آلرژی‌ تومورهای مغزی کشنده را کاهش می‌دهد

آلرژی‌ تومورهای مغزی کشنده را کاهش می‌دهد

گروهی از متخصصان همه‌گیرشناسی در آمریکا و اروپا با انجام مطالعه مشترکی دریافته‌اند که واکنش سیستم ایمنی بدن به آلرژی‌ها، خطر بروز تومورهای مغزی کشنده را کاهش می‌دهد.

سیستم ایمنی بدن انسان به طور طبیعی در مواجهه با عوامل و مواد آلرژی‌زا، آنتی بادی‌هایی موسوم به «ایمونوگلوبولین E» یا «IgE» را تولید می‌کند. در افرادی که مبتلا به آلرژی هستند، میزان این آنتی بادی‌ها در خون افزایش می‌یابد.

بررسی‌ها نشان داده است که افزایش سطح این آنتی بادی در خون به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به «گلیوم» را که شایع‌ترین نوع تومور مغزی است، کاهش می‌دهد.

به گزارش روزنامه سان، این یافته حاصل تلاش گروهی از متخصصان دانشگاه «براون» و چندین انستیتوی پزشکی دیگر در آمریکا و اروپا است.

دومینیک میچائود، استادیار همه‌گیرشناسی در برنامه بهداشت عمومی دانشگاه براون در این باره تصریح کرد: این نتایج نشان می‌دهد که واکنش سیستم ایمنی در برابر سلولهای سرطانی در افرادی که مبتلا به آلرژی هستند، متفاوت است.

وی افزود: افراد مبتلا به آلرژی‌ از نظر مقابله با سرطان یا جلوگیری از رشد آن، بیشتر در امان هستند و بدن آنها بهتر می‌تواند با سرطان مقابله کند.

این مطالعه به تفصیل در مجله «انستیتو ملی سرطان» منتشر شده است .
مستانه شرق - آلمان - هایدلبرگ
برای من خبر خوبی بود، گرچه آلرژی هم امان آدم را در می اوره.............
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.