از یک موتور وسپا تا ۲۰ بنز و BMV و ۳۰۰ ملک داخلی و خارجی

از یک موتور وسپا

تا

20 بنز و BMV و 300 ملک داخلی و خارجی

با وجود فشارهای سنگین بر سایت آینده برای توقف افشاگری در حوزه مفاسد کلان اقتصادی، بار دیگر یکی از پرونده های اقتصادی برای نخستین بار در «آینده» افشا می شود؛ اگرچه ممکن است این پرونده آخرین افشاگری آینده باشد و به جای برخورد با مفسدان، رسانه افشا کننده تعطیل گردد.

به گزارش خبرنگار «آینده»، پس از پرداختن به پرونده فعالیتهای افرادی نظیر امیرخسروی، علی انصاری، محمدرضا زنوزی و حسین  هدایتی، فعالیتهای اقتصادی برادران متقی مورد بررسی آینده قرار می گیرد.

برادر محوری در خانواده مذکور که در دهه 1370 دارای یک موتور وسپا و یک آپارتمان اجاره ای در تهران بود، ظرف ده سال به چنان ثروتی رسیده است که علاوه بر تملک 20 خودرو گرانقیمت نظیر مرسدس بنز و BMV توسط وی و نزدیکانش، صاحب صدها ملک در تهران و شمال و همچنین خارج از کشور از دبی تا آفریقای جنوبی و انگلیس می باشد.

عکس، تزئینی

شرکتهای متعلق به برادران متقی در مقایسه با گروه امیرمنصور آریا از روشهای بسیار پیچیده ای استفاده می کردند، به نحوی که روش اختلاس سه هزار میلیاردی در مقایسه با شگردهای این گروه  پیش پا افتاده و ابتدایی به نظر می رسد.

در روش گروه آریا، ال سی داخلی ثبت می شد و اصولا کالایی رد و بدل نمی شد و ال سی هم در بانکهای داخلی تنزیل می شد و به همین علت بعد از یکی دو سال این تخلف کشف شد.

اما گروه اقتصادی برادران متقی از طریق ثبت ال سی های خارجی عمل می کرده و به جای صوری بودن کامل ال سی و عدم تحویل کالا، مقداری کالاهای استوک و فاقد ارزش با قیمتی حدود ده برابر معامله می نموده و پس از تحویل آنها به گمرک ایران و پرداخت ال سی از سوی بانک، این کالاها به فروشنده که آن هم شرکتی متعلق به برادران متقی بود، مرجوع می شد و دوباره در معامله ای ارسال می شد.

از شگردهای دیگر برادران متقی دریافت وام های دهها میلیاردی از سیتم بانکی و معوقه گذاشتن آن است.

برادران متقی با برقراری ارتباط ویژه با شعبات خارج از کشور بانکهای صادرات و ملی در دبی و اروپا موفق به انجام فعالیتهای درخشان خود شده است.

آنها با استفاده از پولهای سیستم بانکی به خرید و فروش ملک، ساخت و ساز و سایر فعالیتهای اقتصادی پرداخته اند. اطلاعات تکان دهنده دیگری از فعالیت این خانواده موجود است که در اختیار مراجع نظارتی قرار داده شده است.

hassan5 - ایران - تهران
هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد...تا نظام جمهوری اسلامی هست این کثافتکاری ها هم ادامه خواهد داشت باید ریشه این شجره خبیثه را قطع کرد هیچ راه و چاره دیگری وجود ندارد
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

*پسر شجاع* - ایران - تهران
نمونه انسانهای موفق در حکومت آخوند ...
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
ملت ایران دراخرین خبراختلاس وخدمت دولت خدمتگزارشاید براثرسکته به نصف برسد.یکی من.یامنتظردستور رهبرشان بمانند.تادزدهافرارکنند.یامدارک قانونی فراهم کنند..معلوم شدتحریمهاکم شکن نیست.اختلاسهاهستندکه کمرمردم راشکسته اند.لعنت برشرفتان.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

karaji - سوئد - گتنبرگ
سرکرده گان حکومت که حرامی باشند بی شک کثافتهای پاپتی و مرده خوران به این چنین ثروت های باد اورده ای میرسند !!
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.