اتهام‌های جدید علیه کشیش ندرخانی: تجاوز به عنف و اخاذی

اتهام‌های جدید علیه کشیش ندرخانی: تجاوز به عنف و اخاذی


یوسف ندرخانی، در انتظار حکم قطعی


اعتراض به حکم اعدام یوسف ندرخانی، نو کیش مسیحی ایرانی همچنان ادامه دارد. در این میان رسانه‌های ‌جمهوری اسلامی به این کشیش پروتستان اتهامات تازه‌ای می‌زنند و ادعا می‌کنند که او در گذشته مرتکب تجاوز و اخاذی هم شده است.

از جمله نهادهایی که به تازگی به جمع معترضان صدور حکم اعدام برای یوسف ندرخانی پیوسته‌اند، کمیسیون حقوق‌بشر پارلمان آلمان است. این کمیسیون در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه انتشار داد، خواستار آزادی فوری این کشیش پروتستان و هم‌چنین وکیل مدافع حقوق بشری و حقوق‌دان ایرانی، ابوالفتاح سلطانی شد.

کمیسیون حقوق‌بشر پارلمان آلمان در این بیانیه «نگرانی عمیق» خود را نیز از «وخیم‌تر شدن» وضعیت حقوق‌بشر در ایران ابراز داشته است.

اتهام‌های جدید

"سازمان بین‌المللی حقوق‌بشر" نیز در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه (۲۰ اکتبر) در فرانکفورت منتشر کرد، ضمن اشاره به وخامت وضعیت مسیحیان در رشت، در رابطه با اتهامات یوسف ندرخانی یادآور شد:«لحن رسانه‌های منتشره در حکومت جمهوری اسلامی در مورد این کشیش شدید‌تر شده است.»

در این بیانیه آمده است که «روزنامه‌های ایران علاوه بر اتهام‌های رسمی شعبه‌ی ۱۱ دادگستری استان گیلان، از جرم‌های "تجاوز به عنف" و "اخاذی" نیز خبر می‌دهند.»

سازمان بین‌المللی حقوق‌بشر در این بیانیه هم‌چنین تصریح کرده: «یوسف ندرخانی، تنها به جرم "ارتداد و تبلیغ مسیحیت نزد مسلمانان" محکوم شده است و جرایم جدید، بکلی تازه و بی‌اساس است.»

"اختلال در امنیت ملی"

در بیانیه‌ی "سازمان بین‌المللی حقوق‌بشر" هم‌چنین آمده است که در هفته‌های گذشته، پنج نومسیحی ساکن شهر رشت، به "اختلال در امنیت همگانی" متهم شده‌اند و پرونده‌ی آنان در حال تکمیل است.

این سازمان، افزون بر این، از تأئید حکم ۵ سال زندان برای یک کشیش دیگر به نام بهنام ایرانی، در روز سه‌شنبه (۱۸ اکتبر) خبر می‌دهد.

یوسف ندرخانی، کشیش تبشیری مسیحی

بر اساس بیانیه‌ی "سازمان بین‌المللی حقوق‌بشر"، در سال گذشته بسیاری از مسیحیانی که به تازگی به این کیش گرویده‌اند، همواره به جرم "اختلال در امنیت همگانی" یا "اختلال در امنیت ملی" به زندان یا اعدام محکوم شده‌اند.

اتهام اصلی

یوسف ندرخانی در تاریخ ۲۰ مهرماه ۱۳۸۸، به دلیل اعتراض به تصمیم مقامات محلی که دانش‌آموزان مسیحی را وادار به خواندن قرآن می‌کردند، بازداشت و به زندان لاکان شهر رشت منتقل شد. وی در ماه‌های اولیه‌ی بازداشت، تنها چند بار اجازه یافت تلفنی با خانواده‌ی خود تماس بگیرد.

پس از هشت ماه، قرار بازداشت وی به مدت چهار ما دیگر تمدید شد. در خرداد ماه سال ۱۳۸۹ همسر او، فاطمه پسندیده نیز دستگیر و به زندان لاکان رشت انتقال یافت. ندرخانی، سرانجام از سوی شعبه‌ی ۱۱ دادگستری استان گیلان به اعدام محکوم شد.

به گفته احمد محسنی گرکانی، رئیس دیوان عالی کشور، پرونده کشیش یوسف ندرخانی هنوز به دیوان عالی کشور واصل نشده است. وی در این رابطه گفته است: «هنوز حکم اعدام یوسف ندرخانی تایید نشده است.»

محمدعلی دادخواه، وکیل ندرخانی در گفت‌و‌گویی با دویچه وله توضیح داده است: «ما دفاعیات و دلایل خود را در جلسه اخیر دادگاه مطرح کردیم. با توجه به دلایل، قوانین و اصولی که به آن استناد کردیم، به نظر ما دادگاه نمی‌تواند حکم اعدام صادر کند.»

khosh bavar - ایران - یزد
به غیر قشر ساندیسی در ایران همه متهم هستند !
جمعه 29 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
لا اکراه فی الدین... اجباری در دین(برای ایمان آوردن)نیست. عقیده هرکسی محترمه.لعنت به افراط گرای دینی که از اسلام هیچی باقی نذاشتن!!
جمعه 29 مهر 1390

alexxx - اتریش - وین
دادگاهی که به یک قانون و قاعده ای پایبند باشه. بیدادگاهای جمهوری اسلامی حتی به قوانین و مزخرفات خودشون هم متقاعد نیستند. تموم حکماشون هردم خیاریه.
جمعه 29 مهر 1390

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
meshkiiiii - ایران - تهران. .. اسلام و دین که بجز شیادی و جنایت و کشتن دگر اندیشان و سرکوب آزادی بیان و ترویج خراقه و حماقت چیز دیگری نیست. اسلام خوب و بد یا دین خوب و بد نداریم! بقول کائوچیو: دین افساری است که به گردنتان میاندازند تا خوب سواری دهید و هرگز پیاده نمیشوند باشد که رستگار شوید! و بقول ولتر: دین نوعی بیماری روانی است در سطح جهانی!
جمعه 29 مهر 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
آقا جون مهم نیست چه کسی و یا چه چیزی را باور داریم .مهم آن است که چه رفتاری باخودو دیگران داریم و تاچه اندازه مفید به حال خودمان و سایرین هستیم .دین یک باور قلبی است و هرکس نیز حق دارد باور قلبی اش را درقلب خودش نگهدارد و الزامی برای بیان آن نیز ندارد .والسلام
جمعه 29 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
کثافتها مردی که بر اثر کثافتکاریهای شما و دینتان به ادیان معتدل تری می گرود در ان جو ترور و وحشت انوقت تهمت تجاوز???????خیلی اشغال تشریف دارید/meshkiiiii - ایران - تهران /به جای کامنت کمی مطالعه کن/لا اکراه فی الدین در 13 سال اول اسلام بود که رهبر دینت قدرتی نداشت بعد مجازات مرتد /از اسلام برگشته مرگ// ماله کشی اسلامی ممنوع//
جمعه 29 مهر 1390

romano - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس عزیزم اون آقایی که می‌خوان اعدامش کنن بخاطر همون بیماری ولترز داره مقاومت می‌کنه و میره بالای دار و زبلخانی مثل شما بیانیه صادر می‌کنه تا به عمر طبیعی از دنیا بره. عزیزم تحقیر و توهین تبعیض بس شما لطف بفرما برای مریضهایی مثل ما نسخه نپیچ که من فرقی بین آخوند ملا علی و تو نمی‌بینم. هر دو به یکجوری به مردم زور می‌گن هندو هم خال هندوش رو داره میزاره صورتشم با شاش گاو می شوره ولی داره ماهوارشو پرتاب می‌کنه. شما خیلی راست می گی بگرد ببین چیزی بهتر از مارکس و ولترز و ماکیاول می‌تونی بهتر از نیوتن اینشتن و مولوی پیدا کنی ما بیماریمونو خوب کنیم. مشکل اینه که خلایق میلیون میلیون اول از رو افراط عکس آقا رو تو ماه می‌بینن بعد سی سال دیگه از رو افراط منکر همه چیز می‌شن. این بیماری بهش می گن افراط. اگر هم فکر می‌کنید دین و ایمون از این مملکت می‌ره زرشک که همچین اتفاقی نخواهد افتاد. من بخدا اعتقاد دارم ولی نه تا این حد که اصل وجود عقل رو منکر بشم و افراط کنم نه تا این حد که همه خلایق رو احمق فرض کنم. ادامه..
جمعه 29 مهر 1390

romano - ایران - تهران
ادامه . راستی شما به کسی که همرو نادون فرض می‌کنه چی می‌گی. هرکی چیزی از کس دیگه نقل می‌کنه انگار داره نشخوار عقل اونو می‌خوره باز پس می‌ده. مارا نشخوار حافظ و سعدی و ارسطو خوش شما را چی، بجر دین افیون توده‌هاست چیزی بگو که در گوش تاریخ از انگلزی ، پاپ، آیت‌الله یا امثال الحضرات العالی مانده باشه. هیهات هیچ چیز. مارا خریت مردممان خوش که ایرانیند و با همین نادانیشان دوستشان داریم چون از شما چه پنهان خودمم مثل مردمم خر زاده‌ام و به این خر بودنم افتخار می‌کنم. حداقل اصل مشخص است. مردم ما روی لچک ترنج گل قالی با چای و لیمو و زیر نور شمع داستان شعر و حماسه عقل و دین ومعرفت ایجاد کردند نه کاما سوترا دارند نه قربانی خدایان اینکا نه طاعون اروپایی سعدی بچه این فرهنگ است همینطور پروفسور حسابی و غیره. کاش عقل شما را داشتم که ولتر می خواندم و عطار نمی‌خواندم به افلاطون و اخلاق علاقه نداشتم. چه کنم ایرانیم چشمم بیشتر از گل قالی نمِی‌بیند. چه کنم 6 هزار سال زرتشتی و مسلمانم حالا برایم سخت است دو روزه یک ایسم جدید انتخاب کنم. ادامه ...
جمعه 29 مهر 1390

vudvudak - امریکا - لس آنجلس
اصل23 قانون اساسی : تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ کس را نمیتوان به صرف داشتن عقیده ای مورد تعرض و بازخواست قرار داد !!
جمعه 29 مهر 1390

romano - ایران - تهران
ما آنقدر برادر مثل شما زبلخان نیستیم. ما ایرانیم یکی ترک خر می خواندمان یکی کرد کله خر قد دیگری ترکمن مغول و خراسونی ناکس و رشتی بی غیرت اصفهانی خسیس و لر جوگیر ساده لوه عرب تازی ولی ما با همه نادانیمان کف همه قصرهای دنیا را فرش می‌کنیم و در همه دانشگاههای دنیا یک نفر داریم چه کنم من ایرانی مسلمان چه کنم عاشق تبریزیم یکروز مدح محمد می‌خوانم فردا برای عروسی آخه سواد شما را ندارم. کاش منهم مثل شما بودم از افتخارات هخامنشی گزافه در مقابل چهار خارجی می‌راندم که ایرانیها چنان و چنان بوده‌اند ولی چکنم من درویش سنندجیم بی سوادم مثل همان عاشق تبریزی بویی از فرهنگ شما و کتابهای شما نبرده‌ام اصلا نمی‌دانم ماکیاول را می‌پوشند یا می‌خورند ولی دف بلدم بنوازم 10 تا هم قزل حفظم از تو چه پنهان شیرازی هم هستم تا کارم گیر می‌کند کتاب حافظ باز می کنم به عقل و دانش رجوع نمِیکنم (نه ماشالله کم هم دانشمند دارم!) ولی خیلی هم عاشقم چه کنم چه کنیم ما عقل شما را نداریم. بگذارید خوش باشیم شما هم با زبلی افیون توده‌ها کشف کنید ولی بپا آیپد نسل 3 شم اومده.
جمعه 29 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس. نظر شما واسه من محترمه.
جمعه 29 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس. دوست من چرا فکر میکنی فقط تو و همفکرای تو هستن که مطالعه دارن؟؟یا شایدم منظورت از مطالعه فقط کتاباییه که شماها صلاح میدونید ما بخونیم؟. پیغمبر دین من همون کسیه که قبل مرگش تو اوج همون قدرتی که میگی میاد و میگه هرکی از من حقی به گردنشه اعلام کنه!که حتی یکی واسه قصاص میاد جلو و بقیه داستانو حتما میدونی. رهبر من علی همونیه که وقت ظهر،هر روز زیر آفتاب گرم نخلستان مینشینه تا کسی اگه بهش کاری داشت در دسترس باشه(نه مثل حکومت الان که نماز جمعشونم تیغه بندی شده و تو هزار تا پستو هرکدوم قایم شدن)،همونیه که شبها تا صبح واسه یتیمها غذا به دوش میکشیده(که اگه خیلی بی انصاف باشی الان میگی بخاطر مادر یتیمها میرفته). پیغمبر دین من همونه که تو اوج قدرتش از خون قاتل عموش میگذره و ..... هرچند تمام این صحبتهای بنده از نظر شما،ریاکاری یا فیلم رهبران ماست یا از کتب نامعتبره که شما نمی پسندیش یا هزار و یکجور بهونه دیگه.مشکل شما عزیزان اینه هرکاری که حکومت زمان به اسم دین الان داره انجام میده گردن خدا پیغمبر میندازید.
جمعه 29 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
romano - ایران - تهران. جوابهایی که میدی زیباست! آفرین.
جمعه 29 مهر 1390

sir.amir - انگلستان - منچستر
meshkiiiii - ایران - تهران ایا تا بحال خواندی اولین نفری که فرمان اتش زدن مردها را داد همین علی بود ایا خوانده ای در جنگی به نامردی به حریف نقابلش دورغ میگه را چرا به اینهمه ادم امدی بجنگ من تا طرف سرش را برمیگردانه کی اومده با شمشیر به روی ران طرف شمشیر میکشه تا طرف میافته سرش را هم میبره ایا شنیدی اینقدر بیمار بوده که وقتی کی نبوده به کشتن سگ مشغول بوده که میگن بهش علی سگ کش بین اگر خوب تحقیق کنی میبینی این سیدعلی هم اقتدا به این وحشی میکنه چطور ما متوانیم چشممان را بر روی جنایتهاش ببندیم وبجای لعنت صلوات بفرستیم بر قاتلان اجدادمان واقعا شرم بر ما دورود بر بهمن جاجویه یا همان ابنه منجم دورود بر تمامی سرداران ایرانی نه اعراب وحشی
شنبه 30 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - /پاریس
meshkiiiii - ایران - تهران . من نیازی ندارم پاسخ عدم مطالعه ی امثال تو را بدهم دینت اکنده از خون ترور و جنایت و حماقت است/ لابد زمین را از خون کفار رنگین کنیدو کافران را بکشید همسرانشان از ان شما خواهند بود و بیماری پدوفیلیای رهبر دینت و امامانش را موجودات فضائی نوشته اند نه????دینت را بردار بخانه ات ببر نه در قانون و مملکت/
شنبه 30 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
sir.amir - انگلستان - منچستر. دوست من چرا هرکسی از اسلام دفاع میکنه سریع به ملا علی میچسبونیدش؟؟من از این مردک متنفرم و شباهتی بین اون و علی نمیبینم. در ضمن متن شما پر از غلط املایی و نوشتاریه.
شنبه 30 مهر 1390

meshkiiiii - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه - /پاریس. من از شما پاسخی نخواستم دوست من. دین شما چیه؟معرفی کن تا ما هم بریم راجع به دین شما تحقیق کنیم!شایدم ما اشتباه میکنیم.دعوا که نداریم.داریم؟
شنبه 30 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.