احمدی‌نژاد: نه زندانی سیاسی داریم، نه یک ریال تخلف مالی در دولت

احمدی‌نژاد:

نه زندانی سیاسی داریم، نه یک ریال تخلف مالی در دولت


محمود احمدی‌نژاد


 محمود احمدی‌نژاد در یک گفتگوی طولانی با شبکه تلویزیونی سی ان ان در مورد برخی مسائل داخلی و خارجی سخن گفت. او مدعی است در ایران هیچ زندانی سیاسی وجود ندارد و در دولتش هم یک ریال هم تخلف مالی صورت نگرفته است.

محمود احمدی‌نژاد در گفتگوی مفصلی که از شبکه تلویزیونی سی ان ان پخش شد در مورد بسیاری از مسائل داخلی و خارجی سخن گفت. متن این گفتگو روز شنبه، ۳۰ مهر در پایگاه اصلاع‌رسانی دولت منتشر شد.

بخشی از اظهارات احمدی‌نژاد به تکرار مسائلی چون "مدیریت جهانی" مربوط می‌شد و بخش دیگری انکار معضلاتی در داخل و روابط بین‌المللی ایران بود که این روزها از سوی محافل رسمی کشور نیز با انتقادهای شدیدی روبروست.

"احمدی‌نژاد خلاف واقع می‌گوید"

رئیس دولت دهم در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان ادعا کرد «در ایران هیچ کس تحت عنوان زندانی سیاسی وجود ندارد و کسانی هم که بعضاً پس از انتخابات بازداشت شده‌اند، هیچ کدام با شکایت دولت نبوده است.» او در جای دیگری گفت «بنده از شرایطی که وجود دارد خوشحال نیستم و دوست ندارم هیچ کس با محدودیت مواجه بوده و زندانی باشد.»

احمدی‌نژاد شانزدهم مرداد ماه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار اعلام کرد «طبق قانون شخصیت‌هایی باید حریمشان به خاطر حفظ استقلال و منافع کشور حفظ شود، مثل امام و رهبری و رئیس‌ [دولت] و هر کس اتهامی را وارد کرد باید مدعی‌العموم خود وارد شود و شکایت کند. البته راجع به من این اتفاق نیفتاده است.»

روزنامه تهران امروز ۲۱ مهر ماه نوشت، یک روز پس از اظهارات احمدی‌نژاد صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه با انتقاد از این سخنان اعلام کرده است «این سخن رئیس‌ [دولت] که گفته است دادستان در موارد توهین به رئیس‌ [دولت] ورود نکرده و متاسفانه این حرف را چند بار تکرار کرده‌اند، مسئله خلاف واقعی است. من قبلا به خودشان هم تذکر داده‌ام. دادستان اعلام کرده که ایشان در چند مورد اقدام کرده است ۴ مورد خود دادستان از باب مدعی‌العموم و ۱۶ مورد هم حسب شکایت رئیس‌ [دولت] وارد عمل شده‌اند.»

اتهام فساد مالی، "متاثر از دموکراسی غربی"

محمود احمدی‌نژاد درباره اتهام فساد مالی که به برخی از نزدیکان او و اعضای هیات دولت وارد می‌شود گفته است «اعضای دولت در هیچ تخلفی دخالتی ندارند و هیچ اتهامی متوجه مجموعه دولت و نزدیکان بنده نیست.» مسئولان ارشد قوه قضاییه، دادستان و رئیس سازمان بازرسی کل کشور بارها از وجود پرونده‌هایی در مورد تخلف‌های مالی نزدیکان و اعضای دولت سخن گفته‌اند.

به رغم این، احمدی‌نژاد می‌گوید «اتهاماتی مانند فساد مالی علیه دولت پیش از آنکه موضوعی قضایی باشد، بیشتر اقدامی سیاسی و ژورنالیستی است.» او می‌افزاید «دولت به صراحت اعلام کرده که هر کس به اندازه یک ریال تخلف کند، با او برخورد خواهد کرد.»

رئیس دولت دهم می‌گوید، تمام گزارش‌های تخلف دولت که بعضا در حال حاضر در مجلس و قوه قضاییه مورد بررسی قرار می‌گید تهمت و به نوعی متاثر از "دموکراسی غربی" است. او به سی ان ان گفت «متأسفانه اخلاق دموکراسی غربی به ایران نیز سرایت کرده و عده‌ای بدون هیچ دلیلی به دیگران تهمت و افترا می‌زنند.»
 
"اقتصاد ترکیه پیشرفته‌تر نیست"

بخشی از گفتگوی یاد شده به مقایسه وضعیت اقتصادی ایران با ترکیه و بحران‌های موجود در روابط بین‌المللی جمهوری اسلامی اختصاص داشت که احمدی‌نژاد همه را منکر شد. او می‌گوید گرچه ترکیه و ایران سی سال پیش وضعیت مشابهی داشته‌اند اما امروز نیز ترکیه به لحاظ اقتصادی "پیشرقته‌تر" نیست. نهادهای مالی جهان رشد اقتصادی ایران را در سال جاری حداکثر یک درصد و برخی صفر برآورد کرده‌اند.

رشد اقتصادی ترکیه در سال‌های اخیر حدود ده درصد بوده است. پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال جاری فراتر از پیش‌بینی‌های قبلی باشد. با این همه احمدی‌نژاد می‌گوید با در نظر گرفتن ۸ سال جنگ و تحریم‌ها «ملت ایران در بسیاری از بخش‌ها پیشگام‌تر از ترکیه است.»

دو مجله‌ی معتبر اقتصادی هریتیج و وال استریت ژورنال هر سال با بررسی مجموعه‌ای از سیاست‌ها، وضعیت و عملکرد اقتصادی، کشورها را از لحاظ "شاخص آزادی اقتصادی" رتبه بندی می‌کنند. مطابق شاخص سال گذشته‌ی این دو مجله رتبه‌ی ایران در میان ۱۷ کشور منطقه شانزدهم و در میان بیش از ۱۸۰ کشور جهان ۱۶۷ بوده است. احمدی‌نژاد شهریور ماه امسال در تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی مدعی شده بود اقتصاد ایران در رتبه هفدهم یا هجدهم جهان قرار دارد.

"ایران، تنها کشور شکست نخورده جهان"

خبرنگار شبکه سی ان ان در قسمتی دیگر از این گفت‌وگو به نظرسنجی‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهد جایگاه ایران در میان ملت‌های جهان به شدت تنزل کرده است. احمدی‌نژاد می‌گوید «برای اینکه به همه مباحث در این خصوص پایان داده شود، می‌توان یک آزمایش عینی و عملی انجام داد.» او این آزمایش را اینگونه توصیف می‌کند «آقای اوباما و هر کدام از سران اروپایی و بنده می‌توانیم در بین مردم هر کشوری که غربی‌ها مایل بودند، حضور پیدا کنیم و عکس‌العمل مردم می‌تواند بهترین پاسخ به همه ادعاها علیه کاهش محبوبیت ایران در بین ملت‌ها باشد.»

احمدی‌نژاد همچنین تمام مشکلاتی که در سی سال گذشته بین ایران و کشورهایی نظیر مصر و اخیرا عربستان به وجود آمده حاصل "توطئه" کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا عنوان می‌کند: «بعضی مشکلات موجود میان کشورهای منطقه و ایران و عربستان به خاطر دخالت غربی‌ها ایجاد شده است؛ همان‌طوری که پیش از این اینگونه مشکلات را بین ایران و مصر بوجود آوردند.»

محمود احمدی‌نژاد با استفاده از فرصت گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، به این کشور و متحدانش توصیه می‌کند "از موضع قدرت و زور با ملت ایران" برخورد نکنند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت احمدی‌نژاد «آنها را به مطالعه تاریخ ایران توصیه کرد و گفت: ایرانی‌ها تنها ملتی هستند که هیچ‌گاه دشمن پیروز نداشته‌اند.»

ایران بانو - ایران - تهران
پدرش دستش از دنیا کوتاه است و گرنه ادم مجبور میشد بگه بر پدر هرچی ادم دروغگو ست لعنت ...اینها یا ایکس میزنند یا شیشه ایی که میکشند مغزشون را خورده یا شاید هم ال اس دی میزنند ..هنوز اختلاس سه میلیارد هزار دلار تکلیففش روشن نشده ..اینهایی هم که تو زندان شلاق خوردند بخاطر این بوده که به تو گفتند بالا چشمت ابروست ..مردک دیوانه ..وهم برش داشته ..
یکشنبه 1 آبان 1390

Royan - المان - بوخوم
ایران بانو - ایران - تهران عزیز اینها نه ایکس میزنندونه شیشه ایی که میکشند که مغزشون را خورده باشه بلکه اینها بچه پررو هستند و دوره وقاحت را توی فیضه قم گذرانند و صاف توی صورت دنیا و ایران نگاه میکنند و دروغ می گویند و بعد هم تو دلش به ریش همه میخنده در واقع سوار خر مراد هستند و هر کاری که میخواهند میکنند و کسی راهم به پشمشون قبول ندارند.
یکشنبه 1 آبان 1390

fetneh.gharn - امریکا - سیاتل
فحش هم از سرت زیاد است بعضی وقتها فحش هم برای خودش ارزشی دارد که تو حتی لایق آن هم نیستی... می خواهی پرونده رو کنیم که سیاسی است و شاکی تو ......
یکشنبه 1 آبان 1390

seven - ایران - تهران
ولی قطعا توهم را داری!
یکشنبه 1 آبان 1390

bestofthebest - اکراین - کی یف
رو که رو نیست , سنگ پا قزوینه !! میگن اگه خواستی دروغ بگی اینقدر دروغ بزرگ بگو تا دنیا باور کنه.
یکشنبه 1 آبان 1390

gol andam - سویس - زوریخ
فاحشه آن نیست که تن را فروخت. فاحشه آن شـد که وطن را فروخت .. Royan - المان - بوخوم گرامی واقعا زیبا فرمودین...رو که رو نیست سنگ پایه قزوینه...تیرخلاص زن از این بیشتر نمی شه ازش توقع داشت
یکشنبه 1 آبان 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
این دیگه باید حالت روانی باشه. و دست خودشم نیست و یک نوع بیماریه. و گرنه . امکان نداره که طرف انقدر احمق و شاید هم..فلان باشه. این صد در صد مریضه
یکشنبه 1 آبان 1390

کیارش 88 - کانادا - تورنتو
یک ریال تخلف نداره 3000 میلیلرد تومان اختلاس دارن لعت به ادم دروغگو امیداوریم که هر چه زودتر بلایی که به سر دبکتاتور لیبی اومد و اسه شما هم پیش بیاد و به خفت و خواری برسید
یکشنبه 1 آبان 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
ساندیس خورهای وطنفروش سایت نمیخوان از امیر کبیرشون دفاع کنن؟!!! البته برای ساندیس خورها باید هم این جانور موذی امیر کبیر باشه چون اونها رو از گدایی توی خیابونها به پول و پله رسونده. ننگ بر شما وطنفروشان
یکشنبه 1 آبان 1390

dara20 - ایران - تهران
دروغ که حناق نیست ملیجک کثافت ادمکش.
یکشنبه 1 آبان 1390

antidictatour - فرانسه - پاریس
اغا قربونت بره الاهی !
یکشنبه 1 آبان 1390

hassan5 - ایران - تهران
ا.ن راست میگوید چون پول ها فقط بخاطر حفظ بیضه اسلام جا به جا میشود و برای متخلفین از راه اسلام هم حد جاری میشود.ودر کهریزک بدستور ولایت فقیه به منحرفین از اسلام مورد نظر ولایت عملیات تعذیر انجام شد.
یکشنبه 1 آبان 1390

m_r - استرالیا - سیدنی
با درود. از این دروغ گو تر جانی تر و عوام فریب تر فقط خودش لا عقل قبلی‌‌ها حالا هر کس بودند از رفسنجانی‌ تا خاتمی و دیگران میگفتند این هست که هست ولی‌ این نامرد دروغ گو احمقی نژاد فقط جار و جنجال و دروغ که بله کشور ایران آزادترین کشور‌ها زندان سیاسی نداریم شکنجه نمیشه اگه مردید مرز‌ها را یک ساعت باز بذرید تا ببینید آیا آزادی هست یا نه؟ کشور را به فنا و از بین برد این مردک بی‌ سواد و اقدی و بیمار امام زمانی‌ قرن وسطا. زنده با د ایرانی‌ آزاد اندیش پایند با د ایران عزیزمان.
یکشنبه 1 آبان 1390

h.k - دانمارک - اودا
تاحال ازاحمدینژار.یک دروغ حتی کوچیک کسی شنیده??برپدرومادرت لعنت.که توراتربیت کرده اند.بروالدینی که فرزندی مثل این پست,بیشرف,ناجنس,وووتربیت کرده باشند.لطفاهمگی لعنت نثارشان کنید..انموقع میگویندچراایرانی دروغگوست,چاپلوس است,متکبر بیجاست.اینهاالگوباشند همینه.بقیه حاکمان هم اینطور.عجب الگوهاداریم!!!لعنت براجدادتان.
دوشنبه 2 آبان 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
ننگ بر ریاکاران
دوشنبه 2 آبان 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
هر چی میخوای بگو , دروغ که هم حناق نیست.. مالمو سوئد
دوشنبه 2 آبان 1390

ghalamfarsai - سوئد - مالمو
هر چی میخوای بگو , دروغ که هم حناق نیست.. مالمو سوئد
دوشنبه 2 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.