تاج زاده: در صورت مقابله شهروندان حکومت ایران عقب خواهد نشست

تاج زاده: در صورت مقابله شهروندان

حکومت ایران عقب خواهد نشست

مصطفی تاج زاده بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم دستگیر شد و هنوز در زندان به سر می برد

 مصطفی تاج زاده خواستار مقابله موثر شهروندان ایران با "اقتدارگرایان" شده و ابراز اطمینان کرده که به این وسیله، "جناح حاکم زودتر از آن چه تصور می‌رود، عقب خواهد نشست".

آقای تاج زاده شرط "عقب راندن" حکومت ایران را آن دانسته که "جوانان ایران زمین، اعم از دختر و پسر و همه شهروندان آگاه اراده کنند و جمع های کوچک و بزرگ، بسته به شرایط و امکانات تشکیل دهند و عملا در محکومیت رفتارهای غیرقانونی اقتدارگراها بکوشند".

مصطفی تاج زاده، که اظهارات جدید وی یکشنبه اول آبان (۲۳ اکتبر) در سایت اصلاح طلب تحول سبز منتشر شده، عضو جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب است که مدت کوتاهی بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم دستگیر شده و هنوز در زندان به سر می برد.

این زندانی سیاسی، هفته پیش با انتشار نامه ای سرگشاده به آیت الله خامنه ای، حکومت ایران را در "سراشیبی سقوط اخلاقی و معنوی" دانسته و افزوده بود که "اصول و ارزش‌های" انقلاب ایران در نظام تحت رهبری وی "آشکارا نفی و نقض می‌شود".

توصیه به تشکیل "اجتماعات مدنی"


آقای تاج زاده در اظهارات جدید خود تاکید کرده است: "اقتدارگراها از هیچ مسأله ای به اندازه اجتماعات مدنی و مسالمت آمیز منتقدان هراس ندارند. بنابر این باید فرصت را برای دور هم نشستن و بحث کردن و انتشار اخبار این نشست ها، مغتنم بشماریم و دیوار هراس را فرو بریزیم."

وی از مردم خواسته برای نشان دادن اعتراض خود به حبس خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد و اعلام همبستگی با همه زندانیان سیاسی و عقیدتی، "اولین دوشنبه هر ماه را روزه بگیرند یا دست به اعتصاب غذا بزنند".

این عضو زندانی ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی، همچنین پیشنهاد کرده که "هر دوشنبه اول هرماه به اسم یک شهید جنبش سبز نام گذاری شود."

مصطفی تاج زاده در نامه هفته پیش خود هم، حکومت ایران را متهم کرده بود که که تعدادی از شهروندان را به اتهام کمک مالی به خانواده‌های زندانیان سیاسی دستگیر و "ماه‌ها درسلول‌های تاریک و نمور انفرادی تحت بدترین شرایط زندانی و به حبس‌های طویل المدت محکوم کرده است".

آقای تاج زاده مدعی شده بود که حکومت ایران "در اقدامی سازمان یافته و برنامه ریزی شده" منتقدان و مخالفان خود را علاوه بر زندان، از کار بیکار می کند "تا خانواده‌ آنها نیز به سزای فعالیت سیاسی نان آورشان، از حداقل تأمین اقتصادی و معیشتی محروم شوند".

وی همچنین نوشته بود که هرگز تصور نمی‌کرده که "وضعیت اخلاق و انسانیت" به آنجا برسد که زندگی خصوصی فرزندان زندانیان سیاسی "به اراده بازجویان و مأموران امنیتی رقم بخورد".

این زندانی در نامه خود به آیت الله خامنه ای آورده بود: "از شما می‌پرسم برمبنای کدام معیار اخلاقی و انسانی مقامات قضایی مطیع اوامر حضرت عالی حق دارند به منظور اعمال فشار و وادار کردن من به سکوت و عدم اظهار نظر در باره امور کشور، همسرم را دستگیر و محاکمه کنند؟"

وی در عین حال با تاکید بر اینکه تهدید شدن همسرش، فخر السادات محتشمی پور، وی را از انتقاد به حکومت باز نخواهد داشت، افزوده بود: "بی شک شریک و همراه زندگی من این ظلم را نیز تاوان ادامه راهی می‌داند که مشترکاً برگزیده‌ایم."

خانم محتشمی پور عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و مسئول شاخه زنان این تشکل سیاسی، به تازگی به اتهام "شرکت در تجمعات غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام" در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

مصطفی تاج زاده و فخرالسادات محتشمی پور، هر دو در اعتراض به قوه قضائیه ایران، حاضر به دفاع از خود در دادگاه نشده‌اند.

romano - ایران - تهران
عجله نکن آقای تاجزاده نزدیکه اتفاق بیفته دوستان بعضیهاشون تو این سایت بعد از کشته شدن قذافی گفتن آخ چقدر عربها حیوانند آخ چقدر بهمان واقعیت اینه که قذافی دقیقا آنچه را که کاشت برداشت کرد یعنی نفرت. چه جوانها در ظهر تابستان مانند ندا آقا سلطان سینه شان از سوز گلوله دژخیم لبیایی سوخت و مادرانشان به خاک نشستند. خودتان را جای آن عرب فرض کنید که 9 ماه از بهترین روزهای عمرش را اسلحه بدست با مرگ دست و پنجه نرم کرد و موش خواندنش. دموکراسی مانند زایمان می‌ماند تا دوره‌اش طی نشود اتفاقش محکوم به شکست است مانند سزارین می‌ماند اتفاقا درندگی قتل قذافی بنوعی شوک برای جامعه آنها و اصلاح خواهد بود چون این مرد جوان نیز یک قذافی جوان در دید لیبیایی‌ها محسوب می‌شود مگر قذافی از روز اول بد بود؟ در ایران نیز باید مردم به این باور و باروری برسند که هر نوع حکومتی می تواند بر جهل و بی آگاهی آنها حکومت کند دینی و غیر دینی هم ندارد تکرار مکررات تاریخ است و پس از آن جهت اصلاح اصل ماجرا بپا خیزند و خوشبختانه تغییرات بزرگ در ملتهای بزرگ از حضیض جهل و مرگ و اعدام نا امیدی به عقل مردم اتفاق می‌افتد. ادامه..
دوشنبه 2 آبان 1390

romano - ایران - تهران
ادامه . اروپاییها هم مردمان زیرکی هستند حق هم دارند فکر زن و بچه خودشان هستند! آنها بمحض اینکه دیدند در صف رهبری لیبی برای یک خاک سپاری ساده شکاف وجود دارد متوجه شدند که تغییر رخ نداده و تعدادی از مردم دوسال دیگر خواهند گفت بابا قذافی بهتر بود بنابر این بسیار محتاط همانهایی که جنازه اسامه را جلوی کوسه انداختند پیغامهای دو طرفه فرستادند . قبول کنید که آزادی و حتی بعد از آن پیشرفت این مملکت به چیزی بیشتر از رفتن دکان دینداری احتیاج دارد. تا زمانی که حاصل نشود آقای اوباما برای ما شعر بنی آدم اجرا خواهد کرد و تبریک نوروز خواهد گفت و حضرات و نوچه‌های ولایت در اروپا و آمریکا در هتل ممتاز به ریش ملت خواهند خندید. حالا می‌توانید بفهمید چرا مارتین لوترکینگ یا گاندی مردم را از خشونت منع می‌کردند نتیجه آن این دموکراسی هند در یکی از غیر ممکن ترین کشورهای دنیاست. در همین سایت می‌خوانم یک خانم ایرانی هر بار پیغام گذاشتنش با هزارتا فحاشیست و در اروپا هم هست نام ایرانی هم می‌گذارد. ادامه ..
دوشنبه 2 آبان 1390

romano - ایران - تهران
ادامه.. آیا او لحظه‌ای نباید فکر کند که جمهوری اسلامی همین را از من می‌خواهد عصبی، نا ملایم و بدون آگاهی دادن به دیگران چه فرقی بین من و جوان تماشاچیه اعدام می‌ماند او باید لحظه‌ای فکر کند اتفاقا ما باید ضد اینها رفتار کنیم و هم‌اکنون راه دوستی را با همه شروع کنیم 32 سال که هیچ از زمان مشروطه عصبیت جواب نداد و توهین آفت ماست جون مقابله می‌آفریند. چیزی که امروز در لیبی و عراق می‌بینیم حاصل خشونت است. بر فرض هم که دین را از جامعه زدودیم آیا ما انسانهای آرامی هستیم که همه سوار ماشین حرکت این جامعه بدون خشونت حرکت کنیم از گفتن این کلمات قصد بی ادبی به یک خانم محترم نداشتم ولی مثال زدم که همه بدانیم ما با هر تفکری باید یک راه را طی کنیم راه دیگر وجود ندارد راه اگاهی، راه آرامش، راه تفکر ، راه احترام گذاشتن، راه بخشیدن و بخشیده شدن ما ایرانیها از زمان زرتشت ریشه عرفان بوده‌ایم آنهم در زمانی که انسان تنها برای بقایش تلاش می‌کرد و مفهوم عرفان ما جدای از دین تفکریست وابسته به عشق، اعتدال و آرامش و دانایی چیزی که گاندی داشت و کمی از آن در جامعه هند کمر پیر قهاری را به خاک مالید.
دوشنبه 2 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
r omanoتهران.سلام دوست عزیز.باتشکرازراهکاری که ارائه دادی.اماحرفت درست.تاانجایی که به خودماکه درد مشترک راریم.بیشرمانه گولمان زدندوبیشرمانه دروغ میگویند.وبیشرمانه ماملت ایرانرابه قهقرامیبرند.وماراچنان نادان وهیچ میپندارندکه گویی کودکی شش ساله هستیم..وبه قدرت سرکوبگراننه شان خیلی مطمعاهستند.......ودرستی گفتارت.که ماباید ازبیحرمتی ومحکوم کردن,وتوهین به عقاید,تفکرات ملییت,وجنسیت به یکدیگرجدا دوری کنیم.چون همدردیم.بیچاره ایم,سرکوبمان,تحقیرمان کرده اند.مابایدیکدیگرراارج بگذاریم.وباهم باشیم.هرکسی باهرعقیده ای.دردمامشترک است.امااین حاکمان ایران دولت استعماری هندنیست.که مامبارز هندی واریا,گاندی,,کونه مبارزه کنیم.اینهابیشرافتی وپستی ورذالت راازحدگذرانده اند..شرف قذافی,ومبارک و.خیلی بالاترازاینهاست.مشاهده کردی بامتجاوزین به ناموس ایرانی که ناموس همه ماست.هیچ برخوردنکردند.بنابراین بایدجوابگوباشند.متشکرم ازراهنمایی شما
سه‌شنبه 3 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.