دوخبر راباهم مقایسه کنید تابه عمق برخی حقایق پی ببرید

این دوخبر را با هم مقایسه کنید تا به عمق برخی حقایق پی ببرید
اکبر اعلمی در سایت شخصی خودش می نویسد : به توضیح بیشتر نیازی نیست، کافیست که این دو خبر را با هم مقایسه کنید تا به عمق برخی تفاوت ها و واقعیت های موجود پی ببرید.

تنها به این نکته توجه بفرمائید که خبر نخست به کشوری مربوط می شود که حکومت آن هیچ ادعائی در رابطه با مفاهیمی مانند اسلام، عدالت دینی، رفع تبعیض و مساوات ندارد در حالیکه در کشور دوم شعارهائی همچون مساوات، حفظ بیت المال، فسادستیزی، عدالت پروری و رفع تبعیض گوش فلک را کر کرده است!

1-در پی افشای رفیق بازی وزیر دفاع انگلیس، وی از سمت خود استعفا کرد.

"به گزارش الف از رسانه های بین المللی، لیام فاکس وزیر دفاع انگلیس که طی روزهای گذشته زیرفشار رسانه ها و افکار عمومی در مورد بهره مندی یکی از دوستانش از مزایای دولتی قرار گرفته بود، سرانجام استعفا داد.

بنابراین گزارش، اَدم وریتی که یکی از دوستان فاکس به شمار می رود، با وجود اینکه هیچ منصب دولتی نداشت صرفا به دلیل دوست بودن با وزیر انگلیسی، در برخی سفرهای خارجی همراه وی بوده است و از برخی مزایای دولتی بهره می برده است.

فاکس در روزهای گذشته بابت این مسئله عذرخواهی کرده بود و انتظار داشت که با این عذرخواهی مساله خاتمه یابد، اما فشار افکارعمومی ادامه یافت و وی سرانجام مجبور شد استعفا دهد.

در نامه استعفای فاکس خطاب به کامرون، نخست وزیر بریتانیا، آمده است که "من سهوا اجازه دادم مرز میان علاقه های شخصی و فعالیت های دولتی ام از بین برود."

برابر منشور حرفه ای و اخلاقی بریتانیا، مقام های دولتی حق ندارند که از مقام خود برای زندگی شخصی‌شان بهره ببرند و مرزهای میان تعهد حرفه ای آنها و دوستان و آشنایانشان باید حفظ شود.

2- همراهی عروس، داماد، نوه، ... و مادرزن پسر رئیس جمهور ساده زیست در سفر کاری به آمریکا


"رئیس جمهوری ایران در سفر اخیر خود به مقر سازمان ملل در نیویورک، گروهی صد نفره شامل وزرا، مشاوران، دیپلماتها، محافظان، مترجمان، خبرنگاران و تعدادی از اعضای خانواده خود را همراه برده است.

به گزارش رسانه ها در فهرست اسامی همراهان رئیس جمهور در سفر نیویورک، این اسامی وجود دارند:

خانم فراحی شاندیز (همسر رئیس جمهور)

آقای مهدی احمدی نژاد (پسر رئیس جمهور)

خانم طیبه رحیم مشایی (عروس رئیس جمهور)

خانم فاطمه احمدی نژاد (دختر رئیس جمهور)

آقای مهدی خورشیدی (داماد رئیس جمهور)

دختر مهدی خورشیدی و فاطمه احمدی نژاد (نوه رئیس جمهور)

علاوه بر احمدی نژاد، خانواده برخی از نزدیکان وی نیز در سفر نیویورک حضور داشته اند از جمله:

خانم ذبیحیان لنگرودی همسر آقای رحیم مشائی، خانم طیبه ترکستانی همسر آقای بقائی، آقای امیر رضا بقایی فرزند معاون رئیس حمهور، خانم قصری ضرغامی همسر آقای ثمره هاشمی، خانم راد همسر وزیر امورخارجه

قبلا اعلام شده بود مهدی خورشیدی و مهدی احمدی نژاد در نهاد ریاست جمهوری کار می کنند.

گروه همراه رئیس جمهور ایران در سفر 3روزه وی به نیویورک در 2طبقه از هتل وارویک نیویورک واقع در خیابان 54 این شهر مستقر شده بودند. هزینه هرشب اقامت هر اتاق2 تخته از این هتل 4ستاره در ماه سپتامبر، از حدود 400 تا 700دلار اعلام شده است.

پیش از این در جریان حج تمتع سال1387 نیز نام فرزندان مشایی و احمدی نژاد که بدون نوبت در کاروان ویژه وزارت خارجه به حج مشرف شدند، منتشر شد و مورد اعتراض عدالتخواهان قرار گرفت اما دفتر رئیس جمهور و خود آقای احمدی نژاد در باره این موضوع سکوت اختیار کردند.

خبرنگار الف قبل از انتشار این خبر، بطور شفاهی و کتبی دلایل و توجیهات حضور فرزندان و عروس و داماد و نوه رئیس جمهور را در سفر آمریکا و هزینه های این سفر را جویا شد اما روابط عمومی ریاست جمهوری به این نامه جوابی نداده است. نامه تاکنون بدون پاسخ مانده خبرنگار الف چنین بوده است:

با توجه به سابقه ساده زیستی آقای احمدی نژاد و حساسیتی که رئیس جمهور اسلامی ایران برای حفظ بیت المال باید داشته باشند، انتظار می رود آقای احمدی نژاد و نهاد ریاست جمهوری توجیه قانع کننده ای درباره حضور دختر و داماد و عروس و نوه رئیس جمهور در این سفر خارجی ارائه کنند.

اکنون با مطالعه و مقایسه دو خبر فوق حتما خواهید پرسید که ریشه این دو تفاوت در کجاست که در یکی پس از کشف کوچکترین تخلف مسئولینش ترجیح می دهند که از مقام خود استعفا دهند و در دیگری حتی پس از کشف بزرگترین تخلف ها، مسئولینش نه تنها استعفا نمی دهند بلکه هم از مردم طلبکار می شوند و هم این که ارتقاء شغلی پیدا می کنند و گاهی هم عزیزتر می شوند!؟
این همان پرسشی است که راقم هم در قالب انتقادات و نوشته های مختلف خود در مقام یافتن پاسخ آن است!
sourena.de - آلمان - اشتوتگارت
مشکل اینجاست که معنای ساده زیستی مثل خیلی چیزهای دیگه توی ایران معنای واقعی خودش رو نداره. مثل مدرک دکترای مهندسی احمقی نژاد که نمیتونه دوتا عدد ساده رو باهم جمع کنه و یا در هم ضرب کنه و استاد دانشگاه هم بوده!!!
یکشنبه 24 مهر 1390

shahab46 - المان - هانوفر
سفر اخرت را انشاالله همه باهم تجربه کنند
یکشنبه 24 مهر 1390

romano - ایران - تهران
بسه بابا باید کاسه کوزه جمع شه دیگه حالم بهم می‌خوره. هفت گوشه دنیا را انقلاب در نوردید ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم!
یکشنبه 24 مهر 1390

yashainiran - ایران - ایران
بنده خداها تاکنون از ده خودشون بیرون نرفته بودند حالا مگه چی میشه یه خارجی هم رفته باشند به نظر شما عیبی داره؟ گناه دارند بنده خداها! خب خانوادگی رفته اند پیک نیک! گناه کبیره که نکرده اند؟
یکشنبه 24 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
این احمقی احتمالاً میخواسنه که علی مفلوج را محک بزنه و ببینه اگه با خانوادش از کشور خارج بشه، آیا در غیاب احمقی کودتایی میشه و یا اعلام فرار رئیس جمهور و همدستانش میشه و یا پاپوش درست میکنند و میگن احمدی و خاوری و مشایی پولها را بردند و دیگه نمیان. احمدی و مشایی همچین احمق هم نیستند، اینها مردم را بیش از خودشون کودن محسوب میکنند. خامنه ای که یکعده گر و گوری و عره و عوره را دور خودش جمع کرده و ملت را از بیخ، بیغ حساب میکنه و ما هم که آدمهای ناآگاه کم نداریم که اینها دارند اینجوری عمل میکنند.
یکشنبه 24 مهر 1390

khorramdin babak - فرانکفورت - فرانکفورت
تشکر از خبر. برای ما همیشه مشخص بود. حکومت اسلامی حکومت فساد فامیل بازی. رشوه خاری. و دروغ است. حکومت اسلامی یعنی ظاهر را حفظ کن. مخفیانه هر چه با فساد مرتبط است.ازاد است. این خر مقدس هایی که مرتب اینجا تفسیر می دهند. و ادعای پاک بودن اسلامی می دهند. چه انتظاری از یک دولت باید داشت. که رهبرش می گوید. خبر دزدی را کش ندهید.رهبر دزد. رئیس جمهور دزد.مجلس دزد. پاسدار دزد. بسیج دزد. قاجار کجا هید. که دولت اسلامی روح شما را سفید کرده است.
یکشنبه 24 مهر 1390

sama128 - ایران - شیراز
در ایران علی الخصوص پس از ان قلاب شکوهمند دو دره بازی - فساد و تباهی و دروغگویی این مسائل بسیار بسیار بسیار زیاد است یادم است اوایل ان قلاب در دهه زجر سریال هایی به اصطلاح از فساد رژیم شاه (خدا بیامرز) درست می کردند که چه کارهایی که نمی کنه و به اسم طاغوت داره ال میکنه و بل میکنه بابا این نسل آخوند و فاسد که روی کار آمد از بهمن زجر سال 1357 که روی اون خدابیامرز محمد رضا شاه را سفید کرد فامیل بازی - باند بازی - اختلاس از همه نوع - دروغگویی - چند پسته بودن مدیران بی سواد - مدرک سازی که نگو و نپرس - حقوق های آنجنانی - پاداش و وام های بلاعوض و با بهره خیلی کم - اینها همه و همه از ثمرات و بهره انقلاب شکوهمند اسلامی است و این میمون نیز از این قضیه طی این مدت ریاست جمهوری نهایت استفاده را هم خودش و هم فک و فامیلش کردند و دارند سوء استفاده می کنند حسابی
یکشنبه 24 مهر 1390

afshin7174 - ایران - تهران
آه چه دولت انگلیس خوبه نه دزدی کرده نه جایی رو استعمار کرده و نه جنایتی تو تاریخ انجام داده حالا هم وقتی که تو خیابوناش تظاهرات میشه میندازه گردن سیاه ها. به عزیزان این روشها نخ نما شده. راه دیگری برای تبلیغ بیابید که دیگر کسی انجا نمیاید.
یکشنبه 24 مهر 1390

simorgh57 - انگلستان - کاردیف
ساده زیستی اینها دقیقا مثل زندگیی ساده مولای خودشان لنگر زمین و اسمان,دونده سرعت در کشتن سگها,قهرمان جماع, رکوردار بلند کردن وزنه(درخیبر) شاه مردان بچه های کوروش! و رکورد دار قطع کله در یک روز,ابوتراب و اسدالغایب داش علییییی وارد میشود. کارگردان: مملی (قهرمان گل کوچیک جنوب مکه و حومه)
یکشنبه 24 مهر 1390

sama128 - ایران - شیراز
البته این نکته مهم را هم باید بگم که در جمهوری اسلامی تا کنون هیچ یک از مسئولینی که فساد بودند اختلاس کردند دزدی کردند و هزار ویک کثافت کاری کردند تاکنون محکوم نشدند من به خاطر ندارم مسئولی از نظام ولایت بقی بدلیل فساد اعدام شده باشه ولی تا دلتون بخواهد از مجاهد - قاچاق چی نمیدونم مفسد فی الارض و اینجور برچسب ها اعدام کردند. اساسا جمهوری ولایت بقی یعنی دزدی و اختلاس در نهایت بی نهایت دروغ در حد خارج از لایه اوزون و فساد تا در اعماق زمین تا مرکز . این یعنی جمهوری ولایت بقی - همین سفرهای احمدی نژاد و خامنه ای که کلی آدم الاف و بی مغز و ساندیس خور را جمع می کنند در قالب بسیجی میدونید چه حیف و میلی از پول بقول خودشان بیت المال میشه کلی آدم خودشون را از شهرهای مختلف می برن اون شهر تا مثلا احمدی نژاد یا خامنه ای اومدن فکر می کنند همه خرن نمی فهمند مثل خودشان.
یکشنبه 24 مهر 1390

amir-amir - کانادا - تورنتو
اى کاش فقط بریز و بپاش منحصر به این مسئله مى بود ولى بدبختانه فساد و سواستفاده ها بسیار فرا تر از این هاست. میلیارد ها دلار مازاد درآمد هاى نفتى که مى بایستى صرف امور اقتصاد زیر بنائى مى شد که آیندگان بتوانند بهره ببرند به طور نامعلوم صرف شده, اقتصاد ایران در چند دهه دیگر محتاج این درآمدهاى غیر نفتى است دنیا دارد رویه مصرف انرژى را به تدریج تغییر مى دهد به علاوه به حداقل رسیدن ذخایر که خودش نیز مسئله اى است
یکشنبه 24 مهر 1390

asbehzad - ایران - تهران
اسلام واقعی همان است که در انگلیس اجراشد.
یکشنبه 24 مهر 1390

golly47 - المان - فونکشتاد
بیچاره اینگلسی ها چه ادمهای خوبی شدن از ان نترس که هایو هوی دارد از ان بترس که سر به تو دارد
دوشنبه 25 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
afshin7174 - ایران - تهران.هر وقت برای شما دعوتنامه فرستادن, شما نیا که بسوزن. چطوره???
دوشنبه 25 مهر 1390

PARVANE1 - انگلستان - برنموث
golly47 - المان - فونکشتاد. شما درست میگی. حرف حسابی جواب نداره. از اینها موذی تر خودشونن.
دوشنبه 25 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.