ابتکار یک چایخانه دار روستایی در تاجیکستان

ابتکار یک چایخانه دار روستایی در تاجیکستان

در کشورهای آسیای میانه، چایخانه همیشه جایی بوده برای بحث و گفت و گو درباره خبرهای روز و بازگویی خاطرات و گذر وقت. به تازگی یکی از ساکنان روستایی در شمال تاجیکستان چایخانه‌ای راه انداخته که با الهام از هنر معماری و صنایع دستی این کشور برای ده ها نفر هم کار درست کرده.

سهراب ضیا، بی بی سی، گزارش می دهد.

amir-amir - کانادا - تورنتو
بسیار هنرمندانه است
شنبه 30 مهر 1390

Neda02 - کانادا - اتاوا
خسته نباشید. کار قشنگی بود.
شنبه 30 مهر 1390

different - سوئد - استکهلم
خوش بحالشون ایران که داره نابود میکنه همه چیزو.
شنبه 30 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
واقعا که هیچ مکانی مثل قهوه خونه چای مزه نمیده , بخصوص اگه چای دارچین باشه ...
شنبه 30 مهر 1390

romano - ایران - تهران
دوستان خود شکفته دارید که این حکومت رفتنیست. همه چیز را مجددا به دست خواهید آورد و خوشبختانه رشد و پیشرفت در دنیا به یاری تکنولوژی سرعت بسیار زیاد و قیمت کمتر دارد. تنها تلاش این حکومت بریدن امید از دل مردم و تحقیر و تبعیض است. محکم باشید که دیکتاتورها یکی یکی دارند سگ کش می شوند. رودهایتان مجددا پر از آب و ماهی، دلهایتان پر از امید بر لبانتان لبخند و خانه تان گرم و از فرزندان بارور خواهد شد. اینها نتیجه مقاومت ملتیست که به قدرت خود اعتقاد دارد. فقط باید این قدرت را باور کرد ما کاری کرده‌ایم که اینها هر روز مانند مار زخمی هر روز یکجای بدن خود را گاز می گیرند و باز راه چاره نمی‌یابند. باید همه یکی شویم مانند دوسال قبل همه داخل و خارج دیگر ناله و خواندن اخبار و لعن و نفرین باید تمام شود چون بسی واضح است که دشمن ما علیرغم تمامی سرمایه‌گزاریهای نظامی دیگر آن حکومت دوسال پیش نیست و مرگش نزدیک است. بهار است و هنگام گل چیدن من.
شنبه 30 مهر 1390

romano - ایران - تهران
عزیزان این چایخانه دقیقا به سبک چهل ستون ساخته شده امید زیاد دارم ایرانمون مجددا به روز اولش برگرده که هیچ حتی بهتر از اولش. فاصله ای تا رهایی نداریم. می‌بینید.
شنبه 30 مهر 1390

sunami - ژاپن - فوکوشیما
افرین به شما انسانهای با شرف, " زحمتکش,قانع,بی پروا ...", جونهای ایرونی بدنبال فرصت اببازی!!!
شنبه 30 مهر 1390

Royan - المان - بوخوم
در تمام دنیا از مردم روستا و شهر همه به این آگاهی رسیدن که باید صنایع دستی و آثار هنری راپشتیبانی کرد و نسل به نسل در حفظ آن کوشا بود ولی ایران تنها کشوری که تن به نابودی این صنایع داده و با افتخار جنس های چینی را جایگزین آن میکند از چاقوی زنجان تا سفره های اصفهانی را چین تولید میکند. چند وقت دیگر ناظر سوهان چینی اصفهان و قم با عنوان سوهان حاج حسین چینی خواهیم بود
شنبه 30 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
این چایخانه, بسیار هنرمندانه وشرافتمندانه ساخته شده است.برادران تاجیکم,میل دارید رهبرانمان را طاق بزنیم(عوض بدل)کنیم.؟چندتا امامزاده هم سر میدهیم.موضوع تاجکستان است. حیف است چای بدون موزیک. https://www.youtube.com/watch?v=qTzA5E9vPQ8feature=related
یکشنبه 1 آبان 1390

saeid.j - انگلستان - کاونتری
آفرین و درود بر برادران هم زبان تاجیکی به امید برگشتش دوبارشون به ایران آزاد
یکشنبه 1 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.