محمد رضا شجریان در لندن

محمد رضا شجریان در لندن 

محمدرضا شجریان و مژگان شجریان بر صحنه رویال فستیوال هال لندن

در انتهای کنسرت، آقای شجریان گلهایش را به سمت مردم پرتاب کرد.

در انتهای کنسرت وقتی هنرمندان به مردم ادای احترام می کردند، مردم، جلوی صحنه جمع شده بودند و با موبایل هایشان از گروه شهناز عکس می گرفتند. این در حالیست که در بدو ورود به همه هشدار داده شده بود که عکس و فیلم نگیرند

گروه 17 نفره شهناز در رویال فستیوال هال

در انتهای کنسرت، بعد از اجرای تصنیف مرغ سحر و همراه شو عزیز، مردم حدود سه دقیقه سر پا ایستاده بودند و گروه شهناز را تشویق می کردند.

شاهو عندلیبی، نوازنده نی گروه شهناز که تک نوازیش با استقبال مردم روبرو شد.

مجید درخشانی، محمدرضا شجریان و مژگان شجریان

سحر ابراهیم، نوازنده قانون گروه شهناز بعد از تکنوازی مورد تشویق حاضران قرار گرفت.


محمدرضا شجریان در حال اجرای تصنیف مرغ سحر

ادای احترام گروه شهناز به مردم حاضر در رویال فستیوال هال


حامد افشاری نوازنده شه نواز و سپیده خداوردی نوازنده شه بانگ

خداحافظی محمدرضا شجریان و گروهش با مردم حاضر در رویال فستیوال هال

محمدرضا شجریان، صادق صبا و فرناز قاضی زاده در پشت صحنه شصت دقیقه

محمد رضا شجریان در جریان ضبط برنامه شصت دقیقه در تلویزیون فارسی بی بی سی

محمد رضا شجریان در استودیوی برنامه شصت دقیقه در تلویزیون فارسی بی بی سی

 محمد رضا شجریان

ایمان بشری

عکاس در لندن

Dara va sara - استرالیا - پرت
من نمیدونم این آقای شجریان . ایران هم برمیگردن ؟ حال که با ب ب سی مصاحبه داشتن .
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

zpirooz - آلمان - آخن
عمرت دراز باد
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
درود بر همه قدر شناسان استاد ...
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

bizet - انگلستان - لندن
جای همتون خالی بود. من از سه ماه قبل بلیط خریده بودم. ولی انتظار داشتم استاد اهنگهای قدیمی تر و معروف تر رو بیشتر اجرا کنه. هر چند از اون حنجره هر چی بیرون بیاد به دل میشینه.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

shapur - ایرلند جنوبی - دابلین
همیشه شا د وسرحال باشی استاد
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

kara - هلند - روتردام
درود بر استاد آزاده آواز. همچون میلیونها ایرانی‌ به استاد افتخار می‌کنم و از صدای گرمش لذت میبرم. در کنسرت لاهه‌اش یک سی‌دی خریدم که مدت‌ها در حین رانندگی به سمت محل کار یا برگشت گوش میدادم. بعد از چند ماهی‌ دچار افسردگی شدم و سی‌دی را با یک سی‌دی شاد آواز کردم تا دوباره به حالت قبل برگشتم. نتیجه: ۱- هم شادی لازم است هم موسیقی‌ کلاسیک. ۲- موسیقی‌ شاد کلاسیک هم لازم است. باشد که به زودی هنرمندی موسیقی‌ شاد کلاسیک خلق کند. ۳- استاد استاد است و جاودان در تاریخ خواهد ماند حتا اگر امثال من زیاد باشند که با گوش کردن زیادی به آهنگهای حزن آور دچار افسردگی میشوند.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
چرا خانمهای نوازنده حجاب دارند ?! و چرا از ازادی غرب و ازادی شخصی استفاده نمیکنند ?! پس اخوندها حق دارند که " فقط " بخاطر رنگ توسری با قشر زنان مخالفت کنند, زیرا حتی قشر زن مخالف سیستم در تظاهرات 88 توسری بسر شعار مرگ بر رژیم سر میدادند ?! پس خانمها, تکلیف ما را روشن کنید که مخالفت شماها " فقط " بخاطر نوع بستن توسری و رنگ ان میباشد, وگرنه بمن بگویید که کاسه داغتر از اش نباشم, باسپاس !
جمعه 29 مهر 1390

Royan - آلمان - بوخوم
khosh bavar - ایران - یزد این بخاطر اینکه که اگه ایشون تصمیم گرفتن بیان ایران از تهمت فسق و فجور بدور باشند ولی کلا من نمیدونم چرا از شجریان خوشم نیماد تا حالا با میل خودم یکبار هم به سی دی های او گوش ندادم
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
Royan - : دوست گرامی, من منتظر جواب " سیاستمداری و زیرکی " بعضی از کاربران زیرک بودم که حتما بمن چنین جوابی خواهند داد : " خوش باور, ایننوع لباس و حجاب داشتن " ربطی " به اسلام ندارد و انان خود را به سبک ایران باستان لباس اراسته ای به تن کرده اند " ! که در جواب انان خودم را با این جواب مجهز کرده بودم : " پس چرا مردان نوازنده و شجریان " همانند " مردان ایران باستان دارای " ریش و پشم " فرفری شده نیستند و از طرفی همان دلیلی که شما اوردید که از " ترس تهمت " دارای چنین حجابی هستند, سیستم دیکتتوری ایران اینرا اینطوری ( ترس از مجازات ) به مردم ایران معرفی کرده و میفروشد و به قدرتش مینازد ! و اگر یک مقایسه ای کرده باشیم, ارزشهای مدرن دمکراسی در " جهان اول " بیشتر از طریق هنرمندان بیباک و تابوشکن به مردم " معرفی " شده و راه و چاه را بمردم نشان میدهند ! Royan گرامی, به شهامت شما احترام میگذارم که از " بیعلاقگیت " از این خوانده حرف زدی, زیرا من دارای چنین شهامتی نبودم, زیرا شاید بعضی از کاربران متوجه بحثهای قبلی ام نشده بودند و یا از عمد چنین برچسبی زده بودند, که مرا " حسود " دانسته اند که مثلا
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): با شخصیتهایی چون هالیود و بالیود ( هالیود هندی ) ناراضی بودم و جهت اطلاع شما فقط در سن 16 - 14 سالگیم بود, که بطور اتفاقی با صدای و نوع خواندن ایشان اشنا شدم که صدای زیبا و دلنشینی دارند و متن شعرهایش هم بسیار عرفانی و غمگین که " بنظرم " برای افراد جوان و شاداب خوب نیست زیرا بسیار غمگین میباشد و هم بسیار معنی دار که شاید باعث " منحرف " شدن فکر جوانان از " شادابی و زندگی " بشود و همانند کاردی که میتوان از ان استفاده صحیح کرد, باعث قتل دیگری بعنوان ابزار بکار گرفته شود, زیرا قشر جوان که زود " جو گیر " میشونند و تحت تاثیر قرار میگیرنند, مانند قشر جوانان دنیا که در صف اول " هر نوع " اعتراض سیاسی و اجتماعی و فرهنگی پیشباز هستند, پس برای شنیدن اینگونه شعرها, باید مراقب عواقبش بود, هرچند در شعرهای مدرن امروزی که در Top 10 هستند, حرف از سکس است, ولی اقلا اهنگش شادابتر و متن شعرها هم به خواسته های جوانان امروزی مطابقت دارد ! بهرحال, من بنوبه خودم شادی را بر غم ترجیح میدهم, زیرا فرهنگ ایران اسلامی گرایش به غم و غصه و از انسان بودن خود شرم داشتن را دارد, پس همواره شاد و زندگی باشیم .
جمعه 29 مهر 1390

odin - بلژیک - انتورپن
khosh bavar - ایران - یزد - اره عزیز جان شما کاسه داغتر از اش نباش. وقتی نه سوادش رو داری و نه مطالعه و نه اگاهی از اینکه جامعه زنان «قشر» نیست مطمئنآ درک و فهم این رو هم نداری که نیاز و خواسته این بخش از جامعه چیه. پس مسئله رو با رنگ روسری و این چرندیات مخلوط نکن. اگر ایشون یا حتا خانم سیمابینا از روسری و حجابهای ذاتآ ایرانی استفاده میکنن، این بخودشون و نحوه لباس پوشیدنشون ربط داره نه به شما و نه حتا به پدرش. گرفتاری شدیم ها!! زن بالغ و تحصیل کرده(چند برابر همین بابا) حالا باید بیاد برای یه بیسواد توضیح بده که چرا اینجوری لباس پوشیده! خب بشماچه مربوطه؟ تظاهرات مردم مگه برای حجاب بوده که داری ربطش میدی به اونجا؟ برات عزیز جان قبلآ نوشته بودم که در حمایت از رژیم نه فقط تو، هر کس دیگه بخواد «میزمار بازی» دربیاره،بنده اینجام و مچش رو میگیرم. خیلی مونده تا امثال تو وحسین شریعمتداری حتا بتونین اسم استاد هنر ایران رو بزبون بیارین. تو فعلآ برو شاد باش.
جمعه 29 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
khosh bavar - ایران - یزد. چرا سعی‌ میکنی‌ همیشه اشخاص بزرگ و با استعداد مملکتت را خراب کنی‌ و هر خواننده و هنرمند خارجی‌ در پیتی را بزرگ و خوب نشان دهی‌؟ از داریوش اقبالی موزیک میگذارند، میگی‌ معتاده و باعث همه بدبختیها و انقلاب است! فرهاد خواننده را خراب میکنی‌، بهروز وثوقی را خراب میکنی‌! حالا گیر دادی به روسری زنان کنسرت استاد شجریان. یعنی‌ از این همه هنرمندی و زحمت این عزیزان جنابعالی فقط اون روسریها را دیدی؟ مگر رژیم عوض شده که خانمها باید بدون روسری راه بیفتند تو خیابان؟ این خواهران و مادران ما تو این مملکت که هر روز داره بهشون ظلم می‌شه، حقشون خورده می‌شه! حالا اگر روسریهاشون را بردارند مشکل حل می‌شه؟ مسئولیتش را شما متقبل میشید؟ حالا خانم مرضیه وفامهر را که بخاطر برداشتن روسریش در یک فیلم به مجازات حبس و 90 ضربه شلاق محکوم کردند جنابعالی میری به دادش میرسی‌؟ معلومه نفست از جای گرم درمیاد!
جمعه 29 مهر 1390

Royan - آلمان - بوخوم
khosh bavar - ایران - یزد دوست عزیز نمی دانم که شما از گروه رستاک که آهنگهای محلی میخوانند اطلاع دارید یا نه ولی آهنگهای آنها مثلا رعنا به زبان گیلکی و گل گل به زبان آذری بسیار زیباست و من صدا و شعر های پرواز همای را هم خیلی دوست دارم و صدای مخط آباد و علی رضا افتخاری و شهرام ناظریرا هم می پسندم .
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
اگر بعضیها را باز روانه بهشت کنید, باز از حسرت دیدن حوری بهشتی, ناله ها سر میدهند, زیرا " شلوغشان " فقط گله و ناله کردن است ! امیدوارم شجریان جزو ایندسته از مردم نباشد ! و چه زیباست که اقلا هستند کسانی که از سبک این شخص خوششان نمیاد ! عجب دورانی شده, به خدا و محمد و داوود و باب مثل نقل و نبات فحش و اهانت میکنند, ولی اجازه انتقاد از هنرمند و خوانده نداری ! پس همواره شاد ولی بی مخ نباشیم !
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
چقدر بعضی ها دوست دارند, جزو کاربرهای زیرک محسوب بشوند ! با عرض پوزش بخاطر سوتفاهمی که پیش امده ! و یا شاید هم معنی زیرک عوش شده که من خبر ندارم ?! پس همواره شاد و زیرک باشیم !
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
امان از دست فرزندان و نوادگان شعبان بی مخ در این سایت ! !پس همواره شاد ولی بی مخ نباشیم !
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
در تظاهرات ضد شاهی, اول نشانه اعتراض زنان ایرانی به شاه, حجاب و توسری سر کردن بود ! پس چرا دخترهای این زنان که مخالف حجاب مادر و این انگلاب هستند, همانند مادرشان در تظاهرات کشف حجاب نمیکنند ?!
جمعه 29 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
Royan - : دوست گرامی, انگار سلیقه موزیک گوش کردن و موزیک دوست داشتنمان یکی میباشد ! من هم از این نوع موزیک خوشم میاد, پس همواره شاد و زنده باشیم !
شنبه 30 مهر 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
khosh bavar - ایران - یزد. شما از اینکه باز حالت خوب شده و باز برگشتی‌ خوشحالم...حرفهایم را خیلی‌ خلاصه می‌کنم.. شما هموطن محترم بهتره بجای اینکه با طعنه و نیش و کنایه صحبت کنید یک بار مثل مرد جواب سؤالها را بدهی...با خود بزرگ بینی‌ و تکبر مشکلی‌ حل نمی‌شه عزیزم! نگفتی حالا که یه شیرزن ایرانی‌ به اسم خانم مرضیه وفامهر روسریش را برداشته چکار میکنی‌؟ نشستی ترانه‌‌های شاد را گوش میکنی‌ و حالش را میبری و یا اگر هم کسی از هنرمندان جانش را به خطر انداخت این کار را کرد اصلا نمی بینی و هنوز تو عالم خودت هستی؟ آیا خواهر و مادر خودت شهامت چنین کاری را در ایران دارند که برای بقیه چنین چیزی را تجویز میکنی‌؟؟ شما همین چند سوال را جواب بده ببینیم مرد شدی و دیگه ر را ل تلفظ نمیکنی‌ نمیخواد حرفهای کلیشه‌ای مثل شعبان بی‌ مخ و از این جور چیزها بزنی‌! منتظر جواب حضرت عالی‌ هستم. البته اگر بزرگ شده باشی .. ممنون
شنبه 30 مهر 1390

mehre pars - انگلیس - لندن
با درود. من خودم از طرفداران صدای ایشان هستم چون علاوه بر صدای زیبا متن اشعار هم بسیار غنی هستند.ایشان استاد خوشنویسی هم هستند و ده ها هنر دیگر ولی دوستان چرا هیچ کس نمیخواد اشتباهات ایشان را هم به زبان بیاره.اولن ایشان باید از همه ملت ایران عذر خواهی و طلب بخشش کنند.چرا.یادتون هست ترانهای ایشون اوایل انقلاب.چرا دست تو سیاست بردی.از این هنرتون برای ساختن و زیباییاستفاده میکردی.نه فرستادن جوانهای مردم به جن و طرفداری از حزب بعث خمینی.
یکشنبه 1 آبان 1390

mehre pars - انگلیس - لندن
مسئله دوم,ایشون 2تا نوار قران هم خوندن که باز هم بزرگترین ضربه به فرهنگ زیبای ایرانی و اشاعه فرهنگ عربی است.که ایشون در توجیه کار زشتشون گفتن که به اصرار پدر و یا به وصیتشون بوده.اقای شجریان عزیز. شما اگه میخواستی به وصیت پدر عمل کنی.هر شب جمعه واسشون انقدر قران مخوندی که هم سر خودت گیج بره هم ان خدا بیامرز,ولی اینکه شما 2 کاست قران میدی بیرون این یعنی تبلیغ استاددددد.استاد واقعی و مرد واقئی شهرام ناظری هستند.اقای شجریان بابت این کارشون هم باید معذرت خواهی کنند از پیشگاه مردم ایران زمین
یکشنبه 1 آبان 1390

khosh bavar - ایران - یزد
mehre pars -: با درود, اگر ایشان قران و یا تورات خواندند, این مسئله جزو " تکامل هنری و شخصیتی " ایشان هستند و ایشان مثل شما و من " انسان " هستند و جایز اشتباه و تکامل و پیشرفت ! بحث من برای یکعده از " روشنفکرانی " هست که با خواندن یک کتاب در مورد " سیاه چاله ( Black Hole ) " خود را خدای روشنفکرانی میدانند که انگار فرمول جهانی را کشف کردند و یا امثالی دیگر, چون دوران عاشقیش را با اهنگ داریوش ها گذرانده و خاطره دارد, اجازه انتقاد را به کسی نمیدهند و انان همانند همان اشخاصی هستند که در اوایل انگلاب 57 عکس خمینی را در ماه " ندیدند "و صدای هر اعتراضی و سوالی را با برچسب زدن به او که او مثلا " ضد اسلام و ضد انگلاب است " در نطفه خفه کردند ! پس ماها به این تازه بدوران رسیدهها نباید اجازه بدهیم که کسی از " انتقاد " در مصون باشد و اگر به کامنت ایندو نفر بنگرید که مملو از اهانت و حماقت بمن است, پس بهتر است که دچار بیراهگی نشویم و با سکوت کردن خود ( جواب ابلهان خاموشیست ), و با انتقادات خود که تافته جدا از بافته " روح دمکراسی " است, به زندگی مجازیمان ادامه بدهیم. پس همواره شاد و انتقادگر باشیم !
یکشنبه 1 آبان 1390

Ghooloo - ایران - آبادان
عاقلان دانند!
یکشنبه 1 آبان 1390

Pezhman - اتریش - وین
استاد زنده وسلامت باشی.
دوشنبه 2 آبان 1390

mehre pars - انگلیس - لندن
هر کسی اشتباه میکنه.من اگر اشتباه کنم فقط ضرر به خودم میزنم ولی یک هنر مند و یک استاد اشتباهش ضرر به جامعه ای و یا نسلی میتواند باشد.از برای همین است که میگویم باید از همه ایرانیان عذر خواهی وطلب بخشش کنند.
دوشنبه 2 آبان 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.