انار و ایرانیان

انار و ایرانیان

زادگاه اصلی انار ایران است و درفرهنگ ایرانی انار نشانه زندگی، زایش و فراوانی است. انار میوه مقدس ایرانیان باستان بوده است.

این میوه سرشار از مواد پتاسیم، سدیم، کلسیم، فسفر، نیاسین، تیامین و... است

شخصی که در وسط ایستاده و به رسم احترام، دستش را به روی قبضه شمشیر گذاشته، شاپور و شخصی که پشت سر وی ایستاده، پسر او هرمز اول است. روبه روی شاپوربانویی در حال اعطای گلی به شاپور است. گلی که آناهیتا به شاپور هدیه می‌دهد گل انار، نماد گیاهی آناهیتاست. در نقش برجسته‌ای در تخت جمشید (اکنون در موزه ایران باستان تهران) داریوش کبیر نیز یک گل انار در دست گرفته است.


ایران با تولید سالانه ۶۰۰ هزارتن انار یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اناردرجهان به شمارمی‌رود و درحال حاضر بیشترین سطح کشت انار را در جهان داراست.

پنجمین جشنواره "انار یاقوت بهشت" با هدف ترویج فرهنگ مصرف و آشنایی با خواص درمانی انار از تاریخ ۲۶ مهر تا ۵ آبان ماه در فرهنگسرای اشراق برگزار می‌شود.


این جشنواره شامل معرفی انار استان‌های مختلف ایران وعرضه مستقیم این میوه و فرآورده‌های آن است.


برنامه‌های جانبی جشنواره از قبیل شب‌نشینی‌های خانوادگی، پخت بزرگترین کیک انار، کلاس‌های آموزشی انار، نمایشگاه عکس انار، پانتومیم انار، نمایش پیکرک‌های چوبی است.

در بخش‌های دیگر صنایع دستی، سوغات استان‌ها ، کارگاه آموزشی تخصصی و مشاوره، کارگاه هنرهای خانگی ( آشپزی و شیرینی پزی با انار و...) ارائه می‌شود.


کارگاه بررسی خواص درمانی انار و همچنین غرفه‌های ویژه کودکان و نوجوانان نیز نظر علاقمندان را به خود جلب می‌کند.

جشنواره ملی انار در آغاز کارش با اقبال عمومی روبرو شد.

انار ایران در بازارهای اروپایی و آلمان نیز یافت می‌شود. اما به‌خاطر شرایط اقلیمی اسرائیل، بازارهای اروپایی نخست انار این کشور را نوبر می‌کنند و چند هفته بعد است که تازه انار ایران به اروپا می‌رسد.

sepherdad - استرالیا - سیدنی
خوشبحال اروپا! ما یدونه انار امریکایی میخریم اونم پوک و تاریخ گذشته به قیمت3 دلار دانه ای!.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
انار یا ملسش خوشمزه اس یا خیلی ترشش واقعا قربون خدا برم که این دونه های انار چطوری با نظم خاصی چیده شدن !!!!!
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

آذربهدخت - آمریکا - بوستن
اسم برادرزاده من نارا است، به معنای" همانند انار". مثل انار هم خوشگله!
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

odin - بلژیک - انتورپن
همه انارو بدیم جنتی و احمد خاتمی بخورن بازم کمه براشون. واسه همینه دائم گیر میدن به اسرائیل. انارو از اسرائیل بفرستین واسه اخوندای ما مشکل حل میشه.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
با دیدن و خوردن این نعمتها بیشتر به وجود افریدگار و عشق او به ایران عزیزم پی میبرم و این نعمتها بمن امکان نزدیکی به خدا را بیشتر میکند و خوشحالم در چنین اب و خاکی بدنیا امدم که این امکان نزدیک بودن به او و لمس کردن او را بمن اهدا کرده تا مثلا در کشورهای بی اب و علف و یا بسیار سرد ! در ضمن در واژه ایران هم با پس و پیش کردن حروف, کلمه اناری هم نهفته است .
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

darkoob - ایران - تهران
تنها میوه ای که ارزش داره براش هرچی میتونی خرج کنی اناره، انار اندشه
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

mastaneh.deldar - ایران - اهواز
وای چه انارهایی اتفاقا دیشب تو اخبار شبانگاهی یه گزارش درباره ی انار نشون دادن...بهترین انارها انار ساوه است هم درشت هم قرمز هم شیرین.....
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

pull.over - قطر - دوحه
چیز خوبیه.ولی باید وقتش رو بیشتر کنند.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

zpirooz - آلمان - آخن
خوش باور جان برعکس ایران هم میشه ناریا من هم عاشق انار هستم و فصلش که میشه از فروشگاههای محصولات ایرانی چند کیلو چند کیلو میخرم هر چی براش پول بدی می ارزه بخصوص انار عقدای یزد مگه نه خوش باور؟
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
آذربهدخت - آمریکا - بوستن آخی نازی چه اسم ناز و خوشگلی هم مانند خودش دارد ..خدا براتون ببخشه ..نامدار باشن
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، هموطن محترم متاسفانه تاپیک بهای یک عشق ترک تابعیت بسته شد و من نتونستم پاسخ شما رو بنویسم. نمی دونم چرا شما از سوال ساده من براشفته شدید و متعصب و مغرض بودن رو حواله من کردید؟ من نیازی به اینکه شما فرهنگ رو به من آموزش بدید نداشتم، می خواستم بدونم فرهنگ و اصل و نسب از دید شما چه باید باشه که علت عشق دختر انگلیسی رو به خاطر بوی سیر و پیاز اشپزی چینی تعبیر کردید و خانم ایرانی رو که ترک مذهب کرده بود به نداشتن فرهنگ! بعد در تعریف خودتون فرمودید که فرهنگ مجموعه آداب و سنن یک ملته و بی اصالتی رو به پیشینه ملتی که کمتر از هزار سال سابقه تاریخی و فرهنگی داره معنا کردید. باور کنید این برداشتی که شما از فرهنگ کردید یا به قول خودتون خواستید آموزش بدید منو متعجب کرد. ادامه داره
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، 2. من ملتی با کمتر از هزار سال سابقه فرهنگی یا به قول شما بی اصالت نمی شناسم. تمدن شهری با فرهنگ فرق داره. اگه منظور شما کشورهای جدید یا مرزهای جغرافیایی هزاره دوم بعد از میلاد مسیحه که باز هم فرهنگ ملتها به تاریخ مرزهای جغرافیایی محدود نمی شه. شما نوشتید: «اون کاربر که حتی ممکنه حقیقی هم نباشه احساس تحقیر شدن کنه چون اصل و نسبی نداره گناه من نیست » اون خانم گفته بود که ایرانی بوده. خودتون در جای دیگه ای نوشته بودید ایران و چین از قدیمی ترین تمدنها هستند چطور شده که اون خانم ایرانی رو بی فرهنگ و بی اصل و نسب می دونید چون با یک خارجی ازدواج کرده و مذهب همسرش رو گرفته اما شما که استرالیا هستید و اقامت یا پناهندگی به قول خودتون از آدمهای بی اصل و نسب گرفتید با فرهنگ و با اصل و نسبید؟ چون ممکنه از نظر شما حقیقی هم نباشه؟ مگه شما حقیقی بودن خودتون رو ثابت کردید که از کاربران دیگه انتطار دارید حقیقی باشند؟
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، 3. شما نوشتید که نداشتن فرهنگ و اصل و نسب اهانت نیست و نوشتید اون خانم اصل و نسبی نداره و اصلا اهانت نکردید. باشه قبول. پس چرا وقتی من از شما پرسیدم اصل و نسب شما چیه شما منو به متعصب بودن و مغرض بودن متهم کردید؟ اگر برچسب : نداشتن اصل و نسب و فرهنگ، از نظر شما اهانت نیست یعنی من هم می تونم به شما بگم که آقای سپهر شما بی فرهنگ و بی اصل و نسبید؟ چرا؟ جواب مثلا چون اگه اینها رو داشتید نمی رفتید جایی زندگی کنید که مردمش رو به دیده تحقیر نگاه کنید و به مبانی دموکراسی اون کشور هم اعتقادی نداشته باشید جز منشور کوروش! تست ژنتیک شناخته شده ست اما تست اصل و نسب کمتر از هزار سال سابقه تاریخی رو فقط شما می تونید محاسبه کنید. اصل و نسب چه برای مردم ارمغان آورده که بخواد در قرن 21ملاک تشخیص و تمایز ملتها از هم باشه.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

30omin - ایران - تهران
دوستان اگر دلشان خواست می توانند واژهء آبدندان را هم در واژه نامه های آنلاین دهخدا و معین جستجو بفرمایند.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

Royan - المان - بوخوم
وای منهم عاشق انار هستم ولی متاسفانه اینجا هم خیلی گران است . 3.99 $دانه ای و هم بیشتر از اینکه دانه داشته باشد فوم و خانه دارد و بقدری اینها ضخیم هستند که دانه های ان را باید به زور بیرون بکشی هیچ اناری انار ساوه نمی شود پوست نازک و خانه های پوست نازک و شیرین.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

zoroye iran - اتریش - وین
در عکس اخر معلومه که در اتریش یا المانه که نوشته قیمت حراجی بهرحال موقع فصلش بیشتر فروشگاهها داره و مغازه های ترک هم دارن ولی در طول سال فروشگاه مرکور داره من همیشه میخرم
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

khosh bavar - ایران - یزد
zpirooz -: دوست عزیز, کاملا صحیح فرمودید, پس تا بعد !
جمعه 29 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
Dionysos - فرانسه - پارسی. من فکر کنم بهترین پاسخ رو باید به شیوه خودتون به شما داد, شما پاسخ یک فرد رو به شاخهای کوچک تقسیم میکنید, از اون شاخه ها وهم درست میکنید, از توهم خود ساخته تناقض کشف میکنید! بعد علت تناقض خود ساخته را از طرف میپرسید!! ایرانی بودن معنای فرهنگ ایرانی داشتن ندارد! همین طور انگلیسی بودن! شما چه بگید به من چه نگید, نسل دوم و سوم ما درمهاجرت اگر تلاش نکنن که اکثر نمی کنن بی ریشه وشبیه کولیها خواهند شد, حقیقی بودن من این هست که نظراتم رو با حوصله میام توضیح میدم اما بعضیها یه چیزی میگن ودیگه ناپدید میشن! علت مخالفت من با رای مردم بیشتر بخاطر افرادی مثل شماست که حاضرا بخاطر یه منفعت انی(ازدواج, پول) و حتی یک بشقاب پلو! انسانیت و اصالت بشر رو زیر پا بگذارند , دمکراسی غرب همین امروز در فرانسه زیر پای فرهنگهای برترهست, هزاران زن فرانسوی بخاطر منفعتهای انی زن اعراب میشوند و با پوشیدن نقاب به فرهنگ مضمحل فرانسه پشت میکنن.
جمعه 29 مهر 1390

felora - ایران - تهران
khosh bavar - چقدر عکس نقشه اناری ایران با مزه اس! فرهاد جون در عکس اول یه دون انار پایین نقشه هست . فکر میکنی نشونه یه جزیزه است مثل کیش ویا جای دیگه . نظرت چیه !
جمعه 29 مهر 1390

felora - ایران - تهران
گلی که آناهیتا به شاپور هدیه می‌دهد گل انار، نماد گیاهی آناهیتاست.چقدر گل نازیه وچقدر وقتی درختش پر از انار میشه دیدنی / خیلی جالب بود مرسی uk عزیز
جمعه 29 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، خوب بلدید سفسطه کنید. نوشتید اون خانم انگلیسی و اون خانم ایرانی اصالت و فرهنگ ندارند و گرنه با یک خارجی ازدواج نمی کردند. حالا اینجا می نویسید ایرانیهای نسل دوم و سوم شبیه کولیها می شوند! از کجا نتیجه گرفتید که بنده به خاطر پول یا هر منفعت دیگری ساکن اروپا هستم؟ شاید شما هم هاله نوری دو و بر سرت دیدی، یا با امام غایب مسلمانان در ارتباطی یا توهم داری! خجالت بکش مرد حسابی ،در تمام حرفهاتون دارید به دیگران اهانت می کنید. این پیش قضاوتها و دم از اصالت و حقیقی بودن زدن در فضای مجازی معنایی نداره، چون کسی نمی تونه پاسپورتتو چک کنه. شما به همون اندازه حقیقی هستید که من یا یک کاربر دیگه. اینکه دیگران چه تصمیمی برای زندگی خودشان بگیرند به شما ربطی نداره. شما اگه خیلی نگران اصالت و هویت چند هزار ساله!!!! تون بودید و واقعا راست می گفتید و به حرفهایی که می زنید معتقد بودید نمی رفتید از آدمهای بی فرهنگ و اصالت(به قول شما) اقامت و ملیت گدایی کنید! برگردید به سرزمین با اصل و نسب خودتون! همین دموکراسی غرب به آدمهایی مثل جنابعالی اقامت داده حالا شده فرهنگ مضمحل؟! عجب!!!
جمعه 29 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، 2ـ منشور کوروش هم برای شما شده یک دست آویز، چون اگه واقعا بهش معتقد بودید هیچوقت در مورد دیگران و انتخاب مذهب و زندگی اونها گستاخانه قضاوت نمی کردید و بی حرمتی نمی کردید. وقتی نوشتید که بی اصالتی و بی فرهنگی اهانت نیست و گناهی نکردید که به اون خانم اینها رو گفتید من هم همین حرف رو به خودتون برگردوندم و چون بی اصالتی و بی فرهنگی از نظر خودت هم اهانته از کوره در رفتید و مهملات بشقاب پلو رو سر هم کردید. شما که حسرت اروپا به دلت مونده از فرهنگ مضمحل فرانسه حرف می زنی؟ استرالیا هم لابد بهت ملیت افتخاری داده!! قدرت خرید یک دونه انار رو ندارید و اصلا معلوم نیست مخارج آقای حقیقی در دنیای مجازی از کجا تامین میشه بعد به بقیه می گید برای بشقاب پلو اقامت گرفتند! اقای عزیز اون کسی که خودش رو در مقابل فرهنگ غرب باخته شما هستید، امروز کسی مسلمانهای غرب رو از سایر غربیها جدا نمی کنه!
جمعه 29 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، 3ـ صحبت از اصالت و نژاد کردن فقط در میان مردم قشر بیسواد و لات جامعه رایجه. امروز کسی برای اصل و نژاد کسی تره هم خورد نمی کنه. غرب و فرهنگ غربی اخه؟! برگرد ایران آقا جان وقتتو استرالیا تلف نکن! مجبور نیستید به اداره مهاجرت برای موندن دروغ بگید. اگه فرهنگ غربی خوب نیست برگردید ایران، شما که نمی تونید خودتون رو با جامعه مدرن وفق بدید و همه فرهنگها از نظر شما مضمحله، برای چی اونجا موندید؟ منتظر چی هستید؟ شما که نه با رای مردم موافقید نه با دموکراسی و از منشور کوروش و ایرانی بودن فقط اسم و پاسپورتش رو یدک می کشید و به همه توهین می کنید چطور به خودتون اجازه می دید مرز اصالت (نژاد) برای خودتون و دیگران تعیین کنید؟ ثابت کردید که تحمل انتقاد رو ندارید و منشور کوروش هم برای شما کشکه!
جمعه 29 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
Dionysos - فرانسه - پارسی. غیر از دو سه نکته بقیه کامنتتون ارزش پاسخ دادن نداره, اولا من فرانسه بودم, و میدونم در اینده نزدیک فرانسه بخاطر افرادی مثل شما همه چیزش روتقدیم فرهنگهای برترمیکنه, دوم, ایران کشوری بود که امثال شمابه اتش کشیدید, مردم ایران زندگی سعادتمندی داشتن و فردی فرهیخته کشور رو بسوی پیشرفت میبرد اما شما با خزبلات دمکراسی وازادی یک گورستان ساخته اید, همین وضع رو در عراق و افغانستان و پاکستان وغیره هم انجام دادید, شهامت عذر خواهی ندارید, شما کسی نیستی که بمن بگی چه بکنم چه نکنم! زندگی سراسر اشتباه شما جایی برای توصیه به کسی نمیزاره! نه به فرهنگ ودین معتقدی ونه به ازادی و دمکراسی, همون بشقاب پلورو بچسب! .
شنبه 30 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، پس معلوم شد عقده هات از چیه از اینکه نتونستی فرانسه بمونی و بهت کارت اقامت ندادند. تو که فرهنگ برتری و اصل و نسبت حتما به هخامنشیها می رسه باید می رفتی گهواره تمدن باستانی عراق یا افغانستان پناهندگی می گرفتی نه واسه پول سوشیال هزار تا دروغ به اداره مهاجرت استرالیا بگی. اون کسی که دنبال پلو خوری و پول مفته امثال تو پناهنده های دروغین هستید. آدمهای بی مذهب سکولار مثل من اما دموکرات و طرفدار حقوق بشر که چرخ اقتصاد یک مملکت رو می چرخونند و از زندگیشون برای مردم مایه می گذارند و مالیات می دن نه تنها با آدمهای نژادپرست و کوته فکری مثل شما که بعد از 14 قرن خاکمانی برای اعراب و اسلام هنوز دم از اصالت هخامنشی می زنند و زندگیشون با پارازیتیسم می چرخه قابل مقایسه نیستند بلکه هزار برابر به شما شرف داریم. اگه کمبود نداشتی و احساس حقارت نمی کردی به اصالت و نسب و هویت بر باد رفته آویزون نمی شدی. شما نوکران دین و مذهب و هاله نوری هر جایی برید همون کمبودها رو با خودتون می برید. خلایق هر چه لایق!
شنبه 30 مهر 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، در تاپیک قبلی و یک کمی بالاتر نوشته بودی آزادی بیان در دموکراسی خیر و ادعای منشور کوروش رو کردی و اصلا نوشتی به دموکراسی اعتقادی نداری! حالا کامنت آخر کم آوردی و چون جوابی نداری مدعی دموکراسی شدی؟! تو جلوی چشم همه دروغ می نویسی و به دیگران تهمت می زنی معلوم نیست چقدر دروغ گفتی تا اقامت بگیری. اون کسی که باید از اون خانم ایرانی و من و ایرانیهای خارج کشور عذر خواهی کنه تو هستی. ژست آدم حق به جانب هم به خودت گرفتی؟ پر رویی و وقاحت و دروغ برای شما دکانداران مخفی دین که جمهوری اسلامی برای اقامت در خارج ساپورتتون می کنه مثل نفس کشیدن عادیه. این فیلمای اصالت کشکی رو برو یه جای دیگه بازی کن.
شنبه 30 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
Dionysos - فرانسه - پارسی. شما اگر فرانسه زندگی کرده بودی میدانستی که کشور فرانسه معمولا خیلی بندرت کسی را اخراج میکند و چیزی که شاید درهیچ کجای دیگر دنیا سابقه ندارد حضور انبوه خارجیهای (بیشتر عرب) غیر قانونی در خیابان است, دوم من به قانون کورش به این دلیل معتقدم چون بر رای مردم تکیه ندارد, رای افراد نا اگاه مثل شما هیچوقت نمیتوند نتیجه خوبی ببار اورد. چون ظاهرا معنای دمکراسی را نمیدانی و فکر میکنی حکومت مردم برمردم بخاطر مردم است, برایت معنای دمکراسی را مینویسم باشد که با حرفهای کودکستانی دل خوش نباشی, دمکراسی سیستم حکومتی وست مینستر بر اساس تجزیه قوا به سه قوه, مقننه, قضایی و مجریه هست, در اکثر کشورها قوه قضایه بدون دخالت رای مردم, قوه مقننه با دخالت محدود و قوه مجریه (محدود به قانونی است که اکثرا توسط لابیها ایجاد شده) با رای مستقیم بیسودان و خفتگان جامعه به ذمع خودشان انتخاب میشود.
یکشنبه 1 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
. Dionysos - فرانسه - پارسی--ادمی که اصالت و هویت خودش رو به بیگانه فروخته ارزش پاسخگوی نداره! هیچ فرقی بین شما و اونهای نیست که داراییها ملت روبه بیگانه میدن, لطف کنید برید برای همونها خوش رقصی کنید که جوانی وسرمایه عمرتون روبهشون تقدیم کردین(البته اونها هم برای ادم بی فرهنگ و بی اصالت ارزشی قائل نیستند), شما نه شهامت دارید نه اصالت و جای تعجبی نیست که بی ادب هم باشین...
یکشنبه 1 آبان 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، بدجوری دم خروس از زیر عبات زده بیرون! اصالت دینمداری اسلامی اگه برای تو هویته مال بد بیخ ریش خودت! شما نوکران جمهوری اسلامی در شرایط مختلف رنگ عوض می کنید، یه روز به منشور کوروش آویزونید یه روز ادعای دموکراسی و آزادی بیان می کنید یه روز ادعای دین و مذهب و همیشه هم از اعراب منتفرید و نژادپرستی (به قول شما اصالت) رو مایه افتخار می دونید. تو اگه چیزی از دموکراسی حالیت بود می فهمیدی که همه مجبور نیستند مثل تو دین پرست باشند. فعلا که اموال ملت ایران به جیب شما نوکران خامنه ای و اسلام سرازیر می شه، و دولتهای بیگانه هم مالیات ما سکولارها رو به جیب شما سوشیال خورها می ریزند. تو اگه الفبای ادب رو می دونستی نمی گفتی اون زن انگلیسی عاشق بوی سیر و پیاز شده و لیچار نمی گفتی. مگه تو احترام گذاشتی که ادعای احترام داری؟ عجب دو دوزه باز پررویی هستی!
یکشنبه 1 آبان 1390

katrina - بریتانیا - لندن
. sepherdad - استرالیا - سیدنی-درودسپهرجان ..ارامش وحوصله یی که درنگارش کامنت های شمامشاهده میکنم تحسین برانگیز ست ! و این نشان دهنده درک واقعی شماازتبادل نظرست سپاس عزیزم..
یکشنبه 1 آبان 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
katrina - بریتانیا - لندن. کاترینا جان, در روزگاری بسیار دور که فرهنگ وارداتی شیرازه اجتماع ما رابهم نریخته بود, ادب بر قدرت سرور بود, و منظور ازادب, جوهر وجودی فرد و نحو تکامل ان توسط خانواده بود, بهمین دلیل هر چه فرد باخانواده تر بود اصیل تر و بالطبع با ادب تر(دارای احترام اجتماعی)بود, نا گفته نماند درک فرهنگ و فهم هنر به ادب فرد می افزود, و شاید بهمین دلیل اصالت ارتباط عجیبی با هنر داشت. کسی که فاقد این اصالت است, نمیداند کیست, چون برگ درختی رها شده در باد به خاری می چسبد (ازدواجی میکند), می پوسد و یا باد ادوباره او را میبرد, در هر صورت مهم نیست چند بچه بسازد اثری از او نمی ماند, اگر ازدواج هدفش بقای نسل هست? که هست, فرد بی اصالت ازدواجیش نسلی نمی سازد, اگر هدفش سیر کردن شکم باشد? که بشقاب پلویی تا زمان پیری میخوردو بعد که دیگر سرمایه جوانی را از دست داد باید در تنهایی خود ساخته بسوزد تا بمیرد, جالب اینجاست که شهامت گفتن این حقیقت راندارن, چون شهامت نیز از جوهر اصیل میاید. سپاس بیکران-سپهرداد
یکشنبه 1 آبان 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
katrina - بریتانیا - لندن، آره کاترینا جان، این دوست شما سپهر واقعا کامنتهاش تحسین برانگیزه! آرامش و حوصله هم زیاد داره برای همینه که رشته اتهام زدنهای بی اساس رو اول بدست گرفت! به جای جواب دادن به یک سوال ساده از تاپیک قبل شروع به فرافکنی و اهانت و برچسب زدن کرده. من فکر می کردم آدم مودبیه و تا اول این تاپیک باهاش مودبانه برخورد کردم اما نشون داد که ظرفیت یک بحث منطقی رو نداره. امیدوارم اگه یه روز با یه انگلیسی ازدواج کردی از طرف سپهر مثل اون خانم ایرانی متهم بی فرهنگی و بی اصالتی و دروغگویی نشی. ظاهرا این دوستتون فکر می کنه اینجا آدمها رو می تونه مثل اسبها به با اصالت و بی اصالت تقسیم کنه. اگه از یه پپوی مغول هم بپرسی می گه مغولها فرهنگ برتر و اصالت دارند. کسی نمی گه ماستش ترشه! آدمهای نژادپرست حالمو بهم می زنند! ممنون از درک عمییییییییییییییییییقتون!
یکشنبه 1 آبان 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
katrina - بریتانیا - لندن، این هم چند تا از نظریه های سپهر: «همیشه فرق هست بین ملتی که اصل ونصب دارن با یه زن انگلیسی که تا جشممش خورده به غذایی چینی عاشق بوی سیر شده» اصل و نسب در فرهنگ لغت فارسی دهخدا یعنی ریشه و نژاد. این جمله سپهر یعنی اینکه زن انگلیسی نباید ریشه و نژاد داشته باشه! سپهر: « ازدواج بین دو مذهب جداگانه هم ممکن نیست, روابط زناشویی در هیچ کجای دنیا حتی اگر بچه هم داشته باشند ازدواج نیست.» عجب!! یعنی این همه ازدواج که در قانون و کلیسا ثبت می شه ازدواج نیست و روابط زناشویی در مجموعه ازدواج وارد نمی شه!! در فرانسه ازدواج بین یک مسلمان مسیحی و یهودی در کلیساهای کاتولیک برگزار و ثبت می شه. سپهر : «من کجا و کی گفتم به دمکراسی معتقدم! بنده به هیچ عنوان متعقد نیستم که بخاطر رای اکثریت زمین گرد است ومیچرخد!!!» این دوستتون که به دموکراسی معتقد نیست هیچ زمین هم از نظرش گرد نیست! آره این همون درک کامل در تبادل نظره که گفتی!!! اگه شما و دوستتون فرهنگ مطالعه و آگاهی کافی ندارید گناه دیگران چیه؟
یکشنبه 1 آبان 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، برای اینکه به قول دوستت آرامشت! رو بدست بیاری باید خدمت جنابعالی عرض کنم که من مثل تو اسب نیستم که اصالت داشته باشم. یک انسانم با هویت فردی خودم. فرانسه هر سال بین 20000 و 30000 نفر افرادی رو که به صورت غیر قانونی وارد فرانسه شده اند بهشون اقامت نمی ده و اونها رو به کشورشون بر می گردونه و آب هم از اب تکون نمی خوره. اقامت برخی از دانشجوهای ایرانی حتی دختر که تایید نشده بود مجبورشون کرد دست خالی و بدون مدرک به ایران برگردند! یکی از دوستان مسیحی من با یک دختر ترک مسلمان که مسیحی هم نشده بود در کلیسای کاتولیک ازدواج کردند و ازدواجشون ثبت شد. سایت ازدواج کاتولیکها با غیر مسیحی ها روی اینترنت هست اگه فرانسه بودی و سواد خوندن فرانسه داشتی دروغ نمی نوشتی. فقط یک ابله می تونه فکر کنه که نمی شه با مذاهب و فرهنگهای غیر عاشق شد و ازدواج کرد و پایبندیهای فرهنگی رو حفظ کرد.
یکشنبه 1 آبان 1390

Dionysos - فرانسه - پارسی
sepherdad - استرالیا - سیدنی، «در روزگاری بسیار دور که فرهنگ وارداتی شیرازه اجتماع ما رابهم نریخته بود» آدم دروغگوی دو دوزه باز تو اگه ساکن استرالیا هستی برای فرهنگ غرب و وارداتی چرا بالای منبر می ری! تو اگه به کانون خانوادگی و فرهنگ داخلی معتقد بودی چرا رفتی استرالیا زندگی کنی؟ تو فرانسه بودی؟!!! همین ادعاهایی که می کنی رو به فرانسه بنویس ببینم اصلا می دونی فرانسه رو چه جوری می نویسند! تو که شهامت داشتی و اصالت و دین و مذهب چرا ترک خانواده و وطن کردی؟ تا اینجا فقط فرافکنی کردی و برای جواب ندادن به سوالات من و ماله کشی بی ادبیهات با تهمت و دروغ و لیچار دست پیش گرفتی که پس نیفتی. از نظر من تو نه تنها فرهنگ نداری بلکه از فهم و درک کافی هم برخوردار نیستی. اون اصالتی که تو ازش حرف می زنی فرافکنی عقده های درونیته. طفره نرو خودتی!
یکشنبه 1 آبان 1390

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.