بازداشت سرکرده باند شبح نامرئی در مشهد

بازداشت سرکرده باند شبح نامرئی در مشهد

سرکرده 42 ساله یک باند سرقت خودروهای گران‌‌قیمت که به دلیل سرعت عمل در سرقت‌ها از سوی دوستان و همدستانش به «شبح نامرئی» معروف شده و پس از آزادی از زندان دوباره اقدامات مجرمانه خود را آغاز کرده بود، به همراه 2 نفر دیگر از همدستانش، توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.
 
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته با بیان این مطلب به خراسان گفت: حدود 2 سال قبل کارآگاهان پلیس آگاهی تعدادی از اعضای یک باند سرقت خودرو به سرکردگی فردی به نام «ع. م» را دستگیر کردند که آنان به حکم مقام قضایی روانه زندان شدند، اما تعدادی از همدستان این فرد فراری بودند تا این که اوایل امسال کارآگاهان پلیس آگاهی طی چندین مرحله عملیات پلیسی متهمان فراری این پرونده را نیز که با تشکیل باند دیگری سرقت می‌کردند به دام انداختند و آنان نیز روانه زندان شدند.
 
سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: با وجود این که همه اعضای باند سرقت خودرو با تلاش کارآگاهان دستگیر شده بودند، اما از اوایل امسال دوباره گزارش‌هایی درباره سرقت خودروهای گران‌قیمت و مدل بالا به پلیس آگاهی رسید که نشان می‌داد افرادی در مشهد اقدام به سرقت خودرو می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع و افزایش سرقت‌ها، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان دایره سرقت خودرو به سرپرستی سرهنگ نوری مامور رسیدگی به سرقت‌های اخیر شدند و بررسی‌های خود را در این باره آغاز کردند.
 
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: بررسی بانک اطلاعات مجرمان و پرونده‌های افراد سابقه دار اولین مرحله از تحقیقاتی بود که کارآگاهان در این رابطه آغاز کردند ولی نتیجه آن نشان داد سارقانی که در زمینه سرقت خودرو فعالیت می‌کنند طی ماه‌های اخیر توسط کارآگاهان دستگیر و در زندان در حال تحمل کیفر هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حالی که تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری سارقان خودروها ادامه داشت یک خودرو زانتیا به شیوه یکی از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار سرقت شد که با گزارش این سرقت به پلیس آگاهی، بلافاصله ذهن کارآگاهان به فردی به نام «ع. م» که 2 سال قبل به خاطر سرقت خودروهای زانتیا روانه زندان شده بود معطوف شد.

سرهنگ بیدمشکی گفت: با این سرنخ، کارآگاهان به بررسی وضعیت کنونی این سارق حرفه‌ای پرداختند و متوجه شدند که او حدود 7 ماه قبل از زندان آزاد شده است و دوباره با تشکیل باند دیگری، اقدامات مجرمانه خود را از سرگرفته است.

این مقام انتظامی افزود: بررسی‌های کارآگاهان بیانگر آن بود که «ع. م» معروف به «شبح نامرئی»، تنها سارقی است که می‌تواند خیلی سریع خودروهایی مانند زانتیا را سرقت کند، بنابراین اقدامات اطلاعاتی و پلیسی برای یافتن وی از طریق بازجویی از همدستانش و همچنین به کارگیری مخبران آغاز شد تا این که کارآگاهان با ردیابی تلفن وی، موفق شدند محل اختفای او را در جاده سیمان پیدا کنند.

سرهنگ کارآگاه بیدمشکی تصریح کرد: اما تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان نشان داد که این فرد گاراژ بزرگی به مساحت حدود 2 هزار متر را اجاره کرده و اطراف آن نیز دوربین‌های مداربسته کار گذاشته است تا به هنگام احساس خطر دستگیری بتواند از محل فرار کند.

وی افزود: کارآگاهان پس از جمع‌آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل آن‌ها و همچنین کسب مجوز قضایی تصمیم گرفتند تا عملیات دستگیری اعضای این باند را در اوایل بامداد و هنگامی که متهمان در خواب هستند آغاز کنند. بنابراین تیم عملیاتی رسیدگی‌کننده به این پرونده، در ساعات اولیه بامداد روز سه شنبه به محل اختفای سارقان رفتند و در یک عملیات غافلگیرانه «ع.م» را به همراه 2 تن دیگر از همدستانش دستگیر کردند.
 
سرهنگ بیدمشکی گفت: در بازرسی از این گاراژ، حدود 25 دستگاه خودروهای مدل بالا به همراه مقدار زیادی قطعات اوراق شده خودرو و حدود 30 دستگاه موتور اوراقی و اتاق‌های خودرو کشف شد که این قطعات با چندین خودرو برای بررسی به پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی اضافه کرد: تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت برای دستگیری همدستان احتمالی و دیگر اعضای این باند و همچنین کشف دیگر اموال سرقتی ادامه دارد.

در همین حال سرهنگ رزمخواه (رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی) نیز درباره شگرد «شبح نامرئی» برای سرقت خودرو افزود: او با شیوه‌ای خاص خودروهای مدل بالا و گران قیمت را سرقت و آن‌ها را در مکانی مخفی و پس از گذشت چند روز، خودروها را به جاده سیمان منتقل می‌کرد.

وی افزود: این مرد 42 ساله که در میان دوستانش به «شبح نامرئی» معروف است خودروهای تصادفی را به مبالغ خیلی اندک خریداری و سپس خودروهایی با همان رنگ و مدل سرقت می‌کرد و پس از آن نیز با اسناد خودروهای تصادفی آن‌ها را به فروش می‌رساند.
 
سرهنگ رزمخواه اضافه کرد: تا کنون خودروهای زانتیا، انواع پژو، ال 90، سمند و غیره از اعضای این باند کشف شده است که تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

erfan_p0wer - ایران - تهران
زانتیا سمند هم شد مدل بالا؟؟؟
جمعه 29 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.