شلاق دانشجوی ممتاز دانشگاه تهران به اتهام توهین به احمدی نژاد

شلاق دانشجوی ممتاز دانشگاه تهران

به اتهام توهین به احمدی نژاد

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که امین نیایی‌فر، دانشجوی ممتاز مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران، به اتهام توهین به محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور اسلامی ایران، روز دوشنبه در زندان اوین ۳۰ ضربه شلاق خورد.
 
وب‌سایت کلمه - نزدیک به میرحسین موسوی - گزارش داده است که آقای نیایی فر «در حالی که بر اثر ضربه‌های محکم شلاق از درد به خود می‌پیچیده، بدون دریافت هیچ‌گونه کمک پزشکی و دارویی به بند بازگردانده شده‌است.»
 
امین نیایی‌فر، دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه تهران و از جمله افراد حائز رتبه برتر در کنکور سراسری، از زندانیان هوادار جنبش سبز است که در بند ۳۵۰ زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود است.
 
وی که در تظاهرات ششم دی سال ۸۸ تهران، روز عاشورا، بازداشت شده بود، از سوی قاضی پیرعباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، به شش ماه حبس تعزیری، یک سال و نیم حبس تعلیقی و تحمل ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده بود که حکم شلاق وی روز دوشنبه در محل دادسرای اوین اجرا شد.
 
به گزارش سایت کلمه، امین نیایی‌فر پس از بازداشت مدتی را در سلول‌ انفرادی بند ۲۰۹ گذراند و سپس با قید وثیقه آزاد شد ولی تابستان امسال و به دنبال تایید حکم اش در دادگاه تجدیدنظر، به زندان اوین بازگردانده شد. بدین ترتیب او در سال تحصیلی جدید، از ادامه تحصیل در دانشگاه نیز باز مانده‌است.
 
حکم شلاق امین نیایی‌فر یک روز پس از انتشار گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل، اجرا شده‌ است. احمد شهید در این گزارش از جمله به فشار حکومت ایران بر دانشجویان اشاره کرده‌ است.
 
اجرای حکم ۳۰ ضربه شلاق در مورد امین نیایی‌فر به این اتهام در حالی صورت می‌گیرد که محمود احمدی‌نژاد، یک هفته پیش از این به حکم شلاق پیمان عارف، فعال دانشجویی، که به اتهام «توهین به رئیس جمهوری» ۷۴ ضربه شلاق خورد واکنش نشان داده و از اجرای این حکم ابراز «نارضایتی» کرده بود.
 
محمود احمدی‌نژاد هفته پیش گفت: «وقتی دانه‌درشت‌ها آزادانه به ما افترا می‌زنند راضی نیستم یک جوان را به خاطر توهین به رییس جمهور شلاق بزنند.»
 
اما پیمان عارف در مصاحبه‌ای که پس از آزادی از زندان انجام داد، گفت: «من اینجا در ایرانی که احمدی‌نژاد می‌گوید آزادترین کشور جهان است، به جرم توهین به احمدی‌نژاد شلاق خورده‌ام.»
 
در همین حال، روزنامه دولتی ایران روز دوشنبه خبر داد که سه دانشجوی دیگر به اتهام «توهین و تخریب و تخدیش رییس جمهور» در دادگاه انقلاب مجرم شناخته شده و به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی به شش ماه حبس محکوم شدند.
 
این روزنامه نوشته است: «سه تن از اعضای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی به اتهام تهیه و توزیع سی‌دی موسوم به ۹۰ سیاسی و توهین و تخریب رییس جمهور با حکم دادگاه تجدیدنظر استان تهران به حبس قطعی محکوم شدند.»
 
ایران می افزاید: این افراد  از اعضای ستاد انتخاباتی «نسیم» میرحسین موسوی هستند که در ۲۵ مرداد سال ۸۸ بازداشت شده‌اند و رسیدگی به پرونده آنها نیز بر عهده قاضی پیرعباسی بوده است.
 
در جریان دادگاه‌های رسیدگی به پرونده معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۸۸، برای برخی از فعالان سیاسی، دانشجویی و مدنی کیفرخواست‌هایی مبنی بر توهین آنها به رییس جمهور اسلامی تهیه شد که مجازات‌های زندان و شلاق برای آنها در پی داشته‌است.
 
در هفته‌های اخیر احکام شلاق برخی از فعالان سیاسی به اجرا در آمده‌است که از جمله آنها می‌توان به شلاق زدن سمیه توحیدلو، دانشجوی دوره دکترای جامعه‌شناسی و بلاگر، و همچنین منصور فرجی، عضو جبهه دمکراتیک ایران اشاره کرد.
 
سمیه توحیدلو از فعالان ستاد میر حسین موسوی در انتخابات سال ۸۸ و از برنامه‌ریزان اصلی در برپایی زنجیره انسانی سبز از خیابان راه آهن تا تجریش بود.
 
منصور فرجی نیز از سال ۱۳۷۸ با جبهه متحد دانشجویی، جبهه دمکراتیک ایران همکاری داشته و در سال ۱۳۸۳ عضو هیئت موسس حزب دمکرات ایران بوده‌ است.
 
در تازه‌ترین مورد، دادگاه انقلاب اسلامی حکم ۹۰ ضربه شلاق را برای مرضیه وفامهر، بازیگر سینما، به اتهام بازی در فیلم «تهران من، حراج» صادر کرده‌ است.

roya25 - انگلیس - لندن
سه قدرت حکومت می‌کند:۱-ترس ۲-حرص ۳-حماقت
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
دین بدون علم کور است
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
به آینده نمی‌اندیشم چون به زودی فرا خواهد رسید.و ضحاک علی تو خواهی دید.
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
در دنیایی که دیوارها و دروازه‌ها وجود ندارند چه احتیاجی به پنجره و نرده است؟
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
«دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
«دوچیز بی‌پایان هستند: اول «منظومه شمسی»، دوم «نادانی بشر»، در مورد اول زیاد مطمئن نیستم
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
از دیروز درس بگیرید
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
دنیا جای خطرناکی برای زندگی است . نه به خاطر مردمان شرور ، بلکه به خاطر کسانی که آن شرارتها را نگاه میکنند و کاری در مورد آن انجام نمیدهند
دوشنبه 25 مهر 1390

2oktor - ایران - کرمان
کی میگه اینا و هزاران جنایت دیگه از برکات اسلام ناب محمدی نیست ؟ خیلی روداری اگه بگی محمد و علی و عربا ازین ملاها بهتر بودن
دوشنبه 25 مهر 1390

sir.amir - انگلستان - منچستر
خاک تو سرتون بیشرفهای تازی ایرانمان گرفتار مشتی ابله وحشی
دوشنبه 25 مهر 1390

Machila - ایران - اهواز
شایعه ی محض!
دوشنبه 25 مهر 1390

avasar - اتریش - وین
یک عمل وحشیانه که سالهاست در کشورهای متمدن منسوخ شده ولی در زمان جمهوری اسلامی ایده ی جالب وتازه ای که ابلحان فکر میکنند با این شیوه میتوانند مردم را ساکت کنند لعنت بر شماها
دوشنبه 25 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
roya25 - انگلیس - لندن . دوست عزیز - فقط اشاره به گفتاری از بزرگان واندیشمندان جهان میکنم. * دانش وتاریخ ازیک سو و* مذهب* از دگر سو, دشمنان سوگند خورده یکدیگرند *. * خردمند کاین داستان بشنود / به دانش گراید زدین بگسلد * . * * خطر مذهب هنگامی اغاز میشود که مورد احترام مردم قرار بگیرد **. * کامل ترین و بالاترین درجه رشد فکری و اخلاقی , پیروی از اصول و موازین. وجدانی است. *
دوشنبه 25 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
تراژدی ظلم ظالمان نیست////سکوت نیکوکاران است////
سه‌شنبه 26 مهر 1390

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
roya25 - انگلیس - لندن . ضرب المثل از انیشتن است و درست ان اینست/// دو چیز را پایانی نیست کهکشانها و حماقت انسانها/// زیراکه منظومه ی شمسی جزئی از کهکشان راه شیری و کهکشان راه شیری یکی از میلیونها کهکشان کشف شده است/
سه‌شنبه 26 مهر 1390

roya25 - اینگلیس - لندن
من بیشتر گفته هایم از بزرگان است و من هم مذهب را افعیون میدانم چون ملاها این را نشان دادند. و در قرون وسطی هم بود.اینگلیس لندن
سه‌شنبه 26 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.