متن گفتگوی قذافی و انقلابیون, آخرین ضجه های سرهنگ پیش از اعدام

متن گفتگوی قذافی و انقلابیون,

آخرین ضجه های سرهنگ پیش از اعدام


یک پایگاه عرب زبان با اشاره به ابهامات موجود درباره کشته شدن دیکتاتور سابق لیبی حرفهای وی را پیش از هلاکت منتشر کرده است.


به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه میدل ایست آنلاین در مطلبی با عنوان "جسد قذافی در معرض نمایش، اما شیوه مرگش در پرده ای از ابهام" آورده است : جسد قذافی در حالی که در سردخانه ای در معرض نمایش قرار گرفته است که روی جسد پوشانده شده تا آثار ضرب و شتم باقی نماند.
 
این پایگاه می افزاید: سر قذافی به سمت چپ گردانیده شده است تا محل اصابت گلوله ای که به سمت چپ سرش اصابت کرده است، مخفی نگه داشته شود.
 
پایگاه فوق نوشت : سوراخی که در سر قذافی به دنبال اصابت گلوله به وجود آمده است کلید مهمی برای حل معمای وی که روایات متعددی درباره اش نقل می شود، باشد.
 
این پایگاه به نقل از یکی از فرماندهان میدانی در شهر مصراته ذکر کرد: ما نمی خواستیم که قذافی کشته شود، اما هرج و مرج به وجود آمد و انقلابیون خود قانون را اجرا کردند، زیرا مردی که به شدت از آن نفرت داشتند را پیش روی خود می دیدند.
 
پایگاه فوق ذکر می کند: به طور حتم مردم لیبی کاری به چگونگی کشته شدن قذافی ندارند و ناراحت هم نیستند، زیرا طی مدت هفت ماه بسیاری از مردم کشته شدند، اما اگر انقلابیون وی را کشته باشند این موضوع حاکمان جدید لیبی و کشورهای غربی حامی شورای انتقالی را در تنگنای شدید قرار خواهد داد.
 
این پایگاه می نویسد: به خوبی هرج و مرج انقلابیون را در هنگام کشته شدن قذافی می توان مشاهده کرد و تصاویر وی در حال  خونریزی به همه جای دنیا مخابره شد، اما تصاویر به خوبی گویا نبود و روایات هم گوناگون است برخی معتقدند که وی هنگام بازداشت زنده بوده است.
 
تصاویر وی در حالی که از پشت خودروی تویوتا به میان بقیه انقلابیون کشانده می شد و سپس به سوی آمبولانسی که در 500 متری آن قرار داشت هدایت می شد پخش شده است و صدای قذافی که به شدت طرفداران حاکمان جدید بر سرش می زدند شنیده می شد که می گفت : به من رحم کنید، به من رحم کنید، این کار(ضرب و شتم) را نکنید، مفهوم رحم را نمی دانید؟
 
در این هنگام یکی از انقلابیون گفت : به تو رحم کنیم تو معنای رحم کردن را می دانی؟ خفه شو ای سگ.
 
همچنین تصاویری از لحظه بیرون کشیدن وی از خودروها از سوی طرفداران شورای انتقالی در حالی که موهای وی را می کشیدند، شنیده می شد. فردی که قذافی را می زد می گفت : این به خاطر مصراته است ای سگ.در همین حال فرد دیگری فریاد می زد اجازه بدهید زنده بماند.
 
در این هنگام فرد دیگری فریاد می زند و قذافی از دیده ها محو می شود و صدای شلیک شنیده می شود.یکی از انقلابیونی که در صحنه بود، گفت : وضع قذافی بسیار بد بود، اما وی هنگامی که به آمبولانس انتقال داده شد در قید حیات بود.
 
اما راننده آمبولانس گفت : قذافی مرده بود.
 
این در حالی است که همین بلا بر سر معتصم قذافی پسر معمر قذافی هم آمد، زیرا نواری که از وی پخش شد نشان نمی داد که جراحات زیادی داشته باشد، اما پس از مدتی اعلام شد که کشته شده است و به خوبی آثار ضرب و شتم بر سر و صورت وی دیده می شد.
 
آثار گلوله سلاح سنگین در سینه و گردن معتصم مشخص بود همچنین به پشت و پاهای وی شلیک شده بود.
 

amoo uk - انگلیس - لیدز
به زودی خامنه ای .رفسنجانی و چهل دزد سپاه این ضجه ها ومرگ را میبینند
یکشنبه 1 آبان 1390

niagara - آلمان - گوتینگن
اه چه صحنه وحشتناکی‌.اگر این باشه آرمان‌های مردم لیبی‌ پس وای به حال آینده‌ای که در انتظارشون.شرط می‌بندم که به زودی به حالو‌ روز ما گرفتار بشن و از دوران قذافی به عنوانه دوران طلایی یاد کنن.اما امیدوارم علی‌ گدا از این واقعی درس عبرت بگیره و تا سوراخ موشی باقی‌ مانده به اونجا اسباب کشی‌ کنه.چون دلم نمیخواد دست مردم شریف ایران به خون کثیفش آلوده بشه
یکشنبه 1 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
در مورد آخوندا و سرکرده آنها بهتر که مردم آگاهانه عمل کنند و آنها کشته نشوند تا به محاکمه کشیده شوند و ملت آگاه شوند که اینها چه کثافت کاریها و جنایتها و خیانتها کرده اند و بعد حکم اعدام آنها صادر شوددرغیر اینصورت بعد از سالیان سال هنوز یک عده وجود خواهند داشت که آنها را شهید بدانند.
یکشنبه 1 آبان 1390

farzad145 - ایران - شیراز
شروع بدبختی لیبی
یکشنبه 1 آبان 1390

farhad352 - ایران - تهران
بالاخره قذافی به سزای اعمالش رسید و حالا باید منتظر، نوبت گدا علی و یاران بی مایه و پست فطرت و دزدان ایران بود تا سناریوی آن بدست مردان دلیر ایران زمین اجرا شود و تاریخ سراسر ظلم و ستم دین تازی برای همیشه در ایران بسته شود. با آرزوی فرا رسیدن آن روز فراموش نشدنی
یکشنبه 1 آبان 1390

baran828 - ایران - تهران
تا بوده همین بوده دیگه...این حرفا هم همه وقت گذرونی برای مردم دنیاست.
یکشنبه 1 آبان 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این واقعه در سرزمینهای عرب و عرب زبان هیچکدام حساب شده و از بطن انقلابیون و با سوادهای آنجا بلند نشده و فقط این مردم آمی و ناراضی بودند که بدون داشتن هدف مشخص پس از قذافی برای سرنگونی اون به خیابانها ریختند. همین اتفاق در کشورهای دیگر هم افتاد و قدرت بدست یکعده از قماش خیانتکار و خودفروخته افتاد. در ایران ما تا اپوزیسیون با هم تشکیل یک سازمان همدل و همصدا نده، هیچ اتفاقی نمی افتد و احتمال اینکه قدرت دوباره بدست خودفروختگان و خودکامان اجنبی پرست بیوفته خیلی زیاد هست.
یکشنبه 1 آبان 1390

سیروس کمال - امارات - دبى
(که روی جسد پوشانده شده تا آثار ضرب و شتم باقی نماند.). بابا ، آثار " شتم " که دیگه روى جسد نمیمونه . شتم به زبان عربى یعنی فحش . اونم که مرده ، پس چجورى میشنوه که " شتمش " میکنن ؟؟ بابا فارسى صحبت کنین . خسته شدیم از کلمه ها و ادبیات تازیان . هر چند بیشتر کلماتى که ازش استفاده میکنیم عربى است ...
یکشنبه 1 آبان 1390

morid - ایران - بوشهر
bbc = وزیر دفاع انگلیس = خطاب به تجار و شرکتهای بریتانیا اب دستونه بزارین زمین و سریع برید لیبی. وزیر دفاع فرانسه= حق ماست که اولین قراردادها را با دولت انتقالی ببندیم این ما بودیم که ابتدا وارد جنگ شدیم.بیچاره مردم لیبی باز هم باید هرجی دارند تو حلقوم این کرکس های لاشخور ودوستان هم خیمه ای سابق سرهنگ بریزند.انقلابی که رهبرش کامرون سارکوزی وبرلوس کونی باشد به جه دردی میخورد؟
یکشنبه 1 آبان 1390

مسلمان ایرانی - ایران - شیراز
قذافی اصلا به القاب خودش چیزی اضافه نکرد و همون سرهنگی که بود به همون بسنده کرد ولی خائنه ای هر روز لقب جدیدی برای خودش میسازه از فرماندهی معظم کل قوا گرفته تا مقام عظمای ولایت و رهبر مسلمین جهان و.. فقط همین مونده که خودشو نعوذبالله خدا معرفی کنه!!!
یکشنبه 1 آبان 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
امیدوارم که همین بلا به روز سردمداران حکومت اسلامی بیاد
یکشنبه 1 آبان 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
تازی های بدوی وحشی رفتارشان همین است. این سرنوشت در انتظار یک دست هم هست، البته بدست همپالکی ها و دار و دسته عرب خودش.
یکشنبه 1 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
باید حاکمان ایران درس عبرت بگیرند.سیدعلی,جنتی,مصباح,یزدی,فرماندهان نظامی دقت کنید..ملت روزی خواهان انتقام نباشند..جعفری, رادان,مرتضوی,صلواتی خوب مطالعه کنید.ودرباره ش فکرکنید.
دوشنبه 2 آبان 1390

Pezhman - اتریش - وین
بزودی سرنوشت حاکمان ایران چنین خواهد بود.
دوشنبه 2 آبان 1390

hafeze shirazi - ایران - تهران
همین وحشی گری هایی که در سال 57 در ایران بود. مگر نه اینکه در میدان انقلاب یک پاسبان را دو شقه کردند؟ پس لیبی هم به دست وحشی ها افتاد و در نهایت از دو سه سال دیگر از گوهی که خوردند پشیمان خواهند شد اما تا 33 سال بعد هم از این باتلاق نمی توانند خودشان را بیرون بکشند. درود به روان شاه فقید ایران که مردم و وطنش را به تاج و تخت نفروخت و مرگ بر دیکتاتورهایی که برای بر سر قدرت بودن یا به قدرت رسیدن حاضر به هر جنایتی هستند.
دوشنبه 2 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.