احمدی‌مقدم: بی‌بی‌سی و صدای آمریکا بازوهای اطلاعاتی آمریکا هستند

احمدی‌مقدم:

بی‌بی‌سی و صدای آمریکا بازوهای اطلاعاتی آمریکا هستند


فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می‌گوید «صدای آمریکا» و «بی‌بی‌سی»، «بازوهای دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا» هستند و همکاری با این شبکه‌ها به منزله همکاری با سرویس‌های امنیتی است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اسماعیل احمدی مقدم روز جمعه شبکه‌های خبری صدای آمریکا و بنگاه سخن پراکنی بریتانیا (بی‌بی‌سی) را «بازوهای اطلاعاتی آمریکا، نظیر (سازمان)‌ سیا» دانست و گفت: «همکاری با این شبکه‌ها همکاری با رسانه نیست، بلکه همکاری با سرویس‌های امنیتی دشمن است که طبعا در این موارد وزارت اطلاعات نظارت و برخوردهای لازم را دارد.»
 
وی در ادامه با تأکید بر این‌که همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای نیازمند دریافت مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد است، خاطرنشان کرد: «همکاری مستندسازان، بازیگران و … با این شبکه‌های ماهواره‌ای منوط بر آن است که آن شبکه‌ها اهدافی را علیه نظام در داخل کشور تعقیب نکنند.»
 
فرمانده نیروی انتظامی در حالی مدعی ارتباط بی‌بی‌سی و صدای‌آمریکا با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا شده است که در یک‌ماه گذشته فشار جمهوری اسلامی بر روی شبکه‌های خبری فارسی‌زبان خارج از کشور از طریق ارسال پارازیت و بازداشت تعدادی از سینماگران به اتهام «جاسوسی و فروش فیلم» به شبکه بی‌بی‌سی افزایش یافته است.
 
در این مدت مقام‌های مختلف ایران ارتباط و همکاری با شبکه‌های خبری فارسی‌زبان را برابر با اقدام علیه نظام دانسته و به همین دلیل سینماگران بازداشت شده، هدف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی قرار گرفته‌اند.
 
غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل ایران، اواخر شهریورماه در خصوص این بازداشت‌ها گفته بود که سینماگران بازداشت شده «با گزارش رسمی وزارت اطلاعات» تحت تعقیب قرار گرفته‌اند.
 
محمد حسینی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی نیز بازداشت‌های اخیر سینما‌گران را اقدامی صورت گرفته از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی دانسته و گفته بود: «بنا نیست شبکه‌ای که علیه جمهوری اسلامی ایران کار می‌کند و در جهت خلاف مصالح کشور ماست، تقویت کنیم.»
 
همچنین محمد عسگرپور، مدیرعامل خانه در اظهاراتی بی‌بی‌سی و صدای آمریکا را شبکه‌هایی «بهایی» نامیده و اظهار کرده بود: «من همیشه معتقد بودم که دو شبکه صدای آمریکا و بی‌بی‌سی به دلیل آن‌که با نظام خوب نیستند و توسط بهایی‌ها اداره می‌شوند، کانال‌های مناسبی برای اظهار نظر و نمایش آثار سینماگران نیستند.»
 
به گفته پیتر هوروکس، مدیر شبکه جهانی بی‌بی‌سی، فشارها بر روی بخش بی‌بی‌سی فارسی از زمانی شدت یافت که این شبکه در تاریخ ۲۶ شهریورماه، مستندی تحت عنوان «خط و نشان رهبر» را به نمایش گذاشت؛ مستندی در مورد زندگی سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای و شیوه حکومت‌داری وی طی دو دهه گذشته.
 
اوایل مهرماه شورای اطلاع رسانی دولت آمریکا (بی‌بی‌جی) و بنگاه سخن پراکنی بریتانیا (بی‌بی‌سی) در بیانیه‌ای مشترک با اعتراض به اقدامات جمهوری اسلامی  علیه رسانه‌های مستقل  و تهدید و ارعاب روزنامه‌نگاران، خواستار محکومیت این رفتار ایران در نشست جاری مجمع عمومی سازمان ملل شدند.

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
پس امام امت شما هم جاسوس امریکا بوده و ما نمی دانستیم. امام امت تمام بیانه های خود را و اخبار را از طریق بی بی سی به ایران می رساند.پیر شده اید و کم حافظه. یا اینکه جا پای پهلوی گذاشته اید و تمام ملت جاسوس و دشمن می دانید. و مزخرافات شاه ها و شیخ ها تکرار می کنید.جه زمانی در مغزتان می رود.ملت از شما متنفر است.دولتی که ترس از ملت خود ندارد. مثل دزدها بر بام خا نه ها نمی رود. تا ماهواره ها را خراب کند.
شنبه 30 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
تو که از بازو های آمریکا حرف زدی می خواستی از بقیه ی اعضاشم بگی.یکیش که خیلی تو وامثال لاشخورایی مثل تورو می سوزونه.
شنبه 30 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
خبر یعنی دشمنی با ولی وقیح. آب بازی یعنی دشمنی با ولی وقیح. مستند سازی و بتصویر کشیدن حقایق تلخ جامعه ایران یعنی دشمنی ... ولی اختلاس های 3000 میلیاردی و ترور ایرانی ها و کمک به گروههای تروریستی سراسر دنیا و به فقر و فحشا کشیدن جامعه ایران یعنی خدمت به ولی وقیح. نابود باد حکومت جهل و جنایت حاکم بر ایران
شنبه 30 مهر 1390

vudvudak - امریکا - لس آنجلس
احمدی‌مقدم:بی‌بی‌سی و صدای آمریکا بازوهای اطلاعاتی آمریکا هستن ( به این میگن چشم بسته غیب گفتن )
یکشنبه 1 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.