۱۳ خدمه‌ی کشتی کوشا جان باخته‌اند

۱۳ خدمه‌ی کشتی کوشا جان باخته‌اند

دو روز پس از غرق شدن کشتی کوشا ۱ در آب‌های خلیج فارس، اعلام شد که عملیات برای نجات جان شماری از خدمه‌ی آن ناکام مانده و همه‌ی این افراد جان باخته‌اند. پیش‌تر گفته ‌شده بود که ۶ تن در اتاق فشار محبوس شده‌اند.

 

خبرگزاری مهر روز شنبه (۳۰ مهر/۲۲ اکتبر) خبر کشته شدن ۱۳ تن از خدمه‌ی کشتی کوشا ۱ را که در آب‌های ساحلی ایران در خلیج فارس غرق شده بود تایید کرد. طبق گزارش این خبرگزاری، «اقدامات گسترده» برای نجات این افراد نتیجه نبخشیده و همه‌ی ۱۳ نفر در عمق ۷۰ متری جان خود را از دست داده‌اند.
 
خبرگزاری مهر نوشت «با وجود تلاش‌های یک رسانه برای سانسور اخبار حادثه‌ی غرق شدن کشتی کوشا»، یک مقام مطلع خبر کشته شدن ۱۳ خدمه‌ی کشتی را تایید کرده است. همین گزارش می‌افزاید که «پس از محرز شدن خبر کشته شدن این افراد، تمامی مسئولان تلفن‌های همراه خود را خاموش کرده‌اند یا از پاسخگویی امتناع می‌کنند».
 
گفتنی است که به گزارش رسانه‌ها، مدیر عامل منطقه‌ی اقتصادی پارس، اخبار مبنی بر کشته شدن این افراد را تکذیب کرده بود.
 
طبق گزارش مهر، تا کنون نام ۶ تن از افراد کشته شده محرز شده است. چهار تن از آنان خدمه‌ی ایرانی کشتی به نام‌های حمید بخشی (مهندس نقشه‌بردار)، شهریار پناهیان (نقشه‌بردار)، محمد طیبی (تکنیسین فنی) و احسان سلطانی (تکنیسین فنی) بوده‌اند و  دو تن دیگر اتباع خارجی به نام‌های ویکتور تبعه‌ی اوکراین (مهندس لوله‌کش) و چاندرا تبعه‌ی هندوستان (تکنیسین غواصی).
 
کشتی عملیاتی کوشا ۱ روز پنجشنبه ۲۸ مهرماه در ۱۱ مایلی عسلویه به دلیل توفانی بودن دریا غرق شد. این کشتی ۷۳ تن خدمه داشت که به گفته‌ی سعید ایزدیان، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از نظر مسائل ایمنی برای یک شناور «تعداد زیادی» محسوب می‌شود.
 
به گفته‌ی مسئولان جمهوری اسلامی، ۶۰ تن از خدمه‌ی کشتی در ساعات نخستین نجات یافتند،  ولی ۱۳ تن از آنان مفقود شدند. گفته می‌شد که ۶ تن از مفقود شدگان در اتاق فشار کشتی محبوس شده‌اند. ولی بعدها در جریان عملیات نجات، هیچ کس از این افراد به علامت‌های فرستاده شده پاسخ نداده بود.
 
ناصر ناصری‌نیا، رئیس تعمیرات زیرآب «شرکت نفت فلات قاره ایران»، به خبرگزاری ایسنا گفته است که ماموریت این کشتی، کیسه‌گذاری زیر خطوط لوله‌ی تازه تاسیس فاز ۱۲ پارس جنوبی بوده است.
 
وی خاطر نشان ساخت که ناخدای کشتی مغروق سه ساعت و نیم پیش از رسیدن توفان از وقوع آن خبردار شده بود و به سمت عسلویه حرکت کرده ولی متاسفانه کشتی دچار توفان شده است.

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
روحشان شاد ولی خدا رو شکر که فقط سیزده نفر کشته شده اند!!! با مدیریت جهانی مموتی و شرکاء باید خوشحال بود که تمام سرنشینان این کشتی قربانی مدیریت جهانی نشده اند.
یکشنبه 1 آبان 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
احساس وحشتناکیه ...خدا بیامرزه ..متاسفم
یکشنبه 1 آبان 1390

pesare_tanha - ایران - تهران
واقعا مرگ دردناکی هستش خدا همشون رو بیامرزه فقط یه سوال دارم اونم اینه که میگن ناخدای کشتی خیلی خبره و با تجربه بوده حتی وقوع طوفان رو پیش بینی کرده خوب یکی نیست بگه بابا تو که اینقدر خبره بودی خوب یه تذکر میدادی بار کشتی سنگین و غیرمجاز هست که این قدر تلفات ندین دیگه بابا اما خوب خدا بیامرزه همشون رو
دوشنبه 2 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.