصل قبل اصلا این طوری نبود.اما مثل امسال از دقیقه یک اعتراض می کنند.نبود این اعتراضات در فصل گذشته باعث می شد که کادر فنی مشکل خاصی نداشته باشد.

mamadjoon128 - ایران - یزد
آقای استیلی اگه رو روال عادی اومده بودی تو تیم مردم هم حمایتت میکردند. اما افسوس که خشت اول رو درست نذاشتی که کار به اینجا بکشه.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

مشتعل - سوئد - استکهلم
برادر من تو و رویانیان شمشیر بدست اومدین گردن پرسپولیس رو بزنین بقیه اش حرف و صحبته
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

red.boy - ایران - تهران
mamadjoon128 - ایران - یزد_ چو خشت اول را نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج
جمعه 6 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.