چراغ سبز دادن سید علی خامنه ای به حذف ریاست جمهوری و تغییر نظام به پارلمانی

چراغ سبز دادن سید علی خامنه ای به حذف ریاست جمهوری

و تغییر نظام به پارلمانی


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=kztisJ3pq9A

لینک دانلود مدیافایر

آیت‌الله خامنه‌ای: احتمال حذف پست ریاست جمهوری در آینده

بی بی سی : آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران می گوید که اگر نظام پارلمانی که نخست وزیر رشته کار را در دست دارد، بهتر باشد، نظام سیاسی کشور از ریاست جمهوری به پارلمانی تغییر می کند. به عبارت دیگر، با عملی شدن این طرح عالی ترین مقام اجرایی کشور وجود نخواهد داشت، مقامی که مردم آنرا با رای مستقیم انتخاب می کند. بلکه نمایندگان مجلس می توانند، شخصی را از میان خود به عنوان نخست وزیر انتخاب کنند. انتخابات ریاست جمهوری بارها با مشارکتی گسترده و رقابتی شدید همراه بوده است. ضمن آن هم همیشه حرف از اختلاف نظر رییس جمهوری با رهبر در مقاطع مختلف مطرح بوده است.

علی فولادی گزارش می‌دهد

نماینده اصولگرای مجلس : ما سخنان رهبر انقلاب را چراغ سبزی به طرح سوال از رییس جمهور تلقی می‌کنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پنجمین روز سفر به استان کرمانشاه، در جمع استادان، دانشجویان و دانشگاهیان با اشاره به سخنان برخی در مورد اینکه فلان مسئله بدون نظر رهبری تصمیم گیری نمی شود افزودند: مسئولان قوه مجریه – نمایندگان مجلس، مسئولان قوه قضاییه، با اختیارات کامل و قانونی، وظایف خود را انجام می دهند و ممکن است تصمیماتی بگیرندکه رهبری با آن مخالف باشد اما رهبری نه حق دارد نه می تواند و نه قادر است که در این مسائل دخالت کند.

مصطفی رضا حسینی، نماینده شهربابک در گفتگو با فرارو درباره سخنان مقام معظم رهبری در کرمانشاه و تاکید ایشان بر استقلال قوا و اتخاذ تصمیمات مستقل از نظر رهبری گفت: ما سخنان ایشان را چراغ سبزی به طرح سوال از رییس جمهور تلقی می کنیم و معتقدیم که این سخنان پاسخی بود به آنانی که تاکنون با توسل به بهانه مخالفت مقام معظم رهبری با سوال از رییس جمهور مانع از اجرای وظیفه نمایندگان در مجلس شده اند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه این سخنان نشان دیگری از رهبری حکیمانه و مدبرانه ایشان بود افزود: ما طراحان سوال از رییس جمهور از روز اول تاکید داشتیم که مقام معظم رهبری هیچگاه در ارتباط با اجرای صحیح و دقیق قانون صحبتی نداشته اند و مخالفتی نکرده اند.

وی افزود: توصیه ایشان همواره به مسوولان عالی نظام، نمانیدگان مجلس این بوده است که از انتقاد نترسید اما در این مسیر جانب انصاف را رعایت کنید و از هیاهو جنجال سازی بپرهیزید و بر مدار قانون گام بردارید.

حسینی تصریح کرد: طراحان سوال از رییس جمهور با عمل به توصیه مقام معظم رهبری صرفا به منظور عمل به وظایف نمایندگی خود و در راستای احیا حاکمیت قانون در دولت، انتقاداتی را در قالب سوال از رییس جمهور مطرح کردند که متاسفانه مخالفان، آن را لجبازی و مقابله به مثل و... تلقی کردند که به هیچ وجه اینگونه نبوده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: طرح سوال از رییس جمهور و وادار کردن نفر نخست دستگاه اجرایی کشور به پاسخگویی نه تنها هیچ ضرری ندارد و مشکلی برای نظام و انقلاب به وجود نمی آورد بلکه دموکراسی حاکم بر کشور را یکبار دیگر به جهانیان نشان خواهد داد.

نماینده شهربابک گفت: بنابراین آنانی که سعی می کنند عمل به وظیفه قانونی نمایندگان را به حاشیه برانند باید بدانند که در حال حاضر کشور نیاز دارد که مر قانون در کشور به اجرا درآید تا به جهانیان نشان دهیم که پایه های نظام تا حد مستحکم است.

حسینی با تاکید بر اینکه نیت طراحان و امضا کنندگان سوال از رییس جمهور خیر و هدفشان اصلاح امور است گفت: به هر حال بر اساس قانون اساسی رییس جمهوری باید به مجلس پاسخگو باشند و ایشان باید تبعات عملکرد خود را که گاها خلاف قانون هم بوده است بپذیرد، از جمله 11 روز خانه نشینی و دست از کار کشیدن و امور مملکت را به حال خود رها کردن، عدم اجرای قانون که در موارد بسیار دولت آن را تکرار کرده است و بسیاری از مسائلی که نیاز چرای آن از زبان رییس جمهور به منظور تنویر افکار عمومی شنیده شود.

وی افزود: مگر اشکالی دارد، حال که مجلس می خواهد به خواست خود تریبون در اختیار رییس جمهور قرار دهد ایشان از آن فرصت استفاده و اقدام به رفع شبهات کرده و اتهاماتی که متوجه خود ایشان و دولتشان است را رد کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با بیان اینکه بیش از این تعلل برای طرح سوال از رییس جمهور دیگر پذیرفته نیست گفت: در خصوص عملکرد دولت برای افکار عمومی سوالات بسیاری ایجاد شده است و مردم نیز همچون نمایندگان مجلس خواستار دریافت پاسخ این سوالات هستند، به هر حال مجلس نیز به منظور وادار کردن رییس جمهور به پاسخگویی به شدت تحت فشار افکار عمومی است و از این بابت نمایندگان به کوتاهی متهم شده اند.

حسینی در خاتمه به مخالفان طرح سوال از رییس جمهور و آنانی که مانع از به صحن علنی آمدن طرح سوال شده اند گفت: حال که رهبر معظم انقلاب حجت را با تاکید بر استقلال قوا و اتخاذ تصمیمات قانونی مستقل از نظر رهبری، بر همگان تمام کرده اند، دیگر جای بحثی باقی نمی ماند و بهتر است هیات رییسه مجلس در اسرع وقت طرح سوال از رییس جمهور را به جریان بیاندازد.

فرارو- به عقیده یکی از ده نفر طراح اولیه طرح سوال از رئیس جمهور، تاکید مقام معظم رهبری بر استقلال قوا، چراغ سبز به طرح سوال از رییس جمهور بود.
behnam2009 - انگلستان - لندن
ماشاالله هندسه آقا هم خوبه!
دوشنبه 25 مهر 1390

kamran63 - فرانسه - لیون
مموتی هم نتونست از پس سید علی گدا سگ دست بر بیاد !! ولی وقیح تمام قدرت رو برای خودش میخواد !!
دوشنبه 25 مهر 1390

delmorde - سوئد - یوتوبوری
این بنا از داخل مانند ساختمان چوبی موریانه خورده و پوسیده است حال دارند انرا بزک می کنند.پولهای چاپیده شه تکلیفشان چه میشود. مبالغی که برای روز موعودتان به امریکا بده شده توسط اقایان و قصر خریده اید یا سهام و مغاز و شرکت چه کسی پاسخگوی ان است. جنایاتی که تحت عناوین دروغین در راه الله مدینه و برای ایجاد رعب و وحشت انجام داده اید را ماست مالی نکنید. استقلال کدام قوا. قوائی که مسولین ان بوسیله شما تائید و انتخاب و تحت فرمان تان هستند را میگوئی. جالب است و مسخره.
دوشنبه 25 مهر 1390

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
بودن نهاد ریاست جمهوری حتی اگر رییس جمهورش احمدی نژاد باشد هزاران مرتبه بهتر است از سپردن کشور به مجلسی که نمایندگانش این بزدلان نوکر پیشه و گدا صفت هستند. اگر موضوع جدی شد و کار حذف جمهوریت از ایران به رفراندوم گذاشته شد، احمقانه ترین کاری که یک ایرانی می تواند انجام دهد تحریم انتخابات است. اگر رییس جمهوری حذف شود، حکومت اسلامی آنچنان میخش را خواهد کوبید که تا چندین دهه ضربه ناپذیر شود.
دوشنبه 25 مهر 1390

آینه - انگلیس - لندن
انشاالله این آ رزو رو به گور میبری. البته تا خر هست خر سوار هم هست ولی امیدوارم شیرهای ایران زمین تا دیر نشده از خواب بیدار شند
دوشنبه 25 مهر 1390

Azadikhah - هلند - تکسل
اغا حساب جای دیگر هم کرده چون دیگه غیر از پاچه خواران رژیم کسی رای نمیره بده
دوشنبه 25 مهر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
پدر جان بگو.دولت دولت سلطنت است و شما هم شاه علی نصرت الدن قاجار بن پهلوی هستید. و نسل شما از یک طرف به امام علی می رسد. و طرف دیگر یک جورهایی باکورش کبیر فامیل هستید . عمه عمه عمه عمه عمه عمه عمه شما هم صیغه اسکندر کبیر بوده است. و خیال همه ما را حت کن.
دوشنبه 25 مهر 1390

sepherdad - استرالیا - سیدنی
من فکر میکنم کار درستی هست, و بهتره همه ما ارام ارام احساسات رو کنار بزاریم و یک دیکتاتوری پارلمانی رو جایگزین این شامورتی بازی کنیم, طرفداران ازدای ودمکراسی وحقوق این و ان هم بهتره همچنان از ازادیشون استفاده کنن و مشروب و سیگار مالبرو ارزان قیمت و ماشینهای اخرین سیستماشون به رخ هم بکشن, جوانها!! جوانهای 35سال به بالا هم که بدجور درگیر فوتبال هستند خدا را چه دیدی شاید روزی برنامه 90 صد ساله شد!!! نوجوانهای گووگوری مگوروی بین بیست تا 35 سال هم که حالا درسشون بخونن و تمرین گل کوچیک فراموش نشه, بچه ها هم برن بازی!.
دوشنبه 25 مهر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
پدر جان بگو.دولت دولت سلطنت است و شما هم شاه علی نصرت الدن قاجار بن پهلوی هستید. و نسل شما از یک طرف به امام علی می رسد. و طرف دیگر یک جورهایی باکورش کبیر فامیل هستید . عمه عمه عمه عمه عمه عمه عمه شما هم صیغه اسکندر کبیر بوده است. و خیال همه ما را حت کن.
دوشنبه 25 مهر 1390

sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
حکومت ایران که اصلا جمهوری نیست که بخواد رئیسی داشته باشه یا نه. این نوکران پاچه خوار ولی وقیح که تا الآن بعنوان رئیس جمهور سر کار بوده اند هم با رای مردم انتخاب نشدند. اسم جمهوری هم که برای مردم نون و آب نمیشه. خر همون خره فقط پالونش عوض میشه. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
دوشنبه 25 مهر 1390

اقتدار - دانمارک - هالته
همه چیزو از رو میخونه!!! پیدا کنید پرتقال فروش را. مملکت دست کیاست,,,,,,,,
دوشنبه 25 مهر 1390

The great Iran - مالزی - کوالالامپور
حاکمِ شهر که مرغابی بٔوَد بر سر آن شهر رسوایی بٔوَد
دوشنبه 25 مهر 1390

romano - ایران - تهران
آخرین اشتباهشو کرد خامنه‌ای آدم بسیار دهن بین و عجولیه حالا وایستید ببنید چه جنگ قدرتی راه می‌یفته احمق باید این برنامه رو برای چهار سال دیگه می‌گذاشت خداحافظ جمهوری اسلامی. وایستید ببنید چی گفتم احمق دیگه بار همه چیزو به دوش خودش گذاشت پشتشو سپاهیاهم خالی می‌کنن. واقعا فکر نمی‌کردم تا این حد نادان باشید این کودتا علیه خود خامنه‌ایه. من 3 سال منتظر این حرف بودم الهی شکر اتفاق افتاد.
دوشنبه 25 مهر 1390

koorosh2500 - ایران - تهران
این نشون میده که انگلیس حکومت آخوندی را کپی حکومت خودش میخواد پیاده کنه و آقایون موسوی و کروبی و رفسنجانی و احمدی نژاد با این دعوای زرگریشان این سناریو را اجرا کردند تا برنامه از پیش طراحی شده تا انتخابات بعدی اجرا شود و آمریکا و انگلیس و....همچنان مردم ایران را سرگرم شاخ و شونه کشیدن شان بر سر مسئله هسته ای یر کار گذاشته اند.
دوشنبه 25 مهر 1390

ekman - ‫ایران - ‫ شیراز
‫اگر پست و مقام رهبری مادام العمر نباشه و هر چهار سال یکبار انتخاباتی همچون انتخابات رئیس جمهور برگزار شود و رهبریت مخصوص آخوندها نباشه و هر شخص متدین و آگاه به تمام امور دینی و سیاسی با حداقل سن ۵۰ بتواند در انتخابات رهبری شرکت کند،خوب است و گر نه هیچ فرقی با حکومت سلطنتی ندارد و آق سید رهبر همان محمد علیشاه قاجار خواهد بود، چه تازه حالا هم چندان فرقی با حکومت سلطنتی ندارد.دست مردم را یواش یواش دارند کوتاه میکنند،ولی وقیح تصمیم خواهد گرفت،ما هم همچون گوسفندان بع بع خواهیم کرد،این است حکومت اسلام واقعی.اگر شناختی که از دین در حال حاضر داریم ،قبل از سال ۵۷ هم همین قدر آگاه بودیم غلط میکردیم و شکر میخوردیم که به حکومت دیکتاتوری اسلامی رأی بدهیم.
دوشنبه 25 مهر 1390

koorosh2500 - ایران - تهران
این نشون میده که انگلیس حکومت آخوندی را کپی حکومت خودش میخواد پیاده کنه و آقایون موسوی و کروبی و رفسنجانی و احمدی نژاد با این دعوای زرگریشان این سناریو را اجرا کردند تا برنامه از پیش طراحی شده تا انتخابات بعدی اجرا شود و آمریکا و انگلیس و....همچنان مردم ایران را سرگرم شاخ و شونه کشیدن شان بر سر مسئله هسته ای سر کار گذاشته اند.
دوشنبه 25 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشتاد
اینطوری بهتره چون علی میمونه و حوضش یعنی سید علی و مجلسش مردم هم فقط تماشاگر باشند
دوشنبه 25 مهر 1390

homa--ir - المان - هامبورگ
با این حساب باید گفت که اقای لاریجانی رئیس مجلس خفتگان ( خبرگان ). خواب نخست وزیر شدن را می بیند
دوشنبه 25 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
به همه چی چراغ سبز میده نیست داره از درده سرطان به درک میره .باید اغدهایه سرطانی جابذاره
دوشنبه 25 مهر 1390

shahram khosh maram - ایران - تهران
یکی از ویژگیهای خوب احمدی نژاد تلاشش در حفظ قدرت نهاد ریاست جمهوری هست و به نظرم در این راه بیشتر از همه روسای جمهور قبلی علنا با رهبر مخالفت کرده. مثل تاخیر در عوض کردن مشایی از معاونت اولی و دوباره پست بالا دادن به او علی رغم مخالفت صریح رهبر, عوض کردن متکی که پیشنهاد رهبر بود, عوض کردن وزیر اطلاعات و قهر دوهفته ای از کابینه. این جور کارها در فضای سیاسی ایران که رهبر حالت قدسی در ان دارد بسیار شجاعانه است. تا الان نماینده های مجلس صحبت عزل میکردند حالا رهبر امده. کاش روسای جمهور قبلی همین قدر می ایستادند. حقیقت این هست رییس جمهور فعلی بیشتر از پست نخست وزیری در قانون اساسی قبلی قدرت دارد و همه روسای جمهور بعضی مواقع خلاف نظر رهبر حرکت کرده اند و کلا دردسر هستند. نهاد ریاست جمهوری برخلاف نهاد رهبری, یک نهاد دمکراتیک هست که به رای مردم بستگی دارد حتی اگر تقلبی باشد. توسط نمایندگان مردم هم عزل میشود. در مجموع تقویت نهاد ریاست جمهوری برابر نهاد رهبری به نفع دمکراسی در ایران هست.
دوشنبه 25 مهر 1390

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
خوابش را ببینید به آن روز برسید که سیستم حکومتی را دگرگون کنید، انهم از نوع پادشاهی عمامه! کارتان رو به پایان است و پس از این ترور نافرجام یزودی سراغتان خواهند امد.
دوشنبه 25 مهر 1390

oghab - فنلاند - هلسینکی
درود بر احمدی نژاد که در دوران ریاست جمهورش حداقل دو یا سه اژدها ملا را ازمیدا ن خارج کرد . اژادهای بزرگ بی پدرمادر رفسنجانی .ناطق نوری .کروبی و به امیدخدا تا اخرین اژدها رئیس جمهور است .
دوشنبه 25 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
سال ١٣٥٩ با یک بچه مزلفی که ١٨ یا ١٩ سال سن داشت و جزو بسیج امامش بود بحث شد که آیا ولایت فقیه باشه یا نه؟ تفاوت سنی با هم زیاد نبود اما تفاوت آگاهی من با او ، الآن می فهمم که خیلی بیشتر از اونی بود که خود من تصورش را میکردم، من می گفتم ؛ برادر جان، ولایت فقیه هیچ فرقی با خلیفه گری و پادشاهی از نوع مستبدش ندارد و او میگفت: ولایت فقیه ارتباطی با خلیفه گری نداره و حاکمه عالم است. من گفتم این عالم را که تأیین و تأیید و تصدیق میکند؟ او گفت؛ به مرجعیت امام توهین میکنی؟ و داد و فریاد برآورد. من میدان خالی کردم قبل از اینکه بخاطر هیچ و پوچ اعدام شوم. حالا نتیجش.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

hamrah-sabz - امریکا - لوس آنجلس
با درود،. خب داریم به دوران سلطنت برمیگردیم با این تفاوت ها:. ۱-هزاران هزار شهید و کشته در جنگ،. ۲-ویرانی کلی مملکت. ۳-عقب ماندگی سیاسی و اقتصادی و برگشت صد ها ساله به عقب. ۳-از دست دادن بسیاری از افسران شجاع و مدیران و سیاستمداران کار کشته و وطن پرست. ۴-فرار مغزه ها و سرمایه های کلان از ایران. ۵-جای گزین شدن کوتوله ها و زشت ها به جای ... .۶-قیافه کریه سید علی به جای محمد رضا . و هزاران تفاوت دیگه.راستی ما ملت را چه میشود ؟. امریکا لوس آنجلس .
سه‌شنبه 26 مهر 1390

Dara va sara - استرالیا - پرت
oghab - فنلاند - هلسینکی...برای اولین بار یک حرف راست رو زدی ولی نه از روی عقلت بلکه از روی..... تمام این اختلافات. تمام این درگیریها. تمام این دو دستگیها. همه از صدقه سر احمدی الدنگه.. احمدی. اولا یه عده دانشجو که مغزشون توسط خاتمی به خواب رفته بود رو بیدار کرد. که اگه موسوی ویا کروبی بودن ذوباره به یه خواب طولانیتر میرفتند. دوما . چهره کثیف جمهوری جهل و جنون را به همه بشون داد...حالا تو فنلاند فعلا جیره ات رو بگیر و وقتی خبری شد زود ریشتو بزن و بگو مرگ بر اسلام. افرادی مثل تو خائن به وطن. ما خیلی داریم.
سه‌شنبه 26 مهر 1390

مهدیار - ایران - تهران
اگه این اتفاق بیوفته مملکت به سمت یه آشوب همه جانبه پیش میره
سه‌شنبه 26 مهر 1390

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
oghab - فنلاند - هلسینکی ... مجاهدین خلق اگر احمدی نژاد را قبول دارید مشکلتان با ملا چیست????? عجب!!!!
سه‌شنبه 26 مهر 1390

raha1984 - المان - هامبورگ
تومردکه مفنگی به گور پدرتو هفت جد وابادت خندیدی !! تو شغال پیر و دارودسته ات بایداز قانون اساسی ایران حذف بشه برای همیشه
سه‌شنبه 26 مهر 1390

golly47 - المان - فوکشتاد
فردا پس فرداست که تاجگذاری هم بکند
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

amoo uk - انگلیس - لیدز
Dara va sara - استرالیا - پرت/با شما موافقم
چهار‌شنبه 27 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.