جوجه عقاب

جوجه عقاب

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد.

بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود. مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید.

یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد. جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت: ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.

مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند: تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد. اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.

بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت. تو همانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی به دنبال رویا هایت برو و به یاوه های مرغ و خروسهای اطرافت فکر نکن

اثر گابریل گارسیا مارکز
khosh bavar - ایران - یزد
به گفته کنفوسیوس : فقط احمق ها و افرادی که خود را بسیار دانا میپندارند, خود را " قابل تغییر " نمیدانند ! پس همواره شاد و باز باشیم .
سه‌شنبه 3 آبان 1390

مهربانو - ژاپن - توکیو
خیلی زیبا و پر معنا و اموزنده بود ممنون
سه‌شنبه 3 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
همت بلنددار که مردان روزگار......ازهمت بلند بدانجارسیده اند..خواستن توانستن است.اگرخواسته ات معقول باشد.ازاده باشید.
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
این گفتار یک واقعیت محض زندگی است چنانچه با دیده خرد بنگریم نظیر ان را در بسیاری از افراد اطراف خود میتوانیم مشاهده کنیم
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

Siassate-london - انکلستان - لندن
خیلی ازانسانها درک درستی از خود و دنیای اطرافشان ندارند. به همینخاطر جه عمرهایی که تلف نمشود 
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.