قاتل قذافی: قذافی را کشتم چون نگذاشتند او را به شهر خودمان ببرم

قاتل قذافی: قذافی را کشتم چون نگذاشتند

او را به شهر خودمان ببرم

 فارس: سند الصادق العریبی درباره چگونگی کشتن قذافی گفت: گردان مصراته‌ که‌ تعداد آنها بسیار زیادتر بود، می خواستند قذافی را به‌ مصراته‌ ببرند، من گفتم که‌ خودم او را دستگیر کردم و باید با من به‌ بنغازی بیایید، اما آنها قبول نکردند من هم از شدت خشم کلت کمری خودم را بیرون آوردم و او را کشتم.

سند الصادق العریبی جوانی بود که به سمت قذافی شلیک و او را کشته است. او هم اینک لباسها و انگشترهای قذافی را بعنوان سند کشتن دیکتاتور لیبی در اختیار دارد که ثابت می کند قاتل قذافی اوست.

*قذافی آبروی ملت لیبی را برده بود


 
خودت را به‌ طور کامل معرفی کن؟

سند الصادق العریبی ، متولد 1989 در شهر بنغازی و در محله‌ "حی الماجوری"؛ هم اکنون نیز ساکن این شهر هستم. تا کلاس سوم راهنمایی درس خواندم ، بعد از آن به‌ خاطر کهولت سن پدرم و فقیری خانواده‌ مجبور به‌ کار شدم و مدرسه‌ را ترک کردم.

از چه زمانی به‌ حرکت انقلابی مردم لیبی پیوستی و انگیزه‌ات از آن چه بود؟

من در شهر بن غازی زندگی میکنم و خودتان می دانید اولین جرقه‌ انقلاب از این شهر زده شد. به‌ همین دلیل من هم به‌ خاطر نفرت بیش از حدی که‌ از قذافی و خاندانش داشتم در همان روزهای اول به‌ عنوان یک جوان انقلابی اسلحه بر دوش گرفته‌ و با قذافی مبارزه‌ کردم.

دلیل نفرتت از قذافی و خاندانش چه بود؟

شما باید لیبیایی باشید تا دلیل این نفرت را درک کنید، او 42 سال است بر این مملکت حکم می کند و بدترین فشارهای سیاسی و دینی را به‌ مردم وارد کرده‌ است. لیبیایی ها در زمان حکومت وی مضحکه‌ مردم جهان شده‌ بودند. زیرا وی دیوانه‌ بود و آبروی ملت را با کارها و حرفهای نسنجیده‌ خود برده‌ بود. او یک دیکتاتور به‌ تمام معنا که‌ در این 42 سال، هزاران نفر از شهروندان خودش را قتل و عام کرد.

* سیف الاسلام برای یک شب به‌ یک خواننده‌ آمریکایی 5 میلیون دلار داده‌ بود

خوب این دلیل نفرت از خود قذافی بود ، شما گفتی که‌ از خاندانش هم نفرت داری، چرا؟

خاندان قذافی و پسران وی بدتر از خود قذافی بودند ، آنها از هر کس که‌ خوششان نمی آمد وی را می کشتند میلیونها دلار از پول این ملت بدبخت و بی چاره‌ را صرف عیاشی های خود در کاباره‌های اروپا کردند. سیف الاسلام برای یک شب خوانند‌گی در یکی از جزائر سوئیس ، به‌ یک خواننده‌ آمریکایی 5 میلیون دلار داده‌ بود. آیا چنین افرادی شایسته‌ نفرت نیستند؟

در لیبی اکنون شما را به‌ عنوان قهرمان می بینند، چرا؟

چون من قذافی را کشتم.

*شرح کامل ماجرای قتل قذافی از زبان العریبی

می توانید شرح کامل ماجرا را برای ما بازگو کنید؟

شهر سرت‌ سقوط کرده‌ بود. من جزو گردان بن غازی بودم. به‌ همراه‌ چند دوست خودم از گردان جدا شده‌ و گفتم با هم برویم تا هواداران قذافی در خانه‌های سرت پیدا کنیم. چیزی در شهر پیدا نکردیم و من به‌ دوستانم گفتم به‌ سمت محله‌ "الخضرا" برویم. وقتی‌ به‌ آنجا رفتم قذافی را دیدم. او را از پشت سر موهای ژولیده‌ اش را شناختم که‌ همراه‌ چند نفر در حال فرار بود. من فورا به‌ سمت وی دویدم. همراهان معمر تا دوستان من را دیدند فرار کردند و قذافی را تنها گذاشتند. من موهای قذافی را از پشت کشیدم و سیلی محکمی به‌ صورتش زدم.
 
او به تو چه گفت؟

قذافی گفت تو پسر من هستی. من سیلی دیگری به‌ صورتش زدم. باز هم معمر گفت من مثل پدر تو هستم چرا مرا می زنی. من در آن لحظه‌ باور نکردنی آنقدر دستپاچه شده‌ بودم که‌ اصلا نمی توانستم حرف بزنم. برای همین وی را به‌ روی زمین خواباندم و‌ دست های وی را بستم و به‌ داخل ماشین بردم ، می خواستم او را به‌ شهر بن غازی ببرم.

یعنی شما قذافی را زنده‌ دستگیر کردید؟

 بله زنده‌ بود.

شما قبل از دستگیری به‌ وی شلیک کردی؟

خیر، اصلا من تنها چند تیر هوایی شلیک کردم و بعد همانطور که‌ گفتم از پشت سر موهایش را گرفتم.

*چون نگذاشتند او را به شهر خودمان ببرم قذافی را کشتم

خوب بعد از اینکه‌ وی را زنده‌ سوار ماشین کردید چه شد؟

من و دوستانم می‌خواستیم او را به‌ شهر خودمان ببریم ، قذافی روی کاپوت ماشین ما بود اما دوستانم فریاد می زدند که‌ قذافی را دستگیر کردیم، قذافی را دستگیر کردیم. به‌ همین دلیل همه‌ متوجه‌ شدند که‌ ماشین ما حامل قذافی است، دیگر گردان های انقلابیون ماشین ما را متوقف کردند و قذافی را پائین آوردند و کتک زدند. در آن لحظه‌ هر کسی سعی داشت قذافی را به‌ شهر خودش ببرد، من به‌ آنها گفتم که‌ خودم او را دستگیر کردم و باید او را به‌ بن غازی ببرم اما گردانهای دیگر قبول نکردند. تا در پایان گردان مصراته‌ که‌ تعداد آنها بسیار زیادتر بود، می خواستند قذافی را به‌ مصراته‌ ببرند، من گفتم که‌ خودم او را دستگیر کردم و باید با من به‌ بن غازی بیایید، اما آنها قبول نکردند من هم از شدت خشم کلت کمری خودم را بیرون آوردم و او را کشتم.

چطور او را کشتید؟

با کلت خودم ، دو گلوله‌ به‌ شکم و سینه‌اش زدم و گفتم یا همینجا می میرد یا با من به‌ بن غازی می آید.

 همان لحظه‌ جان داد؟

نه ، بعد او را وارد آمبولانس کردیم، اما در راه‌ بیمارستان جان داد.

*قذافی در حفره پنهان نشده بود

در عکس ها دیدیم که‌ قذافی در داخل یک حفره‌ پنهان شده‌ و در آنجا کشته‌ شده‌؟

 خیر این درست نیست ، قذافی در داخل آن حفره‌ نبود ، ولی قبلا از آن حفره‌ برای پناه‌ دادن به‌ خودش استفاده‌ کرده‌ بود ، هر چند آن منطقه‌ای که‌ من قذافی را دستگیر کردم تنها چند متر با این حفره‌ فاصله‌ داشت اما وی داخل حفره‌ نبود.


 
*وسایل همراه قذافی

قذافی چه‌ لباسی بر تن و چه چیزی همراه‌ داشت؟

وقتی که‌ وی را دستگیر کردم یک لباس نظامی رنگ کاکائویی بر تن داشت و یک کلت طلایی هم با خودش داشت که‌ بعدا گردان مصراته‌ این کلت را با خودش برد. همچنین 2 انگشتر طلایی که‌ اسم همسر خودش روی آنها حک شده‌ بود. هم اکنون من لباس های قذافی و این انگشتر ها را همراه‌ خود دارم و انشاالله چند روز دیگر آن را به‌ موزه‌ طرابلس تحویل خواهم داد.

فکر می کردی روزی قذافی به‌ دست تو کشته‌ شود؟

 من ایمان داشتم که‌ قذافی کشته‌ می شود و ما پیروز می شویم ، اما خیر هرگز فکر نمی کردم من بتوانم قذافی را بکشم.

*محاکمه قذافی به جای کشتن وی از جهاتی بهتر بود

اگر به جای کشتن قذافی او محاکمه می شد بهتر نبود؟

محاکمه وی از برخی جهات بهتر بود اما در هر صورت من او را کشتم، شاید این طور به‌ نفع مردم لیبی باشد.

چرا فکر می کنی کشتن قذافی به‌ نفع مردم لیبی است؟

چون اگر دستگیر و زندانی می شد هنوز هواداران وی به‌ امید آزادی قذافی با ما می‌جنگیدند و کشور را نا امن می کردند ، اما الان که‌ وی کشته‌ شده‌، دیگر امیدی برای آنها باقی نمانده‌ است.

*نمی دانم خواست غربی ها کشتن قذافی بود یا نه ولی من او را اتفاقی کشتم

 برخی می گویند این خواست غربی ها بود که او کشته شود و به جلسه محاکمه کشیده نشود نظرت چیست؟

نمی دانم این خواست آنها بود یا نه‌ اما من کاملا وی را اتفاقی کشتم ، همانطور که‌ گفتم می خواستم او را به‌ بنغازی ببرم چون جلوی من را گرفتند من هم همانجا او را کشتم.

اگر دوباره قذافی را ببینی باز او را می کشی؟

صد در صد اما شاید این بار تنها یک گلوله‌ حرامش کنیم. تنها یک گلوله‌؛ آن هم به‌ فرق سرش.

ناتو عنوان کرده که بر اثر بمباران ناتو قذافی کشته شده یعنی ناتو او را کشته نه تو نظرت چیست؟

کاملا دروغ است.
 
*قذافی یکی از عموهای مرا اعدام کرده بود

وقتی به او شلیک کردی چه چیزی در خاطرت از کارهای قذافی بود؟

همه‌ آن ظلم و ستم قذافی در مدت این 42 سال برای من تداعی شد. قذافی یکی از عموهای من را به‌ هیچ دلیلی اعدام کرده‌. وقتی که‌ شلیک کردم در آن لحظه‌ احساس کردم عمویم دارد مقابلم لبخند میزند‌.

اگر مبارک یا دیکتاتورهای دیگر را هم ببینی آنها را هم می کشی؟

خیر، چون معتقدم همه‌ دیکتاتورها باید به‌ دست مردمان خودشان کشته‌ شوند. من دوست دارم مبارک به‌ دست مردم مصر کشته‌ شود. علی عبدالله‌ صالح به‌ دست مردم یمن. این آرزوی من است.

آیا نگران نیستی ناتو به جای قذافی در کشور شما حکومت کند؟

من به‌ اراده‌ آقای عبدالجلیل اطمینان دارم. می دانم که‌ وی حکومت دست نشانده‌ را قبول نخواهد کرد.

*پیروزی انقلاب لیبی مدیون مردمان خودش است نه ناتو

آیا پیروزی انقلابیون در لیبی مدیون ناتو است؟

بخشی از عملیات علیه‌ حکومت قذافی به‌عهده‌ آنها بود، اما لیبی انقلابش را مدیون مردمان خودش است.

به‌تازگی اسنادی منتشر شده که یک شرکت انگلیسی یک قرارداد بزرگ برای استخراج نفت لیبی بسته است. آیا این خبر برای شما نگران کننده نیست؟

همانطور که‌ گفتم من به‌ اراده‌ آقای عبدالجلیل اطمینان دارم و مطمئن هستم که‌ وی خیانت به‌ لیبی را قبول نخواهد کرد.

آرزوی تو به‌عنوان یک انقلابی چیست؟

کشوری آزاد و دمکرات داشته‌ باشم که‌ حقوق همه‌ رعایت شود و به‌ مردم ظلم نشود.

پیش از این آقای عبدالجلیل اعلام کرد ، شورای انتقالی به‌ قاتل قذافی میلیونها دلار جایزه‌ می دهد. آیا این جایزه‌ را دریافت کرده‌ای؟

هنوز نه‌، اگر هم دریافت کنم آن را به‌ دولت باز می گردانم.


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=-YGdp6b1XiE

dkdk - دانمارک - اسلیس
اما کاملا مشخصه که سران غربی اصلادوست نداشتند که قذافی زنده بماند چرا که انقدر حرف از جنایات سران غربی داشت که اصلا دوست نداشتند رو بشه.در ضمن این به اصطلاح انقلابیون چقدر بی شرف و حیوان صقت بودند.کثافتها هر غلطی میکنند اسم خداوند را می اورند اخه کثافتها کی خداوند گفته با اسیر چنین وحشیانه رفتار کنی چه برسه به فرو کردن چاقو .ادمهای کثیف با نام خدا سر میبرند.با نام خدا شکنجه و ظلم میکنند و میخواهند کارهای کثیفشان را بپای خدا بگذارند که البته انسانهای ساده لوح نیز گناه انها را پای خداوند گذاشته اند.خداوند هرگز نه ظالم بوده و نه بیرحم. این انسان دو پاست که هر کار وحشیانه و کریهی را میتواند انجام دهد نه اوسا کریم
دوشنبه 2 آبان 1390

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
من درست نفهمیدم: 1- اگر به شکمش شلیک کردی چرا کله اش سوراخ شده؟ 2- از کجا فهمیدی قذافی قبلا در آن حفره بوده؟ به هر حال، چه این جوان راست بگوید که قاتل قذافی است چه دروغ، ظاهرا در لیبی حتی یک نفر دیگر طرفدار قذافی نیست که این بدون ترس از انتقام آمده و می گوید من قذافی را کشته ام.
دوشنبه 2 آبان 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
چشمات نشون میده از کدوم دسته ای، "وای به روزی که گدا معتبر شود" مادربزرگم رو یادم میاد، نفرت داشتی چون اونا پول شما رو توی کاباره ها خرج میکردن؟ خوب! جناب انقلابی بقول خودت از خانواده فقیر (تصحیح میکنم: عقده ای مترصد قدرت!) اون وحشیگری و عقده هایی که در تو و امثال تو نهادینه شده بلایی به سر لیبی جدید خواهد آورد که شک ندارم خواصش یه روز آرزوی خواص ما رو در دل خواهند داشت. تو نمیتونی و اصلا ظرفیتشو نداری که تصمیم گیرنده ای در مرکز قدرت لیبی جدید باشی! تو و امثال تو اولین سلول "فوق خشونت نوین" هستین و مدرک محکمی بر اثبات این حقیقت تاریخی که وای به روزی که پابرهنه ها و ضعفا در مسند قدرت ملتی قرار بگیرند؛ فاتحه بر چنین دموکراسی!
دوشنبه 2 آبان 1390

منگوله مشهدی - ایران - مشهد
همیشه پرسیدم، باز هم میپرسم: چی شد که ناتو ناگهان هوس حمایت از شما به سرش زد؟! کاش اکثریت همیشه کور این دنیای متعفن، حقایق پشت پرده ها رو میدید. اون سرهنگ غیر مردمی شما در 42 سال دیکتاتوری خودش، خیلی بیشتر از اونچه لیاقتشو داشتین بهتون داد، یه مرور روی آمار اقتصادی و اجتماعی کشورتون اینو نشون میده، باشه روزی که در متن دموکراسی نوین خودتون، حسرت روزهای خوب بدون آزادی سیاسیتون رو که از سر امثال تو اضافی تره داشته باشین! مرده شوی هرچی انقلابه ببرن که همیشه تهش یه مشت از همه جا مونده و رونده بشن تصمیم گیر اقلیت و اسمش باشه دموکراسی!
دوشنبه 2 آبان 1390

احتراز - آلمان - دورف
به امید روزی که خامنه‌ای به دست یکی‌ از جوانان ایرانی‌ به درک واصل شود.
دوشنبه 2 آبان 1390

siah76 - امریکا - لوس انجلس
ای بدبخت عقده ای مثل این بسیجیهای ایران از قیافه معلومه که در کودکی مونده...نمیدونی که یه حکومت اسلامی میاد سر کار وبچه های تو ونوه هات به تو فحش میدن که این پدربزرگ ما چه ...هی بود خورد...
دوشنبه 2 آبان 1390

shakila555 - چین - گوانگجو
باید بخاطر شجاعت این جوون اونو تحسین کرد ولی بهتر نبود بجای کشتن دیکتاتور اونو محاکمه میکردن؟
دوشنبه 2 آبان 1390

yasamangoleziba - ایران - تهران
خوب که چی ذات دزد بودنت رونشون میدی که اون لحظه توفکر اخاذی و گرفتن انگشترش بودی.
دوشنبه 2 آبان 1390

hafeze shirazi - ایران - تهران
امروز با افتخار از قتل قذافی حرف می زند و چند سال دیگر حتی منکر خواهد شد که جزو نیروهای انقلابی بود. فراموش نکنیم که یک قاتل همیشه قاتل است .
دوشنبه 2 آبان 1390

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
من پیشنهاد میکنم که این بابا بشه فرمانده سپاه پاسداران لیبی! هم سوادشو داره و هم جزو مستضعفین بوده...
دوشنبه 2 آبان 1390

Kouroshi - سوییس - برن
بابا تورو اون جدّ تون این جریان قذافی ولش کنید، کثافتی بود چه خودش چه بچهاش که به زباله دانی‌ تاریخ ریخته شدند. فقط چیزی که قابل توجه هست این است که چطور با شناختی‌ که دولت‌ها چه عربی‌ و یا چه غربی از این موجود جهنممی داشتند بازهم با اون مذاکره میکردند و بهش سلاح میفرختند. به امید آن روزی که چنین تجار غربی به پای محاکمه کشیده شوند.
دوشنبه 2 آبان 1390

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
وقتی دست هر کسی یک سلاح بیفته همینه دیگه فردا یکی مشکل خانوادگی داره با یکی دیگه میره میکشتش . هرج و مرج. چون نگذاشتند ببره شهر خودش کشته. البته گزارشهایی که اینجا دادند فرق میکنه در مورد نحوه دستگیر کردن قذافی
دوشنبه 2 آبان 1390

mi cielo - ونزوئلا - کاراکاس
خدا نکنه مردم ایران هم تو این موقعیت قرار بگیرن. ما از اینا هم وحشی تر و بدتر یم.حالا دموکراسی هم میخوایم.همش هم تقصیر رژیم یا مذهب لعنتی نیست انگار ذاتمون خرابه و لیاقتمون همین شرایطه.
دوشنبه 2 آبان 1390

Alborzi - ایران - کرج
از همین حالا هم اختلاف بینشان کاملا هویداست . مصراته و بنغازی احتمالا هر کدام متعلق به یک قبیله است . احتمال شروع جنگ داخلی بسیار است با این مملکت موزاییکی .
دوشنبه 2 آبان 1390

ensanam arezoost - ایران - خارگ
dkdk - دانمارک - اسلیس، منگوله مشهدی - ایران - مشهد...برنده واقعی شکست و نابودی قذافی، فرانسه(سرکوزی) و انگلیس(کامرون) بودند...قذافی مهره سوخته ای بود که ادعای استقلال داشت و به سران غرب و عرب بی اعتنایی میکرد..
سه‌شنبه 3 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.