ناگفته هایی از خروج خاوری و خرید ویلای او در کانادا

ناگفته هایی از خروج خاوری و خرید ویلای او در کانادا

در پی انتشار گزارشهای فراوانی علیه محمودرضا خاوری، مدیر عامل سابق بانک ملی، یکی از دوستان نزدیک وی در گفتگو با «آینده»، ضمن بیان اطلاعاتی درباره علت و چگونگی خروج وی از کشور و منزل وی در کانادا، از فضای رسانه ای و انداختن همه تقصیرات به گردن وی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار «آینده»، این فرد نزدیک به خاوری گفت: آقای خاوری تا دو روز قبل از خروجش تصمیم به ماندن در ایران داشت، اما با اتفاقاتی که افتاد، تصمیم وی تغییر کرد.

وی افزود: آقای خاوری قرار بود برای شرکت در مجمع عمومی بانک ملی شعبه لندن به انگلیس سفر کند، اما برخی از مسئولان و دوستان وی به او توصیه کردند با توجه به طرح موضوع پرونده گروه آریا خروج وی در این مقطع از کشور به مصلحت نیست و بر این اساس خاوری از رفتن به لندن منصرف شد.

این تصمیم تا روز چهارشنبه، یعنی دو روز قبل از سفر خاوری پابرجا بود، اما با احضار خاوری به اهواز جهت تحقیق، بنابر تحریک یکی از چهره هایی که خود نیز در این پرونده درگیر است، با وی برخورد تندی شده و او دچار وحشت می شود.

با بازگشت خاوری به تهران در روز چهارشنبه، وی در تصمیم خود برای ماندن مردد شده و روز پنجشنبه به مشورت با حامی جدی خود، محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد می پردازد.

گفته می شود رحیمی از اینکه امیرخسروی در اعترافات خود مطالبی علیه خاوری مطرح کرده، مطلع می شود و بعد از احساس نگرانی از اینکه خاوری هم دستگیر شود، با رفتن خاوری به لندن موافقت و ظرف سه ساعت مقدمات سفر وی به لندن فراهم می شود.

خاوری که به اتفاق عزیزی و سیف، مجمع عمومی بانک ملی لندن را تشکیل می دادند، در لندن به اتفاق حضور داشتند، اما خاوری از این دو نفر جدا شده و تماسهای خود را بی پاسخ می گذارد.

گفته می شود همسر خاوری نیز یک روز بعد از خاوری یعنی جمعه شب از ایران خارج شده و پسر وی نیز که در دبی حضور داشته، به آنان در کانادا می پیوندد.

استعفانامه خاوری در لندن امضا شده و حسینی، وزیر اقتصاد در فرودگاه فرانکفورت آلمان آن را می پذیرد.

این فرد نزدیک به خاوری درباره ویلای وی در کانادا به خبرنگار «آینده» گفت: آقای خاوری این منزل را چند سال قبل به صورت قسطی خریداری کرده و مبلغ 600 هزار دلار به عنوان پیش قسط پرداخت کرده و بقیه را به صورت قسطی تملک کرده است.

وی در خاتمه گفت: البته ما هم قبول داریم که آقای خاوری تخلفاتی در اداره بانک ملی مرتکب شده و خود وی نیز منکر اشتباهاتش نیست، اما اینکه بخواهیم در فضای کنونی تقصیر مسئولان مافوق و مادون ایشان را گردن وی بیندازیم، جوانمردی نیست. البته همانگونه که آقای اژه ای گفت، خروج او از کشور باعث شده که دیگر افراد مقصر در این پرونده بخواهند همه تقصیرها را گردن وی بیندازند و ما هم از طرق مختلف از او خواستیم تا به کشور برگردد؛ اما شرایط روانی و مطالب اعلام شده علیه او موجب شده تا او به هیچ تماسی پاسخ ندهد.

zpirooz - آلمان - آخن
من موندم چطور توی این کشورها که اینقدر قانونمند هستند این آقایون دزد و بچه هاشون براحتی آمد و رفت و سرمایه گذاری می کنند
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
ماله کشی دوستانش روی دزدیهایش. دزد دزد است چه انکه خانه ای را میزند و یا در سطح بالاتر از بیت المال بلند می کند تنها تفاوت این دو شرافت است دزد خانه ناچار به اینکارست و دزدی را در باطن دوست نداردفقر او ا واداشته اما مسئولی که دزدست دزدی در خونش بوده او خائن به کشو رش نیز میتواند باشد پس ادم بیشرافت و پستیست.مال و ثروت و تحصیلات و مقام ومنصب باطن او را نه تنها عوض نمی کند بلکه مانند محرکند که رفتار نهفته او را بیدار و دست به دزدی کلان و حساب شده از هرحیث میزند طوریکه موجه جلوه کند. این خاوری دزد و امثال میلیونها دلاری که شرکت و ویلار و.. ازکجا تامین شده؟!
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این دوست کثیفش کی هست؟ مگه انسانی که مردمی باشه با این اشخاص صنمی مشترک دارد؟ و یا یک آزاده ایرانی با این اشخاص رفت و آمدی دارد؟. تو گفتی و ما هم الآن واست اشک می ریزیم مرتیکه کثیف و دزد و خیانتکار و رذل. خیانت تو به این ملت چی؟ چرا با این رژیم دمخور شدی؟ اینها سؤالاتی هستند که اینها باید جواب بدند. امیدوارم که دولتی که جای این حرامزادگان میاد, بهیچ عنوان از حق و حقوق این ملت که بدست امثال اینها ضایع شده نگذره و تمامی پول را از اینها و فرزندانشان بگیرند و بازگردانند. امثال این دیگه باید خواب ایران و ایرانی را ببینند.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

a_najafi_h - ایران - تهران
اینم از کشورهایی که ادعای حمایت از مردم ایرانو دارن
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

ARIA_JAPAN - ژإپن - توکیو
خر خودتی کسی که این را گفته 600 دلار قسطی خانه را خریده?????بگو بینم مجبوربوده این خونه را بخره.اصلا کسی که دزدی نکرده چرا فرار میکنه??
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.