شناسایی جنسیت و قومیت بوسیله اسکن چشم

شناسایی جنسیت و قومیت بوسیله اسکن چشم


آزمایش‌های اولیه «کوین باویر» از دانش‌گاه نوتردام ایالت ایندیانا و همکارانش نشان داده که این سیستم می‌تواند بین دو فرد با دو زمینه نژادی مختلف تمایز قائل شده و همچنین نشانه‌های امیدوارکننده‌ای در مورد تعیین جنسیت افراد نیز نشان داده است.
عنبیه به کنترل اندازه مردمک چشم پرداخته و رنگ چشم افراد را تعیین می‌کند. این بخش بدن در زمان رشد جنین به صورت یک طرح پیچیده و منحصر به فرد شکل گرفته و تا انتهای عمر انسان به یک اندازه باقی می‌ماند. تا پیش از این محققان بر این باور بودند که عنبیه افراد کاملا با یکدیگر متفاوت است اما تیم «باویر» نشان داده که شباهتهایی نیز در این میان وجود دارد.

در یک اسکن عنبیه معمولی، یک دوربین به ثبت تصویر از چشمان فرد که در نور نزدیک به مادون قرمز غرق شده، می‌پردازد. یک نرم‌افزار به شناسایی بخش عنبیه چشم پرداخته و سپس ۱۰۲۴ منطقه نمونه را به دنبال الگوهایی در مسیر بازتاب نور توسط بافتهای حساس موسوم به استروما، تحلیل و بررسی می‌کند. این اطلاعات باارزش سپس برای ساخت یک کد از اعداد دودویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شیوه تیم باویر یک لایه پیچیدگی دیگر به این شیوه اضافه کرده است. برای هر منطقه نمونه، این نرم‌افزار به شناسایی ویژگی‌هایی مانند خطوط یا نقاط در استروما پرداخته و این اطلاعات را ذخیره می‌کند. این شیوه همچنین به ثبت تغییرات مرتبط با روشنایی در بخش‌های مختلف این ناحیه می‌پردازد.

این مجموعه صفات غنی‌تر به محققان در ساخت یک الگوریتم برای شناسایی ویژگی‌های مشترک بین عنبیه‌های قومیت و جنسیت شناخته شده، کمک کرده است.

این تیم قرار است نتایج تحقیقات خود را ماه آینده در کنفرانس بین‌المللی فناوری انجمن مهندسان برق و الکترونیک برای امنیت داخلی در ماساچوست ارائه کنند.

این سیستم جدا از سخت‌تر کردن کار جاعلین در ساخت هویت‌های تقلبی با جنسیت و قومیت متفاوت، هم‌چنین می‌تواند به جست‌وجوها در داخل پایگاه داده‌های بزرگ عنبیه با کاهش زیر مجموعه‌های داده‌های تحت جست‌وجو سرعت ببخشد.
Alborzi - ایران - کرج
خوب یه چیزی شد شبیه فیلم Minority Reports .
شنبه 30 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
اینکه خیلی بدشد.برای جاعلین محترم.انگشت نگاری کم بود.حالا قرنیه نگاری هم اضافه شد!لعنتی.دیگه نمیتونیم بگیم..........مثلا ,,سید,,هستیم.حیف.دعاکنیم.دروغ سنج اختراع نشه.شنیدم .نصف کارش شده.میبند گردن ادم وسوال هاراشروع میکنند.یامیگویند خودترامعرفی کن.اگرفردشروع کرددروغ بگه حلقه ارام ارام تنگتر میشه.تا......این علم جزضرربرای ماهیچی نداشته,,یک ایرانی,,
شنبه 30 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.