اعتراض ایران به قتل مرزبان ۱۸ ساله توسط آذربایجان

اعتراض ایران به قتل مرزبان 18 ساله توسط آذربایجان

وزارت امور خارجه کشورمان با احضار سفیر جمهوری آذربایجان، نسبت به اقدام مرزبانان آن کشور در تیراندازی و کشتن یک سرباز مرزبانی ایرانی اعتراض کرده و این اقدام را خلاف مقررات بین المللی، توافقات دوجانبه و اصول حسن همجواری دانسته و خواستار مجازات عاملان این اقدام شده است.

روز گذشته، یک خبرگزاری خصوصی آذربایجان گزارش کرد که “فردی با لباس نظامی” که از مرز ایران وارد خاک آن کشور شده بود با شلیک گلوله مرزبانان آذربایجان کشته شده است هر چند منابع خبری داخلی تا ساعاتی پس از پخش این خبر در رسانه های خارجی، در این مورد گزارشی منتشر نکردند.

ساعاتی بعد، خبرگزاری مهر به نقل از فرمانده مرزبانی استان اردبیل نوشت که فرد کشته شده از ماموران پاسگاه دیده بانی فیروزآباد شهرستان پارس آباد در این استان بود و به اشتباه، از خط مرزی عبور کرده بود و در حالیکه اسلحه ای هم همراه نداشت، هدف تیراندازی مرزبانان آذربایجان قرار گرفت و کشته شد.

وی گفت سربازی که در این حادثه جان خود را از دست داد هجده سال سن داشت و اهل استان لرستان بود و افزود که این حادثه روز چهارشنبه رخ داد اما “بررسی دقیق موضوع از سوی کارشناسان و بازرسان و نیز عدم التهاب فضای جامعه را مهمترین علت غیر رسانه ای شدن آن بر شمرد.”

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
کجای دنیا از مرز رد بشی با گلوله میزنن? دستگیر میکنند اما کسی رو نمیکشن.. تو شوروی سابق هم نمیکشتن. این اذربایجانی ها خیلی روشون زیاد شده.
جمعه 29 مهر 1390

winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام
کجای دنیا از مرز رد بشی با گلوله میزنن? دستگیر میکنند اما کسی رو نمیکشن.. تو شوروی سابق هم نمیکشتن. این اذربایجانی ها خیلی روشون زیاد شده.
جمعه 29 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
جای بسی تاسف است.لعنت برعاملان اینگونه رفتارهای غیرانسانی که تاوانش رابایدملتهابدهند.این ازان,,ان ازاین...اگربنابه تلافی باشدیکعمرادامه پیدامیکند.درصورتیکه قبلابامجازات انفردوعذرخواهی تمام میشد.لعنت برافرادنادان.
جمعه 29 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
اونی که توی برجک نشسته هر کس را که ببینه از مرز رد شده میزنه. کاری نداره لباسش چیه و اسلحه داره یا نه. در اون منطقه خط مرزی مرز رود ارس است. چطور طرف از رودخانه رد شده و نفهمیده؟ به فرض هم که واقعا اشتباهی رد شده باشه، شماها وظیفه داشتید سربازی را که برای مرزبانی میفرستید آموزش بدید که این اتفاق براش نیافته.
جمعه 29 مهر 1390

ekman - ‫ایران - ‫ شیراز
‫مسئول مرگ این سرباز فرمانده او است که نفراتش را آگاه نکرده که در مرز ،مرزبانان باید منظبط تر از سایر نقاط باشند مخصوصأ جائیکه مرزبانان کشور همسایه تررک هستند.آیا مرزبانان تررک اخطار و ایست هم داده اند و بعد شروع به تیراندازی کردند،بهر حال ترک هستند و کاریش نمیشه کرد. به شخصی میگن برو کلاه فلانی را بیار ،شخص میره و کلاه را با سر صاحب کلاه با هم می آورد.اگر در زمانیکه روابط بین دو کشور خوب و نرمال نباشه،اینگونه اتفاقات عجیب نیست ،ولی در زمان صلح تعجب برانگیز است.اگر خاطیان توسط آذربایجان تنبیه نشدند،باید همسنگران این سرباز کشته شده منتظر موقعیت مشابهی باشند و انتقام دوستشان را بگیرند.
جمعه 29 مهر 1390

کرماشان - امریکا - اتلانتا
خاک تو سر این اخوندهای بی عرضه.کاش حداقل نصف اغا محمد خان عرضه داشتن.اگه الان زنده بود خاک باکو رو با توبره میکشید...اینها از کم شدن مردم خوشحال میشوند...واسه شون مهم نیست ....
جمعه 29 مهر 1390

bawafa1385 - المان - هامبورگ
طرف لر بوده و میخواسته از همکاران اذربایجانی عرق بگیره و بیاره تو . معمولا اینها این کار را میکردند و میکنند . حالا در اینجا جریان چه بوده . حتما حسابهای قبلی را صاف نکرده بود و بدهی ها را نداده بود . که بین انها درگیری میشود. والله . بلا جریان سر وارد کردن اب شنگولی بود تازه انهم بصورت نسیه. بابا . عزیز خوش کردار این چیز ها که نسیه بردار نیست . تازه انهم سر مرز. خب معلو مه بد حسابی کردی .زدند دخل طرف در اوردند. چیزی نبود صلوات بفرست تمام شد
جمعه 29 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
دریک عمل مشابه,,دوماه,,پیش.مرزبانان مادو,سه,نفرازمرزبانان همسایه راکشتند.گویااینعمل تلافی جویی بوده.ولی تاکی.درکامنت قبلی توضیح نداده بودم.ولی اگرمایران تنبیه ,حتی دروغ مصلحتی,,ویک معذرت خواهی درامورخارجی میشد.وعمل انجام گرفته رابحساب رخداد اشتباه اعلامیکرد.این پیش نمیامد.ولی تاکی.درد وعذابش متوجه ملت بیگناه میشود.وحاکمان ککشان هم نمیگزد.لعنت.
شنبه 30 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
winnie1987 - یوکی - بیرمنگهام ..بانظرتان کاملا"هم عقیده هستم.
شنبه 30 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
بیچاره خانواده! بیا پسر بزرگ کن!.
شنبه 30 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
بازم چه عجب یک اعتراضی دولت کودتا کرد ولی کار اذربایجان نامردی بود. کرماشان - امریکا - اتلانتا:اون زمان رو با الان نمیشه مقایسه کرد.
شنبه 30 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.