وزیر خارجه بحرین: آمریکا در مقابل ایران بایستد

وزیر خارجه بحرین: آمریکا در مقابل ایران بایستد

خالد بن حمد آل خلیفه وزیر امور خارجه بحرین.


روزنامه آمریکایی «واشینگتن» پست روز پنجشنبه خبر داد که خالد بن حمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین، با اشاره به مطرح شدن اتهام توطئه ترور سفیر عربستان در واشینگتن، گفته است: «ما از آمریکا می خواهیم برای دفاع از منافع خود (مقابل ایران) بایستند و خطوط قرمز را مشخص کند.»

دیوید ایگناتوس، روزنامه نگار معروف واشینگتن پست، می نویسد: وزیر خارجه بحرین خطاب به اوباما می گوید «شما به ایران هشدار دادید که بهای توطئه برای ترور سفیر عریستان در واشینگتن را خواهد پرداخت. اما آمریکا چه کاری انجام می دهد تا به ایران نشان دهد که واشینگتن جدی است؟»

دیوید ایگناتوس با اشاره به گفت و گوی خود با خالد بن حمد می گوید: «وزیر امور خارجه بحرین با اشاره به حملاتی که با حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی در عراق و لبنان شده، می افزاید شما بارها در عملیات تروریستی تلفات دادید و هنوز ما پاسخ مناسبی از جانب شما ندیدیم. این موضوع واقعا جدی است و به خاک شما رسیده است.»

ایالات متحده آمریکا هفته گذشته تهران را متهم کرد که در توطئه دو ایرانی برای کشتن سفیر عربستان در واشینگتن و بمب‌گذاری در سفارتخانه‌های عربستان و اسرائیل در همین شهر دست داشته است.

این دو ایرانی، منصور ارباب سیر، تبعه ایرانی- آمریکایی، و غلام شکوری هستند که گفته می‌شود این فرد دوم عضو نیروی قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، است و احتمالا در ایران به سر می‌برد.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران در روزهای نخست پس از طرح این اتهام از سوی آمریکا واکنشی خشمگینانه نشان دادند، اما روز دوشنبه خواستار ارائه اطلاعات مربوط به این حادثه برای بررسی شدند، هرچند که محمود احمدی‌‌نژاد بعدا هر گونه بررسی در این زمینه را رد کرد.

شیخ خالد بن حمد آل خلیفه می افزاید علی غلام شکوری، چهره تازه ای برای ما نیست و منابع اطلاعاتی بحرین از فعالیت های وی در منطقه آگاهی داشتند.
 

سازمان های اطلاعاتی عربستان و بحرین، ماه ها پیش از توطئه ترور سفیر عربستان، غلام شکوری را یک مامور مهم ایرانی که با فعالان رادیکال شیعه ارتباط دارد، معرفی کرده بودند.
 
 
وزیر امور خارجه بحرین در گفت و گو با «واشینگتن پست»، همچنین احمد چلبی، سیاستمدار شیعه عراقی، را به عنوان مامور جمهوری اسلامی معرفی کرده است.
 
 
به نوشته این روزنامه، احمد چلبی در سال ۲۰۰۳ نقش مهمی در ترغیب دولت جرج بوش برای حمله به عراق ایفا کرد.
 
 
وی بیش از بیش از سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی حمایت می کند. وی همچنین از اعتراض شیعیان بحرین علیه حکومت این کشور دفاع کرده است.

در بحرین اقلیت سنی‌مذهب بر اکثریت شیعه حکومت می‌کند و معترضان خواهان ایفای نقش بیشتر در صحنه سیاسی این شیخ‌نشین هستند.

اخیرا هفته نامه «تایم»، بحرین را میدان زورآزمایی عربستان و ایران خواند و نوشت: «در بحرین سرکوب مخالفان هنوز ادامه دارد. با وجود آنکه تانک‌های عربستان از خیابان‌های شهر منامه خارج شده‌اند ولی اکثر شب‌ها در محلات شیعه‌نشین بین معترضان و مأموران امنیتی بحرین برخوردهایی روی می‌دهد.»

این هفته نامه افزوده است: «در اوج تظاهرات مخالفان در ماه‌های بهار امسال تلویزیون دولتی بحرین که مهم‌ترین ابزار تبلیغاتی ضد شیعیان است شایعات متعددی را در مورد دخالت ایران و حتی ارسال قایق‌های حامل اسلحه برای مخالفان منتشر می‌کرد.»

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
تو فوتبال 6 تا گل خوردند و عصبانی شدند!!! گور پدر هرچی شیخ عرب و آخوند نفهم که همشون رو باید به یه گاری بست.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

romano - ایران - تهران
صدای زوزه گرگان را می‌شنوم.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

mssiniur - Belarus - بلاروس - مینسک
الخفه خون !
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

danial nabi - سوئد - استکهلم
خوک کثیف.
جمعه 29 مهر 1390

دنیای وحشی - ایران - تهران
درسته که این مرتیکه بادیه نشین سوسمار خور و شترسوار و پابرهنه زنش ایرانی واهل شیراز است؟؟؟ آقا یکی نیست به این گنده بک بگه هرکی میگه پنیر تویکی سرت رو بزار و بمیررررررررررررر.زشت دم درآورده
جمعه 29 مهر 1390

Sarbazeh Kourosheh Kabir - امریکا - سن فرنسیسکو
خاک بر سره ما که عربهای بی فرهنگ واسه ما عرض اندامو قلدری می کنند و دوستو دشمنمونو نمی شناسیم. شهامت داشته باشیم و غرور احمقانه رو کنار بزاریم و امریکا و بقیه دنیایه ازاد رو دوست خودمون بدونیم و از انها کمک بخواهیم و پوزه این عربهایه وحشی به خاک بمالونیم. ما از مردم لیبی کمتر نیستیم.
جمعه 29 مهر 1390

ziiiiiz - ایران - تهران
هر وقت گفتم...ن بپر وسط بگو من!!!!!!!!. خیکی چاق خرفت...
جمعه 29 مهر 1390

YAS ABI - بلزبر - سل
از اول هم بحرین یکی از استانهای ایران بوده. زیادی حرف بزنی یک استاندار جدید میفرستیم.
جمعه 29 مهر 1390

baran828 - ایران - تهران
کاری نداره خوب !یه شتریه صندل پاشو بیا با اون هیکل ترکیده ت یک تنه وایستا جلوی ایران!
جمعه 29 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
هی بروید سینه بزنید و برای نیاکانشان نوحه خوانی کنید.
جمعه 29 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.