پوستری که اعتراض رسمی دولت ایران را در پی داشت

پوستری که اعتراض رسمی دولت ایران را در پی داشت

در پوستری که به تازگی از جانب تشکل دانشجویان و دانشگاهیان نروژی منتشر شده است، تصویر شش رهبر نامی تاریخ دیده می‌شود که از برابر هجوم دانشجویان معترض در حال فرار هستند.
 
این رهبران عبارتند از: آدولف هیتلر، رابرت موگابه، معمر قذافی، کیم ایل سونگ، ژوزف استالین و آیت‌الله خمینی.


 
"انجمن یاری دانشگاهی"، فعالیت سیاسی خود را امسال بر نقش دانشجویان در مبارزه برای دموکراسی اختصاص داده و پوستر یادشده را در همین رابطه منتشر کرده است.
 
در اطلاعیه "انجمن یاری دانشگاهی" در رابطه با این پوستر گفته شده: "دانشجویان در سراسر جهان به خاطر تعهدات اجتماعی خود تحت فشار و تعقیب هستند. پوستر تازه انجمن که به دیوار تمام دانشگاه‌های نروژ چسبانده شده، نمودار حمایت دانشجویان نروژی از جنبش‌های دانشجویی علیه دیکتاتوری است."
 
به گفته رسانه‌های جمعی نروژ، محمد جواد حسینی، دبیر مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو، در نامه‌ای به انتشار این پوستر اعتراض کرده و خواهان منع آن شده است.
 
آقای حسینی در نامه خود نوشته است: "در این پوستر عکس رهبر عالیقدر ما امام خمینی در کنار دیکتاتورهایی مانند هیتلر گذاشته شده است. ما به این امر به شدت اعتراض داریم و تقاضا می‌کنیم که این تصویر هرچه زودتر برچیده شود."
 
در واکنش به نامه اعتراض سفارت ایران، "انجمن یاری بین‌المللی" دانشگاهیان، از پوستر دانشجویان دفاع کرد.
 
آنته رمه، رئیس انجمن دانشگاهی، در اطلاعیه‌ای گفته است: "همه می‌دانند که دانشجویان معترض در سراسر جهان با سرکوب روبرو هستند. ما از حق تجمع و آزادی بیان دانشجویان دفاع می‌کنیم. ما قصد نداریم به ایران یا کشورهای دیگر توهین کنیم، اما وقتی سفارت ایران از ما می‌طلبد که یک پوستر را سانسور کنیم، این نشان بی‌احترامی به آزادی بیان است."
 
"انجمن دانشگاهی نروژ" ابراز امیدواری کرده است که نشر چنین پوسترهایی به "مبارزه دانشجویان ایرانی علیه اختناق در کشورشان" یاری برساند.
 
خانم رمه توضیح داده: "پیام ما نه به افرادی که در پوستر دیده می‌شوند، بلکه به همه رهبران خودکامه مربوط می‌شود که ملت‌های خود را از حقوق اولیه محروم کرده‌اند. باید به این نکته توجه داشت که پوستر، دانشجویان را نه با اسلحه، بلکه با کلام و کتاب نشان می‌دهد. در مقابل، دیکتاتورها همیشه اعتراض مسالمت‌آمیز دانشجویان را با قهر و خشونت سرکوب کرده‌اند."
 
در اطلاعیه "انجمن یاری دانشگاهی نروژ" به این نکته اشاره شده که پوستر یادشده به ایران رسیده و در دست دانشجویان معترض دیده شده است.


سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
خامنه ای را خوب نکشیده. اصلا شبیه خودش نیست.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

snowy me - سوئد - مالمو
دمشون گرم که همه ی بدبختی هامون از گور این گور به گوری بلند شد. مرتیکه نفرت و بخل و جنایت از چشماش میباره. ضحاک واقعی خودش بود و فقط با اعدام و خونریزی آروم میگرفت. انقدر آدم کشت که جونش دراومد بی همه چیز. حالا تو همون دنیایی که همیشه خودشون وعدشو میدن چوب تو آستینش میکنند و از پس یقش درمیارن. اگر عذاب و عقابی وجود داشته باشه به خدا مستحق تر از این کسی نیست.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

himan - نروژ - اسلو
ایول به برو بچه‌های اسلو دمتون گرم.جای احمقی نژاد توشون خالیه.. نروژ اسلو
سه‌شنبه 26 مهر 1390

bache shapoor - سوئد - یوسدال
کاریکاتور افت الله خمینی دجال رو نفر اول این گروه شش نفره کشیدن!!! بدترکیب چه قیافه ی عجوزه ای هم داره با اون چشای ورقلمبیدش!!! نکبت هندی زاده
سه‌شنبه 26 مهر 1390

pelle - سوئد - استکهلم
بهترین عکس العمل در مقابل اعتراض این مزدور، محمد جواد حسینی، دبیر مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو، این است که تصویر خامنه ای خونخوار هم در کنار خمینی فریبکار اضافه شود تا پوستر کامل و بی نقض شود .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

amirgabar - ترکیه - استانبول
سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی . شکل خامنه ای نیست..خمینی را کشیداند...جانی بزرگ را
سه‌شنبه 26 مهر 1390

majid63 - فرانسه - پاریس
افرین صد افرین . جالب و با معنی .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

kara - هلند - روتردام
با تشکر از دبیر مطبوعاتی سفارت ج.ا. که با اعتراض خود مارا هم در جریان این پوستر جالب قرار داد. اگرچه هدف دانشجویان از عکس ریشدار خمینی است ولی‌ من خوشحالم که این چهره کریه شبیه به خمینی نیست و تداعی هر رهبر مذهبی‌ اسلامی را می‌کند از صدر اسلام تا به امروز. از همان زمان که زنان و کودکان ایرانی‌ را به غنیمت بردند و سرزمین ایران را به آتش کشیدند تا امروز که فرهنگ مبتذل خود را به کودکان ایرانی‌ تحمیل میکنند و آزادگان را در بند و خاک ایران را گلگون از خون دلیران وطن کرده اند.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
همه دیکتاتورها جمعند!افرین
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
هورا عالیه,,,,,,,,,,, مردم تو ایران باید با شعار نویسی رو دیوارهایه شهر نفرت خودشون رو نشون بدن
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.