آدم‌ربا ۶۰۰ میلیون تقاضا کرد

آدم‌ربا 600 میلیون تقاضا کرد

فردی که نوجوان 16 ساله را ربوده و برای آزادی او 600میلیون تومان طلب کرده بود، در عملیات پلیس آگاهی دستگیر شد.


به گزارش جام جم آنلاین، شامگاه روز 21 شهریور در نزدیکی پارک چیتگر و اطراف یک تالار عروسی، نوجوان 16 ساله ای که به اتفاق اعضای خانواده اش در جشن عروسی یکی از بستگانش حضور داشت با پیشنهاد یکی از آشنایانش محل عروسی را ترک کرده و این دو نفر به طرز مرموزی ناپدید شدند.
 
پس از تلاش بستگان نوجوان 16 ساله به نام «امیر» برای یافتن وی و ناکامی آنها، موضوع به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش و با تشکیل پرونده ای با دستور دادیار موسوی در شعبه پنج دادیاری داسرای جنایی تهران موضوع در دستور کار ماموران شعبه 11 پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
 
در حالیکه تحقیق در این زمینه ادامه داشت فردی در تماس با والدین نوجوان 16 ساله عنوان کرد فرزند آنها را به اتفاق فردی به نام «ایمان» که از بستگان آنها می باشد به گروگان گرفته و باید برای آزادی آنها 600 میلیون تومان پرداخت شود.
 
آدم رباها تاکید کردند که اگر پول درخواستی در اختیارشان قرار نگیرد نوجوان ربوده شده را به افغانستان منتقل کرده  و در صورت مخالفت و گزارش موضوع به پلیس هر دو گروگان را خواهند کشت.
 
به دنبال این تهدید کاراگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات میدانی متوجه شدند فرد ربوده شده به همراه نوجوان 16 ساله احتمالا در ماجرای آدم ربایی نقش داشته و او این نقشه را برای اخاذی از والدین نوجوان طراحی و سپس آن را اجرا کرده است. به طوریکه در تحقیقات بعدی معلوم شد هنگامی که نوجوان 16 ساله  تالار عروسی را ترک می کند وی از سوی پنج نفر که لباس بلوچی به تن داشتند ربوده شده و به همراه  ایمان (از بستگان نوجوان 16 ساله) محل را ترک کردند.
 
با بدست آمدن این سرنخ و درحالیکه سرانجام آدم رباها مبلغ درخواستی را یکصد میلیون تومان تعیین کرده بودند ماموران پلیس آگاهی در استان های سیستان و بلوچستان، یزد و تهران در یک عملیات هماهنگ مخفیگاه متهمان را در زاهدان شناسایی و با دستور نیابت قضایی و ورود ماموران به مخفیگاه آدم رباها، سه نفر در این محل دستگیر و مشخص شد نوجوانان ربوده شده به همراه «ایمان» محل را به مقصد کرمان ترک کرده اند.
 
با بدست آمدن این اطلاعات و گزارش موضوع به پلیس راه ساعتی بعد نوجوان ربوده شده به همراه «ایمان» در داخل یک دستگاه اتوبوس مسافربری شناسایی و با دستگیری ایمان و نجات نوجوان ربوده شده ماموران پلیس آگاهی هفت نفر دیگر از عوامل مرتبط با این آدم ربایی دستگیر شدند.
 
سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران در این باره به جام جم آنلاین گفت: ایمان (عامل آدم ربایی) چنین وانمود می کرده است که او نیز از سوی آدم رباها ربوده شده و وی نیز نیاز به کمک دارد در حالیکه وی با اطلاع کافی از وضعیت مالی خانواده نوجوان ربوده شده نقشه آدم ربایی را طراحی و اجرا کرده است.
 
سرهنگ محمدیان گفت: با دستور قضایی تحقیق از متهمان ادامه دارد.

shahab46 - المان - هانوفر
خوبه قیمتها بالا رفته.کلاهبرداری که میلیاردی باشه ادم ربایی اینقدر دیگه
یکشنبه 24 مهر 1390

*Fanoos* - ایران - شهمیرزاد
این آدم ربا ها رو باید به سزای اعمالشون رسوند,تا در دل مردم رعب و وحشت ایجاد نکنن. !!
یکشنبه 24 مهر 1390

a.ahooraei - المان - کلن
حالا چرا بچه های این سردمداران رژیم را گروگان نمی گیرند تا بفهمند وقتی جوانان این ملت را شبانه به جاهای ناشناخته حمل میکنند، چه دردی داره! دزدها و خلافکارها واقعاً احمقند، تو که می کنی لااقل یه کاری بکن که ملت را خوشحال کنی. این اراذل و اوباش رژیم بچه هاشون هم مثل خودشون میشن، این را تجربه نشان داده. تره به تخمش میبره، حسنی به باباش.
یکشنبه 24 مهر 1390

zorro - هند - میسور
آدم ربا چقدر لرد تشریف داره.
یکشنبه 24 مهر 1390

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.