معمر قذافی در شهر سرت کشته شد

معمر قذافی در شهر سرت کشته شد

تصویر منتسب به معمر قذافی پس از مجروح شدن که از سوی خبرگزاری فرانسه منتشر شده است.
 

شکبه های تلویزیونی بین المللی به صورت زنده در حال پخش گزارش هایی هستند که در آن گفته می شود معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی که ۴۲ سال بر این کشور حکومت می کرد، روز پنجشنبه در جریان یک درگیری در شهر سرت کشته شده است. اخبار مربوط به کشته شدن قذافی هنوز از سوی منابع مستقل تایید نشده است.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، عبدالمجید، عضو شورای ملی انتقالی لیبی گفته است: «معمر قذافی دستگیر شده است. او از ناحیه دو پا زخمی شده است... او را با آمبولانس به بیمارستان برده‌اند.»
 
به گفته این عضو شورای انتقالی، معمر قذافی در حالی که قصد فرار از محل اختفای اش را داشته توسط هواپیماهای ناتو مورد حمله قرار گرفته است.
 
عبدالمجید گفته است که در جریان این حمله ابوبکر یونس جبر، فرمانده نیروهای مسلح معمر قذافی نیز کشته شده است.
 
در عین حال عبدالحکیم الجلیل، از فرماندهان شورای ملی انتقالی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز از دستگیری موسی ابراهیم، سخنگوی معمر قذافی خبر داده است.
 
همچنین شبکه تلویزیونی «لیبی آزاد» از مرگ معمر قذافی خبر داده و افزوده است که معتصم، پنجمین پسر معمر قذافی و عبدالله السنوسی، رییس پیشین سازمان اطلاعاتی لیبی نیز در سرت دستگیر شده و به مصراته منتقل شده‌اند.
 
همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از یک فرمانده نظامی شورای ملی انتقالی لیبی گزارش داده است که معمر قذافی پس از دستگیری بر اثر جراحات وارده کشته شده است.
 
عبدالکریم بلحاج تاکید کرده است: «معمر قذافی از ناحیه سر نیز زخمی شده بود... تیراندازی شدیدی علیه گروه او (قذافی) در جریان بود و معمر قذافی کشته شد.»
 
خبرگزاری فرانسه در این خصوص تصویری منتشر کرده که در آن فردی زخمی که به نظر می‌رسد معمر قذافی باشد مشاهده می‌شود.
 
یکی دیگر از فرماندهان شورای ملی انتقالی در سرت به شبکه خبری الجزیره گفته است: «بله، معمر قذافی دستگیر شده است، اما ما هنوز مطمئن نیستیم که او زنده است یا نه.»
 
در عین حال به گزارش آسوشیتد پرس، سخنگوی ارشد و سخنگوی نظامی شورای ملی انتقالی تأکید کرده اند که گزارش‌ها پیرامون دستگیری معمر قذافی تایید نشده هستند.
 
همچنین وبسایت شبکه تلویزیونی «اللیبیه»، که توسط حامیان معمر قذافی اداره می‌شود، گفته است که خبر «دستگیری یا مرگ» معمر قذافی «بی‌اساس» است و معمر قذافی از سلامت جسمانی برخوردار است
 
ایالات متحده نیز گفته است که نمی‌تواند خبر دستگیری معمر قذافی را تأیید کند.
 
بت گاسلین، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، به خبرگزاری رویترز گفته است: «ما گزارش‌های رسانه‌ها را دیده‌ایم اما نمی‌توانیم آن‌ها را تأیید کنیم.»
 
در همین حال، شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از منابع خبری خود از کشته شدن معمر قذافی در یک درگیری خبر داده است.
 
در این میان دمیتری مدودیف، رییس جمهور روسیه گفته است که مردم لیبی باید در مورد سرنوشت معمر قذافی تصمیم بگیرند.
 
به گزارش یک خبرگزاری ایتالیایی، سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که جنگ در لیبی به پایان رسیده است.
 
در عین حال سخنگوی نظامی شورای ملی انتقالی می‌گوید که شهر سرت، «تقریبا» به طور کامل به دست مخالفان معمر قذافی افتاده است و این در حالی است که نیروهای شورای ملی انتقالی در شهر سرت، آخرین پایگاه عمده معمر قذافی گفته اند که کنترل کامل شهر را در دست گرفته‌اند.
 
عبدالرحمن بوسین، سخنگوی نظامی شورای ملی انتقالی، روز پنجشنبه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرانسه با اظهار اینکه «شهر (سرت)‌تقریبا آزاد شده است» خاطر نشان کرد که از شدت درگیری‌ها کاسته شده و نیروهای شورای انتقالی در حال پاکسازی آخرین منطقه این شهر از نیروهای حامی معمر قذافی هستند.
 
این در حالی است که سرهنگ یونس الابدالی، فرمانده عملیات در بخش شرقی سرت به خبرگزاری رویترز گفته است: «سرت آزاد شده است. هیچ یک از نیروهای قذافی اینجا حضور ندارند.»
 
در عین حال یک فرمانده دیگر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز تأکید کرده است که شهر سرت به طور کامل به دست مخالفان معمر قذافی افتاده است.
 
یکی دیگر از اعضای شورای ملی انتقالی نیز به آسوشیتدپرس گفته است: «نیروهای ما کنترل آخرین منطقه سرت را نیز در دست گرفته‌اند... شهر آزاد شده است.».

marius111 - رومانی - بو خارست
هر کی به اروپا و امریکا باج نده اخر عاقبتش همینه لعنت بر سیاست لعنت بر اروپای گشنه خدشون میارن خدشون هم میبرن نخوای هم نری اینطور می برنت دیکتاتور دیکتاتور کشکه
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

mortimer - ایران - اصفهان
خامنه ای و نوکراش باید خوب به این عکس نگاه کنند.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
خبرمسرت بخشی بود.اینست سرنوشت دیکتاتوران.ازسوریه خبری نیست..بشارکی دستگیرمیشود.خیلی طول کشید.چون نفت ندارد?خامنه ای بعدازبشاردرنوبت قراردارد.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Matilda71 - سوئد - سوئد
شکر خدا به درک واصل شد ایشااله نوبت اون بنگی افلیج هم میشه
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

mnm - کره - ایچان
به درک واصل ش.د...... ای بر پدر دیکتاتور .لعنت ..انشال.. نفری بعدی خامنیه ای باشه .اسمش را سر سنگ مستراح بنویسم .بغل قذافی
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

saeed82 - ایران - تهران
دیدی رفیق آقا رو کشتن آخرررر یعنی بعدشم نوبت آقا میشهههه؟؟؟؟؟ ای داد سوراخ موش؟؟؟
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

sarbaz007 - المان - المان
برو به جهنم باعث انقلاب کثیف ایران تو هم شریک بودی
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

also22000 - بلژیک - آنتورپن
با درود ،. بسیجیهای خونخوار و بادیگاردها، و لباس شخصی ها ،و پلیسهای ایران، و سفارتی ها، این را ببینند ، نوبت شما هم میرسه خیلی زود ، با این فرق که خیلی بدتر از این سر شما خواهیم آورد ،. به امید آزادی ایران و ایرانیهای توی بند
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
ای خدای بزرگ به زودی روزی خامنه ای و دار و دسته اش باشه !!
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
marius111 - رومانی - بو خارست یعنی خامنه ای و دارودسته جنایت کار آخوندی 32 سال به اروپا و امریکا باج میدن !؟؟؟ . امیدوارم در روزهای آینده شاهد همچین تصاویری برای علی خامنه ای و بشار اسد باشیم. تصور کنید دنیای بدون دیکتاتور چقدر دنیای زیبا یی خواهد بود ومردم در آرامش زندگی خواهند کرد.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
ننگ بر رژیم ایران. یک دست فاسد آدمکش صحنه کشیده شدن لاشه قذافی بر روی زمین را ببیند که آینده خودش و دار و دسته اش هم هست. قذافی موجودی ننگین و فاسد و تبه کار و پشتیبان ان غلاب و ملا و رژیم ایران از همان روزهای نخست، به درک فرستاده شد.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
marius و امثال شما را میگم تا زود هست و توی لیست سیاه این ملت قرار نگرفتید بخودتون بیاید و کنار برید که لااقل از این زندگی دنیوی نسیبی ببرید. به جون خودم اون دنیایی نیست و همش همین جاست و فقط باید مثل انسان زندگی کرد و خود را از حیوانات متمایز دید. به قول خمینی دروغ گو به دامان ملت برگردید. اون میخواست با کلک و نیرنگ به قدرت برسه و اونچه توی مغزش داشت شکل بده و بطریق یکعده خودفروخته موفق شد.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

evergreen - گرین لند - گرین لند
باید به شعور و فهم سیاستمدارهای دنیا شک کرد. در حالیکه تمام مشکلات دنیا زیر سر حکومت اسلامی ایران است ولی کشورهای دنیا دنبال قذافی و حماس و صدام راه افتادند. اگه می خواهید دنیا روی آرامش به خودش بگیره بیاید سراغ ایران .که تا آخوند ازبین نره دنیا روی آرامش نمی بینه. باید سر مار رو له کرد.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
خدائیش حالم گرفته شد.قذافی هر چی بدون سلاح کشته شدنش نامردی بود
جمعه 29 مهر 1390

hameshehbahar - انگلستان - انگلستان
دست راستش زیر سر رهبر یه دست و انتری خودمون.
جمعه 29 مهر 1390

بابک - ایران - سبزوار
آقای marius111 - رومانی - بو خارست خیلی زشت و بی شعورانه است که از یک دیکتاتور خون ریز دفاع کنی . اولا که به تو ربطی ندارد دوما مردم لیبی این خون ریز کثیف را نمی خواهند حالا هم به درک واصل شد. دیگر اشک تمساح نریز.
جمعه 29 مهر 1390

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
کشتنش چون خیلی چیزا داشت که بگه و این برای غربیها خوب نبود.. اون باید میمرد. همون کاری که با صدام کردند همون کاری که با بن لادن کردند و همون کاری که با سردمداران ایران خواهند کرد. اینها همه عروسکهایی هستند که دیگه کاربردی ندارند و این نتیجه اش میشه. آین آدم نشان لژیون دونور فرانسه رو از دست همین سارکزی گرفته بود.. بگذریم. این هم رفت با کلی اطلاعات و درس عبرت
جمعه 29 مهر 1390

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
به درک واصل شد, قابل توجه ولایت وقیح.
جمعه 29 مهر 1390

baran828 - ایران - تهران
Azadikhah - هلند - تکسل:عزیز هفت تیر طلاییش همراهش بود !
جمعه 29 مهر 1390

baran828 - ایران - تهران
Azadikhah - هلند - تکسل:عزیز 7 تیر طلاییش همراهش بود !
جمعه 29 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
شتر در خواب بیند پبنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه zagros فنلاند میبینیم فعلا32 سال تا 50 سال جا دارن پس بشین تا بشه دنیای بدون دیکتاتور
جمعه 29 مهر 1390

marius111 - رومانی - بو خارست
هپلی سبزوار بابک ی زره خرد دت کار بنداز کدوم دیکتاتور اعدام و خون ریخته زیاد 32 سال یا 2 ماه قزافی
شنبه 30 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.