علی لاریجانی: تروریست معرفی شده از سوی آمریکا از مخالفان دولت ایران است

علی لاریجانی: تروریست معرفی شده از سوی آمریکا از مخالفان دولت ایران است


علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی ایران، روز دوشنبه گفته است  که ایرانی بازداشت شده در آمریکا که به توطئه برای ترور سفیر عربستان در واشینگتن متهم شده از مخالفان دولت جمهوری اسلامی است.
 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، علی لاریجانی  که عصر روز دوشنبه و در دومین روز سفر خود به برن، پایتخت سوییس، در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، در خصوص اتهامات مقامی آمریکا علیه یک شهروند ایرانی –آمریکایی گفته است: «سئوالات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ادعای آمریکایی‌ها ادعای پوچی است. آنها فردی را به عنوان تروریست معرفی کرده‌اند که از مخالفان دولت ایران است و سال‌هاست که از کشور فرار کرده. او معتاد به تریاک و دائم الخمر است و از نظر روحی نیز تعادل ندارد.»
 
علی لاریجانی در خصوص وابستگی این فرد به گروه های مخالف دولت جمهوری اسلامی توضیح بیشتری ارائه نکرده است.
 
رییس مجلس با این حال اضافه کرده است:«ما کشوری با مختصات مشخص هستیم و این جنس آدم‌ها با ما رابطه ندارند بلکه جزء مخالفان ما هستند.»
 
آمریکا سه شنبه گذشته  برخی از «عناصر» حکومت جمهوری اسلامی  را به دست داشتن در توطئه دو ایرانی برای کشتن سفیر عربستان در واشینگتن و انفجار در سفارتخانه های عربستان و اسرائیل  متهم کرد.
 
این دو ایرانی، منصور ارباب سیر، تبعه ایرانی- آمریکایی و غلام شکوری هستند که  طبق این گزارش ها گفته می شود آقای شکوری عضو نیروی قدس سپاه پاسداران است و احتمالا در ایران به سر می برد.
 
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی همچنین با طرح این سئوال که «آیا استفاده از یک فرد افیونی برای القای چنین مباحثی کار سختی است؟» گفته است: ‌«بعید است عقلای عالم این حرف‌ها را بپذیرند.»
 
در حالی علی لاریجانی منصور  ارباب سیر را از مخالفان دولت ایران خوانده است که روز گذشته خواستار دسترسی کنسولی تهران به وی شد.
 
همزمان  با اظهارات علی لاریجانی، خبرگزاری مهر نیز گزارش داده است که «نام های علی/ غلام و غلامحسین شکوری» از اعضای اصلی سازمان مجاهدین خلق است که «طی سال های متمادی با استفاده از گذرنامه های ایرانی و سایر اسناد هویت جعلی بین کشورهای مختلف تردد نموده است.»
 
سازمان مجاهدین خلق تاکنون واکنشی به خبر خبرگزاری مهر نشان نداده است.
 

«با عربستان اختلاف عمیقی نداریم»
 
علی لاریجانی همچنین در ادامه این کنفرانس خبری  با اشاره به اتهامات آمریکا د رخصوص دست داشتن ایران در «توطئه ترور» سفیر عربستان در واشینگتن گفته است: «ما با عربستان سعودی چنین اختلاف عمیقی نداریم که بخواهیم دست به چنینی کاری بزنیم؛ گرچه ممکن است در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشیم اما چرا باید این کار را بکنیم. این نشان می‌دهد که سناریوی دیگری در کار است. »
 
رییس مجلس ایران همچنین گفته است: « آمریکا از رفاقت کشورهای بزرگ اسلامی ناراحت است بنابراین سعی می‌کند این روابط را خراب کند. اما به هر حال به دلیل این ‌که می‌خواهند این موضوع را به یک ماجرای عملیاتی تبدیل کنند محاسبه می‌کنند و وارد جایی نمی‌شوند که آتش دامن‌شان را بگیرد. »
 
این در حالی است که بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه  گفته است پرونده «توطئه» جمهوری اسلامی ایران برای ترور سفیر عربستان در آمریکا را به شورای امنیت فرستاده است.
 
بان کی مون همچنین اذعان کرده است که نامه هایی از عربستان ، ایران و امریکا در این رابطه دریافت کرده است.
 
پیشتر رسانه های عربستان گزارش داده بودند که روز شنبه عبدالله المعلمی، نماینده این کشور در سازمان ملل شکایت رسمی ریاض از ایران را به دلیل دست داشتن در «توطئه زشت» ترور سفیرش در آمریکا، تسلیم دبیرکل سازمان ملل متحد کرده است.
 
نمایندگی عربستان در سازمان ملل متحد نیز در بیانیه ای  خواستار به محاکمه کشاندن «تمام کسانی که در این اقدام نفرت انگیز دست داشته اند» شده است.
 
 سوزان رایس، نماینده آمریکا در سازمان ملل، نیز پیش از این نشستی با نمایندگان ۱۵ کشور عضو شورای امنیت برای ایجاد هماهنگی در زمینه نحوه برخورد با ایران برگزار کرده بود.

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
.. او معتاد به تریاک و دائم الخمر است و از نظر روحی نیز تعادل ندارد.».. با این مشخصاتی که لاری جانی داده مطمئن شدم که این یارو حتما از طرف دولت ایران بوده. چون مزدورهای حکومت ولی وقیح همه شون همینطوری هستند. یک مشت لات و بی سر و پا که با پول نفت به اروپا و آمریکا فرستاده میشن تا یه روزی به خامنه ای خدمتی کنند.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Royan - آلمان - بوخوم
قابل توجه ساندیس خورها اینه بلائی که سر آنهائی میاد که برای جمهوری اسلامی جان فدا میکنند ولی وقتی مچ آنها گرفته سد ایران میگه آنها مخالفان رژیم هستند و عمل آنها برای خراب کردن رژیم و نطام است به این میگن دروغ اسلامی و تقیه.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Pezhman - اتریش - وین
علی لاریجانی اگر بجای گفتن دروغ و تقیه. میرفت گچکار وماله کش میشد حتما" کارش میگرفت.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

bita tehrani - کانادا - ویکتوریا
sourena.de - آلمان - اشتوتگارت/موافقم,از هر نظر مورد تایید فرژانه بوده.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

mansourehtaghavi - ترکیه - ازمیر
ماستمالی ها وحاشا ها ودروغ ها شروع شد.بی آبروئی بسه.آنها از تو زیرک تر وزرنگ ترند وآدمکشتان همه را لو رفته.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

Arash آرش - بریتانیا - لندن
اینا یکیشون از اونیکی فاسدتر، دروغگوتر، غارتگرتر، جنایتکارتر و وحشی تر و بزدلتر هست. اول جنایت میکنند بعد به مخالفان خودشون نسبت میدن مثل انفجار در مرقد امام هشتم شیعیان در مشهد و کشتار های زنجیره ای که بعدا در دعواهای داخلی خودشون رو شد که خودشون بودند.
پنج‌شنبه 28 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.