جزئیات نجات یک دختر از رودخانه مرگ

جزئیات نجات یک دختر از رودخانه مرگ

وطن امروز :ساعت 15 بیست و دوم مهر‌ماه سال‌جاری در آبشار نوجان در جاده چالوس سربازی وظیفه‌شناس جان یک دختر که در حال غرق‌شدن در رودخانه خروشان بود را نجات داد. محمد اصل‌حسینی، سرباز 20 ماه خدمت پلیس و سرپرست گروه پیشگیری از سرقت کلانتری 28 آدران به همراه دیگر همکارانش در حال گشتزنی با پای پیاده بودند که یکی از آنها از افتادن 2 دختر داخل آب رودخانه کرج خبر داد. محمد با شنیدن این خبر خود را به کنار رودخانه رساند و دید یکی از دختر‌ها در وسط رودخانه به یک تنه درخت گیر کرده و دختر جوان دیگر در آستانه خفگی درون آب است. وی شیرجه‌زنان وارد آب شده و به سمت این 2 دختر شنا کرد و بعد از رسیدن به دختری که در شرایط مرگباری قرار داشت با گرفتن گوشه مانتوی دختر جوان او را از آب بیرون کشید و دختر جوان که صورتش کبود شده بود پس از چند نفس عمیق به گریه افتاد. خانواده این دختر زمانی به بالای سر بچه‌‌شان رسیدند که وی فقط گریه می‌کرد و سرباز فداکار نیز بی‌حال در کنار رودخانه افتاده بود. همه این اتفاقات در حالی رخ داد که مردم زیادی برای تفریح به کنار این رودخانه آمده بودند و تنها برای نجات این دختر فریاد‌زنان درخواست کمک می‌کردند و خانواده دختر 22 ساله به خاطر آشنا نبودن به شنا جرات وارد شدن به رودخانه خروشان را نداشتند. بعد از نجات دختر جوان از غرق شدن توسط محمد‌ اصل‌حسینی صبح دیروز در مراسم صبحگاه با حضور رئیس پلیس استان البرز برای قدردانی از سرباز فداکار درجه سرجوخه‌ای به وی اهدا شد. این سرباز پلیس می‌گوید وظیفه‌اش را انجام داده و انتظار تشویق نداشته است.


آخر خدمتی جان خود را به خطر انداختی!


همیشه دوست داشتم در دوران خدمت سربازی به مردم و کشورم کمک کنم و این حکمت خدا بود که در این حادثه در محل حضور داشته باشم.


در زمان پریدن به آب چه فکری می‌کردی؟


وقتی وارد آب شدم فقط نجات آنها برایم مهم بود و حتی حاضر بودم جان خودم را نیز برای نجات آنها از دست بدهم.


رودخانه خطرناک نبود؟


در این رودخانه خروشان خیلی‌ها غرق شده‌اند و به‌خاطر اینکه در بعضی از نقاط عمق آب زیاد می‌شود حتی اجساد بعضی از غرق شده‌ها تا چند روز پیدا نمی‌شود. من که برای نجات وارد آب شدم به خاطر جریان زیاد آب در عمق 8 متری آب رفتم و احساس خفگی داشتم اما تمام سعی و تلاشم برای نجات دختر جوان بود و با همه مشکلات او را نجات دادم و در زمان آوردن دختر به کنار رودخانه زانوی پایم با سنگی برخورد کرد و خونریزی پیدا کرد اما هیچ چیز مهم نبود و خوشحال بودم که جان دختر را نجات داده‌ام.


خانواده دختر نجات‌یافته را دیدی؟


بله، بعد از نجات دخترشان آنها به کنارمان آمدند و گریه‌کنان از من تشکر می‌کردند و خوشحال هستم که دعای خیر آنها باعث پیشرفت من می‌شود.


دختر نجات یافته چه گفت؟!


وقتی او را نجات دادم آنقدر ترسیده بود که فقط گریه می‌کرد و هیچ صحبتی نکرد.


غریق نجاتی را از چه کسی یاد گرفتی؟


مادرم غریق نجات بوده و از مادرم بعضی از کارها را یاد گرفتم.


نخستین بار بود که به کسی کمک می‌کردی؟


خیر، قبل از خدمت در خیابان مردی را دیدم که صرع داشت و همه مردم خیلی عادی او را تماشا می‌کردند و به سراغش رفتم و به او پول دادم که به دکتر برود و آ‌ژانسی گرفتم که بعد از دکتر او را به خانه‌اش برساند.


الگوی تو در فداکاری چه کسی است؟


پدرم، چون در زمان کودکی‌اش پدرش فوت کرده و او در همان سن کم سرپرستی همه خواهر و برادرانش را برعهده گرفته و باعث پیشرفت آنها شده است.


چه آرزویی داری؟


من برای رسیدن به دختر موردعلاقه‌ام به خدمت سربازی‌ آمدم و آرزو دارم بعد از خدمت با او ازدواج کنم. دوست‌ دارم در زندگی همیشه سربلند باشم و فداکاری کنم و آنقدر شایسته باشم که هم خدا و هم دلم راضی باشد و بتوانم نیازهای مردم را برطرف کنم.


خانواده‌ات بعد از شنیدن این خبر چه حسی داشتند؟


آنها ترسیده بودند که در این حادثه شاید برای خودم هم اتفاقی رخ داده باشد.


حرف آخر...؟


هر وقت دلم می‌گیرد برای بیماران دعا می‌کنم و خوشحالم که توانستم جان دختری را در حال غرق شدن نجات بدهم.

eqqe - کلومبیا - بوگوتا
همین یک درجه بهش دادن شد سرجوخه. بر پ.. و م ...همشون لعنت که حتی نمیتونن برای کار یا استخدام کمکش کنن.هرجای دیگه دنیا بود 100 تا نشان شجاعت و افتخار بهش میدادن و مجسمشو میساختن میذاشتن وسط شهر که همه الگو بگیرن. توف به شرافت نداشتتون.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

reza_persian - نروژ - تنسبرگ
درود بر شما سرباز شجاع,از خوشحالی اشک ریختم
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
آفرین به این جوان , این روزها کمتر شاهد جریانهای نجات و کمک و نیکوکاری هستیم , بلاخره خبر از این باب هم به گوشمون خورد ,خوبه حالا به خاطر دست زدن به دختر نامحرم اضافه خدمت بهش نخورد.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
زیباترین خاطره برای این سربازفداکار.دخترک جانش رامدیون اوست.وچقدرلذت بخش است.خانواده ای راازمرزداغداری وغم پایان ناپذیرنجات دهی.هرگزازخاطرایندگانشان هم نخواهدرفت.سلام برشهامت سربازفداکار.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
افرین سرباز -. افرین به شهامتت - افرین به مهارتت در شنا - افرین به از خود گذشتگیت.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
زنده باد سر باز فداکار، و ملعون باد بسیجی خائن به مردم کشورش !. متن خبری جالبی بود:. ۱ ) "بعد از رسیدن به دختری که در شرایط مرگباری قرار داشت با گرفتن گوشه مانتوی دختر جوان او را از آب بیرون کشید" . من می خواهم به خیاطان مانتو هم تبریک بگوییم که چه جنس خوب و محکمی داشته وگرنه دختر بیچره تلف میشد !. ۲) "غریق نجاتی را از چه کسی یاد گرفتی؟مادرم غریق نجات بوده و از مادرم بعضی از کارها را یاد گرفتم.". اینجا را خراب کرد، باید میگفت که از مولای متقیان یاد گرفتم که در یک روز هفتصد نفر را گردن زد و اموالشان را به سرقت برد !. ۳) الگوی تو در فداکاری چه کسی است؟. اینجا را هم بد گفت، جواب درست: الگوی فداکاری من ، امام راحل میباشد که ایران و ایرانی را فدای اسلام کرد!. . .
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
ای سرباز دلیر و دوست داشتنی انشاالله سالیان دراز با سلامتی کامل در نشاط و خوشی زندگی را بسر کنی .آمین
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

banooye shargh - ایران - تهران
(بعد از رسیدن به دختری که در شرایط مرگباری قرار داشت با گرفتن گوشه مانتوی دختر جوان او را از آب بیرون کشید...) هدف از این جمله این بود که یهو فکر نکنین به دختره دست زده ها... نه ...از گوشه مانتوی دختر گرفته و گفته چون نمیتونم بهت دست بزنم پس خودت آروم از اب بیا بیرون. آفرین به این سرباز شجاع
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

خروس - امارات - دبی
دمت گرم . انشاالله به دختری که دوستش داری هم برسی
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

arizona - آمریکا - لاس وگاس
به جز شجاعتش باید از مردانگی اش تشکر کرد.در ضمن دقت کنید که نوشته گوشه مانتو رو گرفته.خدا رو شکر که هیچ تماسی حاصل نشده وگرنه چه به سر اسلام میومد.زنده باشی هموطن شجاع
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
پس هنوز ادمیت نمرده و جوانمردی و غیرت تو وجود بعضی انسانها پیدا میشه.افرین بر غیرت تو افرین.اشک منو دراوردیییییییی
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

hanivan - سوئد - مالمو
درود بر تو جوان ایرانی. بسیجی های ساندیسی یاد بگیرند! کاش حداقل بقیه سربازیشو می بخشیدن تا زودتر به عشقش برسه. پایدار و خوشبخت بشی!
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

lucas71 - سوئد - اوپسالا
با گرفتن گوشه مانتوی دختر جوان او را از آب بیرون کشید و دختر جوان که صورتش کبود شده بود پس از چند نفس عمیق به گریه افتاد....... جل ال خالق!!!
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

فلرتیشیا - هلند - روتردام
ای وای اسلام در خطر افتاد...هر چند نوشته " با گرفتن گوشه مانتوی دختر جوان او را از آب بیرون کشید " ولی‌ اگه با اون سرعت آب فقط گوشهٔ مانتوشو گرفته باشه که فقط مانتو دختررو سالم بر میگردونده نه دختررو....آفرین به شجاعتت اگه تو نبودی شاید بقیّه فقط موبایل دستشون میگرفتن و از غرق شدنه دختر فیلم میگرفتن، تیتر خبر هم این میشد " فیلمی از غرق شدن یه دختر"
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
در میان لجنزار اعدام و جنایت چنین حوادثی مرحمی است بر تن زخمی ایران/درود بر تو/
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

findingneverland - انگلستان - یورک
آفرین این چیزا تو ایران انگشت شماره.بعد از مدتها که مردم از این صحنه ها با موبایل فیلم میگرفتن این جوون کار بزرگی انجام داد.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

mashady - انگلیس - منچستر
البته بخاطر دست زدن به نامحرم احتمالن سرزنش خواهد شد . فقط امیدوارم با تنفس مصنوعی اسلام رو به خطر ننداخته باشه که کارش بیخ پیدا میکنه
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Farazan - امریکا - نشویل
خدا را شکر که حالا اسلام به خطر نیوفتاد.بعد باعرض تبریک به این سرباز شجاع.حالا بعداز این ایت الله ها فتوا میدن دیگه لازم نیست کسی جانفشانی کنه چون همه که حواسشون نیست ممکنه یهو اون وسط اسلام به خطر بیافتد درکشور اسلامی واین حرفا? نه نمیشه همه فدای اسلام ناب محمدی.خدایا ایران را ازشر اینها پاک کن.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
arash azad المان.توفکرکردی.ازاین حرف مزخرفت همه تحسینت میکنند.کجای تاریخ نوشته,,مولای متقیان علی هفتصدنفررا.........,,گردن زد.واموالشانرادزدید.یک ادم احمق .دروغگو,,بیشعور,,اگرحرفی زد.بایدبرای همه الگووموضوع انشائ باشد??ایاباحرف من یاتو.اعتقادات دیگران سست میشود?بلکه محکمترهم میشود.همه ادیان ازیک خمیرمایه اند.همه بخوب بودن سفارش کرده اند.پیروان عمل نمیکنند.گناه دین نیست.دوست نداری عوض کن.بشرطی که قوانینش رارعایت کنی.وگرنه خودت راعوض کن.درکدام دین,دروغ,توهین,چاپلوسی,رشوه,دزدی,تبلیغ شده.که حاکمان ایران وملت ایران اینچنین خاطرخواه شده اند..وهزاران مورددیگر.یافکرمیکنی حاکمان ایران بابنی امیه مسلمانند???نه نیستند.دین راالت دست برای پلیدیهاشان سپرکرده اند.یافکرمیکنی من مسلمانم.نه
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

arash Aazad - آلمان - هامبورگ
h.k - دانمارک - اودا ، . متاسفانه خواب جهالت بسیار سنگین است و همچنین ترس از پی بردن به این حقیقت که اعتقادی که داری بر پایه کذب و خرافات است، امیدوارم جرات و بصیرت بیدار شدن از این گمراهی را داشته باشید! . این هم چند منبع در باره علی :. علی پس از پیروزی بر قبیله” بنی قریظه” تعداد ۹۰۰ نفر از مردان قبیله را در مقابل گو دالهایی که از پیش کنده بودند سر بریدند. (تاریخ طبری. جلد ۳ . صفحه ۱۰۸۸). پیامبر بگفت تا در زمین گودالها بکندند و ” علی” و” زبیر” در حضور پیامبر گردن انها را زدند. (تاریخ طبری .جلد ۳. صفحه ۱۰۹۳). ۲- کشتار خاندان “ازد”:. علی و یارانش در یک روز تعداد ۲۵۰۰ نفر از خاندان “ازد” را سر بریدند.بنحوی که کسی زنده نماند تا دیگری را دلداری دهد. (مروج الذهب . جلد اول . صفحه ۷۲۹).
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

arash Aazad - آلمان - هامبورگ
h.k - دانمارک - اودا ، . ۳- کشتار خوارج :. در نهم صفر سال ۳۸ هجری در محلی واقع در دشت نهروان جنگ خونینی بین لشگریان علی و خوارج روی داد که در این جنگ در حدود ۱۸۰۰ نفر از خوارج بقتل رسیدند. ۴- نبرد “لیله الحریر”:. علی در نبردی بنام “لیله الحریر” در حدود ۵۰۰ تا ۹۰۰ نفر را از دم تیغ گذراند. (منتهی الا مال . جلد ۱. صفحه ۱۵۳). ۵- کشتار” عبدالله خرمی و یارانش” :. عبدالله خرمی و ۷۰ تن از یارانش از بیم جان به قلعه ای پناه برد.به دستور علی قلعه به آتش کشیده شد که در جریان آن تمامی این افراد در آتش سوختند بطوری که بوی گوشت بریان شده آنها آنچنان در هوا پخش شده بود که مردم را آزار می داد. (علی مرز نامتناهی . صفحه ۱۹۹). ۶- کشتار کسانی که بعد از فوت محمد از دین اسلام برگشتند:. آنانکه دست رنگ کرده بودند و شادی و شعف در اثر در گذشت محمد نشان داده بودند ” علی” و” خالد بن ولید” همه را بکشتند و اجسادشان را در آتش سوزاندند. (تاریخ طبری .جلد ۴ . صفحات ۱۳۸۰.۱۴۶۴) (تاریخ طبری .جلد ۶.صفحات ۲۴۲۰.۲۲۶۵).
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

roxana_110 - ایران - تهران
arash azad-آلمان-هامبورگ. میخواستم بهت بگم کسی که وقتی همسرش (فاطمه)در زمان حاملگی هوس انار میکنه و علی به سختی انار پیدا میکنه ولی در راه انار رو به یک فقیر میده یا اینکه هرشب به فقرا کمک میکرده تا کسی نفهمه و بعد از شهادت ایشون تازه میفهمند علی بوده که البته خیلیها مثل شما بعد از هزار وچهار صد سال هم نفهمیدن میتونسته در عرض یک روز هفتصد نفر رو گردن بزنه مطمئن باش اگر چنین آدم جنایتکاری بود بعد از رحلت پیغمبر با همین کشتنها میتونست خلیفه اول مسلمین باشه نه اینکه بیست و پنج سال از قدرت کناره گیری کنه همونطور که داری میبینی کشور خودمون رو!!!
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
roxana_110 - ایران - تهران ، . شما درست می فرمایید ، قصه انار شما معتبر است و تمامی منابعی که بنده نوشتم اشتباه ، شما با همین قصه انار و خرما خوش و موفق باشید و مثل بقیه !. اصلا تمام این جنایات و ظلمها که بر سر مردم ما ریخته از اسلام نیست، بلکه کسانی از کره مریخ امدند و اسلام را می خواهند بدنام کنند ، اصلا وقتی لشکر . اسلام به ایران حمله کرد کسی شمشیری نیاورد بلکه با انار مردم ایران را به اسلام دعوت کردند. با انار هم زبان فارسی را تقییر دادند. با انار هم ایرانی را عجم به منی پست و زبون خواندند ، و با انار همه .. خلاصه کلام با این انارها چه خوبیهای در حق ایران شده ! همانطور که از قبل گفتم متاسفانه خواب جهالت بسیار سنگین است و همچنین ترس از پی بردن به این حقیقت که اعتقادی که داری بر پایه کذب و خرافات است، امیدوارم جرات و بصیرت بیدار شدن از این گمراهی را داشته باشید!
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
Arash- Azad- داداش چرا سر خودت را درد میاری؟ عزیز جون هرکسی که به چیزی کورکورانه معتقده و تلاش نمیکنه که دلایلش را واسه اعتقاداتش جستجو کنه، خودش مقصره و من و شما وظیفمون گفتنه و اگر با این اعتقادات میخوان زندگی کنند که البته راحت ترین راه است و اصولاً انسانهای راحت طلب اینرا میپذیرند تا اینکه قدری بخود زحمت داده و ریشه یابی کنند. تمام نوشته های شما سندیت داره و درسته و در آن زمان یک پوئن مثبت برای علی و امثال او بوده و امروزه با عوض شدن طرز تفکرها، این اعمالی که از آنها اسم بردی ، همگی در حضور انسانیت محکوم و غیر قابل بخشش و پذیرشند.بقول علی دشتی ؛ اعتقاد جز سدی بر سر راه تفکر و درک بیش نیست. علی دشتی چیزی حدود ٢٥ سال را باعنوان یک روحانی و فقیه گذراند و عاقبت عبا و سجتده و عمامه بر نهاده و ره حقایق جستجو کرد.موفق باشی دوست عزیز، چقدر خوشحالم که امثال شما را حس کنم و ببینم که جوانان واقعاً در جستجوی دلایل معتقدات والدینی خود هستند. ما نباید کورکورانه به اعتقادات والدینمان معتقد و از آنها پیروی کنیم، بلکه احترام بگذاریم اما خود جستجوگر باشیم.
پنج‌شنبه 5 آبان 1390

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
a.ahooraei - المان - کلن . دوست عزیز ، سپاس بر شما ! هر سخنی در اینجا میاورم سعی بوده با استناد به خود متون و تواریخ اسلامی باشد ، حالا اگرذکر متون اسلامی و استناد به تاریخش سبب رنجش افراد ی می گردد ، دیگر مقصر بنده نمیباشم بلکه خود اسلام و تاریخ رنجش آورش تقصیر دارد! اسلام دینی با گفتاربد - کرداربد و پنداربد!. تاسف من بر حال کسانی است که نتنها نمیدانند در اسارت چه سیاهی گرفتار هستند، بلکه به ان با کمال نا بخردی و با استناد به متونی احمقانه و دروغین افتخار میکنند! زنده و اهورایی باشید !.
جمعه 6 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
arash azad وa ahooraii .شمادرست میفرمائید.بنی قریظه.همین,صهیونیست,زمان خودش بود.که حالاهم اطلاع ارید.ملتهاازشان متنفرند.وننهروان هردوگروه ادعای مسلمانی میکردند.وبرای خوددینی عین,سلفی,های حالایا,طالبانی,ایجادکرده بودند.که ازایشان ده نفری بیشتردرجنک نماند.ووودیگرمواردهم همینطور.اماایادران جنگهاعلی تنها باهمه میجنگید .ومیکشت.فرض.ایابه اقوام,دوستان,شهر,شمالشگرکشی بشود.ساکت مینشینیدتاکشته شوید?بیشترجنگهامثل ,صفین,,لشگردشمن تاپشت دیوارهاشان رسیدابود.جنگ,خندق,,علی لشگرکشید.?ایاتاریخ طبری که معرفی کردی.اغازگرجنگ راننوشته?یانخواندی?زمان پیامبرعلی هم مثل دیگران درجنگ شرکت میکرد.وبعدازپیامبرهم دونوبت جنگ شدکه دشمنان قشونکشی کردندوامدند.یعنی ,علی,فرارمیکرد?که دیگران قتل عام میشدند.به نظرتو ahoorai که نفس زنان کمک همکیشت امدی.علی چکاربایستی انجام میداد??توباشی چه میکنی?درعصرمدنییت فعلی واگاهی انسانها یکی یکی کشته میشوند.که انموقع هفتصدتاوهزارتا.جمع کنید.رفیق.پدرانتان هم داناتروهم زرنگترازشمابودند.وهم روشنفکرتر.ژست روشنفکری باتوهین مقایراست..وباشماها.
جمعه 6 آبان 1390

Arash Aazad - آلمان - هامبورگ
h.k - دانمارک - اودا . شما آزادید هر جور دوست دارید فکر کنید و بنویسید، البته تا وقتی که در کشوری غیر مسلمان بسر می برید ! تنا قض جالبیه نه؟ کامنت قبل منکر بودید که علی کسی را کشت ، حالا در این کامنت اقرار میکنید که کشت ولی توجیه اش این بوده که آنها صهیونیست و طالبان و .. بوده اند . بالاخره تکلیفت را حداقل با خودت تعیین کن کشت یا نکشت؟؟؟. ،این همان توجیه ای است که رژیم اسلامی می آورد ، که فلانی منافق و مجاهد و ،مفسد فل الارض است و محکوم به مرگ. بگذریم دانمارک جای خوبیه نه?، .
جمعه 6 آبان 1390

roxana_110 - ایران - تهران
Arash-azad-آلمان_هامبورگ. عزیز من 25 سال صبر علی که دیگه روایت نیست چرا اونو نمیگی بعد هم عزیز من اعتقاد ومذهب چه ربطی به حکومت داره به قول شما من جاهلم ولی افتخار میکنم به جهالتم که عاشورای 88 که جنابعالی فقط بلدی شعار بدی تو المان قایم شده بودی ولی باتونو شوهر من خورد روز قدس 88 با زبون روزه رفتم از حق خودمو تو دفاع کنم اگر این جهالته هیچ وقت نمیخوام از خواب جهالت بیدار بشم!!!
شنبه 7 آبان 1390

roxana_110 - ایران - تهران
روشنفکران عزیز همگی از اون ور اب شعار بدین علی بد بود محمد بد بود ببینم کجای دنیا رو میگیرین متاسفانه امثال شما ایرانیا فقط افریده شدین که اظهار فضله کنید ولی موقع عمل که میرسه صفر هستید
شنبه 7 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
arash azadi المان.باجماعتی که تفکرات غیرمنطق واهانتی داشته باشند.بهشت هم خوب نیست..پسرجان.اگردعوارابه توتحمیل بکنندچه میکنی??ضمن اینکه کمک کننده باشی,عادل باشی,قوی باشی,اذیت کن نباشی,دزدنباشی,وووو یکنفرازسکوتت سوئ استفاده بکنه.بارهامزاحمت بشه.اغازگرجنکهای علی چه کسانی بودند??توجمهوری اسلامی که درجهان ابرویی ندارد.باکسی که دوست ودشمن تعریفش راازخوبی میکنندمقایسه میکنی??خودتان فکرنمیکنید.حرف نادانان رانقل میکنید.وعده ای هم درایران باسپردین جنایت,خیانت میکنند.ناراحت هستید.انهاکلامسلمان واقعی نیستند.انهاراملاک قرارندهید.ادیان نه تنهااسلام بلکه همه خوبند.متاسفانه خامنه ای,ودارودسته اش,باکشیشانی که بهشت رامیفروختند.ملاک نمیشوند.
شنبه 7 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.