خوردن بیش ازحد فلفل تند، موجب مرگ می‌شود

خوردن بیش ازحد فلفل تند، موجب مرگ می‌شود


کارشناس تغذیه ادعا کرده‌اند که خوردن یکجای مقدار زیادی فلفل تند می‌تواند موجب مرگ شود.

به گزارش ایسنا، این کارشناسان می‌گویند: هرچند اکثر مردم طاقت آن را ندارند که تا سرحد مرگ، فلفل تند و داغ بخورند اما به لحاظ تئوریک این امکان وجود دارد که فردی از خوردن مقادیر زیاد فلفل تند بمیرد.
 
بنا برگزارش مجله آنلاین لایوساینس، در محاسبه‌ای که در سال 1980 میلادی صورت گرفت، معلوم شد که اگر 1.3 کیلوگرم فلفل خیلی تند و پودر شده یکجا مصرف شود، می‌تواند یک فرد 68 کیلو‌گرمی را از پای در بیاورد.
 
البته بدن انسان معمولا زودتر از این که آسیب ببیند، واکنش نشان می‌دهد تا چنین اتفاقی نیفتد اما اگر فردی در برابر واکنش بدن مقاومت کند، ممکن است حتی جان خود را به خطر بیندازد.
 
این کارشناسان می‌گویند: فلفل تند سیستم عصبی سمپاتیک را فعال می‌کند. عصب سمپاتیک کنترل اکثر اعضای داخلی بدن را برای مصرف انرژی بیشتر برعهده دارد به طوری که بدن بتواند کالری بیشتری بسوزاند.
 
مصرف فلفل تند در واقع سرعت سوخت و ساز را در بدن بالا می‌برد و به همین خاطر به لاغر شدن کمک می‌کند. اما «کاپسایسین» یک ماده فعال در فلفل است که موجب التهاب بافتی می‌شود و اگر به مقدار زیاد استفاده شود می‌تواند به لایه مخاطی معده و روده آسیب جدی وارد کند.

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
خوب معلومه....اونم ا کیلو دیگه از آدم چی میمونه ؟؟. هر چیزی به اندازش . تازه فلفل خیلی خیلی خیلی تند اصلا نه تنها مزه نمیده بلکه یه جورایی حال آدم رو پریشون میکنه. هر چند فلفل قرمز رو خیلی دوست دارم .. پس این هندیها چی؟آنها که حتی صبحانه هم فلفل میخورن ..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.
جمعه 29 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد. خدا رحمتت کنه چقدر بهت گفتن گوش نکردی...آخی دختر خوبی بودی ;-)
جمعه 29 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
زبان انسان طوری طراحی شده که وقتی مزه ای مناسب سلامتی انسان نباشه. واکنش نشون میده , مزه تند یعنی مزه ای که برای کبد مضر هست, نباید زیاد استفاده کرد.
جمعه 29 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
Ghooloo - ایران - آبادان خدا شما رو هم بیامرزه !!! ولی در عوضش شما اصلا آدم خوبی نبودی آخی x-(
جمعه 29 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
sepherdad - استرالیا - سیدنی سپهر داد عزیز با کامنت شما موافقم درسته ولی خوب به اندازه اش اگه مصرف شه خیلی موثره و تا کنون به اثبات رسیده فلفل کشنده و نابود کنده سلولهای سرطانیست !!!!. شاد باشی دوست عزیز
جمعه 29 مهر 1390

felora - ایران - تهران
درسته که ما فلفل خیلی دوست داریم ولی زیادیش کبد و حساس میکنه و پوست و خراب . اگه توجه کنی هندیها پوست خیلی خوبی ندارن . ولی نوشت باشه چون واقعا بعضی غذا ها بدون فلفل بی مزه اس
جمعه 29 مهر 1390

felora - ایران - تهران
sepherdad - استرالیا - سیدنی_ بعدا ز مدتها از اخرین بحثمون .. در این مورد نقطه مشترکی به وجود امد! علمی ومنطقی و متعادل!
جمعه 29 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.