کامران دانشجو: بورسیه دانشجویان مرتبط با فتنه سبز سریعاً قطع می‌شود

کامران دانشجو: بورسیه دانشجویان مرتبط با فتنه سبز

سریعاً قطع می‌شود

کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری جمهوری اسلامی ایران lمی‌گوید که وزارت علوم بورسیه دانشجویانی که با "جریان فتنه" ارتباط دارند سریعا لغو خواهد کرد.


یه گزارش خبرگزاری فارس، کامران دانشجو با بیان اینکه دانشجویانی که در ستاد‌های انتخاباتی نامزد‌ها فعال بوده‌اند مشکلی ندارند، گفته است: "اما کسانی که بعد از نماز جمعه خرداد ماه رهبر جمهوری اسلامی و حماسه ۹دی همچنان در حمایت از فتنه فعال بوده‌اند معاند می‌شناسیم". 
 
او افزوده است: "نه ما می‌توانیم و نه ملت به ما اجازه می‌دهند که از بیت‌المال به معاندین نظام اختصاص دهیم، هرکجا مصداقی وجود داشته باشد و مراجع ذی‌صلاح و نه سلیقه به ما معرفی کنند که جزو فتنه و از عوامل فتنه است و ما اطلاع پیدا کنیم حتما اگر بورسی داده شده باشد، بلافاصله قطع می‌کنیم. "
 
 
مقامات دولتی و رسانه‌های داخلی ایران نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات و حامیان آن‌ها در ایران را "فتنه‌گر" می‌خوانند. 
 
 
کامران دانشجو اسفند ماه سال گذشته نیز گفته بود: "دانشگاه محل نیروهای منتقد و مخالف نیست. او در جمع دانشجویان مدال اورمسابقات جهانی و آسیایی گفته بود: همراهی با نامزدهای معترض به معنای همراهی با جریان معاند و ضد انقلاب است و بر همین اساس خطاب به مدیران دانشگاهی تأکید می‌کنم که هیچ مدیری در هیچ دانشگاه دولتی و یا غیردولتی حق مسامحه با این افراد را ندارد." وزیر علوم همچنین از روسای دانشگاه‌ها خواست تا چنانچه اعضای هیات‌های علمی همچنان اصرار بر همراهی با نامزدهای معترض را دارند به صورت قاطع و در چارچوب قوانین با آن‌ها برخورد کنند.
 

وزیر علوم: هرکجا مصداقی وجود داشته باشد و مراجع ذی‌صلاح به ما معرفی کنند که  دانشجویی جزو فتنه و از عوامل فتنه است، حتما اگر بورسی به او داده شده باشد، بلافاصله قطع می‌کنیم
 
 دانشجو پیش از این نیز در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی بهشهر، گفته بود که دانشگاه کارخانه "آدم سازی و تربیت سرباز برای امام زمان" است. به گفته او دانشگاه‌های ایران نیازی به افراد سکولار ندارند و جمهوری اسلامی اجازه تحصیل به این افراد را نخواهد داد. او گفته بود: "شفاف و واضح می‌گویم افرادی مورد نیاز ما در دانشگاه‌ها هستند که التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه داشته‌باشند. "
 
این اظهارات در شرایطی بیان می‌شود که هم اکنون به گفته محمود ملاباشی، معاون وزیر علوم، بیش از ۶۰ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاه‌های خارج از کشور در حال تحصیل هستند. 
 
همچنین بر اساس اعلام وزارت علوم و تحقیات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون ۱۶هزار دانشجوی ایرانی در کشورهای اروپایی غیر از انگلیس مشغول به تحصیل هستند که ۲۴۹نفر آن‌ها از بورسیه استفاده می‌کنند. این در حالی است که به گفته حسن مسلمی، نائینی مدیرکل بورس و امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، چهار هزار و ۶۷۵دانشجوی ایرانی در انگلستان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۸۰نفر بورسیه وزارت علوم و دستگاه‌های اجرایی کشور هستند.
مسلمی نائینی هفته پیش نیز از قبولی  ۳۹۰نفردر  امتحان بورس  امسال خبر داده بود و گفته بود که سال گذشته نیز ۱۵۰نفر به دانشگاه‌های خارج از کشور بورس شده‌اند. به گفته او مقصد جدید دانشجویان بورسیه ایرانی کشور استرالیا است. به گفته او چین، ژاپن و روسیه نیز از کشورهایی‌های هستند که دانشجویان بورسیه ایرانی در سال گذشته و امسال به دانشگاه‌هایی آن‌ها اعزام شده‌اند.
مدیرکل بورس وزارت علوم ایران سال گذشته اعلام کرده بود که از ابتدای انقلاب ۱۲هزار دانشجوی ایرانی با بورسیه دولتی راهی کشورهای خارجی شده‌اند و تنها ۲۴۰نفر آن‌ها به کشور بازنگشته‌اند. 
 
پاکسازی دانشگاه‌ها از دانشجویان و اساتید منتقد
 
بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌ها، دولت محمود احمدی‌نژاد از آغاز به کار  تا کنون بسیاری از دانشجویان و اساتید منتقد را اخراج کرده است. اگر چه تا کنون آمار دقیقی از اساتید و دانشجویان اخراج شده منتشر نشده است اما به روایت اخبار منتشر شده در رسانه‌های داخلی ایران از سال ۸۵تا به امروز بیش از ۵۰استاد برجسته دانشگاه‌های ایران به دلیل آنچه که بازنشستگی اعلام شده از ادامه تدریس محروم شده‌اند. 
 
همچنین دانشگاه صنعتی شریف هفته گذشته اعلام کرد که ۲۵استاد این دانشگاه را بازنشسته کرده است. این در حالی است که محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران چندی پیش در نامه‌ای به وزیر علوم خواستار لغو قانون بازنشستگی اساتید شده بود. 
 
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره به خبرگزاری کار ایران(ایلنا)، گفته است: "بازنشستگی ۲۵استاد دانشگاه شریف برخلاف آئین نامه جدید بازنشستگی اساتید است."
 
به گفته نواله حیدری دستنتایی رئیس دانشگاه شریف نمی‌تواند براساس آیین نامه جدید بازنشستگی وزارت علوم اقدام به بازنشسته کردن استادان کند و به نظر می‌رسد موضوع برای ایشان خوب تفهیم نشده است. 
 
دانشگاه علم و صنعت تهران نیز هفته گذشته از ثبت نام دانشجویانی که در کلاس‌های اجباری حجاب و عفاف که توسط بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شده بود شرکت نکردند، خودداری کرد. بر اساس گزارش دانشجو نیوز، ۱۵ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت به دلیل آنچه که شرکت نکردن در کلاس‌های حجاب و عفاف عنوان شده است از تحصیل در ترم جاری محروم شده‌اند

farhad352 - ایران - تهران
شما در دزدیدن میلیاردی از خزانه مملکتی و بخشیدن پول مردم به دزدان آدمکش و شکنجه گر و دول دیگر که همراه گدا علی و ابلهی نژاد و یاران باشند مشکلی ندارید اما در پرداخت شهریه و پول کمک تحصیلی فرزندان این ملت ، گدا علی و ابلهی نژاد و ملا های دوزاری صدقه بگیر و خیرات خور، تازی بوسیله مترسکی چون تو، که متقلب بیشرمی بیش نیستی اجازه نمی دهند ،مگر این پول از کارکرد مادر شما وزحمات شبانه روزی رژیم دد منش دزد و غارتگر تازی تامین میشود؟
دوشنبه 2 آبان 1390

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
ساعت خواب. این هارت و پورت ها را باید وقتی می کردی که جنبش سبز فعال بود حالا که ....
دوشنبه 2 آبان 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
از اذیت و ازار دانشجویان بورسیه و غیربورسیه در کشورهای مختلف نگفتی اق کامی.مردک متقلب بیسواد دغلباز جان جوانهای مستعد ایرانی را به لبشان میرسانید تا فارغ تحصیل شوند,نور چشمی های شاهد و بسیجتان که از زور بیسوادی اسم واحد درسی را هم بلد نیستند به فوق لیسانس و دکترا میفرستید,درسخوان ها و باهوش ها باید بروند غربت تحصیل کنند,انجا هم ولشان نمیکنید,بهانه های احمقانه اذیتشان میکنید,که از ترس جانشان پناهنده شوند یا جرات برگشتن به ایران را نداشته باشند...امید کوکبی که یادتان هست? نابغه فیزیک که بیش از یکسال است که بدون هیچ جرمی در زندان اوین زندانیست.یا برادران علایی یا صدها نفر دیگر...اون رهبر دروغگویتان برای نمونه یکبار راست گفت که میخواهند زندانها را دانشگاه کنند!!
دوشنبه 2 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
تو یکی از اون کسانی هستی که دانشجوهای عزیز در انتهای کار رژیم دهنت و سرویس میکنند.
دوشنبه 2 آبان 1390

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
همه بورسیه های رو بگذارید برای توله های خودتون و اراذل اوباش حزب اللهی
دوشنبه 2 آبان 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
وقتی کسی در شرف غرق شدن است به هر تخته پاره ای پناه می برد/ همان ملیجکهائی که در تمام جنایتها از جمله کشتار تابستان 67 دست داشتند و خفه خون گرفته بودند تا روزیکه مسند قدرت را عنتر ربود/ به این مثال عمیق توجه کنید////وقتی جنگلبانان برای قطع درختان جنگل امدند همه ی درختان فریاد زدند نگاه کنید نگاه کنید دسته ی تبر.......از جنس ما است!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 3 آبان 1390

kambizian - ایران - تهران
این همون اختراع دزده نیست؟
چهار‌شنبه 4 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.