دستگیری ۹۱ حاجی با یک کیلو مواد مخدر

دستگیری ۹۱ حاجی با یک کیلو مواد مخدر

مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار می دهند همه مواد مخدر قابل کشف و ردیابی است و حاجیان نباید با خود این مواد را حمل کنند.

تنها در یک هفته آغازین اعزام حجاج به سرزمین عربستان، ستاد مبارزه با مواد مخدر موفق شده 91 نفر از این اشخاص را با حدود یک کیلوگرم مواد مخدری که می خواستند با خود ببرند، دستگیر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه طی یک هفته گذشته حدود 30 هزار نفر به حج تمتع مشرف شده‌اند، گفت: "با سلسله اقداماتی که در رابطه با کنترل مبادی خروجی در ایام حج تمتع امسال انجام شده است، 91 نفر در فرودگاه‌های کشور به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده‌اند."

بنا به اعلام محمدمسعود زاهدیان از مجموع دستگیر شدگان در یک هفته نخست حج تمتع امسال، حدود یک کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است. این مقام مسئول توضیح داد 53 نفر از زائران دستگیر شده مرد و 38 نفر آنان زن بوده‌اند.

حاجیان برای ابد ممنوع الخروج می شوند

پیش از این، مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرده بودند انتقال حتی یک گرم مواد مخدر از ایران به عربستان، باعث ممنوع الخروج شدن همیشگی افراد مجرم می شود. مسئولان عربستان نیز اعلام کرده بودند در صورتی که حجاج را با مواد مخدر در این کشور دستگیر کنند، مجازاتهای سنگینی از جمله "گردن زدن" در انتظار آنها خواهد بود.

پلیس مبارزه با مواد مخدر بارها هشدار داده بود نباید حاجیانی که به مواد مخدر مبتلا هستند، به این سفر معنوی بروند. چون علاوه بر دردسرهای قانونی که با کشف مواد مخدر از آنها برایش به وجود می آید، موجب مخدوش شدن چهره بین المللی کشور نیز می شود. ستاد مبارزه با مواد مخدر برای جلوگیری از اقدام به حمل و نقل مواد مخدر توسط این دسته از حجاج، مجازاتهای سنگینی را پیش بینی کرده است.

مدیرکل مقابله با عرضه ستاد می گوید: "برخورد قاطع و سخت پلیس فرودگاه در مبادی خروجی کشور، نظارت و پیگیری مراجع قضایی و طراحی مقررات و قوانین سخت و لازم‌الاجرا از سوی کشور،‌ موجب شد تا از خروج حجاج حامل مواد مخدر از کشور جلوگیری و آنان برای همیشه از سفر معنوی حج محروم ‌شوند."
به گفته زاهدیان پرونده افراد دستگیر شده برای ابطال گذرنامه به مبادی ذی‌ربط ارسال خواهد شد و آنان برای همیشه ممنوع‌الخروج خواهند شد و نخواهند توانست به کشور خارجی دیگری مسافرت کنند.

این مقام مسوول در ستاد تاکید کرد: "تمامی بارهای زائران توسط دستگاه‌های الکترونیکی، سگ‌های موادیاب، ایکس‌ری و بادی‌اسکنر کنترل می‌شود، بنابراین آنان توجه داشته باشند که هیچ نوع ماده مخدری را چه در بار همراه و چه در بار غیر همراه خود حمل نکنند؛ چرا که از خروج افرادی که به هر نحو حامل این مواد باشند جلوگیری می‌شود."

همه گونه مواد مخدر کشف می شود

مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر به حجاجی که برای مصرف خود، اقدام به بردن مواد مخدر به عربستان می کنند، هشدار داده اند همه نوع مواد مخدر برای پلیس ایران، قابل کشف است.

مدیرکل مقابله با عرضه این ستاد، اعلام کرده: " افرادی که هنوز به یکی از انواع مواد مخدر آلودگی و قصد حمل آن را به عربستان دارند،‌ کاملاً متوجه و آگاه باشند که هر نوع ماده مخدری توسط پلیس کشف می‌شود و در صورت کشف مواد از زائری، هرگز مجوز خروج مجدد برای وی صادر نخواهد شد."

به گفته زاهدیان: "ممنوع‌الخروج همیشگی این زائران از حج، باعث می‌شود که آنان برای همیشه از فضیلت سفر گرانبهای حج بی‌بهره بمانند و نعمتی که خداوند متعال برای آنان نازل کرده بود با ناشکری به خاطر حمل موادمخدر تحت شعاع قرار بگیرد و برای همیشه زایل شود."

متاسفانه با وجود هشدارهای فراوان پلیس و سایر مقامات دولتی، هنوز برخی از حاجیان در سفر معنوی خود، مواد مخدر به همراه می برند که باعث دستگیری آنها و دردسر برای خانواده هایشان می شود.

roya25 - اینگیس - لندن
به راستی خنده‌آور است که نگاهبانان، خود نیازمند نگاهبانان دیگر باشنداینگیس لندن
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - اینگیس - لندن
آنجا که جویندگان زمامداری، گدایان و گرسنگان باشند که می‌خواهند از این راه کسب مال کنند، هرگز حکومت درستکار برپا نخواهد شد
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - اینگیس - لندن
کسانی که دارای اخلاق استبداد بوده و بر نفس و کشور خود مستبدانه حکومت می‌کنند، بهره‌ای جز بدبختی و نکبت ندارند
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - اینگیس - لندن
به راستی خنده‌آور است که نگاهبانان، خود نیازمند نگاهبانان دیگر باشنداینگیس لندن
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - اینگیس - لندن
کامل ترین نوع بی عدالتی آن است که عادل به نظر برسیم در حالی که عادل نیستیم
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - اینگیس - لندن
امتحان کن مرد را به فعل او و نه به قول او
دوشنبه 25 مهر 1390

roya25 - انگلیس - لندن
اگر از من بپرسید میگویم که گناه در خلوت را به تظاهر به تقوا ترجیح میدهم
دوشنبه 25 مهر 1390

ایران بانو - ایران - تهران
اخه یکی نیست به این ها بگه شما که میرید مثل گوسفند دسته جمعی دور یک مکعب مربع بگردید اگر چشم بند به چشمتون بزنید بهتر است تا این مواد مخدر را به ان طرف ببرید و بکشید تا بتوانید دور ان مکعب مربع بگردید..عجب عجیبی هستند اینها ..خبر ندارند که اگر تو فرودگاه عربستان حتی قرص ارامبخش اینها داشته باشند حکمشان زندان است .مواد مخدر که جای خود دارد فقط با شمشیر جد بزرگوارشان سر نجس این احمقها را از بدنشان جدا میکنند..خداوند به همه ما عقل درستی عطا کند تا پولمان را برای خودمان خرج کنیم
دوشنبه 25 مهر 1390

MNS - امریکا - مورگن هیل
بی خود نیست مردم سرو دست می شکنند برود به مکه پول توش است , از حالا به بعد به هرکی بگی حاجی انگار به او توهین کردی و گفتی قاچاقچی.
دوشنبه 25 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
حالا تکبیر یاتبریک به راهیان نوررررررررررررر
دوشنبه 25 مهر 1390

Arminpaniranist - ایران - تهران
ابجی رویا ٢٥ تو که همه جوابها را ترکوندی. دست مریزاد و سلامت باشی. با همش خصوصاً اخریش خیلی خیلی موافقم.
دوشنبه 25 مهر 1390

razmandeh - سوئد - استکهلم
من سوالم این است اگر خلاف است چرا مانند دیگر مسایل حرام اعلام نمیکنند؟ فقط میشود گقت بر تریاک ناب محمدی صلوات!!!!! وقتی رهبر شیره ای باشه حجاج نمیخواهید تریاکی باشند ؟؟؟؟ از قدیم گفتند کدخدای ده که مرغابی بود وای در ان ده چه رسوایی بود
دوشنبه 25 مهر 1390

armin53 - انگلیس - انگلیس
چیکارشون دارین؟ بذارین به گند کاریهاشون ادامه بدن !! مگه چیز دیگه ای هم از اینا انتظار میره ؟ من که اصلا متعجب نشدم،
دوشنبه 25 مهر 1390

gol andam - سویس - زوریخ
من که گفتم اینا میرن اونجا از عربها فوق دیپلم دزدی ,,شیادی ,,,کلاه برداری ,,و هزار دوز و کلک دیگه رو می گیرن و بر می گردن
دوشنبه 25 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
میگه: زاهدان که این جلوه در محراب و منبر میکنند.......چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند. اینها همه بقول و به اتفاق یا کلاهبردارند و یا بچه بازند و یا در نهایت برای توبه از کارهای پلیدشون بدرگاه بتخانه الله میروند.
دوشنبه 25 مهر 1390

hamrah-sabz - امریکا - لوس آنجلس
با درود،. من موندم اینها چه موجوداتی هستند ؟اینها قاچاقچی نیستند،بلکه وابسته به مواد هستند و نمیتونند بدون اون مسافرت کنند ،بنابرین مکه رفتنتون دیگه چیه ؟یا این یا اون .من کلا ب ارافتان به مکه و کشور های عربی مخالفم چون انها چشم دیدن ما ایرانیها را نداشته و ندارن،پس حیف پول .اعتقاد جای خودش اگر دارید پولشو بدین به همسایه محتاج ،همشهری محتاج که الحمدلله در ایران اسلامی فراوان هم هستند .به همان خدایی که اعتقاد داری،قبولتر هم هست.به امید آگاهی بیشتر و ایرانی آزاد از قید بندگی از هر لحاظ. امریکا لوس آنجلس .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
متاسفانه کاربران چنان کامنت گذاشته اند. که گوئی تمام تقصیر ها را گردن مواد و افراد معتاد انداخته اند و ورود افراد ناپاک را به کعبه منع نمودن.و بی خبر از اینکه اصلا فلسفه حج یعنی سنگ محک زدن به بی عقلی انسان است. کسیکه که با علم اعتقاد و ایمان شروع به پرستش مخلوق خود کرده. درواقع چشم خرد را در خود کور کرده و اولین پله انسان ستیزی را برداشته.و حال شما نگران مواد مخدر و غیره هستیند؟ شما کدام حاجی میشناسید که بعد از حج خرابه ای را به دانشکده تبدیل کرده باشد ؟ و کدام حاجی نمیشناسید که حرص مال اندوزی و خرافات در او فروکش کرده باشد.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

leyli maman - مالزی - کوالالامپور
من موندم چطور پلیس ایران می تونه مواد مخدر رو از حاجی ها کشف کنه وجلوی خروجشونو بگیره ولی هر هفته میانگین 1 ایرانی اینجا با چند کیلو شیشه و شابوی و .....دقت کنید چند کیلو نه گرمدست گیر میشه ولی مقامات ایرانی دم نمی زنند؟ واسه اینکه دست خودشون در کاره چون با مالزی میونشون شکراب حسابی و اگه بخوان میتونن جلوی مواد رو بگیرن و نمی خوان.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

h.k - دانمارک - اودا
بسیاری ازحجاج ایرانی معتاد,,کم یابیش,,هستند.وحرام هم نیست.چون خوداقایان قپان میکنند.حداقل میبایست قبلایاداوری وداروی جایگزین به افرادبرای مدت زمان خاص داده شود.تادراینده هم دیگران رعایت شرایط خودرابکنند.ممنوع الخروج کردن معنی ندارد.درصورتی که سالهای قبل راهم درتجربه کاری داشته اید.نودنفر,,یک کیلو,,نفری ده گرم.که مسلم قاچاقچی نیستند.ومقدارخیلی کم برای مصرف یکماهشان.وبیمارند.ضمنادرهمه جای دنیاهم اینموادخطرناک وجوددارد.متاسفانه.چراحرام اعلام نشده نمیدانم.
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.