سه اعدام برای یک قتل

سه اعدام برای یک قتل

سه مرد که در یک مهمانی شبانه دوست‌شان را کشته بودند، در محوطه زندان مرکزی استان قزوین به دار مجازات آویخته شدند.
 

 

به گزارش جام‌جم آنلاین، سه محکوم پرونده 16 آذر 85 یکی از دوستان خود را به نام غلامرضا که صاحب یک عینک‌فروشی بود به یک مهمانی در حوالی شهرستان آبیک دعوت کرده و در آنجا به قتل رسانده بودند. پس از گذشت چند ماه از وقوع حادثه خرداد 86 متهمان همراه دیگر همدستشان در تهران دستگیر شدند.
 
پرونده متهمان با صدور کیفرخواست به شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین ارسال شد و با رسیدگی فوق‌العاده به این پرونده، قضات سه متهم را به قصاص محکوم کردند. همچنین به خاطر مشارکت در دفن و مخفی کردن جسد، هر یک به تحمل یک سال حبس و بخاطر آتش‌زدن خودروی مقتول هرکدام به تحمل دو سال حبس محکوم شدند.

متهم ردیف چهارم پرونده نیز به جرم معاونت در حریق عمدی خودرو به شش ماه حبس و به خاطر مخفی کردن ادله جرم به تحمل یک سال حبس محکوم شد.
 
حکم صادره به دیوان عالی کشور رفت و پس از تایید از سوی قضات شعبه یازدهم دیوان عالی کشور برای اجرا در اختیار واحد اجرای احکام دادگستری استان قزوین قرار گرفت و سحرگاه پنجشنبه گذشته در محوطه زندان مرکزی قزوین به اجرا گذاشته شد.
 
جزئیات پرونده
 
رسیدگی به این پرونده 16 آذر 85 با شکایت زنی مبنی بر گم شدن شوهر 39 ساله‌اش به نام غلامرضا که صاحب یک مغازه عینک‌فروشی بود در دستور کار ماموران آگاهی آبیک قزوین قرار گرفت.
 
با تحقیق از شاکی معلوم شد شب حادثه مرد گمشده به منزل یکی از دوستانش در هشتگرد کرج دعوت شده و با خودروی پژوی مشکی رنگ خود به مهمانی رفته اما دیگر برنگشته است.
 
با اطلاعات به دست آمده از این زن، جستجوها برای پیدا کردن مرد گمشده آغاز شد تا این‌که چند روز بعد از سوی گشت پلیس راهنمایی و رانندگی خودروی مرد گمشده در حالی که در دامنه یک تپه به آتش کشیده شده بود، کشف شد.
 
جسد مرد گمشده در گودال 70 سانتی‌متری
 
با پیدا شدن خودروی مرد گمشده، جستجوها برای یافتن او همچنان ادامه داشت تا عاقبت هشتم فروردین 86 چوپانی که برای چرای گوسفندان خود به سه‌راهی زمین ورزشی آبیک رفته بود، با جسد سوخته مرد ناشناسی روبه‌رو شد و موضوع را به پلیس خبر داد.
 
ماموران با حضور در محل و کشف جسد متوجه شدند او همان مرد گمشده است که درون گودال 70 سانتی‌متری دفن شده است.
 
با کشف جسد، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. بازپرس پرونده از ماموران آگاهی تهران خواست در رازگشایی این پرونده با پلیس آگاهی آبیک همکاری کنند.
 
با حضور کارآگاهان جنایی تهران در محل و تحقیقات، آنها به سه نفر از دوستان مقتول که در مهمانی شبانه همراه او بودند، مشکوک شدند بنابراین آنها را بازداشت و برای ادامه تحقیقات به مرکز پلیس منتقل کردند تا عاقبت راز جنایت‌شان فاش شد.
 
اعتراف عامل جنایت
 
حمیدرضا ـ یکی از متهمان ـ در اظهاراتش گفت: من در مغازه غلامرضا (مقتول)‌ کار می‌کردم، به دلیل اختلافی که پیدا کردیم برای مدتی مغازه را ترک کردم، اما پس از چند ماه دوباره با او آشتی کرده و به محل کار سابقم برگشتم. وضعیت مالی و اجتماعی صاحبکارم خوب بود و مدام حسرت می‌خوردم که چرا زندگی من نباید این طور باشد. به خاطر همین حسادت‌ها بود که تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم و اموالش را تصاحب کنم.
 
متهم به قتل اضافه کرد:‌ ماجرا را با دوستانم درمیان گذاشتم و آنها را به بهانه مهمانی با هم آشنا کردم تا اعتماد غلامرضا (مقتول)‌ به آنها جلب شود. شب پیش از حادثه نیز دوستانم گودالی را در حوالی روستای زیاران آبیک حفر کرده بودند.

شب حادثه کارفرمایم را به منزل ویلایی مسعود در هشتگرد به مهمانی دعوت کردیم و در میانه راه او را کشتیم و سپس با دفن جسد، خودروی مقتول را آتش زدیم.
 
به دنبال اعتراف وی دو همدست دیگر او نیز سخنان مشابهی را گفتند. در ادامه تحقیقات چهارمین عضو این باند نیز دستگیر و همگی آنها روانه زندان شدند.
 
پس از تحقیق و محاکمه، حکم قصاص سه نفر از محکومان در زندان مرکزی استان قزوین اجرا شد.

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
چقدر کثیف و عفریت صفت میتونی باشی که یک زندگی شیرین رو بخاطر حسد اینطور تباه کردی
دوشنبه 2 آبان 1390

Alborzi - ایران - کرج
قتل از نوع عمد و با برنامه ریزی قبلی بوده در هر کشوری که باشند اشد مجازات در موردشون اجرا میشه که در مورد ایران میشه اعدام .در ضمن هیچ انسان عادی نمیتونه با خونسردی اینطور آدم بکشه شخصا برای من قابل قبول نیست چنین جانورانی بعد از مثلا بیست سال حبس به میون مردم عادی برگردند و دوباره عده ای فدای قانون حمایت از جانیان شوند.
دوشنبه 2 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این کثافتها چرا به خامنه ای و رفسنجانی و این گر و گوریهای دور و برشون حسادت نمیکنند و از خودشون نمی پرسن که اینها این سرمایه ها را از کجا آوردند و به چه قیمتی صاحب مال و اموال شدند؟
دوشنبه 2 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
اشخاصی که به فکر قتل می افتن و انجامش میدهند باید به آخر و عاقبتش فکری کنن..!!!!!!!
دوشنبه 2 آبان 1390

saljog - استکهلم - استکهلم
Alborzi - ایران - کرج . با نظر شما موافقم . توبه گرگ مرگ است.
سه‌شنبه 3 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
الان همه از جانیها دفاع میکنند وهیچکس به آن فرد بدبخت که در سن 39 سالگی فقط به خاطر تلاش و زحماتش در زندگی به قتل رسیده نیست.
سه‌شنبه 3 آبان 1390

roxana_110 - ایران - تهران
بابا آقایون ایرانی که از زور حسادت زدن رو دست خانمها!!
سه‌شنبه 3 آبان 1390

man-malaysia - مالزی - کوالالامپور
خیلی وحشتناک!!. عجب حیوان های تو کشورمون متولد میشند!!. چه دردی خانواده وخصوصا خانم وبچه هاش میکشند حالا!!. اینگونه ادم ها حیف نیست که تو زندان بهشون یونجه بدند؟!
سه‌شنبه 3 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
خمینی نتنها ایران را به قهقرایی کشید و معنویت را در جامعه کنونی از بین برد. ما نیز از او پیشی گرفته و به درجات متعالی چون بی غیرتی ملی نائل شدیم..و احکامی چون اعدام و قصاص را شایسته و لایق مردم خود میدانیم و به همین اکتفا میکنیم که. اگر فلان کار را بکنیم اعدام و قصاص و مشت و لگد و فحش و دریوری. حقمان هست.و دریق از اینکه چرا اصلا جامعه ما درگیر اینچنین جرایمی میباشد و چگونه این مسئله را باید حل کرد.و حال بگذریم اینکه حتا یک شخص خاطی نیز حق و حقوقی دارد...این اشحاص مطمئنا باید مجازات شوند . ولی ایا جامعه. برای پیشگیری از اینجنین جرایم متشابه عملی انجام داده و یا همان اعدام و قصاص و فحش و لگد از سرمان هم زیاد هست ؟؟؟؟
سه‌شنبه 3 آبان 1390

oranoos blue - ایران - کرج
حالا هی بگید تمدن داریم و... فکر کنم این نسل زمان جنگ یک جورایی ..خل شدن
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.