ون گوگ خودکشی نکرده؛ به قتل رسیده است

ون گوگ خودکشی نکرده؛ به قتل رسیده است

نویسندگان زندگی نامه جدیدی از «ونسان ون گوگ» معتقدند که دلیل مرگ وی خودکشی نبوده است. بلکه وی بر اثر شلیک ناخواسته یک تفنگ «معیوب» دو پسر که از دوستان او بوده اند کشته شده است.
 
ونسان ون گوگ نقاش نامدار هلندی است که در سال ۱۸۹۰ در سی و هفت سالگی در فرانسه درگذشت. وی از نوابغ دنیای هنر و از شاخص ترین نقاشان سبک امپرسیونیسم است.
 
 
به گزارش بی بی سی، «استفن نایفه» و «گرگوری وایت اسمیت» که در حال نگارش کتابی درباره زندگی ون گوگ هستند، مدعی شده اند این نتیجه را پس از ۱۰ سال همکاری با بیش از ۲۰ محقق و مترجم و با مطالعه هزاران نامه ترجمه نشده از ون گوگ به دست آورده اند. این دو می گویند در مجموع  ۲۸ هزار یادداشت را پایه این کتاب قرار داده اند.
 
در زمان مرگ، ون گوگ در مهمان خانه «اوبرژ روو» اقامت داشت و برای نقاشی به گندم‌زارهای اطراف می‌رفت. تاکنون اعتقاد بر این بود که ونسان در آنجا خودکشی کرده و سپس مجروح به مهمان خانه برگشته و پس از مدتی درگذشته است.
 
اما استیون نایفه می‌گوید: «کاملا برای ما مشخص است که او به قصد خودکشی به گندم‌زار نرفته است.» وی توضیح می دهد: «آنچه بسیاری از آشنایان ون گوگ اعتقاد داشتند این بود که شلیک اتفاقی گلوله اسلحه دو پسر موجب مرگ نقاش شده است، اما او برای محافظت از بچه‌ها مسئولیت را به عهده می‌گیرد.»
 
این دو نویسنده می‌گویند یکی از شواهد ماجرا این است که گلوله‌ای که به ون گوگ شلیک شده، بالای شکم او را سوراخ کرده و زاویه‌دار است، این در حالی است که در خودکشی گلوله به صورت مستقیم و بدون زاویه وارد بدن می شود.
 
نایفه می گوید: «این دو پسر که یکی لباس گاوچران ها را پوشیده بوده و تفنگی معیوب در دست داشته در تمام طول روز به همراه ون گوگ در حال نوشیدن مشروب بوده‌اند. با توجه به اینکه هر سه مست بوده اند امکان قتل غیر عمد محتمل‌تر به نظر می‌رسد.»
نویسنده دیگر این زندگی نامه می‌افزاید: «به نظر نمی‌رسد این دو نفر قصد کشتن نقاش را داشته‌اند.» وی می افزاید: «تصور نمی‌کنم ون گوگ در جستجوی مرگ بوده اما هنگامی که مرگ به سمت او آمده از آن استقبال کرده و این کار را برای برادرش انجام داده. زیرا همیشه خود را سربار برادرش می دانسته.»
 
«تئو» برادر ون گوگ مشوق و حامی مالی او در تمام طول زندگی اش بوده است.

pariha - کویت - کویت
یک فیلمی در رابطه با زندگینامه این هنرمند دیدم واقعا ادم تحت تاثیر قرار میگیره چون با این همه استعداد زندگی خیلی سختی رو داشته ولی برادرش خیلی حمایت اش میکرد
شنبه 30 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.